Ugrás tartalomhoz

Fotó

Új MAGUS szerepjáték (2018)

• Válasz írásához lépj be
2473 hozzászólás érkezett eddig

Kaloz

Kaloz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1022 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Ma, 14:07

Eppur si muove!

Sziasztok!

Elnézést az elcsúszott válaszokért - egy hosszabb (és cudarabb) betegséggel küzdöttem, nem volt egyszerű kivergődni belőle. Magnus védelmében mindenképpen ide tartozik, hogy miattam állt a projekt, és csúsztak a tervek.
Az elmúlt hetekben már történtek előrelépések, tesztanyag szöveg szintű véglegesítéseinél járunk. A cél változatlanul egy új, nyíl teszt: amint lesz erről biztosabb infó, jelentkezni fogunk.

üdv,
Raon

Kaloz

Kaloz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1022 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.09.19, 12:19

Avangion: Szerintem az nem provokáció, hogy rákérdeznek hol tartanak a nagy arccal tett ígéretek beteljesítésével. Én csak azért nem teszem, mert nem regisztráltam a DV fórumára, és nem is akarok. Ahol egyébként az is provokáció, ha valaki megkérdezi a kiadót, hogy miért nem adták még ki azt a könyvet amit tavalyelőttre ígértek. :D

Creo

Creo

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 241 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.09.19, 12:11

Provokáció?

Szerintem csak szimplán információéhség. Elvégre az információs társadalom korát éljük, vagy valami ilyesmi (az a fránya internet). ;)

Inkább azt tartom nem kívánatosnak, hogy az egyoldalú kommunikációt vagyok kénytelen elviselni. Lehet rosszul fogalmaztam, hiszen nincs is kommunikáció.:)

Avangion

Avangion

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 353 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.09.18, 21:42

Mondjuk egy itt meghirdetett "provokáló hadjárat" engem sem feltétlenül motiválna, hogy rohanjak válaszolni. :) Az persze más kérdés, hogy miért van erre szükség, hogy jöjjön bármilyen új infó, de nem hiszem, hogy ez fog célt érni.

Ez lehet inkább az alternatív rendszerekbe illene, de a napokban ide is felkerült SW 5e rajongói anyag azért elgondolkoztató. Hányan hisznek abban, hogy az új MAGUS akár megjelenésben, akár játéktechnikában megütne egy ilyen rajongói szintet?

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7684 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.09.18, 08:41

Szerintem inkább dobjatok be egy bojkott kezdeményezés ötletet, múltkor is csak azután bújt elő. 
De azért elég egyértelmű a helyzet a DV valójában nem akar (és soha nem is akart ) magus rpg-t kiadni.  10 év alatt nem csináltak semmit, mégis mit vártok tőlük?

Az, hogy néha bekérdezek, nem jelenti azt, hogy tűkön ülve várom az eredményt. Felőlem akár még 10 évig ülhetnek rajta, ha attól jó lesz a végeredmény, de az sem ver falhoz, ha soha többet nem jelenik meg új MAGUS. Magyarán várni nem várok semmit, csak néha eszembe jut a dolog, és akkor rászánok 5 percet egy fórum hozzászólásra. Ha lesz valami válasz, akkor lesz, ha nem, akkor nem. Az élet megy tovább.

Gkar

Gkar

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 350 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.09.18, 08:29

Páran egymástól függetlenül elkezdtük pingelni Raont. Ha gondoljátok, csatlakozzatok, hátha csak a kritikus tömeg kell a válaszhoz. :)

Szerintem inkább dobjatok be egy bojkott kezdeményezés ötletet, múltkor is csak azután bújt elő. 
De azért elég egyértelmű a helyzet a DV valójában nem akar (és soha nem is akart ) magus rpg-t kiadni.  10 év alatt nem csináltak semmit, mégis mit vártok tőlük?   

