Ugrás tartalomhoz

Star Wars regények

• Válasz írásához lépj be
1073 hozzászólás érkezett eddig

Porszem

Porszem

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 40 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.06, 20:21

Birodalom örökösei, Sötét erők ébredése, Utolsó parancs voltak az első itthon megjelent folytatások, nekem bejöttek a Thrawn os történetek, bár sosem éreztem igazi veszélyben a főhősöket. Jó még a Mos Eisleyi mesék, Történetek a fejvadászokról, Történetek Jabba palotájából, Mandalori páncél.
Sokakkal ellentétben nekem az X-wing sorozat első kötetét nagyon gyorsan le kellett tennem. Vagy a fordító vagy Stackpole maga írt baroságokat. Én legalábbis nem tudtam túltenni magam akkora ökörségen, mint amikor "Horn hadnagy beletaposott X -szárnyúja függőleges vezérsíkjának pedáljába." Lehet, hogy a manus jól írj Battletechet, de én még nem láttam X-szárnyún függőleges vezérsíkot.
Én sem szeretem a birodalom előtt játszódó történeteket, bár mostanában én is azon vagyok, hogy összeszedjem az összes magyarul megjelent könyvet. (kb. a harmada megvan)
Most épp a Halálcsillagot olvasom. Valahol a 158. oldalon tartok, de eddig még különösebben egyik karaktert sem kedveltem meg benne, persze azokon kívül akiket már eddig is csíptem: Vader, Tarkin.

WCB

WCB

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 468 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.06, 08:15

Én az Új Köztársaság és birodalom maradványai közti érát kedvelem. Egyrészt jók a Thrawn könyvek (Birodalom örökösi trilógia) és az érát lezáró Thrwan keze kettős. Aminek kiemelten jó a története és humora miatt az a Lidérc osztag és Vasököl regények, X-szárnyú pilótákról.

A Thrawn könyvek nekem is bejöttek (főleg a Thrawn trilógia), a Lidérc-osztagot még nem olvastam.

Jók voltak a Kevin J. Anderson által szerkesztett antológiák is, főleg a Mos Eisley mesék, de a másik kettő sem rossz. Sőt, ha csak egy SW könyvet kellene ajánlanom, akkor az a Mos Eisley mesék lenne.

A magyarok által írt Han Solo könyvek sem rosszak, ha nem zavar, hogy nem illik egy történet teljesen a kánonba. Meg úgy általában a Solo könyvek szórakoztató ponyvák, egyikkel sem volt komoly bajom.

A mindenféle trilógiákból, talán még a Fekete Flotta trilógia tetszett, néha egész érdekes politikai dolgokat feszegetett (csak sajnos nem túl mélyen és hosszan). De nem volt rossz.

Módosította WCB: 2013.07.06, 08:19

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5256 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.06, 06:12

Nem szeretik itt az odalon a warezt.

Az utolsó bekezdés a magyar hamisítványok gyűjteménye. A császári vér nem Sw csak a logóval adták el. A jedi hatalma nagy rossz, a többi hellyel közzel elmegy.

baoba

baoba

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 1 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2013.07.05, 21:37

http://data.hu/get/6673499/SW.rar

80 magyar Star Wars könyv.

Ezek vannak benne:

Én, a Jedi

Kirajzás

Halálcsillag

A Birodalom árnyai

Tomboló Erő

Old Republic - Végzetes szövetség

Darth Maul, A vadászó árnyék

Az új lázadás

Mos Eisley mesék

Sötétkard

Történetek a fejvadászokról

Történetek Jabba palotájából

A mandalori páncél

A klónok háborúja

Különbéke

Az álmok bolygója

Szökevények

Erőpróba (A Jedi-kristály)

