Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Indul az új MAGUS szerepjáték tesztje

• Válasz írásához lépj be
91 hozzászólás érkezett eddig

theomer

theomer

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 197 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.24, 16:23

Nagyon káros, amit egyes rajongók ráépítettek a Magusra az eredeti alkotókat utánozva. Az a felfogás, hogy egy jó rendszer minél komplexebb és terjedelmesebb annál jobb. Jó lenne ha merítve sikeres játékokból, mint pl. a dnd 5e meglátnák a fejlesztők/tesztelők, hogy mi az amire érdemes fókuszálni és mire nem.

Ízlések és pofonok. Attól, hogy valaki a minél valósághűbb modellezést szereti, attól még nem lesz feltétlenül rosszabb egy ilyen rendszer. Komplexebb lesz és sokat kell olvasni, tanulni, viszont sosem fordulhat elő, hogy egy próba ma 10-es célszámra megy, a jövőhéten ugyanaz 12-re, 1 hónap múlva meg 9-re. Mindkettőnek megvannak a maga előnyei és hátrányai.

Az, hogy hazánkban a szerepjátékos törzsgárda, család, munka és gyerek mellett jó, ha kéthetente 3 órára le tud ülni játszani és ezért jobban preferálják az egyszerűbb, pörgősebb rendszereket, az IRL helyzet, nem rendszerszintű.

Létezik valósághű modellezés? Példával mutasd be kérlek.
Nem hiszem, hogy a két dolog összefügg. Mitől lesz stabilabb a próbák szintje egy bonyolultabb rendszerben és mitől romlik a szórakozás, ha 1-2 ponttal eltér egy próba szintje?

Cain

Cain

Walkin' Dead

• Fórumita
  • 1309 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.24, 16:12

- a M* világgal nincs baj, csak a rendszerrel - sajnos TÉVES

....

Sokszor láttam már ehhez hasonló kritikát megfogalmazni Ynevvel kapcsolatban. Alapvetően nem értek vele egyet. Szerintem pont a sokszínűsége az, ami megnyerő, amitől "igazi". 

Raksi, nekem nem az a bajom hogy sokszínű, sőt. Ez tényleg jó. Csak a világ önmagával nem koherens. Pl. évszázadok óta folytatnak országok egymással úgy tengeri háborút hogy a hajótípusaikat nézve uszkve 500 földi év eltérés minimum van köztük. Nyílván ez képtelenség mert 1. verzió : a fejlettebb már rég nyert, 2. verzió : a másik (elvileg egyébként népes és gazdag) birodalom már rég lenyúlta volna az előbbi ötleteit. De Yneven az ilyen és ehhez hasonló status quo évezredekig fent tud maradni. Vagy pl. hogy két shadoni nemes nem feltételn tud párbajt vívni egymással, mert az egyik a lovagi harcmodort a másik a shadoni párbajkódexet használja. (más kérdés, hogy a kettő közül az aktuális katonai szokásoktól függően aligha lehet mindkettőnek létjogosultsága, nem véletlen hogy nem egyszerre léteztek a középkorban sem)

Sajnos ezen a téren azonos a tapasztalatom kavarajavarava-val : csak azért tudtam "értelmesen" mesélni évekig, mert egyrészt a játékosaim kevésbé ástáb bele magukat az önellentmondó lore-ba, így vita nélküld dönthettem nálam mi a kánon, másrészt mert akkor még kevésbé dokumentált részeire támaszkodtam a világnak. (utóbbi nem volt nehéz)

Ami az Oroszországos példádat illeti : azt azért mindenki tudja ki Putyin, meg vannak hivatalos statisztikák és tényleges számadatok, földrajz, politikai berendezkedés bárki véleményétől függetlenül. Ezzel szemben Kránról (vagy az orkokról, vagy Toronról, vagy a manahálóról stb.) több egymásnak gyökeresen ellentmondó hivatalos forrás van. Mesélőként és játékosként is jogos elvárás hogyha a játékos egy toroni boszorkánymestert akar indítani akkor legalább hasonlítson egymásra az elképzelésük arról miről is van szó, illetve hogy egyáltalán lehetséges-e a koncepció.

