Ugrás tartalomhoz

Fotó

Új MAGUS szerepjáték (2018)

• Válasz írásához lépj be
2064 hozzászólás érkezett eddig

Kaloz

Kaloz

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 769 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Tegnap, 10:01

A kiadói fórumon az utóbbi pár évben volt minden, és az ellenkezője is. Azt hiszem nem tudatos tervezés volt, hanem ahogy talán épp itt írták, beesett valaki egy kész rendszerrel, és a konvertálását is vállalta, aztán most dolgozgatnak vele, és valami majd lesz. A célközönség is kérdéses, talán az új játékosokat akarják megfogni, de én nem nagyon ismerek ilyeneket, ki tudja mire van igényük?

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6062 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.10.16, 21:06

(OFF)Seti: A másik témában válaszolok, itt off.(/OFF)

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 5889 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.10.16, 17:09

Simán lehetne bármilyen modernebb motor alá konvertálni a Magust, itt csak két kérdés van:

-kiadói akarat és tőke van-e? :titok:

-a vásárlók/rajongók hogyan fogadnák? :titok:

Egyik esetben sem látok túl nagy nyitottságot erre....

seti

seti

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 878 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.10.16, 16:36

Teleport varázslat van. Simán lehet, hogy hosszabb varázslási idővel és/vagy több PP-ért az kapu lesz, nem csak egy villanás.

SaWo-nál minden power csak kiindulási alap, úgy gyurmázod, ahogy a mesélő/világ megkívánja. Ami a könyv adott részén van, csak egy stabil alap, nem konkrét varázslatlista. (Ezt jellemzően mindig elfelejtik.)

A másik, hogy nem reprodukálni kell a MAGUS varázslatait minden hibájukkal együtt. Nekem belefér, hogy több idő felpattintani egy térkaput, nem lehet csak keszkenőként előkapni.

Teleportnál pl:
Az alap power 2. rangon használható először. Ezzel alapvetően rövid távra portálhatsz (3PP-nként 10 vagy 15 yard).

Nálam úgy működött, hogy 3. rangon (heroic) a yard mérföldre nőtt, 4. rangon (veteran) pedig 10 mérföldre. Itt már van 30PP-je egy rendes varázslónak, szóval eldobja magát 100-150 mérföldre. 5. rangon (legendary) oda portál, ahova akar, szuttyos 3PP-ért (igen, sokkal olcsóbban, mint eddig), és ha visz magával társakat, fizethet értük is, ekkor nem kap kifáradást.

Magát az varázsló Arkán Hátteret fel lehet úgy építeni, hogy hagyhat hátra "Zóna varázsjeleket", ahova hathat, mintha ott lenne. Én speciel ráhúznék egy Dramatic Task - mechanikát a "szimpatikis viszony visszafejtése" történetre, ami kicsit visszafogná a varázslót és nem zóna varázsjelekkel macskakövezné ki az utat. :)

Ja, ismerni kell a SaWo-t és a MAGUS-t is, de azért nem reménytelen vállalkozás. ;)

Bulldy

Hasonló dolgon én már agyalok egy ideje, főleg kasztok terén, amihez jó kiindulási alap lenne a Savage Rifts Iconic Framework mechanikája, ami az eredeti Rifts-es kasztokat írja SaWo rendszerbe. A lényege, hogy mindegyik IF kap egy rakás cuccot ingyen, legyen az Arkán Háttér, képzettség, másvalami Előny, stb... Persze hátrányokat is kapnak hozzájuk, de nem lehetetlen a dolog, csak idő kérdése. Mondjuk amennyit  a mi csapatunk foglalkozik MAGUS-sal hamarabb csinálok egy ilyen konverziót a Starfinder rpg-hez. :)

Egyébként a legnehezebb a varázsló, és a boszorkány. A többit könnyen meg lehet oldani.

Hasraütésszerűen Tűzvarázsló Kaszt Savage Rifts alapon: Arkán Háttér(Tűzmágia) 10 Mana Pont, 5 induló varázslat.  Trappingek: Tűz, hő, fény. Automatikusan ismeri a tűzhöz tartozó összes variációt. Az elemi Manipuláció(Tűz) varázslatot Mana pont nélkül bármikor létrehozhatja Spirit próba segítségével. A Tűz Mestere: Megkapja a Wizard Edge módosított változatát, de csakis a fenti Trappingekkel használhatja.

