Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Indul az új MAGUS szerepjáték tesztje

• Válasz írásához lépj be
91 hozzászólás érkezett eddig

theomer

theomer

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 197 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.04, 06:07

nem akarnák a '90-es éveket visszahozni, olyan értelemben hogy egy rendszerben egymáshoz lazán kapcsolódó alrendszerek (mágia, pszi, életerő, különféle pontrendszerekkel és csikorgó konverziókkal) vannak, amik bonyolítják a játékosok dolgát.

Ez a duma is van legalább 10 éves, hogy az egységes "streamlined" dobásrendszer az üdvös, ami mindent lekezel a pszitől a harcon át a meggyőzésig... vissza a 2000-es évekbe? :)

Ez számomra nem biztató. Viszont az tetszik, ami elhangzott, hogy a régi fogalmakat többnyire megőriznék.

Szerintem ez önmagában semleges dolog. Az érdekesebb, hogy az adott rendszer jól támogatja-e világ hangulatát?

DReaMSCaPe

DReaMSCaPe

Tutor Majoris

• Fórumita
  • 170 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.04, 02:02

annak idején a D20-as rendszer is jól sikerült, állítólag, mégse érdekelte a kutyát se

Nem, az AK/D20 nettó játszhatatlan volt. A karakteralkotása és harcrendszere is teljesen kiegyensúlyozatlan volt, ráadásul komplett fejezetek hiányoztak belőle (pl. a betegségek rendszere, amik nélkülözhetetlenek lettek volna a boszorkánymesteri rontásokhoz).

D.

Konkrétan azért volt játszhatatlan, mert még tartalomjegyzék sem volt benne. Ennél nagyobb hibát elkövetni egy szerepjáték alapszabálykönyv esetében nem hiszem, hogy lehetséges.

Módosította DReaMSCaPe: 2017.05.04, 02:07

Bendoin

Bendoin

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 364 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.03, 23:39

nem akarnák a '90-es éveket visszahozni, olyan értelemben hogy egy rendszerben egymáshoz lazán kapcsolódó alrendszerek (mágia, pszi, életerő, különféle pontrendszerekkel és csikorgó konverziókkal) vannak, amik bonyolítják a játékosok dolgát.

Ez a duma is van legalább 10 éves, hogy az egységes "streamlined" dobásrendszer az üdvös, ami mindent lekezel a pszitől a harcon át a meggyőzésig... vissza a 2000-es évekbe? :)

Ez számomra nem biztató. Viszont az tetszik, ami elhangzott, hogy a régi fogalmakat többnyire megőriznék.

Szerintem ahogy a D&D-t a régi kiadások újrafelfedezése és újrafogalmazása mentette meg, -a jelenlegi,ötödik kiadáson is ez a hatás érződik- ugyanígy a magusnak is hasonlóra volna szüksége. Mi volt az, amitől és ahogy anno működött a rendszer és a világ, és mindebből mi az ami ma is működne?

Ami szerintem egy mágus karakternél fontos, hogy a kezdetektől speciális tudás beavatottja. Fejvadász, gladiátor, boszmester, bárd stb. iskolában avatták be azokba a titkos tanokba, melyekhez csak a tehetséges kiválasztottak férhetnek hozzá. Továbbá egy magus karakter nem csupán egy tolvaj, vagy harcos hanem aszisz szürkecsuklyás, ilanori bárd, gorviki fejvadász, Orwella paplovag stb. Rajta volt már az ETK-s karakterlapon is: Szülőföld és iskola.

A világból nem kellene semmit kivágni, sztem maradjon minden wierektől a khálokon és az ereni kékköpenyegeseken keresztül az aquirokig, Shadontól a Riegoy városállamokig, csupán a túlírt, túldimenzionált területeken kellene visszavenni a túlírtságból és túldimenzionáltságból. Toron is férjen már el 5-6 bekezdésben, és hagyjuk ki az abasziszi bevett és megtűrt vallások oly kifinomult és érzékeny rendszerét és a hasonló barokkos vadhajtásokat. Arányérzékre volna szükség. Nem attól lesz "élő" Ynev, ha túlírjuk egy-egy szegletét, hanem ha sok játékos sok karaktere kószál rajta összevissza.

Egyébként sok sikert a projecthez.

Baka

Baka

Elementalista

• Fórumita
  • 979 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.03, 21:03

Indul az új MAGUS szerepjáték tesztje

Szóval akkor most jöhet a lélegzetvisszafolytott szurkolás hogy a M* talán fel tud mutatni valamit ami kb. tíz évvel ezelőtt még meg is állta volna a helyét a szerepjátékok között? 