Igazán nagy technikai eltérések a Földön csak a világtól elzárt amazóniai törzseknél és hasonlóknál van, nem pedig egymással évszázadok óta hol kereskedő hol háborúzó birodalmak között. Kb olyan mintha a 2. világháborút egyes országok még napóleoni seregekkel próbálták volna megvívni, és nem azért mert nincs annyi pénzük mint a szomszédnak hanem mert csak, ne legyen már ugyanolyan. (jelen esetben mert az író úgy gondolta)

A mérföld széles városfal egyébként csak példa volt az értelmetlen megalomániára, hiszen megépítését semmi sem indokolja, csak beleírták a könyvbe mert menőn hangzik. (illetve hangzott, de az volt vagy 20+ éve) Egyébként tudtommal nem létezik mérföld széles épített gát sehol (a legendás Hoover-gát is csak a kb 200m szélességet éri el), de ha igen akkor valószínű jó okkal épült. Nyílván Yneven is sokmindenre képes az élőerő és a mágia kombinációja, de ez a kérdés szerintem másodlagos. Önmagában a mérföldes városfallal sokkal jobban együtt tudtam élni mint pl. a csak félig körbedefiniált mozaikmágiával.

kavarajavarava

kavarajavarava

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 105 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.24, 14:57

A valósághű rendszernek két féle álláspontja lehet. Lehet attól valósághű, hogy mindenhez ad segítséget, vagy lehet attól valósághű, hogy mindenben ráhagyatkozik a mesélő ítéletére. E kettő között balanszíroznak a rendszerek.
De ha nincs felügyelet a rendszer bővítése fölött, akkor könnyen követhetetlenné és következetlenné válhat a "rendszer". Ami be is következett.
Mindezzel nincs baj, ha a mesélő észben tudja tartani, hogy mikor kell a kidolgozottra és mikor az impróra/saját ítéletre hagyatkozni.
De szerintem ez már nem várható el a mesélőtől. Ezért kéne új alap a M*-hoz.

(Egyébként az UTK nekem nagyon zavaros volt a képzettségdobásokban. Abszolult nem segített az 5 fokozatú rendszer és a plusszok a képzettségre, mert nem vette figyelembe a körülményeket. Tehát hiába adta meg a segítséget, hogy mennyi bónusz járt a dobásra, egyszerűbb volt imprózni a számokat.)

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11631 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.24, 13:19

Nagyon káros, amit egyes rajongók ráépítettek a Magusra az eredeti alkotókat utánozva. Az a felfogás, hogy egy jó rendszer minél komplexebb és terjedelmesebb annál jobb. Jó lenne ha merítve sikeres játékokból, mint pl. a dnd 5e meglátnák a fejlesztők/tesztelők, hogy mi az amire érdemes fókuszálni és mire nem.

Ízlések és pofonok. Attól, hogy valaki a minél valósághűbb modellezést szereti, attól még nem lesz feltétlenül rosszabb egy ilyen rendszer. Komplexebb lesz és sokat kell olvasni, tanulni, viszont sosem fordulhat elő, hogy egy próba ma 10-es célszámra megy, a jövőhéten ugyanaz 12-re, 1 hónap múlva meg 9-re. Mindkettőnek megvannak a maga előnyei és hátrányai.

Tisztelettel, de sokadjára:

A "reális" rendszer az, amiben 1000 "lefuttatott" harc hasonlít egy FBI statisztikára. Ez egyébként

nem feltétlenül cél - Yneven és Rejtőnél a hősnek legyen esélye egy kocsma több tucat fős közönségét laposra verni és meg sem izzadni.

Ez lehet kis felbontású (CPunk 2020) vagy nagy.

És mindez lehet "pörgős" vagy sem (CX vs. M* ).