Megkapja a Tűzmágia, és a Közelharc képzettségeket d6-os értéken. A Rapid Recharge, és az Improved Rapid Recharge Előnyöket, ha valamilyen tűz közelében van, és/vagy az egyik kezét beleérint a lángokba. A gyengébb előny használata gyertyák, fáklyák segítségével működik, az erősebbhez már minimum tábortűz nagyságú tűzre van szükség.

Induló Varázslatok: Smite(Lángkard), Bolt(Tűznyíl), Armor(Tűzvért), Burst(Tűzlehelet), Enviromental Protection.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6062 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.10.16, 09:28

A Savage Spellbookból kiindulva mérsékelhető a munka:
http://www.godwars2.org/SavageWorlds/SavageSpellbook.pdf

Itt azért nehéz összehozni térkapukat, mágikus védelmeket, stb....

Teleport varázslat van. Simán lehet, hogy hosszabb varázslási idővel és/vagy több PP-ért az kapu lesz, nem csak egy villanás.

SaWo-nál minden power csak kiindulási alap, úgy gyurmázod, ahogy a mesélő/világ megkívánja. Ami a könyv adott részén van, csak egy stabil alap, nem konkrét varázslatlista. (Ezt jellemzően mindig elfelejtik.)

A másik, hogy nem reprodukálni kell a MAGUS varázslatait minden hibájukkal együtt. Nekem belefér, hogy több idő felpattintani egy térkaput, nem lehet csak keszkenőként előkapni.

Teleportnál pl:
Az alap power 2. rangon használható először. Ezzel alapvetően rövid távra portálhatsz (3PP-nként 10 vagy 15 yard).

Nálam úgy működött, hogy 3. rangon (heroic) a yard mérföldre nőtt, 4. rangon (veteran) pedig 10 mérföldre. Itt már van 30PP-je egy rendes varázslónak, szóval eldobja magát 100-150 mérföldre. 5. rangon (legendary) oda portál, ahova akar, szuttyos 3PP-ért (igen, sokkal olcsóbban, mint eddig), és ha visz magával társakat, fizethet értük is, ekkor nem kap kifáradást.

Magát az varázsló Arkán Hátteret fel lehet úgy építeni, hogy hagyhat hátra "Zóna varázsjeleket", ahova hathat, mintha ott lenne. Én speciel ráhúznék egy Dramatic Task - mechanikát a "szimpatikis viszony visszafejtése" történetre, ami kicsit visszafogná a varázslót és nem zóna varázsjelekkel macskakövezné ki az utat. :)

Ja, ismerni kell a SaWo-t és a MAGUS-t is, de azért nem reménytelen vállalkozás. ;)

Bulldy

DiMalto

DiMalto

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 635 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.10.16, 08:32

:gerjedek: Savage Worlds!  :gerjedek: 

Mert az előző öt hozzászólásban nem szerepelt! :D :P

Bulldy

Ja, azt már nem is említem... alap. :ork:

Egyetlen hibája, hogy nem nyílt a rendszer, és ha a kiadó már a fejlesztőkre is sajnálja a zsét, akkor nyilván felejtős a licenc.

De ahogy lejjebb írták, ha lenne minden mágiahasználóhoz 20-25 kidolgozott varázslat (mozaikmókus más tészta, az mehet külön kiegbe :rohog: ), meg úgy 50 db átkonvertált szörnyike, simán működőképes lenne a dolog.

Szerk.:

+ az aquirok.  :aboci:

Módosította DiMalto: 2017.10.16, 08:36

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 10672 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.10.16, 07:51

Itt azért nehéz összehozni térkapukat, mágikus védelmeket, stb.... 

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7345 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.10.16, 07:36

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 10672 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.10.16, 06:52

Simán megoldható, az egyetlen probléma a mágiahasználat.

Ha nincs a kiadványban 10-12 varázslat minden osztályhoz külön-külön, - a boszorkánymestertől az Arel-papig - mindenki csak fintorogna, hogy ez így gagyi.

Egy ilyet összeállítani elég nagy meló azért.

Már az is elég, ha van három-négy alap varázslat minden varázstudónak, még ennyi minden papnak és minden tapasztalati varázstudónak és végül "csak" 2-3 tényleg egyedi minden istenhez és minden kovenhez.

De ez is meló (Boszi, BM, Ranagol, Domvik, Arel, Krad, Darton, Tharr és esetleg Orwella).

Ja és mindez valami egységes szisztéma szerint, hogy mozaikmágus is lehessen,

Módosította KLM: 2017.10.16, 06:55

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4103 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.10.16, 05:57

Bulldy

(OFF)

Simán megoldható, az egyetlen probléma a mágiahasználat.