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 661 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek
   3                              

Kelt 2018.09.17, 12:53

[...]Igen, minden józan ész szerint rég azt kellene csinálnom, mint a többi (avagy kb. legtöbb) író, magasról tenni az rpg-re, és a kevés szabadidőt kizárólag saját projektekre fordítani. Nemrégiben kiszámoltam, hogy ha csak a mostani projektet nézzük, minimum két regény megírására való időm ment már el rá. És akkor a korábbi éveket már össze sem merem számolni.
Igen, erre már szerintem is bátran lehet azt mondani, hogy "nemnormális" - és még csak mentségem sincs rá, egyszerűen látom, hogy van, amit vagy megcsinálok én, vagy senki más.
Egyébként meg ez most már csak azért is kész lesz és jó lesz, elvégre csak egyszer van 25éves jubilleum. smile

(Most látom, hogy egy kicsit hülyén vágtam meg az elejét, a teljes szöveg, ami egyértelművé teszi az üzenetet.)

Még mindig tart a jubileum, szóval nincs veszve semmi. ;) Még van vagy 3-4 hónap hátra az évből, abba még kérdőívek is beleférnek!

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7684 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.09.17, 12:30

Nu! Sto eta M.A.G.u.S?

Páran egymástól függetlenül elkezdtük pingelni Raont. Ha gondoljátok, csatlakozzatok, hátha csak a kritikus tömeg kell a válaszhoz. :)

Creo

Creo

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 241 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.09.17, 12:19

Nu! Sto eta M.A.G.u.S?

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6246 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.24, 20:16

(OFF) DiMalto: Küldtem PÜ-t, ne offoljuk szét ezt a témát. ;) (/OFF)

DiMalto

DiMalto

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 664 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.24, 13:19

(OFF)

Az én lányom ezeket szereti:

https://moly.hu/sorozatok/kalandos-kuldetes

A Titkok Kamrája, a Lovagi Viadal és a Minótaurusz Labirintusa van meg nekünk. Ez a sorozat inkább ismeretterjesztő, meghalni nem lehet bennük, de szerintem érdekesek.

Ezen kívül D&D5E-t mesélek neki és a feleségemnek, ha a föntieknél "komolyabb" kell.

Nem is tudtam, hogy léteznek ilyen gyerekbarát lapozgatós könyvek... mindig csak a Sukumvit, meg a Razaak.

És melyik 5e kiadványt használjátok? A magyar Basic-et?

(/OFF)

Módosította DiMalto: 2018.06.24, 13:20

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6246 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.23, 10:59

(OFF)

Sziasztok! Segítségeteket szeretném kérni! Nem vagyok benne ebben a szerepjáték dolgokban se a "világokban". Nekem iskolásként a kaland játék kockázat marad meg és kész. Viszont amiben a segítségeteket kérném az az lenne, hogy van olyan magyar nyelvű lapozgatós (kaland játék kockázat) könyv ami kisiskolásoknak szól? Lányom (8éves) nagyon fogékony a kalandokra, nagy a fantáziája, előre kitalálja ki a tettes a mesékben is :D és Neki szeretnék efféle lapozgatós könyvet beszerezni, vagy olyat, amiben Ő maga dönthet, hogy jobbra, vagy ballra megy...

Kérlek segítsetek benne ha tudtok! Válaszokat legyetek szívesek privátban megtennei. Köszönöm!

Az én lányom ezeket szereti:

https://moly.hu/sorozatok/kalandos-kuldetes

A Titkok Kamrája, a Lovagi Viadal és a Minótaurusz Labirintusa van meg nekünk. Ez a sorozat inkább ismeretterjesztő, meghalni nem lehet bennük, de szerintem érdekesek.

Ezen kívül D&D5E-t mesélek neki és a feleségemnek, ha a föntieknél "komolyabb" kell.

Bulldy

(/OFF)

apa27

apa27

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 36 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.21, 22:11

Sziasztok! Segítségeteket szeretném kérni! Nem vagyok benne ebben a szerepjáték dolgokban se a "világokban". Nekem iskolásként a kaland játék kockázat marad meg és kész. Viszont amiben a segítségeteket kérném az az lenne, hogy van olyan magyar nyelvű lapozgatós (kaland játék kockázat) könyv ami kisiskolásoknak szól? Lányom (8éves) nagyon fogékony a kalandokra, nagy a fantáziája, előre kitalálja ki a tettes a mesékben is :D és Neki szeretnék efféle lapozgatós könyvet beszerezni, vagy olyat, amiben Ő maga dönthet, hogy jobbra, vagy ballra megy...