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 2069 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.24, 12:55

Az, hogy hazánkban a szerepjátékos törzsgárda, család, munka és gyerek mellett jó, ha kéthetente 3 órára le tud ülni játszani és ezért jobban preferálják az egyszerűbb, pörgősebb rendszereket, az IRL helyzet, nem rendszerszintű.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11631 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.24, 12:05

. Nem szeretnék látni aquir szájszervvel rohangáló dorani varázslókat az új magusban.

A régiben se nagyon vannak ilyenek - még azok sem, akik ősmágiát használnak.

Biztos vagy Te ebben? :rohog:

Meglehetősen :)

Raksi

Raksi

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 70 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.24, 09:36

A Magus világa tele van ellentmondásokkal, pl. még nem láttam 2 olyan embert aki ugyanazt gondolná Kránról. És erre jönnek még rá a fehér foltok, a tisztázatlan technikai szint - van ahol kora ókor, van ahol késő középkor, olyan módon ahogy sosem lehetne egymás mellett - stb. Mindenki hozzá tudna még tenni 2-3 példát. Ráadásul ezen a katyvaszon mint valami ősaquir trónol a megalománia is, a mérföld széles városfalakkal és köpönyeglobogtató szupermenjeivel. Számomra egyébként mindig is ez volt a legfájóbb pont, mert vannak itt jó ötletek is, de jelenlegi formájában nem mesélnék Yneven.

Sokszor láttam már ehhez hasonló kritikát megfogalmazni Ynevvel kapcsolatban. Alapvetően nem értek vele egyet. Szerintem pont a sokszínűsége az, ami megnyerő, amitől "igazi". 

A következő kommentjeimet értsétek jól légyszi. Bele lehet kötni, de szerintem érteni is lehet, hogy mire gondoltam.

A Magus világa tele van ellentmondásokkal, pl. még nem láttam 2 olyan embert aki ugyanazt gondolná Kránról.

És ez így helyes. Nem láttam még két olyan embert, aki ugyanazt gondolná Oroszországról.

És erre jönnek még rá a fehér foltok, a tisztázatlan technikai szint - van ahol kora ókor, van ahol késő középkor, olyan módon ahogy sosem lehetne egymás mellett - stb.

Lásd Barzil őserdők, Észak-Korea, Magyarország és Szingapúr. Olyan nagy különbségek vannak a technikai szintekben, amik sosem lehetnének egymás mellett.

Ráadásul ezen a katyvaszon mint valami ősaquir trónol a megalománia is, a mérföld széles városfalakkal és köpönyeglobogtató szupermenjeivel.

Mérföls széles gátak, több száz méter magas épületek, piramisok, nagyfalak, megapoliszok, mesterségesen átvágott kontinensek, stb.

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4363 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.24, 09:06

DiMalto, aki a magust (vagy bármi egyéb játékot) valami házi kiegészítőkkel játssza, ott aztán akármi előfordulhat. Lásd pár évvel ezelőtt a Domvik-papnős hisztit, amit valamelyik nagyokos megmagyarázta, hogy nem lehet, mert nem kánoni.

Azt a szerencsétlen topikot nyugodtan fel lehetne vésni a szerepjátékok sírkövére.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6228 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.24, 08:53

DiMalto, aki a magust (vagy bármi egyéb játékot) valami házi kiegészítőkkel játssza, ott aztán akármi előfordulhat. Lásd pár évvel ezelőtt a Domvik-papnős hisztit, amit valamelyik nagyokos megmagyarázta, hogy nem lehet, mert nem kánoni.

DiMalto

DiMalto

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 736 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.24, 07:04

. Nem szeretnék látni aquir szájszervvel rohangáló dorani varázslókat az új magusban.