Ha nincs a kiadványban 10-12 varázslat minden osztályhoz külön-külön, - a boszorkánymestertől az Arel-papig - mindenki csak fintorogna, hogy ez így gagyi.

Egy ilyet összeállítani elég nagy meló azért.

(/OFF)

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6062 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.10.15, 21:55

Bulldy

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4103 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.10.15, 16:08

A Barebones magyar fordítása is nagyon jól sikerült, nekem az is bejönne, de persze ilyesmi fel sem merülhetett; tudjuk, hogy nekünk a magyar narancs kell... meg Mohács.

A Barebones kábé 95% százalékban játszható, mint mágus. Ami kis mértékű (tényleg kis mértékű!) átalakításra szorul:

- a játék varázslatrendszere nem adja a mágus hangulatot (mindenképp iskolákra kell bontani a mindenki számára ismert varázsló utakat, hogy ne ismerjen mindenki mindent)

- szerintem túl gyors a fejlődés, nagyon hamar nagyon kemények lesznek a játékosok. A képzettségeket kicsit meggyengíteném (hat helyett tíz szint lenne, de tíz helyett csak öt százalék növekményt adnának)

- néhány "kevert" karakterosztály szimulálásához kevés a kezdeti egy képzettségpont (főképp szociális vagy tudományos karaktereknél, mint a bárd, a lovag, paplovag vagy néhány tudós-pap). Ezt mindenképp kettőre növelném, kikötve, hogy nem lehet duplázni belőle.

Nagyjából ennyi, amire egy kis időt kell szánni, az a mágusos varázslatlisták összeállítása. (nem "hinder" varázslat lenne 10 féle akadályozó hatással, hanem "boszorkánymesteri mágia" 10 választható varázslattal)

Ráadásul marad a d100, mint jellegzetesség.

Módosította galu22: 2017.10.15, 16:09

DiMalto

DiMalto

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 635 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.10.15, 14:40

A DnD 5 talán azért lenne jó választás, mert tényleg játékosbarát, és online több száz (ezer?) csapat által szétcincált rendszer. Tudatos választás volt, hogy ingyen letölthető volt a tesztverzió, szedjék apró darabokra a rajongók, hogy nyilvánvalóvá váljanak a hibái.

De ha ez nem tetszik, akkor is van egy rakás ingyenessé tett, letesztelt, teljesen komplett rendszer. Ezekhez - a leendő fejlesztőket segítendő - általában még SRD (system ref document) is van!

A klasszikusok közül ott van a West End Games d6 (Star Wars, Ghostbusters),

http://opend6.wikidot.com/srd

Gumshoe

http://site.pelgranepress.com/index.php/the-gumshoe-system-reference-document/

Dungeon World SRD

http://www.dungeonworldsrd.com/

Barebones fantasy SRD

http://dwdstudios.com/node/3451

BRP d100 (black powder) SRD

http://www.drivethrurpg.com/product/97426/Renaissance--D100-black-powder-SRD

BRP d100 (core) SRD

http://www.rpgnow.com/product/28521/GORE?it=1

És most csak olyanokat választottam, amik nem húszoldalú kockával működnek. Sőt, a barebones fantasy és a BRP konkrétan d100-at használ...

Egyetértek, jó kis lista, illetve hozzátenném még az $1-os, Mongoose-féle Legend szerepjátékot: ez a Runequest (és így a BRP) egyik újabb variánsa, több kiegészítővel, OGL-el megspékelve.

Az OpenD6-al együtt szerintem baromi jól passzolna mindkét rendszer a M* alá:

- a D6-os a pulp-osabb kalandozáshoz passzolna inkább, a %-os meg a keményvonalas közönség érdeklődését kelthetné fel (Codex Grimoire szvsz elég könnyen adaptálható lenne hozzá, Nyúl amúgy is áldását adta a kannibalizációra, ha jól emlékszem);
- a nyílt karakterfejlesztés mellett teljesen jól megvalósítható lenne mindkettőben a hátterek, iskolák rendszere.

A Barebones magyar fordítása is nagyon jól sikerült, nekem az is bejönne, de persze ilyesmi fel sem merülhetett; tudjuk, hogy nekünk a magyar narancs kell... meg Mohács.

Módosította DiMalto: 2017.10.15, 14:45

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4103 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.10.14, 09:57

Galu22: A magus 25 éves történelme kb. arról szólt, hogy próbálkoztak össze-vissza, aztán mindenki azt és úgy használt belőle ahogy neki tetszett, mellétéve persze a saját elképzeléseit. Egy félkész verziót szanaszét szedne a nép, de ha megjelenik és játszhatónak bizonyul, a régi játékosok is hajlamosabbak elnézni a hibáit. (Mert lesznek, csak mindenkinél más.) Ha meg nem, hát a kiadó bukik egy nagyot, de akkor meg is érdemli.

