Ugrás tartalomhoz

Star Wars regények

• Válasz írásához lépj be
1073 hozzászólás érkezett eddig

Grimlock

Grimlock

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 295 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2013.08.20, 10:52

Nekem a Halálcsillag kifejezetten tetszett (SW regény-skálán nálam 10/10-es), rendesen kibővíti az űrállomás történetét, nem olyan nyögvenyelősen és sok mindent belemagyarázva, mint a Darth Plagueis, ahol Plagueis azért még megélte a Baljós Árnyak végét.

A Szukits-képregények nagyon tetszetősek, de tartalmilag kevesek...Polcdísznek jók, de komolyabban bele kellene mélyedni a TOR-ba, hogy jobban értékelni tudjam.

Az új Star Wars képregény- és regény-sorozat nálam nem sok vizet zavar, már én is kezdek besokallni a klasszikus trilógia körüli történetekkel, inkább tovább kellene vezetni a Mortis-történetet.

Porszem

Porszem

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 40 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.10, 19:54

Meg jön ez is:
http://index.hu/kultur/2013/08/10/jol_fog_kinezni_az_eredeti_csillagok_haboruja-tortenet_kepregenyverzioja/

Gregorius

Gregorius

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 607 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.09, 18:20

Ha már szóba kerültek a képregények:

A Dark Horse-nál nemrég indult el egy új sorozat:
Star Wars címen.
A Yavini csata után járunk és a klasszikus trilógia szereplőivel találkozhatunk a lapokon.
Nekem jobban tetszik ez a régi-új szál, mint a leszármazott-ükunokás sztorik.

Sanzicsakis

Sanzicsakis

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 173 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2013.08.04, 17:35

A rendes képregény sajnos meszünt, viszont a Szukits adott ki Oldrepublik érában 2 képregényt könyv formában. Nagyon szépek bár a történetek azok nem annyira jók, nézegetni viszont azt mindenképpen érdemes.
Ja és jön 1 harmadik is.

Módosította Sanzicsakis: 2013.08.04, 17:36

Porszem

Porszem

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 40 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.04, 12:27

Megy most itthon valami SW képregény sorozat? Elvesztettem a fonalat képregény témában már jópár éve sajnos, pedig anno vettem őket... Minden infó érdekelne!
Köszi!

KYLE

KYLE

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1403 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.31, 09:07

Hamarosan megérkezik nekem is a rendelt HCS könyvem; már alig várom, hogy olvashassam, kíváncsi vagyok, hogy nekem mennyire fog tetszeni!

Porszem

Porszem

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 40 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.24, 12:27

Az egyetlen karakter, akinek a története még akár érdekes is lehetne, az a tüzéré. De sajnos annyit nem foglalkoznak vele. Az összes többi figura jelentéktelen a történések szempontjából, ami nem is lenne baj, ha legalább érdekesen lenne megírva.

Módosította Porszem: 2013.07.24, 12:27

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5256 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.24, 09:07

Érdekes. Én angolul olvastam kifejezetten tetszett. Nem is az emberi sorsok hanem hogy belülről mutatja be a HCS-ot. Pl építész megjegyzi h tervezheti át az az egészet mert nem gondoltak rendes körletekre. Külön tetszett a lázadók támadása illetve a nyomozás, kár hogy azt nem zárták le.

Porszem

Porszem

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 40 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.24, 09:03

Sziasztok!

Tegnap este végeztem Michael Reaves & Steve Perry: Halálcsillag című regényével. Aki nem szereti, ha előre tudja mi történik egy regényben az ne olvasson tovább! :)
SPOILER ALERT: Történetünk hősei, kisemberek, akik ilyen olyan módon az épülő Halálcsillagra (az elsőre) keverednek. Van köztük vadászpilóta, könyvtáros, kocsmáros, tüzér, kidobó, rohamosztagos, mérnök, orvos... Mivel ilyen sokan vannak, a könyv terjedelméhez képest sem tudunk meg sokat róluk és az is jobbára annyira érdekes, hogy már nem is emlékszem rá. A könyvben természetesen feltűnnek jól ismert szereplők, Vader, Tarkin, Motti, és egyes részek egy az egyben vannak átemelve a Csillagok háborújából (A new hope). Pozitívum, hogy róluk is megtudunk némi háttér információt.
Nagyjából a 250. oldalig annyira nem történik semmi, illetve ami történik annyira érdekes, hogy erősen gondolkodóba estem, hogy nekem tényleg el kell-e olvasnom ezt a könyvet? Aztán úgy, ahogy beindulnak a történések, de még ilyenkor is sikerül belerondítani... van egy kocsmai jelenet ami annyira gáz, hogy nekem volt kellemetlen. (bizonyára legtöbbünknek van olyan haverja, akivel nem szívesen megyünk társaságba mert annyira hülye tud lenni, hogy olykor mi égünk helyette... na ilyen érzés fogott el a jelent közben)
Nincs azzal semmi gond, ha egy a Star Wars univerzumban játszódó történet főszereplői kisemberek, a probléma az, hogy a szereplők semmivel sem érdekesebbek mint bármelyikőnk ismerősei és megmondom őszintén a történet kétharmadánál már az sem érdekelt, hogy túl élik-e a végét vagy sem. Egy pillanatig nem aggódtam értük, nem kedveltem meg őket. Ha a fő történethez akarnám mérni (Luke, Leia, Han és a többiek történetéhez), akkor azt mondanám, fing a szélben.
Sajnos azt kell hogy mondjam, a Halálcsillag tipikus példája annak, hogy Star Wars logóval minden sz@rt el lehet adni. Nagyon sokat vártam ettől a könyvtől a címe alapján. Itten kérem át lettem b@..va. Egy tízes listán adnék rá négy pontot! Megy a polcra a gyűjteménybe, és gyorsan el is felejtem...