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6222 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.03, 19:42

KLM: amikor beszélgettünk, GA nekem is azt mondta, hogy a d20 jó lenne, az ominózus MAHUT-könyv miatt nem, d100 pedig szintén nem, az ETK/ÚT/ÚTK miatt, mert nem akarnák a '90-es éveket visszahozni, olyan értelemben hogy egy rendszerben egymáshoz lazán kapcsolódó alrendszerek (mágia, pszi, életerő, különféle pontrendszerekkel és csikorgó konverziókkal) vannak, amik bonyolítják a játékosok dolgát. 

Élőben teljesen nyugodt volt, nem bunkózott, semmi ilyesmi (Először beszélgettem vele élőben én is).

Igaz, a bejelentésen egy csávó eléggé felhúzta valami alapvetően bunkó kérdéssel, mint kiderült, a csávó Magyar Gergely sidekickje volt, mert ő már úgy látszik nem mer eljönni egy ilyenre, küldi a kis barátait.

Selmo: remélem hogy lesz valami, nem egy teszten fog múlni a kiadás, másrészt ez még csak a "nyersanyag" tesztje, ami szerintem teljesen érthető, hogy ne kerüljön közkézre. A tervezett kiadásig van még kb 9-12 hónap, ha egy jó szerzői csapat nekiáll, simán lehet belőle valami.

GA-t kérdeztem a világról is, azt mondta hogy folyamatosan dolgoznak azon, hogy sok hülyeséget egyszerűen kukázzanak, ami remek hír. Nyilván nem egy rövid idő rendbe rakni Ynevet.

DiMalto

DiMalto

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 730 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.03, 19:33

Az utóbbi (tíz)egynéhány évben, M* RPG fronton a legszimpatikusabb kezdeményezés és munka az LFG.hu "MAGUS szerepjáték fejlesztő verseny(ecske)"-re beérkezett pályaművek voltak, a hozzájuk köthető beszélgetésekkel együtt... szóval általában erős szkepticizmussal állok az ilyen bejelentésekhez.

Viszont a könyvfesztiválos interjút megnézve hajlok arra, hogy a múlt baklövéseinek emlékét elhessegessem. D6-os rendszer? Juhé! Nekem a WEG-féle Open D6 tetszene a legjobban, de akár lehet 2D6-tal aládobós is; mindegy, csak működjön!

Lehet tudni, kicsoda a fejlesztő? Remélem a Magus-on kívül is ismer rpg-ket, és nem csak a magyarra lefordítottak közül.

A DV-t mondjuk annyira nem féltem: egy barátom anno közös WoW Guild-ben játszott Terenyeivel, és azok alapján, amiket mesélt róla, nagy (anyagi) bukás biztosan nem lesz.

Szerintem az is szükséges lenne, hogy a fejlesztők (és a játékosok) elfelejtsenek egy fontos dolgot: nevezetesen azt, hogy a karakterek (elvileg) meg tudjanak tenni bármit, ami a regényekben előfordul. Ez szerintem nem elvárható egyetlen rendszertől sem.

Meg egyébként is erősen el kellene választani a regényeket az rpg-től.

Ja, és az alfa- utáni bétatesztet érdemes lenne egy szélesebb közönséggel megejteni.

Diocletianus

Diocletianus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1385 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.03, 18:13

annak idején a D20-as rendszer is jól sikerült, állítólag, mégse érdekelte a kutyát se

Nem, az AK/D20 nettó játszhatatlan volt. A karakteralkotása és harcrendszere is teljesen kiegyensúlyozatlan volt, ráadásul komplett fejezetek hiányoztak belőle (pl. a betegségek rendszere, amik nélkülözhetetlenek lettek volna a boszorkánymesteri rontásokhoz).

D.

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 2065 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.03, 17:31

Szerintem a kérdés inkább úgy lenne vásárlóbarát, hogy:
-érdekelne-e egy magyar fejlesztésű szerepjáték, aminek ez egy 25 év utáni átgondolása, igazodva a mai trendekhez?
-szeretnél-e látni az egyik legnevesebb magyar szerepjátékban új megoldásokat?
(-ha az egész nem érdekel, akkor miért a negatív felhang?)

Ez nettó bullshit és terelés lenne.

Mi a baj a d6-al? :titok:

Semmi bajom a d6-tal, sőt a 2d6-os rendszereket jobban szeretem a d100-nál, mert sokkal jobb a súlyozás miatt.