Alkonybolygó

(Han Solo-trilógia 1.) - Az éden pokla

(Han Solo-trilógia 2.) - A hutt játszma

(Han Solo-trilógia 3.) - A lázadás hajnala

(Han Solo-kalandok 1.) - Han Solo hadjárata

(Han Solo-kalandok 2.) - Han Solo bosszúja

(Han Solo-kalandok 3.) - Han Solo küldetése

(Han Solo-kalandok összes) Han Solo legendája

(Darth Bane 1.) - A pusztítás útja

(Darth Bane 2.) - A Kettő Szabálya

(Darth Bane 3.) - A gonosz dinasztia

Episode I. - Baljós árnyak

Episode II. - A Klónok támadása

Episode III. - A Sith-ek bosszúja

Episode IV. - Csillagok háborúja

Episode V. - A Birodalom visszavág

Episode VI. - A Jedi visszatér

(Sith-ek bosszúja előzménye) - A Gonosz útvesztője

(Sith-ek bosszúja folytatása) - Sötét nagyúr

Jedi növendék 1. - Az Ébredő Erő

Jedi növendék 2. - Sötét Vetélytárs

Jedi növendék 3. - Rejtett Múlt

Jedi növendék 4. - A Korona Jele

Jedi növendék 5. - A Holtak Védelmezői

Jedi növendék 6. - A Bizonytalan Ösvény

Jedi növendék 7. - Az Ostromlott Templom

Jedi növendék 8. - A Leszámolás Napja

Jedi növendék 9. - Harc az igazságért

(Jedi Akadémia 1.) - Új rend

(Jedi Akadémia 2.) - Sötét oldal

(Jedi Akadémia 3.) - Az Erő bajnokai

(Ifjú Jedi-lovagok 1.) - Az Erő örökösei

(Ifjú Jedi-lovagok 2.) - Árnyakadémia

(Ifjú Jedi-lovagok 3.) - Az elhagyottak

(1.) Lando Calrissian és Sharu varázskulcsa

(2.) Lando Calrissian és Oseon tűzvihara

(3.) Lando Calrissian és ThonBoka Csillagbarlangja

(A Fekete Flotta fenyegetése 1.) - Fekete kard

(A Fekete Flotta fenyegetése 2.) - Hazugságok pajzsa

(A Fekete Flotta fenyegetése 3.) - A zsarnok eröpróbája

(Junior 1.) - Darth Vader kesztyűje

(Junior 2.) - A Jedik elveszett városa

(Junior 3.) - Zorba, a hutt visszavág

(Korélia 1.) - A koréliai rajtaütés

(Korélia 2.) - Seloniai veszedelem

(Korélia 3.) - Leszámolás a középpontban

(Thrawn trilógia 1.) A Birodalom örökösei

(Thrawn trilógia 2.) Sötét erők ébredése

(Thrawn trilógia 3.) Az utolsó parancs

(Thrawn Keze 1.) A múlt kísértete

(Thrawn Keze 2.) A jövő látomása

X-Szárnyúak 1. - Zsiványkommandó

X-Szárnyúak 2. - Wedge játszmája

X-Szárnyúak 3. - A Krytos-csapda

X-Szárnyúak 4. - A bactaháború

X-Szárnyúak 5. - Lidérc osztag

X-Szárnyúak 6. - Vasököl

Dale Avery (Nyulászi Zsolt) - Császári vér

Dale Avery (Nyulászi Zsolt) - Han Solo és a fejvadászok

Dale Avery (Nyulászi Zsolt) - Han Solo, a birodalmi ügynök

Ed Fisher (Gáspár András) - Han Solo nomádjai

Malcolm Webster - A Jedi hatalma

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5256 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.05, 13:43

A ránézésre ponyvákat lehet hanyagolni: Ifjú jedi lovagok, Jedi növendékek, clone-wars (animációs filmes) könyvek.
Én személy szerint nem szeretem a SWtor-os könyveket meg amik a filmek előtt játszódnak Darth Bane trilógai van akinek meg a kedvence.

Én az Új Köztársaság és birodalom maradványai közti érát kedvelem. Egyrészt jók a Thrawn könyvek (Birodalom örökösi trilógia) és az érát lezáró Thrwan keze kettős. Aminek kiemelten jó a története és humora miatt az a Lidérc osztag és Vasököl regények, X-szárnyú pilótákról.
Van nagyon sok átlagos könyv, sajnos sok regény hemzseg a fordítási hibáktól, főleg régebbiek.

