Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

[Digitális_árnyalatok] – [digital_shades] magyarul

• Válasz írásához lépj be
21 hozzászólás érkezett eddig

slaGerzson

slaGerzson

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 196 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.08.13, 14:02

Hát próbacseresznye:

https://drive.google.com/open?id=0ByVPu_orovzPT1pyUmpMU2tyaUE

slaGerzson

slaGerzson

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 196 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.06.27, 23:54

"Shades" - Jogos, sokáig én is azt gondoltam, hogy "lencsék"-re fordítom, de aztán maradtam az árnyalatoknál. Már magam se emlékszem, hogy miért... de maradtam.

@Strato: Úgy értettem, hogy azt az Indesign fájlt raknám be közösbe, amit én készítettem, nem amit a szerző küldött át. Ebben nem is lenne benne a fordítás, tulajdonképpen csak a hajtogatáshoz betördelt rész, a betűméretek, "stíluslapok" és ilyesmik. Sem az eredeti szöveg, sem a fordítása nem lenne benne. Szóval igazándiból csak az üres INDD fájl megosztására gondoltam.

Viszont. Amennyiben valakit a MAGUS minimalista feldolgozásának felvetése hozott lázba: Pár nappal ezelőtt megtaláltam az Adventurers! című szerepjátékos rendszert, ami talán még jobban passzolna ehhez a sokak szívét megérintő feladathoz... még nem fejeztem be a fordítását, de mivel ez is rövid, nemsokára ez is meglesz. A kétfokozatú képzettségrendszer nem az egyetlen dolog, ami miatt érdekes lehet a MAGUS miatt... Olyanok készítették, akik a Savage World-höz készítettek anyagokat, és mintha a SaWo-öt próbálták volna még sokkal tovább tömöríteni.

Az Adventurers! alapszabályainak ingyenes verzióját (ami jobban néz ki, mint a fizetős... ezt mondjuk nem értem) le lehet tölteni a DriveThruRPG oldalról, a kiegészítőkért kell csak fizetni (mondjuk azok se drágábbak két dolcsinál).

Szóval ez a következő munkálatom, hamarosan érkezik! ;) (Ugyan nem találtam Creative Commons megjegyzést, dehát ingyenesen letölthető és nem is pénzszerzés vele a célom, hanem csak a fordítás... szóval csak nem lehet belőle gubanc :he: :) )

Az eredeti témára visszatérve: Strato, ebben a formában meg lehet osztani az INDD fájlt? Mondjuk elküldöm neked drótpostán, hogy mire gondoltam, és akkor rábólintasz vagy nem... az úgy jó?

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4014 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.06.24, 13:05

Én simán "digit'szemcsi"-nek fordítottam volna a címet, de egyébként is más szövegezést használnék a kifejezésekre, meg néhány helyen. :) De mindig jó, ha megjelennek ilyen játékok is magyarul. Javasolnám az LFG-nek, hogy nyisson egy aloldalt (ne fórumot, mert az befullad), ahol az ilyen fordítások, vagy a linkjeik elérhetők mindenki számára.

• slaGerzson és Ratface kedveli ezt.

Cthulhu

Cthulhu

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 673 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.06.24, 09:10

Én már egy ideje szemezgetek a játékkal, de még nem jutottam el a kipróbálásáig. Viszont én mindig is azt hittem, hogy a "shades" itt a napszemüveg szleng-változatára utal, nem pedig árnyalatokként kell érteni (vagyis a játék címe "Digitális napszemüveg(ek)" lenne). De lehet, hogy akkor eddig tévedésben éltem.

Módosította Cthulhu: 2017.06.24, 09:12

kavarajavarava

kavarajavarava

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 34 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2017.06.22, 12:24

Sziasztok!
Nem találom a játék felhasználásának jogait. Akkor bárki írhat belőle egy fantasy játékot, és ez igazából csak lelkiismereti dolog, vagy a játék írója levédte ezt a formátumot és itt az lfg-n nem csinálhatunk átdolgozás halmokat?
Csak mert jó ötletnek tartom, hogy amíg készítik a profi mágust, addig itt egy kis ráhangolódás képpen összevetjük, hogy ki mit gondol a M*-ról. Ugyanis rengeteg féle képpen rá lehet húzni erre a játékra Ynev világát szerintem. Nyílván vannak adott dolgok, de akkor is izgi lenne.

nornwarrior

nornwarrior

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 221 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2017.06.22, 08:53

egyoldalas magyar rpg ?
Jöhet aminek jönnie kell! :D

DiMalto

DiMalto

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 624 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.06.22, 07:33

Köszi a fordítást, jó lett!