Selmo, megértem hogy rengeteg melód fekszik az ÚTK-ban, de ez nem jelenti azt, hogy egy újonnan megjelenő játék érdektelen lesz a potenciális vásárlóközönség nagy része számára, akik vélhetően nincsenek kevesen.
Illetve azt sem jelenti, hogy azért, mert nem olyan lesz, mint az elődei, rossz lesz.

Ennek semmi köze az én munkámhoz, annak idején a D20-as rendszer is jól sikerült, állítólag, mégse érdekelte a kutyát se, ebből kiindulva a D6 se számíthat sokkal jobbra, főleg, hogy azóta még kevesebb szerepjátékos van, és a maradékot is sikerült szépen pofánvágni egy luníros bandának. Amíg nem jelentették be, hogy 30 fő fogja tesztelni, még érdeklődve vártam is, most már nem érdekel. Meg igazából a mókussal a rendszer a legevesebb probléma, a világot kéne gatyábarázni, lefektetni, megválaszolni a lényegi kérdéseket, ami messze nem az, hogy Kránban/ból lehet-e JK valaki. Mert amíg nem irtják ki a vadhajtásokat, nem fektetik le, hogy márpedig ez így van és ezt nem írják át 2 kiegészítővel később, addig a rendszerfejlesztés nem oszt vagy szoroz. Akinek eddig jó volt az ETK, ezután is jó lesz.

seti

seti

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 974 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.03, 16:08

@Orastes
D6: ha egyszer GA azt mondta, hogy a nosztalgiafaktor miatt a k100 kellene...

Ha jól emlékszem, mondott ő olyat is, hogy szerinte a d20 lenne a legjobb, de mivel nem sűrűn olvasom a fórumát, lehet, hogy ezt valaki más mondta. Mindegy. A lényeg az, hogy ha nem akarják előbb-utóbb nyílt tesztre vinni a játékot, akkor csak az lesz, hogy néhány tucat ember ízlésének meg fog ugyan felelni a végeredmény, de az nem biztos, hogy jó lesz a többségnek...

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11628 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.03, 14:08

@Orastes
D6: ha egyszer GA azt mondta, hogy a nosztalgiafaktor miatt a k100 kellene...

GA: nem tudom élőben milyen, de fórumon párszor olyasmi miatt "ugrott", amitől nem vártam.

SlyZero

SlyZero

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 332 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.03, 13:34

Nem értem miért ilyen rosszmájúak az emberek ezzel a szerencsétlen sorsú játékkal kapcsolatban.

Na lássuk csak:

- Volt egy viszonylag reménybeli kezdeményezés, ami a kiadó kapkodása miatt félresikerült,

- azután ott volt az a csapat, aki a rajongó anyagok miatt fenyegetett perekkel mindenkit,

- majd az egyel ezelőtti kezdeményezés, ami teljes lelkesedéssel indult, és három éve életjelet se ad magáról.

Én még tényleg tök lelkes voltam a legutóbbinál, de amikor ezt a hírt olvastam szó szerint semmit se mozgatott meg bennem.

És amikor ránézek a hozzászólások számára a luniros kezdeményezésnél és összevetem ezzel nagyon úgy tünik, hogy nem csak belőlem sikerült kiölni a lelkesedést.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6222 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.03, 13:14

Érdekel-e, megvennél-e egy D6 alapú kiadványt?

• igen
  • nem
  • nem tudom

Így kellett volna kezdeni, de kiadják, mert évforduló. Lelkük rajta.

Szerintem a kérdés inkább úgy lenne vásárlóbarát, hogy:

-érdekelne-e egy magyar fejlesztésű szerepjáték, aminek ez egy 25 év utáni átgondolása, igazodva a mai trendekhez?

-szeretnél-e látni az egyik legnevesebb magyar szerepjátékban új megoldásokat?

(-ha az egész nem érdekel, akkor miért a negatív felhang?)

Mi a baj a d6-al? :titok:

Selmo, megértem hogy rengeteg melód fekszik az ÚTK-ban, de ez nem jelenti azt, hogy egy újonnan megjelenő játék érdektelen lesz a potenciális vásárlóközönség nagy része számára, akik vélhetően nincsenek kevesen. 

Illetve azt sem jelenti, hogy azért, mert nem olyan lesz, mint az elődei, rossz lesz.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11628 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.03, 10:31

Nem provokációból, de tényleg létezik még Magyarországon valaki, aki játszik MAGUS-t?

Bármikor rákeresel, hogy "MAGUS találkozó" és egy hónapon belül is fel fog dobni valamilyen rendezvényt.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11628 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.03, 10:29

Nem értem miért ilyen rosszmájúak az emberek ezzel a szerencsétlen sorsú játékkal kapcsolatban.