Végre volt időm megkeresni. Ez itt a Stars Without Number revised edition tesztüzeme:
https://drive.google.com/drive/folders/0B4qCWY8UnLrcQWJULXM3TjJ3b3M

- egyemberes cég

- folyamatosan teszi fel a következő verziót, kábé havonta ugrik egy verziószámot

- a jelenlegi, majdnem kész (a grafikusokra vár + pár apróság) 0.9 verzió ingyenesen letölthető

- párhuzamosan több helyen (rpg.net, googleplus account) nyitott kritika, ötletelés topicokat, ahova várja a kommenteket, véleményeket

- a vélemények egy része bekerült a játékba, másik része nem, általában magyarázat kíséretében

(- például ahogy nézem az eredeti terv a szabad karakteralkotás volt, de többen szerették volna, hogy "csak választani kelljen 3-4 osztályból", így bekerült a szokásos hármas, olyan 0.4 körül)

- a leglényegesebb talán, hogy van egy ütemterve, hogy melyik időpontra mit kell megírnia, ehhez tartja is magát (meg persze: fel tudja becsülni, hogy mi mennyi idő, mert ez kb. a tizedik szerepjátéka)

- mindegyik verzióban (az elején) benne van, hogy melyik fejezettel hogy áll, véglegesnek tekinthető-e a verzió (megírni, átfogalmazni, átszerkeszteni, stb.)

Vagy talán jobb példa egy kezdeti stádiumban lévő hobbijátéka (historizáló, sötét középkor):

https://drive.google.com/file/d/0B4qCWY8UnLrcaDBkNEtzLVNTd28/view

Ezzel csak azt akartam megmutatni, hogy a normális és ügyes kommunikáció sokat számít, és meg tudja oldani egy ember is. Nem lesz kész verzió két hónap alatt, de ezt egyik rajongója sem várja el. (jellemzően egy nagyobb és egy kisebb játékot vagy kisebb kiegészítőt ad ki évente)

Módosította galu22: 2017.10.14, 09:58

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4103 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.10.14, 09:34

Galu22: Off: Lehet hogy bele kéne ásnom magam a DnD-be (is)? A magus esetén az a baj, hogy hiába írják ki ott is melyik rendszer, milyen kiegészítőkkel, egy világ van, és azon össze-vissza minden. (Ami a kezdő játékosokat illeti, hivatalos letölthető anyag nincs, nemhivatalosan viszont minden megvan, ha csak az kell kinyomtatja és játszik. Sőt, ma már ki sem kell nyomtatni, elég a tablet, notebook, satöbbi.)

KLM: Nem járok találkozókra. Itthon se jön össze egy csapat, nem hogy még versenyre menjünk. :D

(OFF)

kipróbálni ingyen, csapat nélkül is lehetséges. Van Hősök Hajnala és Kalandorok Társasága (Budapesten mondjuk), mindkét helyen szívesen látnak kezdőket, egyedül is. (én sem mentem még soha csapattal). Meg tudod nézni mások hogyan mesélnek, ki lehet próbálni mindenféle rendszert. (nem csak DnD)

Bármelyik DnD (de főleg a régiek és a legújabb 5E) van annyira egyszerű, hogy kb. negyed óra magyarázat után fogsz tudni játszani.

(/OFF)

zerintem mivel anno a magus a DnD köpenyéből bújt elő, és hosszú évek kemény munkájába került (mondjukrá) hogy elválasszák őket, készítői szempontból érthető, hogy nem akarnak DnD-t. Esetleg még a D20 sikertelensége ami afelé terelheti őket, hogy saját, egyedi rendszer kell, mert az a magus, de (szerintem, így utólag visszagondolva) a D20-nál nem a rendszer volt rossz, hanem a megvalósítás. Ami intő jel lehet az LTK készítőinek is...

A DnD 5 talán azért lenne jó választás, mert tényleg játékosbarát, és online több száz (ezer?) csapat által szétcincált rendszer. Tudatos választás volt, hogy ingyen letölthető volt a tesztverzió, szedjék apró darabokra a rajongók, hogy nyilvánvalóvá váljanak a hibái.

De ha ez nem tetszik, akkor is van egy rakás ingyenessé tett, letesztelt, teljesen komplett rendszer. Ezekhez - a leendő fejlesztőket segítendő - általában még SRD (system ref document) is van!

