Ugrás tartalomhoz

Fontos! Olvasd el és add tovább! Ha regisztráltál valaha felhasználót az LFG.HU-n (vagy régebben az RPG.HU-n), akkor kérünk, hogy jelentkezz be vele, mert 2018. május 25-től a GDPR miatt változik az adatkezelés módja. Ha nem adsz külön engedélyt az adatait tárolására, a felhasználói fiókodat törölnünk kell.
Köszönjük.

Fotó

Új MAGUS szerepjáték (2018)

• Válasz írásához lépj be
2235 hozzászólás érkezett eddig

tomscholz

tomscholz

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 49 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.17, 15:35

Engem inkább az érdekelne, hogy:

- ez most egyike azon kettő "titkos" rendszernek, amivel a DV számít ha bedől a d6?
- szokásos Gam/Sim rendszer (mint az ETK vagy DND), vagy valami újdonság?
- miben jobb, mint az ETK?
- miben jobb, mint a KéM vagy DND5?
Köszi a válaszért, ha már Raon nem oszt semmiféle érdemi információt, legalább ez a része tisztázva lenne.

- Nem. (Továbbá a MSZ jelenleg nem M* rendszeren dolgozik)
- A felmerült ötletek nagyobbik része nem akart (túl) nagyot újítani. (Többféle elgondolás létezett, ha Eldoxar és Orastes rendszermagjait is a MSZ-ének tekinthetjük, akkor legalább öt nekifutás volt. A leginkább kidolgozott viszont egy ETK/ÚT/ÚTK hibrid volt, sok újítással)
- Objektíven hibajavításokat tartalmazott volna az ETK-hoz képest, ill. számos ésszerű újítás lett volna benne, a matek egyszerűsítésével (azonban ez utóbbitól voltunk a legtávolabb). Szubjektíven mindenben.
- Annyiban biztos, hogy az említett két rendszerrel ellentétben ez az irodalomból megismert világhoz lett volna igazítva (ez volt az egyik kitűzött cél). De miben jobb egyik rendszer a másiknál? Szerintem ez ízlés dolga.

Sztem a virtuális közösség csak még lényegesebb és meghatározóbb lett, pláne marketing szempontból, már ha valaki akar valamit egy projekttel, esetleg egy réteg/célcsoporrttal, akinek a projektet szánja.
De nem vok szakértő, csak így tűnik logikusnak.

Jogos. Ezt még az ilyen nagy cégek, mint a Disney, is szem előtt tartják. :D

Módosította tomscholz: 2018.05.17, 15:37

• Orastes kedvelte ezt

Creo

Creo

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 232 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.17, 11:01

Nos, utoljára az Örökség-projektnél tapasztaltam azt a bizonyos lelkesedést/reményt/bizalmat, amikor Verren mester éjt nappallá téve küzdött a kérdések, ötletek árhullámával.
Bár csúnya vége lett, számomra, az a kommunikáció jelenti az igazi közösség-tartó/építő jelleget.
Sztem a virtuális közösség csak még lényegesebb és meghatározóbb lett, pláne marketing szempontból, már ha valaki akar valamit egy projekttel, esetleg egy réteg/célcsoporrttal, akinek a projektet szánja.
De nem vok szakértő, csak így tűnik logikusnak.

bubmac

bubmac

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 105 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.17, 06:19

Siffad, én aztat hallottam, hogy tomscholz írja az új magust. :blahblah: :szajmosas: :gugye:

Melyiket? :D
Ugye most nem a Mithrill Szövetségre gondolsz? Mert ők vagy 2 éve ígértek utoljára valamit.

Nem, arra gondoltam, hogy Raon szerint éppen 2 vagy 3 (?) projekt is fut egyszerre. Ha fut egyáltalán valami, mert én meglehetősen pesszimista vagyok, infó meg ugye nem igazán jön.

NoiseEHC

NoiseEHC

Logikarendőrség

• Fórumita
  • 631 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.17, 01:41

Long story short: Így van, csináltuk, a többiek nem értek rá, így egyedül csináltam, aztán csatlakoztak Orastesék, így együtt csináltuk, aztán meg nem csináltuk. Ha a hosszabb verzió is érdekel valakit, szóljatok, leírom.

Engem inkább az érdekelne, hogy:

- ez most egyike azon kettő "titkos" rendszernek, amivel a DV számít ha bedől a d6?

- szokásos Gam/Sim rendszer (mint az ETK vagy DND), vagy valami újdonság?

- miben jobb, mint az ETK?

- miben jobb, mint a KéM vagy DND5?

