Ugrás tartalomhoz

Fotó

Új MAGUS szerepjáték (2018)

• Válasz írásához lépj be
2097 hozzászólás érkezett eddig

NoiseEHC

NoiseEHC

Logikarendőrség

• Fórumita
  • 542 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Tegnap, 10:32

Én a magam részéről örülök neki, ha történik valami. Nyilván mindenkinek megvan a maga vélt vagy valós problémája, illetve nem lehet mindenkinek tetsző irányt követni (például én, a könnyű, egyszerű, modern, dinamikus, ...stb. dolgok nagy ellensége vagyok), de remélem megjelenik az új könyv, minnél több kiegészítővel. Ha az új szabályokat nem is fogom használni, minnél több, ÚTK-ra konvertálható adat jelenik meg, annál jobb. Legalább történik valami, és nem egy "halott" játékról kell elmélkedmi, hanem lehet ismét az újonnan kijött dolgokkal foglalkozni.

Hát, szerintem még ha kis is jön a könyv, kiegészítő már egy darab se fog. Maga a megjelenés sokkal tovább fog tartani, mint gondolták (mert új rendszert csinálnak), és elég nagy az esélye, hogy még jó sem lesz, az elégtelen tesztelés miatt. Szóval én azért nem venném biztosra a kiadvány sikerét, na.

Blob

Blob

Kockavadász Ogre

• Fórumita
  • 1595 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Tegnap, 09:49

Na, csak történt történés a fejlesztői fórumon. Amiből is megtudhatjuk, hogy a játék sokkal jobb lesz, mint az ETK, mert a kalandozóságot nagyon jó módon közelíti meg, és erre van kihegyezve a rendszer. Az, hogy ez pontosan mit takar, az titkos, gondolom úgyse értenénk...

Kezd ez az egész kísértetiesen hasonlítani az előző fejlesztésre (amiből Hatalom itala energydrinken kívül más nem lett). :)

Egy dolog biztos: lesz új kérdőív :D

Újabb nemzeti, izé, mágus konzultáció? :D

Cundior

Cundior

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 361 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2017.12.15, 12:25

Én a magam részéről örülök neki, ha történik valami. Nyilván mindenkinek megvan a maga vélt vagy valós problémája, illetve nem lehet mindenkinek tetsző irányt követni (például én, a könnyű, egyszerű, modern, dinamikus, ...stb. dolgok nagy ellensége vagyok), de remélem megjelenik az új könyv, minnél több kiegészítővel. Ha az új szabályokat nem is fogom használni, minnél több, ÚTK-ra konvertálható adat jelenik meg, annál jobb. Legalább történik valami, és nem egy "halott" játékról kell elmélkedmi, hanem lehet ismét az újonnan kijött dolgokkal foglalkozni.
  • Sphynx kedvelte ezt

Sphynx

Sphynx

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 901 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.12.15, 09:24

Na, csak történt történés a fejlesztői fórumon. Amiből is megtudhatjuk, hogy a játék sokkal jobb lesz, mint az ETK, mert a kalandozóságot nagyon jó módon közelíti meg, és erre van kihegyezve a rendszer. Az, hogy ez pontosan mit takar, az titkos, gondolom úgyse értenénk...

Kezd ez az egész kísértetiesen hasonlítani az előző fejlesztésre (amiből Hatalom itala energydrinken kívül más nem lett). :)

Egy dolog biztos: lesz új kérdőív :D

• NoiseEHC kedvelte ezt

NoiseEHC

NoiseEHC

Logikarendőrség

• Fórumita
  • 542 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.12.15, 00:28

• Sphynx kedvelte ezt

Gkar

Gkar

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 309 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.12.02, 10:01

A delta fórumán kibukott, hogy GA ugyan nem örülne neki, de leszarná, ellenben a kiadó azonnal bíróságra menne.

Sajnos pont az ilyenek miatt elfogadhatatlan számomra a fejlesztők által előadott rinyalás. Mert amikor pereskedni kellett, fenyegetőzni, meg a lehúzással próbálkozni akkor bizony nem volt drága a szabadidő  és kevesen se voltak. Érdekes hogy csak most merültek fel ezek a problémák amikor fel kellene valamit mutatni.

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 1808 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.12.01, 23:02

Pont azért annyi, mert egy helyen van az összes, még az általam amúgy baromságnak tartott ork énekmondó is. De úgy döntöttem, hogy 10 perc ide vagy oda, már nem számít. Tableten meg tökmindegy, hogy 4 mega, vagy 3,5.

A bajvívót belekerült, végre valami jó hír. :hc: Csak stílusok vannak, maga a kaszt nincs meg? :titok: Ahogy nézem, ez csak egy tartalomjegyzék? :nos:

Természetesen minden kasztleírás benne van. A párbajkódex mondjuk pont nincs, mert nem láttam értelmét.

Ahogy nézem, ez csak egy tartalomjegyzék? :nos:

Az és Selmo valamikor leírta, hogy nem fogja nyilvánossá tenni az egészet (az okra nem emlékszem pontosan) belátható időn belül.

A delta fórumán kibukott, hogy GA ugyan nem örülne neki, de leszarná, ellenben a kiadó azonnal bíróságra menne.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 10904 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.12.01, 22:06

Ahogy nézem, ez csak egy tartalomjegyzék? :nos:

Az és Selmo valamikor leírta, hogy nem fogja nyilvánossá tenni az egészet (az okra nem emlékszem pontosan) belátható időn belül.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 5975 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.12.01, 22:00

Pont azért annyi, mert egy helyen van az összes, még az általam amúgy baromságnak tartott ork énekmondó is. De úgy döntöttem, hogy 10 perc ide vagy oda, már nem számít. Tableten meg tökmindegy, hogy 4 mega, vagy 3,5.