Biztos vagy Te ebben? :rohog:

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11631 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.23, 23:25

kavarajavarava

kavarajavarava

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 105 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.23, 21:20

Teljesen egyetértek Cainnal. Ezek motoszkáltak minden M* mesém alatt a fejemben, csak nem tudtam megfogalmazni. A fenébe, nem hiába abba is hagytuk már pár éve...
Szerintem is jót tenne egy friss, vagány rendszer, amire lehetne újra építkezni.
Mondjuk nekünk tök mindegy volt, hogy milyen ellentmondások voltak Yneven. Csak én ismertem a világot, a játékosok csak kapisgálták a Nagyzőld alapján ( ami édeskevés, valjuk be ). Viszont Rendes világleírás nélkül fölösleges megcsinálni az új M-t, mert sztem már nem ismerik Mo-on és jó rendszereket meg lehet találni.

Egyébként tökmind1 milyen lesz, Úgyis fikázni fogják. Ez már szokás :D

theomer

theomer

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 197 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.23, 21:18

A rendszer szinte mindegy, csak mutasson kalandozó jelleget, viszont a világ maradjon meg az első pár könyv szintjén. Nem szeretnék látni aquir szájszervvel rohangáló dorani varázslókat az új magusban.

Cain

Cain

Walkin' Dead

• Fórumita
  • 1309 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.23, 15:25

Elöljáróként csak annyit, hogy akik ismernek tudják hogy elég szkeptikusan állok minden új M* bejelentéshez, így ennek a fényében olvassátok az alábbiakat.

Szerintem több akadálya is van annak hogy a M* megújuljon, és ennek az elsődleges oka a sajnos még ma is meglévő tévképzetek a játék kapcsán, ill. a széthúzó közösség. Csak pár a teljesség igény nélkül :

- a Magust még ma is sokan (sőt, valaki azt írta rengetegen) játsszák  - TÉVES

Az hogy van párszáz, vagy nagyon jó indulattal néhány ezer fő aki ma is játssza a játékot az minden csak nem sok. Pláne hogy mindez megoszlik a különböző házi- és korábbi hivatalos rendszerek között. ráadásul kiadó szempontból nem is lehet  erre a társaságra egyértelműen építeni, hiszen mi garantálja hogy vevők lesznek egy akármilyen jó új rendszerre? Viszont ez a kemény mag akár hasznos is lehetne az új rendszer teszteléséhez, de ahhoz sajnos túl kevés tesztelővel dolgoznak. Nem mellesleg, ez a csoport is valószínűleg folyamatosan apad.

- A Magus UTK/AK/Sumi/azénkedvencem verziójára épülve lehetne feléleszteni a M*-t, mivel ez szinte tökéletes csak pár kiegészítés/javítás kéne - TÉVES

A M* egyik korábbi verziójának leporolása se elégítené ki kellően nagy számú ember igényét. Ha bármelyikre is akkora igény lenne akkor most nem új kiadásról hanem az UTK Bestiárium 3. kötetről vagy az AK Még Száz Kráni Fejvadász Iskola kiadványról beszélgetnénk.

- minden/sok korábbi megjelent M* cuccot integrálni kéne, legyen az Enoszuke kiadvány, Rúna magazin etc - TÉVES (vagy minimum vitatható)

Egyrészt egy kellően rugalmas rendszer feleslegessé tenné hogy külön oldalak foglalkozzanak a "Déli Borvidékről származó Abassziszi Falanxharcos aki a Falanx jobb oldalán áll, a 2. sorban" alkaszttal. Másrészt iszonytató mennyiségű munka lenne egy halom gyakran egymásnak is ellentmondó vagy önmagában átgondolatlan cuccot bekonvertálni egy új rendszerbe. Szvsz inkább olyan alapok kellenek amire tudnak szépen fokozatosan, elborult vadhajtások kihagyásával építkezni, és ha valaki mégis a fenti "DBszAFaaFjoá2" alkasztnak megfelelő karakterrel játszani azt relatív fájdalommentesen megtehesse.