Köszi a válaszért, ha már Raon nem oszt semmiféle érdemi információt, legalább ez a része tisztázva lenne.

tomscholz

tomscholz

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 49 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.16, 23:53

Amúgy meg amilyen hevesen védi tomscholz a DV-t, nehéz elhinni, hogy külsős. De lehetséges.

Ezen jót röhögtem. :D
Megtisztelő a gondolat, de ki kell ábrándítsalak: a könyvek szeretetén kívül semmilyen kötődésem nincs semmilyen kiadóhoz. A DV kapcsán már akkor bajban lennék, ha egynél több "belsős" munkatársat kellene megnevezni. :)

Ugye most nem a  Mithrill Szövetségre gondolsz? Mert ők vagy 2 éve ígértek utoljára valamit.

Érintőlegesen benne voltam, igazából tomscholz és Eldoxar urakkal elkezdtünk dolgozni anyagokon, de akkor jött a Magnus által írt d6-magus, abban lettünk tesztelők. Azóta csend van. :titok:

Long story short: Így van, csináltuk, a többiek nem értek rá, így egyedül csináltam, aztán csatlakoztak Orastesék, így együtt csináltuk, aztán meg nem csináltuk. Ha a hosszabb verzió is érdekel valakit, szóljatok, leírom.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6109 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.16, 20:50

Ugye most nem a  Mithrill Szövetségre gondolsz? Mert ők vagy 2 éve ígértek utoljára valamit.

Érintőlegesen benne voltam, igazából tomscholz és Eldoxar urakkal elkezdtünk dolgozni anyagokon, de akkor jött a Magnus által írt d6-magus, abban lettünk tesztelők. Azóta csend van. :titok:

• Ratface kedvelte ezt

Gkar

Gkar

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 321 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.16, 20:24

Siffad, én aztat hallottam, hogy tomscholz írja az új magust. :blahblah: :szajmosas: :gugye:

Creo

Creo

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 232 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.16, 12:53

Gianagban akciós a gider-farhát! A gianagi kereskedők szerint a törpék mázsaszám szállítják a felszínre a kifordított és tartósított giderhúst, furcsamód, csak és kizárólag félbevágott, farhát-példányokat.

Csak gondoltam szólok! ;)

bubmac

bubmac

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 105 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.16, 12:06

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6109 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.16, 11:54

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 558 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek
   3                              

Kelt 2018.05.16, 11:51

http://lfg.hu/forum/index.php/topic/24643-raoul-renier-kran/

Andrash79-nek megvan, és el is olvasta, de sok infót nem adott róla. Csak az első poszt az érdekes, a többi offtopic spam.

Siffad

Siffad

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 62 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.16, 11:17

Én, mint vásárló úgy gondolom, hogy a kedvet, érdeklődést fenn lehetne tartani, ha nem évente 1-2 könyv jelenne meg. És akkor egy idő után meglenne a 3. 4. stb polc is. És TALÁN kevesebbet fanyalognánk. :)

A most beharangozott Krán tudomásom szerint fele a régi kiadás utánnyomása. (Tényleg, szívesen olvasnék róla véleményt, megvolt valakinek?) Értem én, hogy a fiatalok részére is elérhetővé kell tenni a könyvet, de a magamfajta régiségnek inkább csak lehúzásnak tűnik. HA tényleg új jelenne meg, megveszem (amilyen hüle vagyok), ahogy tervezem megvenni az új DV-féle magust is.

És szintén saját vélemény:

A DV a magus vonalat nem éleszteni, hanem temetni látszik. Értem én, hogy kívülről teljesen más, de én, mint fizetőképes vásárló, csak innen tudom nézni.

Amúgy meg amilyen hevesen védi tomscholz a DV-t, nehéz elhinni, hogy külsős. De lehetséges.

tomscholz

tomscholz

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 49 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.15, 22:08

Lyallly... most komolyan?

"... 50 szekrény polcai közül csak egyen, legfeljebb kettőn vannak M* könyvek..."

Ennek fő oka az lehet, hogy a teljes M*-terméssel is nehezen lehetne megtölteni 50 polcot, bármi mással viszont könnyen.

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2155 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.15, 21:06

"... 50 szekrény polcai közül csak egyen, legfeljebb kettőn vannak M* könyvek..."

Ennek fő oka az lehet, hogy a teljes M*-terméssel is nehezen lehetne megtölteni 50 polcot, bármi mással viszont könnyen.

• cobra kedvelte ezt

tomscholz

tomscholz

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 49 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.15, 20:11

Megkeresem az illető elérhetőségét és felveszem vele a kapcsolatot.