Kérlek segítsetek benne ha tudtok! Válaszokat legyetek szívesek privátban megtennei. Köszönöm!

morgorito

morgorito

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 212 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.21, 16:39

Mondok egy irodalmi jellegű megközelítést is: ha megnézzük a reguláris seregek varázstudóinak csatateres támogatását, az ott sem arról szól, hogy a mana-terminátorok ontják magukból az egy az egybeni halálos varázslatokat (mert nem sokra mennének ezzel sok ezer fős seregek összecsapása esetén).

Ööööö... hát pedig egy csomó ilyen ugrik be a Mókus-irodalomból... Amikor a varázstudók a mesterlövész, géppuska, pct és lérak raj szerepét játszották, azaz "szakasz szintű tűztámogató egységként" dolgoztak.

(jó, olyan is, amikor nagyobb területre hatóan védő, "elnyomó" vagy "debuff" varázslatokat toltak.

Egen, én is olvastam pár "tömegpusztító spell" jellegű varázslást. Szóval világképileg (hacsak nem egy nagy retcon jön) ezeknek létezniük kellene.

Habár, az is igaz hogy pölö UTK alapján a varázsló abszolút alkalmatlan még rengeteg manával is, arra hogy megközelítsen egy BM-et vagy tűzvarázslót ezen a téren. Lehet itt is hasonló a koncepció. /shrug

Majd meglátjuk, vagy nem.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11157 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.16, 20:33

Mondok egy irodalmi jellegű megközelítést is: ha megnézzük a reguláris seregek varázstudóinak csatateres támogatását, az ott sem arról szól, hogy a mana-terminátorok ontják magukból az egy az egybeni halálos varázslatokat (mert nem sokra mennének ezzel sok ezer fős seregek összecsapása esetén).

Ööööö... hát pedig egy csomó ilyen ugrik be a Mókus-irodalomból... Amikor a varázstudók a mesterlövész, géppuska, pct és lérak raj szerepét játszották, azaz "szakasz szintű tűztámogató egységként" dolgoztak.

(jó, olyan is, amikor nagyobb területre hatóan védő, "elnyomó" vagy "debuff" varázslatokat toltak.

Creo

Creo

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 241 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.16, 19:28

Viszont a mágiarendszer reformja még inkább izgat.

Creo

Creo

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 241 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.16, 14:02

@Kaloz: mondjuk ja!

Kaloz

Kaloz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1022 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.16, 13:58

Creo: Ez már az UTK-ban is így volt, szerintem bevált. Ráadásul nem kellett a kaszton belüli egyensúlyra törekedni, simán lehetett egy iskola táposabb, csak többe is került.
A kiegészítők lehetnek sima iskolaleírások, a HGB és a PPl megadta az alapokat, de egyrészt ha azt akarják átdolgozni, akkor nem ártana előtte javítani is, másrészt a tolvajok, fejvadászok, harcművészek és varázslók szerelmesei valószinűleg csalódottak lesznek, mert az ő kedvenceik megint nem kapnak semmit...

Creo

Creo

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 241 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.16, 13:41

Jól hangzik ez a felvehető  iskola/klán/rend/csoport-alapú karakteralkotás, mert így bármit le lehet képezni a régi/új kaszt ötletekből, gondolom a Projekt D-hez hasonló lesz. Bár abban még mindig nem sikerült teljesen felfognom a karakteralkotást :). Remélem, hogy lesznek példák az alapkönyvben, mint pl.: az SR-ben, mindig abból lehetett a legjobban és leggyorsabban elsajátítani a szabályokat.

Ha tényleg összejönnek a stabil alapok, nagyszerűen lehet rá építkezni kiegek által is.