A Magus világa tele van ellentmondásokkal, pl. még nem láttam 2 olyan embert aki ugyanazt gondolná Kránról. És erre jönnek még rá a fehér foltok, a tisztázatlan technikai szint - van ahol kora ókor, van ahol késő középkor, olyan módon ahogy sosem lehetne egymás mellett - stb. Mindenki hozzá tudna még tenni 2-3 példát. Ráadásul ezen a katyvaszon mint valami ősaquir trónol a megalománia is, a mérföld széles városfalakkal és köpönyeglobogtató szupermenjeivel. Számomra egyébként mindig is ez volt a legfájóbb pont, mert vannak itt jó ötletek is, de jelenlegi formájában nem mesélnék Yneven.

----

a fentiek alapján, szerintem milyen legyen az új rendszer ?

- a jelenlegi apadó törzsgárdán kívül tudjon embereket megszólítani. Ha ez nincs meg akkor nem is érdemes nyomdába küldeni. 2 célcsoport jöhet szóba szerintem : más játékokat játszó szerepjátékosok, illetve általában a fiatalok akik már valószínű számítógépen találkozhattak szerepjátékkal. Az elsőhöz mindenképpen valami modernebb/kiegyensúlyozottabb/rugalmasabb rendszer kell mint a korábbiak, az utóbbihoz pedig valami könnyen érthető/kezelhető. Szerintem ez a kettő nem zárja ki egymást.

- a játék merjen önmaga lenni, ne egy korábbi verzió újrahangszerelése. Példa : Nem kell kőbe vésett dolognak kezelni hogy a Pszi pszi-pontokkal müködik ha más módszerrel is müködik úgy ahogy a regényekben és még kiegyensúlyozott is. De én pl. nem kapnék szívszélütést attól sem ha a mozaikmágia nem jönne ki az alapkönyvben, és nem manapontos alapon hanem pl. "minél komplexebb annál nehezebb célszám" alapon működne. (ezzel nem azt mondom hogy így legyen, csak hogy ne legyen Pyarroni Szent Tehén csak mert eddig így volt) Nem kell mind a 5327 fejvadász iskolának külön statisztika stb.

- a világgal is kéne valamit kezdeni... de ebbe inkább nem megyek bele

Röviden, ha kijön egy jó rendszer azt meg fogom venni, akár a kiegeket is, legfeljebb nem Yneven fogok mesélni belőle. De erre nem sok esélyt látok sajnos.

guba

guba

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 15 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.20, 10:19

Tök jó, nagyon örülök, hogy lesz új Magus. 

Szerintem az lenne az ideális, ha lenne egy gyorsabb, dungeon squad jellegű rövidebb verzió, amit lehet akár szóban is játszani, esetleg d6-al ( kocsiba, buszon, tóparton, peca közbe :D ) azt csumi, illetve egy részletesebb, Magusra jellemző új forma is. 

A harcrendszer miatt utáltam a régit, túl lassú volt, 70életet lezúzni mondjuk d6al -láncing, halál volt, tényleg utáltam, remélem ez gyökeresen megváltozik és pörgősebb lesz a harc. ( a barátnőm azonban nagyon szereti, de még ez is!!! :D  kevés, hogy játszunk a jelenlegi rendszerekkel, pont emiatt )

Bárhogy alakuljon, tuti meg lesz a polcon.

Mindenképpen gyorsabb, korszerűbb teknológiára van szükség meglátásom szerint.

A kiegészítők pedig jöhetnek félévente egész nyugodtan.

Avangion

Avangion

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 370 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.14, 22:47

Azt, hogy kell-e új rendszer, majd a kiadó eldönti szerintem. Részemről becsülendő, ha valaki belerakja a szükséges munkát, hogy kiadható állapotba hozzon valamit, és valószínűleg a MAGUS-nak ártani már nem tud vele.

Viszont a teszt tervezett létszáma és menete elég aggasztó. Megértem, hogy a MAGUS tábor és az onnan várható hiszti, fanyalgás cunami (akinek nem inge...) ismeretében nem vállalnak egy nyílt fejlesztést. Ennek ellenére a tervezett 6, 10, 20 fős "tesztek" semmire sem elegek. Kis túlzással egy közepes nyugati rpg-t többen készítenek, mint ahány emberrel itt tesztelni akarnak.