vigo

vigo

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1540 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.12, 12:24

Sziasztok!

Köszönöm szépen a sok választ, nem is reméltem, hogy ennyire megmozgat a kérdésem titeket :) A Thrawn trilógiát már olvastam, igazából megörököltem a "8. epizódot", még kölyök koromban, de aztán csak egy éve szereztem be a másik kettőt. A fekete flotta sorozattal most végeztem, egész jó volt, bár kicsit több politikai játszma belefért volna. A Han solo történetekből elvileg megvan az összes, ami nem magyar, mert azokkal szemben kicsit szkeptikus voltam, bár Dale Avery más könyvei tetszettek, lehet akkor ezeket is beszerzem, szerencsére nem túl drágák :) Most épp a Kristálycsillagot gyűröm aztán jön a Koréliai trilógia, aztán meg lassan ideje beszereznem újabb könyveket is. Azt hiszem a Mos Eisly-i mesék felkeltette az érdeklődésem, úgyhogy utánanézek.

Köszönöm a tippeket mégegyszer! :sor:

WCB

WCB

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 468 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.11, 16:06

Szerintem azért a Brian Daley féle Han Solo regények se voltak valami veretesek!

A Han Solo könyvekkel nincs komoly baj, azt kapjuk amit igérnek, könnyed ponyvát egy ismert galaxisban, és ezt a maguk kategóriáján belül egész jól csinálják. Nem vár az ember hatalmas csatákat meg sok szálon futó masszív történetet, hanem csak annyit, hogy Han és Csubi kalandoznak. Ez meg van benne csordultig.

A halálosztag ugyanez: Star Wars zombiskönyvet ígér, ezt is adja. Aki nem akar SW zombiregényt olvasni, az nyugodtan hagyja ki - és elég egyértelműen a szájába van rágva hogy ezt fogja kapni, nincs itt ilyen téren meglepetés. Olyanoknak írták, akiknek felcsillan a szemük é két szó (vagyis három) hallatán: Zombi Star Wars.

Porszem

Porszem

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 40 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.10, 16:08

Ez mondjuk a legtöbb franchise-ra igaz. Nekem pl a Halálosztag volt ilyen. zombis SW könyv :/

Eleve vért hányok ettől a zombis reneszánsztól ami manapság zajlik... A Halálosztag 100%, hogy olvasatlan marad a részemről. Esetleg még csillogó vámpírokat meg farkasembereket írhatnának bele a SW-ba!. Végülis a galaxis nagyon nagy. :)

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5256 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.10, 13:15

Nekem a klasszikus trilógia regényváltozatairól elég kellemetlen emlékeim vannak. Nagyon gyenge mind, főleg A Jedi visszatér regény változata.

Szerintem azért a Brian Daley féle Han Solo regények se voltak valami veretesek!

Úgy általában véve elmondhatjuk, hogy minden sz@rt el lehet adni, csak rá kell nyomni a Star Wars logót. Ez nagyon igaz a könyvekre is!

Ez mondjuk a legtöbb franchise-ra igaz. Nekem pl a Halálosztag volt ilyen. zombis SW könyv :/

Porszem

Porszem

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 40 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.10, 13:13

Nekem a klasszikus trilógia regényváltozatairól elég kellemetlen emlékeim vannak. Nagyon gyenge mind, főleg A Jedi visszatér regény változata.

Úgy általában véve elmondhatjuk, hogy minden sz@rt el lehet adni, csak rá kell nyomni a Star Wars logót. Ez nagyon igaz a könyvekre is!