Szeretem a letisztult, átlátható rendszereket, one-shot alkalmakra teljesen jó!

A formátum és a dizájn viszont lenyűgöző, állati ötletes, és praktikus. Az alapot simán nyúlnám karakterlapnak más rendszerekhez is.

Illetve mi lenne, ha "közkinccsé" bocsájtanám a szerkesztői InDesign fájlt, amit eredetileg készítettem hozzá, és akkor mindenki megírhatná a saját verzióját (hekkjét) egy valamilyen típusú játékvilágra.

Azt megköszönném!

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2770 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.06.22, 05:38

Hmmmm, amúgy ezt valahogy háromba hajtva kéne könyvesíteni?
illetve: "csönttörő" :)

Garaboncias

Garaboncias

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 252 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2017.06.21, 21:33

A leírtakból kiindulva ha bejön a készítőknek a dolog, akkor maguk is csinálnak majd egyéb játékokat a SIMPLE Rendszerük alapján. Kíváncsian várom! :)

cobra

cobra

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 74 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2017.06.21, 21:15

Illetve mi lenne, ha "közkinccsé" bocsájtanám a szerkesztői InDesign fájlt, amit eredetileg készítettem hozzá, és akkor mindenki megírhatná a saját verzióját (hekkjét) egy valamilyen típusú játékvilágra. Lehetne csinálni belőle egy MAGUS Minimál versenyt, vagy Mage: The Ascension-t, vagy Csillagok háborújásosat vagy akár Vízipók Csodapókosat... :)

Jó ötlet lenne,az egyoldalas magyar rpg elèggè hiánycikk

cyberdog

cyberdog

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 80 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.06.21, 17:24

Amúgy ötletes kis játék, a kockadoblása hasonlít az én megoldásaimra. Jómagam a Dungeon Squad felturbózásával kísérletezem.

cyberdog

cyberdog

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 80 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.06.21, 17:14

Oh, sh!t... pedig én is dolgozom egy cyberpnuk játékon remélem annak is jut még hely a műfaj rajongóinak szívében.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7298 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.06.21, 14:52

Illetve mi lenne, ha "közkinccsé" bocsájtanám a szerkesztői InDesign fájlt, amit eredetileg készítettem hozzá, és akkor mindenki megírhatná a saját verzióját (hekkjét) egy valamilyen típusú játékvilágra.

Ha az eredeti mű szerzője nem problémázik miatta, akkor ezt én egy jó ötletnek tartom.

slaGerzson

slaGerzson

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 196 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.06.21, 13:49

Illetve mi lenne, ha "közkinccsé" bocsájtanám a szerkesztői InDesign fájlt, amit eredetileg készítettem hozzá, és akkor mindenki megírhatná a saját verzióját (hekkjét) egy valamilyen típusú játékvilágra. Lehetne csinálni belőle egy MAGUS Minimál versenyt, vagy Mage: The Ascension-t, vagy Csillagok háborújásosat vagy akár Vízipók Csodapókosat... :)
  • Ratface és cobra kedveli ezt.

slaGerzson

slaGerzson

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 196 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.06.21, 13:43

@Nornwarrior:
"A képzetlen dobás okozhat némi gubancot, hisz ha nem 5-öt vagy 6-ot dobsz akkor kampec delores!"

A 4-es dobásnál "épphogy sikerül" az eredmény. De házi szabályként javaslom azt a régi módszert (ami mostanra kezdett el jobban terjedni), hogy dobj két kockával és válaszd a kisebbik eredményt, így van esély akár 6-os eredményre is.

chomy

chomy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1883 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.06.21, 13:35

Nekem tetszik!

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2770 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.06.21, 09:18

cuki!

Raksi

Raksi

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 41 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.06.21, 08:59

Jópofa.

Eberen_Orkodo

Eberen_Orkodo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 868 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.06.21, 08:54

Szép munka, grat!

nornwarrior

nornwarrior

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 221 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2017.06.21, 08:53

Nem rossz. A képzetlen dobás okozhat némi gubancot, hisz ha nem 5-öt vagy 6-ot dobsz akkor kampec delores!

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]