A másik probléma a teszttel ez a "csapatos" koncepció (2 csapat, max 10 fő, 4 csapat, max 20 fő, stb). Több gond is van vele:

- tovább szűkíti a tesztelők "nézőpontját" (tekintve, hogy jó eséllyel egy összeszokott csapatban a hasonló stílust, rendszert, stb kedvelők játszanak együtt)

- nem tudom mit értenek "teszt" alatt, de a rendszertesztre teljesen felesleges a "csapat". Nem játszani, mesélni kell, hanem a rendszert kapirgálni. Ez a koncepció jó eséllyel hozza be azokat, akik igaziból nem rendszerkedni és számolgatni akarnak, csak megjelenés előtt játszanának az új verzióval.

Radivoj

Radivoj

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1604 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.14, 18:39

Mondjuk mindenképpen érdekes kérdés lenne, hogy van-e olyan új tagja a hobbinak, aki számára a Mókus jelenti A szerepjátékot. Ha van, akkor mennyiben azonosult már a felépült rendszerrel.

Ha vannak ilyenek (újak), és számukra viszonylag közömbös a rendszer (mondjuk úgy, hogy a regények és a világ miatt játszanak itt), akkor érdemes lehet nagyot újítani. Ha a potenciális vásárlók között a zöm mégis olyasfajta lenne, aki - amint pár hozzászólással ezelőtt valaki rámutatott - éveket szánt már a játékra és úgymond kívülről-belülről ismeri a játékot és a játékvilágot, akkor a Mókus menthetetlen. A régi rókáknak a lejjebb jól vázolt problémahalmaz miatt alighanem lehetetlen a megfelelés.

(Persze cáfolhat engem az élet, ha a régi rókák - az évek rászánása ellenére örömmel - eldobják háziszabályaikkal teljes kockás füzeteiket a jobb játékélmény miatt. Csak hát a zember általában egyre konzervatívabb, ahogy vénül, és ragaszkodik a régihez, mert az övéének érzi.)

Nos tehát:
vannak új hobbitagok?
nekik a rendszer számít-e vagy örömest elhajítanák?
a régi rókák váltanának-e?
a régi mókusos rókák :) vajon belátják-e, hogy a hobbijukon belül a mókus univerzumán kívüli világban vannak friss és vannak lejárt, megtagadott megoldások?

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5201 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.14, 08:29

Mind szép és jó de az AW egy modern és előremutató játék, amit nem is egyszerű megérteni elsőre. Nincs rá igény szélesebb körben és biztos nem mennek el arrafelé hogy a m* erre húzzák rá. Globális szinten is dnd5 is önmagát javította fel, mert az kell a rajongóknak, aki akar(t) az játszhat a DW-vel helyette.

Azt már halkan teszem hozzá hogy hagyományos kalandot nehéz mesélni AW/DW rendszerben eleve más struktúrára épül az egész. Persze erről szól a dolog, de m* célja nem átnevelni az embereket hanem igazodni az ízlésükhöz valamilyen szinten.

slaGerzson

slaGerzson

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 269 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.13, 20:24

A felszerelésekben szintén sok jó ötlet van a DW-ben (pl. a kalandozó cuccok szabad felhasználhatósága vagy a tárgyak egyedi címkéi, a "tag"-ek). A szereplők jellemének egyediesítését meg lehetne spékelni a Lady Blackbird egyedi "Kulcs"-aival, a mozaik-mágiához pedig kiindulást adhat a Jaws of the Six Serpents egy oldalas mágia-táblázata.

slaGerzson

slaGerzson

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 269 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.13, 19:48

Meg lehetne olyan "transmission"-öket is készíteni hozzá, mint ami a Technoir-ban vannak... :)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]