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5256 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.10, 06:58

Én előbb olvastam könyvben mint filmen láttam volna. Átlagosnak mondanám a feldolgozást, persze egy fan elolvassa. Amit nagyon ajánlok az a Sithek bosszúja regényváltozata na az kiválóan sikerült.

KYLE

KYLE

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1403 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.09, 18:41

Jó, én elfogult vagyok, mert nekem az első könyv amit elolvastam életben (még kis porbafingó koromban; és ami nem mesekönyv volt :-)) az a Csillagok Háborúja volt (második pedig az Egri Csillagok Háborúja :-)). Azóta meg már elolvastam többször is felnőtt fejjel is, és nekem a mai napig favorit.
A Jedi Visszatér, mint könyv pedig még pont hogy többet is ad vissza, mint maga a film! Lásd: endori csata, ewokok meggyőzése, Vader utolsó pillanatai Luke előtt, stb.
De persze mindez a saját véleményem/ízlésem, amit nem akarok más torkán lenyomni ;-) :sor:

Bane

Bane

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 102 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2013.07.09, 15:10

A filmregények közül az EP3- nagyon jó lett, talán még az EP2 és a TCW bevezető mozis részének Karen Traviss-féle változatai jók lettek.

KYLE

KYLE

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1403 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.08, 18:53

Sziasztok!

Valami furcsa oknál fogva eddig kimaradt az életemből a Star Wars könyvek komolyabb olvasgatása, viszont egy ideje elkezdtem beszerezni őket. Arról érdeklődnék, hogy tudtok-e tippeket adni, hogy mi az amit feltétlenül be kell (és be is lehet, emberi áron) szerezni, illetve mi az amit mindenképpen kerüljek!

Köszi,
G.

Amik nekem bejöttek és ajánlok:
- alaptrilógia IV-VI (Csillagok / Birodalom / Jedi)
(könyvben egészen más az "ízük", mint filmben, ami szintén nem kevésbé rossz ;-))

- Mos Eisley Mesék
- Történetek a Fejvadászokról
- Történetek Jabba palotájából
(ha már unod, hogy csak a főszereplők körül forog a galaxis, és szereted a rövidebb, ámde annál érdekesebb novellákat a filmekben mellőzött mellékszereplőkről)

- Han Solo összes + a magyar hamisítványok + az ifjú Han Solo trilógia
(baromi jó az összes könyv a fanok egyik nagy kedvencéről ;-))

- Lando-trilógia
(nekem ezek is nagyon tetszettek, és én anno jókat nevettem rajtuk, főleg Lando és droidja közti kapcsolatán)

- Birodalom Árnyai
(az egyik nagy kedvencem; és legalább olyan jókat nevettem ezen is, és nagyon tetszik, ahogy Dash Rendar karakterét megformálták benne, plusz ahogy folyton osztják egymást Lando-val :-))

- Ifjú Jedi Lovagok-sorozat
(tudom, sokan ezért most leköpnének, de nekem tetszik, ahogy Kevin J. Anderson ír; amúgy a Jedi ikrekről szólnak leginkább, Han és Leia ikergyermekeiről)

- X-szárnyúak sorozat összes
(ha nagy ticsung-bajnok voltál az X-Wing, TIE Fighter, X-Wing vs TIE Fighter, X-Wing Alliance, és hasonló számítógépes játékokban, akkor ezeket a könyveket egyenesen imádni fogod!)

- Mandalor-i páncél
(egy nagyon jó sztori Boba Fett-ről és a többi fejvadászról (Bossk, Zuckuss, IG-88, stb.)... kár hogy magyarul nem adták ki a többit :-(( )

No, úgy ennyi, ami hirtelen eszembe jutott, és rám mély benyomást tett!
Üdv:
KYLE

Bane

Bane

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 102 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2013.07.07, 09:31

Star Wars könyvek.
Talán ezek a legjobbak:
Darth Bane trilógia,
Végzetes Szövetség,
Árulás,
Revan,
Darth Plagueis,
A gonosz útveszője,
Sötét Nagyúr,
Darth Maul: A vadászó árnyék,
A Birodalom árnyai,
Halálcsillag,
Republic Commando könyvek,
Thrawn trilógia,
Jedi Akadémia trilógia,
Thrawn Keze,
X-szárnyúak,
A túlélők keresése,
Kirajzás,
Hűség,
Válaszutak,
A. C Crispin Han Solo trilógiája,
Yoda: Sötét találkozó

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5256 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.07, 06:52

Az az X-szárnyú amit te említesz tényleg szörnyűséges hemzseg fordítási hibáktól. Az Y-wingből lett Z wing és hasonlók. Emiatt én sem kedvelem. A lidérc osztag és Vasököl jobb ott nincs ilyen hiba szerencsére.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]