A saját részed kivonatolása rögtön fehérítené a projektet. Azt szerintem gond nélkül közzé teheted. A "fű alatti" terjesztésre nem buzdítalak, de simán elképzelhető, hogy véletlenül, akaratod ellenére elterjed a cucc, ha egyszer valahogy kiszivárog. ;)

Nos, utána lehet érdeklődni, ártani nem árt.

Időközben azt is felvetették, hogy csak a módosításokat közreadni, ami valószínűleg járható út lenne, csak nekem kéne kb. 60 oldalra összevágni a dolgot, ami más, mint az eredetiben. De természetesen sokkal egyszerűbb lenne, ha "fű alatt" a csapatok elkérhetnék a teljes anyagot, saját használatra.

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 1877 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.15, 18:39

Nos, utána lehet érdeklődni, ártani nem árt.

Időközben azt is felvetették, hogy csak a módosításokat közreadni, ami valószínűleg járható út lenne, csak nekem kéne kb. 60 oldalra összevágni a dolgot, ami más, mint az eredetiben. De természetesen sokkal egyszerűbb lenne, ha "fű alatt" a csapatok elkérhetnék a teljes anyagot, saját használatra.

tomscholz

tomscholz

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 49 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.15, 18:04

@Selmo: A személyes véleményem az, hogy a máshonnan vett szövegek miatt még forrásmegjelölés mellett sem lenne publikálható, tehát az lfg.hu-n ill. egyéb más helyen elhelyezett letöltő linken keresztül biztosan nem tehető közzé. Viszont úgy, ahogy a kalózpéldányok is terjednek, biztosan továbbadható. Egy szépen megfogalmazott jogi nyilatkozattal valószínűleg át tudod tolni a felelősséget a felhasználóra a terjesztésért. Egy ügyvédnek tanult ismerősöm szerint a szerzői jog és annak érvényesítése leginkább azon múlik, hogy mennyi pénzt tudsz ügyvédre költeni. 2015-ben a kérdőívezéskor az egyik válaszadó jogi tanácsadást ajánlott. Akkor nem éltem vele, de felveszem vele a kapcsolatot, ha gondolod. Ill. Raon-t is megkérdezhetem, de erre sajnos bombabiztos választ csak a bíróságon kaphatsz. Pontosabban, ahogy GA is mondta, nem te, hanem a hely (ill. annak tulajdonosa), ahol az anyag publikálódik, marasztalható el.

Nem különben, igazán impozáns munka, amit összeraktál. Hasonlóba mi is belefogtunk, így van fogalmam róla, mekkora erőfeszítésbe került összehozni. Igazán kár, hogy nyugodt szívvel nem teheted közkinccsé.

Módosította tomscholz: 2018.05.15, 18:07

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 1877 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.15, 17:40

Igen, elszaladt velem a ló, kértem is a lentiek törlését.

Mint korábban írtam:

Csak hogy tisztába tegyem a dolgot, az egész ÚTK-t be OCR-eztem, sőt vannak benne a megfelelő helyeken HGB, PPL, MTK, ETK bekezdések is.

S soha nem jutott eszembe, hogy kiadassam, csupán közreadni akartam, mert ÚTK fronton nagy hiány van. Mint most már tudom, megvan ennek is az oka.

Itt egy régi tartalomjegyzék, ebből láthatod, hogy tényleg mindent felölel. Ha ezek után is úgy érzed van értelme a deltával tárgyalni, mert esetleg rábólintanak, akkor alszok a dologra egyet.

tomscholz

tomscholz

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 49 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.15, 17:06

@Selmo: Ezt a gondolatot még az egésznek a margójára szánom, és ezt követően ígérem, lepattanok a témáról.

Elnézést, hogy hatalmas elvárásaim vannak: egy egyszerű válaszra. Tudod, ha én vezetek egy céget...

De nem vezetsz, ugye? Én sem, viszont megfordultam már néhány cégvezető oldalán, így tudom, hogy bizony van az úgy, hogy "Ezt én most nem veszem fel."

...és bejön egy hm, nem túl udvarias mail, akkor mondjuk annyit írok rá, hogy teszem azt:

"Tisztelt Uram!

Az ön által megadott ügyben kérem kersse fel X.Y kollégát Z időpontban a következő telefonszámon."

Ezt elhiszem, de te meg azt hidd el, hogy ezt csak nagyjából egy évig csinálnád így, aztán rájönnél hogy csak az idődet pazarlod vele és a szemed már egy idő után önkéntelenül szűrné, hogy melyik mailre érdemes válaszolni.

Nem pedig ignorálom, mer hát ez hülye. Érdekes módon a Tuannál nem gondolták, hogy egy bugris barom vagyok, aki szopatja őket, mert nincs jobb dolga.