Bevallom eleinte kicsit ódzkodtam a narratív irányba fordulástól, most már egyre inkább várom, mi lesz belőle.

Kaloz

Kaloz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1022 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.16, 08:56

Raon úgy látszik hiperaktívba váltott a DV fórumán. :)

Kérdések:

Ha már k6-os rendszer, 6 kérdés (egyelőre) :
- Megmaradnak a klasszikus elnevezések (Ép, Fp, Ké, Té, Vé... stb.), a titokzatos Magus érzet végett?
- A kockadobás WOD szerű lesz(sok k6), vagy 1-2 kockával kell majd csak dobni?
- A szokásos faj, "kaszt" lesz az alapkönyvben, vagy kilátásban van valami más ezen a téren is?
- Pszí-nél terveztek e valami újítást az új rendszerre való átalakítson kívül?
- A papnál visszatértek e a Mp-hoz, vagy a Kegy pontos verziót viszitek tovább (vagy valami teljesen új verzió)?
- A mágiahasználat megreformálásánál , esetleg az Ars Magica összetettségű irányzat fele mentek el?

Válaszok:
- ahol lehet, igen (csak ott lesz csere, ahol ez erősen indokolt volt)
- néhány kockával kell csak
- az előbbiben nem írtam, hogy itt nem lesznek kasztok, csak iskolák - így a válasz az is-is. Lesznek jellemző iskolák, a régebbi, kasztoknak nevezett halmazokon beüli több is, és fajok is - de alapvetően kultúrkörös megközelítésekben gondolkodunk. Illetve minden témában kifejezetten olyan tartalmakat szeretnénk összeállítani, amely még az erősen elkoptatottnak számító (kvázi minden eddigi szabálykönyvbe copy-paste varázsolt) részekbe is behoz 1/3-1/4 rész újdonságot.
És mert ez saját, régi tervem, bátran kitehetem kirakatba: a teljes kötetre nézve is ez a cél, hogy az is érdekesnek találhassa, aki nem szeretne ezzel játszani, hanem inkább megmarad a saját, vagy valamely régi, kedvenc rendszerénél. Ezzel részünkről semmi gond nincs, számunkra az is egyfajta M* támogatást jelent, ha az alapkönyvünk csak ötleteket adhat a saját/régi rendszeres játékokhoz - ezért a korábbi kötetek felépítéshez képest eleve azon témák élveznek prioritást, amelyekről kevés szó esett, vagy soha senki nem dolgozta ki őket rendesen (pl: profán mágia a hétköznapokban, építmények mágikus védelmei, szokásjogok és törvények, helyi rendek mozgástere, varázstárgyak és felszerelések, stb.).
- ez egy telitalálatos kérdés, és a válasz egy nagy IGEN. A fő problémát számunkra az jelenti, hogy a pszi fogalom szinte már a M* rpg védjegye - és ugyanakkor ennek így ebben a formában nem sok nyoma van a M* irodalomban. A mi megközelítésünkben a pszi olyasféle lelki erő/energia lesz, amelynek van egy természetes jellegű (a lélek fejlettségéből adódó, sokszor eleve nem tudatosan használt) és egy mentális képzéssel csiszolt/továbbfejlesztett része (ez az rpg pszi értelmezése). Az első körbe ezzel egy sor irodalmi példa beilleszthető, amely szerintünk szép, logikus egyenest ad majd ki a természeti népek egyszerűbb mantráitól kezdve a második halmaz csúcsának tekinthető siopa nagymesterek legtitkosabb tudásáig. A kontrollálatlan/ösztönös felhasználás nyilván sosem adhat annyi és olyan erőt, mint a tudatosan fejlesztett pszi, de szerintünk szép árnyalatokat hozhat be azoknak, akik a karakterük számára pl. elvi okokból elképzelhetetlennek tartanának egy pszi pyarroni alapfokot, de ugyanakkor semmi kedvük ezért rendszer szintű hátrányokat szenvedni (az ynevi kvázireális megközelítésben egy sor metódus/technika létezik erre, csak ez eddig egy rendszerben sem volt leképezve).