Nagyon sok regény van változó színvonalon szóval lehet próbálgatni.

vigo

vigo

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1540 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.05, 13:29

Sziasztok!

Valami furcsa oknál fogva eddig kimaradt az életemből a Star Wars könyvek komolyabb olvasgatása, viszont egy ideje elkezdtem beszerezni őket. Arról érdeklődnék, hogy tudtok-e tippeket adni, hogy mi az amit feltétlenül be kell (és be is lehet, emberi áron) szerezni, illetve mi az amit mindenképpen kerüljek!

Köszi,
G.

KYLE

KYLE

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1403 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.06.06, 06:55

A "Tűzharc" című könyvet valaki olvasta már? Vélemény?

Ellach

Ellach

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 187 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.23, 07:32

Nemrég került a kezembe az "Árulás" című SW regény.
Azt kell mondjam, brutálisan lesújtó véleménnyel vagyok erről a darabról.

A történet nulla, a karakterek valami borzalmasan hígak, a motivációik unalmasak, szájbarágósak. Mindez ráadásul úgy van megírva, hogy a könyv középső 200-250 oldalon az elvalvás ellen küzdöttem.
Paul S. Kemp-ben csalódtam, mert a Forgotten Realms világába írt regényei után ennél sokkal többet vártam tőle. Nyomokban megtalálható a karakterjellemek árnyalásának szándéka, de olyan érzés volt olvasni, mintha minden egyes pillanatban, mikor éppen kibontakozott volna a kreativitása, akkor nádpálcával csaptak a kezére, hogy "nem szabad! Azt írd, amiért fizetünk!".

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5256 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.21, 09:18

Most olvasom a Darth Plagueis regényt. Kicsit félve álltam neki (lásd pár hsz-el lejjebb amit a sithekről írtam) de pozitívan csalódtam. Végre egy olyan sith aki tudja mit csinál, és nem csak halomra akarja ölni őket. Plagueis és Sidious terveznek, manipulálnak, közben pedig élik a "mindennapi" életüket, és van emberi oldaluk, ami miatt akár még kedvelhetőek is, nem egy rakat habzó szájú idióta.

Ajánlom.

Nagai

Nagai

Rendszeres fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 275 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2013.02.08, 16:13

Dawn of the Jedi kov konyv boritoja.

Kép

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5256 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.04, 07:52

Pár könyv amit volt szerencsém olvasni:

Fate of the Jedi sorozat/era
9 könyv, jelenleg ez az univerzum utolsó nagyobb együttes története. Röviden: adott egy bolygónyi sith akik elzárva éltek, kiszabadultak, most elkezdik keverni a sz*rt. Megjelenik egy ősi erő-entitás, ő is keveri a sz*rt. A Galaktikus Föderáció aktuális elnöke rühelli a jediket, száműzi Luke-ot (meg a fiát) Corusantról meg a Jedi rend éléről. Ja és van egy rakat politikus és katona akik vissza akarják hozni a Birodalmat ők is kavarják a sz*rt. A könyv erősen épít a korábbi könyvekre (legacy of the force, yuzzhan vong stb) tehát mindenképp érdemes sorban olvasni. Ezt a sorozatot nem mondanám kiemelkedőnek, inkább középszerű. Részben túlnyújtott, részben van egy csomó felesleges elem, vagy olyan helyzet ahol hőseink egy mozdulattal lezárhatták volna a történetet de nem tették mert...
A lezárása nekem kicsit összedobott és erőltetett volt ennél jobbat érdemelt volna. 5/3 az egész.