A klasszikusok közül ott van a West End Games d6 (Star Wars, Ghostbusters),

http://opend6.wikidot.com/srd

Gumshoe

http://site.pelgranepress.com/index.php/the-gumshoe-system-reference-document/

Dungeon World SRD

http://www.dungeonworldsrd.com/

Barebones fantasy SRD

http://dwdstudios.com/node/3451

BRP d100 (black powder) SRD

http://www.drivethrurpg.com/product/97426/Renaissance--D100-black-powder-SRD

BRP d100 (core) SRD

http://www.rpgnow.com/product/28521/GORE?it=1

És most csak olyanokat választottam, amik nem húszoldalú kockával működnek. Sőt, a barebones fantasy és a BRP konkrétan d100-at használ...

Kaloz

Kaloz

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 769 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.10.14, 08:21

NoiseEHC: Szerintem mivel anno a magus a DnD köpenyéből bújt elő, és hosszú évek kemény munkájába került (mondjukrá) hogy elválasszák őket, készítői szempontból érthető, hogy nem akarnak DnD-t. Esetleg még a D20 sikertelensége ami afelé terelheti őket, hogy saját, egyedi rendszer kell, mert az a magus, de (szerintem, így utólag visszagondolva) a D20-nál nem a rendszer volt rossz, hanem a megvalósítás. Ami intő jel lehet az LTK készítőinek is...

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 10672 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.10.14, 07:26

, mert így viszont d20 helyett d6-al lehet dobni, és az milyen forradalmi már... :irónia:

Jaja és nem nagyot és hozzáadni a bónuszaidhoz, hanem a kicsit dobsz, hozzáadod a célszámhoz és levonod belőle a dobást és maradjon minél nagyobb :P

NoiseEHC

NoiseEHC

Logikarendőrség

• Fórumita
  • 487 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.10.14, 01:28

Megértem a szkeptikus hangokat, de azért azt is vegyétek figyelembe, hogy két fejlesztő van, Magnus és Raon, akik meló mellett csinálják ezt. Tehát nem egy D&D 5E szint a háttér. Igen, a magusba most ezt tudják beletenni erőforrásként, ami nem túl vidám, ettől függetlenül bizakodó vagyok.

Hát, talán ez eggyel több érv a DND5 konverzió mellett. Nekem ez egyáltalán nem ad bizakodásra okot, mert ha csak 2 fejlesztő van, akkor konverzió esetén most tartanánk a béta teszteknél, ahol is nem az lenne a kérdés, hogy a rendszer egyáltalán működik-e, hanem az, hogy a kész, működő rendszer kasztjai eléggé visszaadják-e a MAGUS hangulatot. Megvallom, ez valószínűleg értelmesebb visszajelzéseket is generálna, mint a "mi a kedvenc kasztod" béna kérdőívek. Arról nem is szólva, ebben az esetben az alkotó energiáikat beleölhetnék mondjuk egy kitesztelt, Ynev-idegen dolgoktól kigyomlált Bestiáriumba, ne adj isten, pár régebbi kaland konverziójába és tesztelésébe...

De valószínűleg ez csak az én kis naiv elképzelésem, hogy milyennek is kéne lennie egy használható szerepjátéknak, és minden bizonnyal sokkal jobb, ha egy használhatatlan, nem tesztelt alapkönyv jön ki bármiféle kiegészítő nélkül, mert így viszont d20 helyett d6-al lehet dobni, és az milyen forradalmi már... :irónia:

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 10672 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.10.13, 14:22

Engem mondjuk marhára érdekelne, hogy mit szűrtek le a kérdőívekből. (Mielőtt harmadszor is belinkelnéd a fentit, jelzem, hogy igen, elolvastam azt a részét is, ahol azt írja, hogy talán meg sem fog jelenni a vonatkozó cikk. ;))

Igen, hát a legjobb (?) eset az, hogy belátták "ez így nem fog menni".

Kaloz

Kaloz

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 769 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.10.13, 13:35

Galu22: Off: Lehet hogy bele kéne ásnom magam a DnD-be (is)? A magus esetén az a baj, hogy hiába írják ki ott is melyik rendszer, milyen kiegészítőkkel, egy világ van, és azon össze-vissza minden. (Ami a kezdő játékosokat illeti, hivatalos letölthető anyag nincs, nemhivatalosan viszont minden megvan, ha csak az kell kinyomtatja és játszik. Sőt, ma már ki sem kell nyomtatni, elég a tablet, notebook, satöbbi.)

KLM: Nem járok találkozókra. Itthon se jön össze egy csapat, nem hogy még versenyre menjünk. :D

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]