- nehéz erre egyértelmű választ adni konkrétumok nélkül, de azt mondanám, hogy eleve a megközelítésünk lesz más. A papok/hívők manapont értelmezése az egyik legrégebbi, vitatott kérdés a M* rendszerekben - az MKK ebben is elmozdul az irodalmi példákkal megtámogatott megoldások felé. Ugyanakkor épp nemrégiben találtunk ki egy olyan csavart, amellyel az is megvalósulhat, ha a játékos az istene céljaival ellentétesen, a saját ambíciói végett akar varázslatot használni - megteheti majd, csak lesznek elkerülhetetlen következményei. Ez persze azt is jelenti, hogy ha a játékos az istene céljaiért dolgozik folyamatosan, akkor az számára nagyobb mágikus támogatással járhat.
- nehéz kérdés, példák nélkül szerintem nem is mehet majd át, mitől lesz más dimenzió az MKK, mint az eddigiek - de íme pár számok nélküli jellemző, az elvek talán már ebből is látszódhatnak.
A régi M* rendszerekben a varázstudók többsége egy az egy elleni küzdelemben kb. terminátornak számított, de ha kivarázsolta magát, akkor egy ideig (újrafeltöltésig) kb. védtelen maradt - ez volt az AD&d öröksége. Az irodalomban ehhez képest mindig is teljesen más volt a varázstudók szerepe, egy az egyben kevésbé halálos, de amúgy, általános értelemben sokkal fontosabb - és ez rendszer szinten valahogy sosem ment eléggé át.
Mi olyan megoldásokban gondolkodunk, hogy pár régi, örökség jelleg megtartása mellett a hangsúlyok áttolódjanak ez utóbbi (kvázi reális) irányokba.
Például szerintünk sokkal hangulatosabb az, ha mondjuk egy csapat üldöz egy gonosz varázstudót, akkor neki ne az legyen a mozgástere, hogy az összes manapontját ellőve ki tudjon iktatni egy-két embert, aztán hősies halált haljon a többitől, hanem pl. az lehet számára a kézenfekvőbb eljárás, hogy varázsol egy olyan, területre ható félelem aurát, amely kb. a csapat összes tagjának lefelezi a harci értékeit, és akkor annak a veszett dögnek még mindig maradhatott pár piszkos trükk a tarsolyában, amiért kockázatos üldözni.
A d6 választás mögött is ez áll alapvetően: az egy számjegyű számtartománnyal el tudtuk érni azt, hogy a karakterek között nem a főbb értékekben, hanem lehetőségekben, biztos tudásban, kockázatvállalásban, és döntési helyzetekben legyenek nagy különbségek (ami mind csak növeli a szimpla-direkt hatások helyetti szürkezónás-ügyeskedős mozgásteret és így a kellő drámai faktort).
Mondok egy irodalmi jellegű megközelítést is: ha megnézzük a reguláris seregek varázstudóinak csatateres támogatását, az ott sem arról szól, hogy a mana-terminátorok ontják magukból az egy az egybeni halálos varázslatokat (mert nem sokra mennének ezzel sok ezer fős seregek összecsapása esetén). Az ellenben már komoly tényező lehet egy csatában, ha egy hatóerejében kisebb erejű félelem aurát sikerül kiterjeszteni pár száz méteres zónában úgy mindenkire, és sokakra ez bizony hat is - na ilyenkor a varázstudó már tényező lesz a csatában is.
Van kettő halmaz, ami fix. Vannak olyan varázslatok, amelyeket a játékosok szeretnek, ezek maradnak. És van egy sor varázslatos jelenet az irodalomban, amelynek a rendszerben is benne kell lennie - és benne is lesz. Ezek voltak az alapok, a kettő közötti halmazok finomítása megy már jó ideje. És persze az egyszerűsítés, egyszerűsítés, egyszerűsítés. smile

Alapjába véve egész jó dolgokat ír, ízlés kérdése kinek mennyire jönnének be ezek.És persze a nagy kérdés, hogy sikerül majd maga a megvalósítás.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]