Nyilván nem szép dolog a paranoia, de az e-mailed alapján kétesélyes volt a dolog.

Azt meg elnézést, de nem hiszem el, hogy naponta mókusügyben kismillió mailt kapnak, mert én azt tapasztalom, hogy egyáltalán szerepjátékosból is alig van, nemhogy mókust játszóból.

A hited magánügy. Ami tény, hogy a Delta Vision kiadó csak nagyon kis arányban foglalkozik mókussal (ha egyszer jársz a pesti Sárkánytűzben, érdemes vetni rá egy pillantást, hogy vagy 50 szekrény polcai közül csak egyen, legfeljebb kettőn vannak M* könyvek), és biztos hogy arra az e-mail címre, amire te is írtál, kismillió levél érkezik különböző témakörökben, ezért nehéz mindegyikre reagálni. Egy picit több odafigyeléssel, vagy egy átolvasással az e-mail elküldése előtt egy fölösleges kört spórolhattál volna magadnak, bár mit ne mondjak, igazán f***a marketing fogásnak bizonyult ez így, mert például a facebookos csoportok hetekig pörögtek tőle.

Az meg különösen tragikusan vicces és arrogáns, hogy:

"Ecsém vegyél már ki egy szabadnapot, utazz fél napot vonaton, buszon, akármin egy 500 oldalas 3 kilós mappával a hónod alatt, hogy jól itthagyhasd nálunk, mert elolvasni ott helyben úgysem lesz időnk. De majd értesítünk!"

Azt hadd kérdezzem már meg, hogy a ferdítést nálatok itt oktatják valahol, mert ez sem pont így hangzott el. "Előbb kellett volna egyeztetni. Személyesen kellett volna megkeresni minket, nem egy emailcímre írni, amire naponta kismillió levél jön, aminek egy részét komolyan vesszük, egy csomót meg nem lehet." Bocsásson meg a világ, de mégis, honnan tudjam én, Vigasz, Raon, GA vagy bárki, aki téged nem ismer személyesen, hogy neked honnan, milyen messziről kell utaznod azért, hogy a művedet prezentáld?

Ha nem eleve egy negatív prekoncepcióval mész neki a dolognak, akkor elképzelhető, hogy a másik e-mailedre már választ kaps (Csak megemlítem, hogy Csanád csak kb. az ötödik üzenetemre reagált, mégsem köcsögöztem le sehol). De ha nem, akkor megnézed az elérhetőségek menüpontot a DV honlapján és telefonálsz. Ha mindezek után elhajtanak, akkor teljesen jogos lenne a felháborodás, viszont egy e-mail után ekkora balhét csapni, szerintem túlzás.

Ugyanis Magyarország továbbra sem Budapestből áll és vannak helyek, ahonnan tök "vicces" eljutni oda.

Nekem ne mondd, én 2015-ben Skóciából utaztam oda, hogy beszéljek GA-val. Nyilván kényelmetlen dolog utazgatni, de ha akarsz valamit, azért neked kell tenni - csak hogy a legtriviálisabb közhellyel éljek. Egyébként a pestközpontúságért én rajongok a legkevésbé, mert eredetileg vidéki parasztlegény volnék. :D

Mindegy. Igazad van. Tényleg hagyjuk a fenébe. Visszacsinálni már úgysem lehet, így annyi lehetőségünk marad, hogy leszűrjük a tanulságot. A célom az eddigi szövegekkel sem a b*sztatás volt, hanem hogy rávilágítsak arra, hogy van más nézőpont is. GA és DV magus ügyben megkerülhetetlen, így kooperáció csak akkor jöhet létre, ha nem az ellenérzésekre fókuszálunk. Pont.

Nagyon szívesen adnék neked deltás e-mail címet, de ahogy Orastes is rávilágított, nem vagyok deltás, csupán magánemberként pozitívabb kapcsolatom van GA-val és Raonnal az itteni átlagnál. Én abban tudnék segíteni, hogy szalonképessé tegyük a munkádat, bár, ha igaz, amit írtál róla, akkor 95%-a pont annyira megjeleníthető, mint bármely más korábbi szkennelt szabálykönyv: semennyire.

Megint mindegy. Ha mégis átadnád nekem, egy másik magánszemélynek, véleményezésre, akkor bizonyára megérted, hogy milyen módon juthat el a munkád jelenlegi formájában a rajongókhoz.

Módosította tomscholz: 2018.05.15, 17:08

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6109 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.15, 16:25

Tomsolcz tudtommal nem DV-s ;)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]