A vicc szerint Chuck Norris egyszer megvette a MAGUS jogait. EGYSZER. 

Ennek alapja a M* körüli jogi huzavonákban rejlik, meg néhány csúnya-csúnya dologban, amelyek közül néhányról én is tudok, másokról meg többfelől hallottam...

De ott volt az ETK után a S* (amihez azóta is készül a Számok könyve), a  d20-as AK, aztán a rettenetesen túlbonyolított UT, az "annyira nem rossz" UTK és végül(?) a két-három éve befulladt luníros "legújabb" rendszer. Ezek közül az UTK-hoz jelent meg egy Bestiárium, pedig már az is 10 éves az idén.

És mindnek van rajongótábora (főleg az ETK-nak és az UTK-nak).

cyberdog

cyberdog

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 88 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.03, 06:24

Nem értem miért ilyen rosszmájúak az emberek ezzel a szerencsétlen sorsú játékkal kapcsolatban. Bevallom én ugyan túl későn jöttem a világra hogy sem részese lehettem volna a fénykornak de azért valamennyit még elcsíptem a veteránok lelkesedésébőlbár játszani sosem játszottam vele. Szerintem tök klassz lenne ha egy újabb, modernebb formátumban az én korosztályom is megismerhetné ezt a játékot. Amúgy igen, azért nem egy star wars filmről van szó, kicsit többet is elárulhatnának az óvatoskodáson kívül, senki nem fogja keresztben lenyelni őket...vagy igen?

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 2065 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.02, 22:21

Érdekel-e, megvennél-e egy D6 alapú kiadványt?

• igen
  • nem
  • nem tudom

Így kellett volna kezdeni, de kiadják, mert évforduló. Lelkük rajta.

Dallasz

Dallasz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2370 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.02, 22:08

Úgy tűnik, ők is belátták hogy más hozzáállás kell, más szerepjátékok vannak, ebbe a keretbe kell beilleszteni a magus brandet. Ha ez nem megy, akkor bukta lesz. Ellenben szerintem most van egy nagyon jó esély, amit a korábbi szopások után nem fognak hagyni elsüllyedni -nagyon remélem.

Kívülről a hozzáállásból nem sok minden látszik, csak az akarat. Ez részben becsülendő, de attól, hogy karaktert lehet alkotni még nem jelenti azt, hogy a rendszer működik is elvárásnak megfelelően...... :/

Illene közreadni valamilyen koncepciót, talán növelné a lelkesedést és csökkentené a kockázatot.

Módosította Dallasz: 2017.05.02, 22:08

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6222 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.02, 21:07

Mindettől függetlenül szerintem nem lesz ebből semmi. Szvsz Gáspár András és baráti köre teljesen alkalmatlan arra, hogy együtt lehessen velük működni egy ilyen projektben.

Ezt miből vetted le? :titok:

Most a tesztre jelentkezéskor volt szerencsém Gáspár Andrással beszélgetni, meg Raont is ismerem egy ideje, nem igazán hiszem el róluk, amit mondasz.

Úgy tűnik, ők is belátták hogy más hozzáállás kell, más szerepjátékok vannak, ebbe a keretbe kell beilleszteni a magus brandet. Ha ez nem megy, akkor bukta lesz. Ellenben szerintem most van egy nagyon jó esély, amit a korábbi szopások után nem fognak hagyni elsüllyedni -nagyon remélem.

Fywillan

Fywillan

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 324 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.02, 18:56

Az újabb generáció
1. nem is látta a MAGUS-t működőképes korában, mikor még rendelkezett aktív játékosokkal, rendszeres versenyekkel, saját újsággal, kártyával, táborokkal, stb.,
2. ha véletlenül kedve lenne számítógép helyett egy íróasztalnál, könyvből szerepjátékozni, biztos nem ez lenne az első (meg a második, stb.), amit elővenne, hogy kipróbálja.

Mint az újabb generáció tagja felelösségem teljes tudatában kijelentem, hogy ha a rendszere, valamilyen pluszt nyújtana a jelenleg a piacon lévö rendszerekhez képest, akkor bizony az elsök között próbálnám ki.

Drasworth

Drasworth

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 405 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.02, 17:01

Én is rendszeresen szoktam játszani, van egy netes csapatom, meg amikor otthon vagyok Magyarországon, össze szoktunk ülni mindig a régi haverokkal magusozni.

Mindettől függetlenül szerintem nem lesz ebből semmi. Szvsz Gáspár András és baráti köre teljesen alkalmatlan arra, hogy együtt lehessen velük működni egy ilyen projektben.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]