Mercy Kill
Aaron Allston új Lidérc osztag regénye, közvetlenül a fenti könyvek után. Egyetértek azzal amit mástól hallottam, nem tudja visszahozni a korábbi Lidérc regények színvonalát. A történet: a régi Lidércek (kb Röfi meg az Arc) meg egy nagy rakat új (köztük pár régi lidérc gyereke) a feljebb ismertetett sorozatban levő összeesküvő katonák egyikére akarja ráhúznia vizes lepedőt. Röfi a fő karakter, néha vannak jól megírt visszaemlékezései is. Maga sztori kicsit korábbi Lidérc könyvek alatt van, de humoros, titkos ügynökös, kémregény stílusú. Kiválóan megoldották hogyan húzzák rá a vizes leepedőt a tábornokra, nagyon egyedi. (nem, nem felvett hangfelvétellel zsarolják)

Scoundrels
Timothy Zahn új regény év elején jelent meg. Közvetlenül a Yavini csata után játszódik. Han elveszítette az ott kapott pénzt így valamivel ki kell fizetnie jabbát. Egyik bolygón egy helyi lakos felbéreli hogy szerezze vissza az a pénzt amit apjától rabolta el a Fekete Nap helyi vezére. A rablás során a megbízó súlyosan megsérült, apja meghalt. A pénz nem kicsi 163 millió kredit. Han összeszed még pár embert és amolyan Ocean's Eleven módra elkezdik megtervezni a rablást. Persze sejthető h nem lesz ebből semmi, ennyi pénzt nem ad nekik a "mesélő". Viszont jó olvasmány, ahogy tervezgetnek, és ahogy végrehajtják. 5/4-5/5 szerintem.

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5256 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.01.04, 13:43

Jogos ez most tényleg elég kesze-kusza lett.

Amúgy megnyugtat h nem csak én látom így.

Avaaris

Avaaris

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 280 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.01.04, 13:37

Bocs Auer, nem azért, hogy beszóljak, de légyszíves olvasd el a begépelt szöveget legalább egyszer, mielőtt megnyomod a válasz gombot, mert ez hemzsegett a hibáktól, és volt amit 2-3x is el kellett olvasnom, hogy felfogjam, mire gondolsz pontosan...
Még egyszer bocs, komolyan, építő jelleggel mondom.

Ettől függetlenül, és a témára reagálva. Teljesen egyetértek veled. Az újabban divatba jött Sith megjelenítés számomra is felfoghatatlan. Silány, egydimenziós karakterek, akikkel kapcsolatban az egyetlen kiváltott érzés bennem, hogy rettentően taszítanak... Ezzel nem azt mondom, hogy a korábbi ábrázolásmód sith-jei nem lettek volna taszítóak, de legalább nem ez volt az egyetlen atributumuk...

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5256 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.01.04, 07:52

Most olvasom a nemrég megjelent Revant. Úgy álltam hozzá, adok neki egy esélyt mert az ilyen "régebben" játszódó könyvek nem jönnek be. Prológus oké, nagy veszély a peremvidéken. Első fejezet - egyből kiderül mi lehet az nagy veszély, mondom jó rendben.

Ami viszont nem oké: Az összes sith az utóbbi idők könyveiben (Darth Bane, meg az rakat noname az Árulásban, végzetes szövetségben) úgy viselkedik mint egy csapat dühöngő pszichopata elmebeteg. Komolyan irritál már amint egy sith belső szemszögből van egyből azt nézi, kit milyen gyorsan tud megölni azért mert nem ad tisztelet vagy egy másodperccel később lép arrébb. Persze ezt nem teszik meg (polkorrektség jegyében) mert épp nem ér rá, vagy nem méltó rá a másik h ő ölje meg és hasonlók. Ez kb egy mmorpg-be beszabadult 12 éves viselkedésmódja aki gonosz karakterrel játszik. Egyszerűen fárasztó h minden sithnél ezt az öntömjénezést kell olvasni.

ellenpéldák: pl Vader. Ha kellett megfojtott pár ember de nem lelkizett rajta. Vestara Khai (legacy of force) beépül, hízeleg, elhiteti h átállt, de amúgy relatív normális (sőt az egész bolygónyi sith meglepően normálisan él egymással). Lumiya kiváló manipulátor, jól átver mindenkit. Alema Rar őrült, testileg deformált meghatározott célja van h kin álljon bosszút. Jacen Solo óriási hatalom, cseszteti az emberit ok nélkül meg is öl párat. És még lehet sorolni.
Ezeken van valami stílusa emberi oldala, míg a másik csoport egy csapat láncra vert nyáladzó kutya szintjén áll.

Grimlock

Grimlock

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 295 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.11.06, 23:40

Nem gondoltam volna, hogy a képregényeket is be kell majd egyszer szereznem. Azért ez egy kicsit bosszantó, a francér nem képesek ezeket a morzsákat összegyűjtve egy könyvszerű példányt kiadni belőle. Mondjuk ahogy nézem egyik se egy nagy terjedelem, nem igazán lehetne könyvet fabrikálni belőle, de azért megpróbálhatták volna:)

kaszi:
Azt nem könyvekben fogod megtalálni, hanem a Dark Empire képregényekben... nekem anno nem tetszett a sztori (csak belenézegettem haver példányába), ezért nem is nagyon érdekelt akkor, de mivel több könyv is hivatkozott rá később kénytelen volna beszerezni és végigolvasni őket... deeee, így második olvasatra azt mondom, hogy nem rossz, nem rossz, de... olvastam már sokkal jobb történeteket is SW képregényben...

Van pár csak-képregény történet, amit érdemes elolvasni, ilyenek pl. a korábban említett Dark Empire (I-II) és az Empire's End -ezeket itthon is kiadták (réges-régen :) )

kaszi

kaszi

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 2 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.11.06, 15:10

Nem gondoltam volna, hogy a képregényeket is be kell majd egyszer szereznem. Azért ez egy kicsit bosszantó, a francér nem képesek ezeket a morzsákat összegyűjtve egy könyvszerű példányt kiadni belőle. Mondjuk ahogy nézem egyik se egy nagy terjedelem, nem igazán lehetne könyvet fabrikálni belőle, de azért megpróbálhatták volna:)

kaszi:
Azt nem könyvekben fogod megtalálni, hanem a Dark Empire képregényekben... nekem anno nem tetszett a sztori (csak belenézegettem haver példányába), ezért nem is nagyon érdekelt akkor, de mivel több könyv is hivatkozott rá később kénytelen volna beszerezni és végigolvasni őket... deeee, így második olvasatra azt mondom, hogy nem rossz, nem rossz, de... olvastam már sokkal jobb történeteket is SW képregényben...

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5256 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.11.06, 07:43

A Dark Empire a maga idejében* sztem jót ütött. Persze elsőre nekem is fura volt, meg sok helyen túlzásba esik az író/rajzoló (mindig van egy nagyobb csilalgrombóló) de jó ki sztori.

*Igazából ezek a "régi" kiadványok a megjelenésükkor voltak élvezetesek. Egy mai rajongó fanyalognak hogy nincsenek sithek benne, meg így, meg úgy, mert a CW/FU/TOR-ban ez nem így van. Ahogy észreveszem aki most kapcsolódik be, az már ezeket tekinti hivatkozási alapnak.

KYLE

KYLE

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1403 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.11.06, 06:48

kaszi:

Módosította KYLE: 2012.11.06, 06:49

kaszi

kaszi

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 2 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.11.06, 00:27

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Néhány könyvben találtam utalást arra vonatkozóan, hogy Luke át állt a sötét oldalra, a feltámadt Császár lett az új mestere. Ezt a történetet melyik könyvben(ekben) lehetne fellelni? Már egy bő gyűjtemény tulajdonosának mondhatom magamat, de ezzel még egyáltalán nem találkoztam az utalásokon kívül. Már nagyon piszkálja a fantáziámat:)
Köszi előre is a válaszokat!

Módosította kaszi: 2012.11.06, 00:33

KYLE

KYLE

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1403 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.11.04, 18:52

Ha ezzel kapcsolatban valaki témázni akar, akkor ajánlom ezt a topikot:
http://lfg.hu/forum/index.php?showtopic=21193