A bajvívót belekerült, végre valami jó hír. :hc: Csak stílusok vannak, maga a kaszt nincs meg? :titok: Ahogy nézem, ez csak egy tartalomjegyzék? :nos:

Cundior, oké hagyjuk a vitát, a személyeskedést kerülni fogom.

Cundior

Cundior

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 361 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2017.12.01, 21:44

Cundior, ezt írtad:

...sok ember nem akalmas egy teljes szerepjátékrendszer megalkotására.

Ezzel kb mintha sugallnád, hogy ők nem bírják megcsinálni ezt a magus-projectet. Holott semmit nem tudsz sem az alkotókról, sem a folyamatokról, hogy eddig mi lett meg, mik a továbbiak, stb.

Ennek van egy olyan olvasata is, hogy sok egyber közösen nem tud szerepjátékrendszert alkotni, de egy darab ember igen.

Csak Cundriorral kell egyetértenem, ez a mondat inkább általánosságban beszél az alkalmasságról.

Köszönöm Kukac, akkor csak nem én írtam ennyire félreérthetően, ha másnak is egyértelmű.

Orastes, ezen nincs értelme vitázni, de azért had állapítsam meg, hogy ezek szerint te is belátod, nem állítottam azt, hogy egy ember nem képes szerepjátékot fejleszteni. Az pedig, hogy mire alapozom a kétségeimet afelől, hogy képesek megalkotni ezt a rendszert (azt sem állítottam, hogy biztosan nem képesek), azt is egyértelműen leírtam, ugyan abban a hozzászólásomban.

Azzal nincs semmi baj, hogyha nem értesz velem egyet, de ismét megjegyezném, értéktelennek tartom azt a kommunikációt, ami valótlan állításokra alapoz, illetve azt a bizonyítási eljárást alkalmazza, miszerint: mit tudsz te erről... Én egyértelműen kifejeztem az álláspontomat, annak indoklását és az ok okozati viszonyokat, ha ezzel kapcsolatban van észrevételed, kérlek oszd meg velem.

A személyeskedő stílus pedig szintén indokolatlan, lévén alaptalanul veszed magadra, a másokról szóló véleményemet.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 10904 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.12.01, 21:35

Tudom, van Ars Magica, Mage, Dresden Files, Buffy, stb. teljesen freeform, mozaikszerű mágiarendszerrel, de ha játék közben, "real time" kell paraméterezni valamit, az mindig jelentősen lassítja az akció megoldását.

(Csak a kiemelt rendszerekben reagálva)

Ezért vannak formás (?) varázslatok, meg "rote"-ok, azaz "harcban" aki teheti a jól begyakorolt mágiákat "vágja oda", ha meg nem "bemegyünk oszt hent" van, akkor pont az az élvezetes, hogy új varázslatot alkot az ember. 

Ha én mágus mágiarendszert fejlesztenék, vagy teljesen kihagynám a mozaikmágiát (csinálnék helyette fix varázslatokat), vagy betennék egy, a mostaninál sokkal szabadabb, de "alkudozós" mágiarendszert.

Utóbbira példa mondjuk az apocalypse world "mágiarendszere". (az a koncepció, hogy a mágia utánozhatatlan, minden varázslat mindig más, ergo fix varázslatok sincsenek)

Ez kapásból nem illik egy "stabil" Mágusba, maximum korfordulós/káoszkorban játszódó "alrendszerbe". A M* mágiarendszerének az lenne az alapja, hogy ezer évek óta tudományos módszerekkel kutatott és fejlesztett, a mindennapokban is stabilan használható mágia van, amire kőkeményen épít "a gazdaság".

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4161 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.12.01, 20:33

esetleg a képzettségrendszer teljesen átkonvertálják százalékosra és lőn.

Pont ez ugrott be valamelyik nap, hogy ezzel tök egyszerűen ki lehet védeni a tulajdonságpróba elbaszottságát. Gyorsan csináltam is egy konverziót, hogy a Kp értékek nagyjából ugyanott legyenek. Gondoltam belelesek a CX-be is, hogy ott hogy vannak a cuccok. Csak megint oda jutottam, hogy oké, hogy ezzel megoldottam 1-2 problémát,

VAn a Barebones Fantasy, van egy jogilag kifogásolhatatlan magyar fordítása, ingyenesen.

http://lfg.hu/76241/rpg/barebones-fantasy-magyar-forditas/

- minden d100 alapú (kivéve a sebzést)

- jellemző kezdő főjellemzők ~50 (5d10+30, azaz 35-80)

- kezdő, priorizált képzettségek 50-70 közt

- kezdő, nem prioriált képzettségek értéke: ˇ25

- gyűjtőképzettségek (azaz egy képzettség a harcos, egy másik a felderítő, egy másik a varázskovács, stb.)

- próbadobást csak akkor dobunk, ha kétes egy akció kiemenetele. (ha esélytelen, tegyél valamit, hogy legyen esélyed, azaz nincs "hősies" meg "lehetetlen" nehézségi fogozat)

Egyszerű és működik...

de megint előjön az elbaszott mágiarendszer, amit újra kéne írni...

Ez mindig probléma, de ezen belül az a valódi probléma, hogy jelenleg nem nagyon találtak fel olyan mágiarendszert, ami hasonló a mágus mozaikmágiájához DE könnyen használható játék közben.

Tudom, van Ars Magica, Mage, Dresden Files, Buffy, stb. teljesen freeform, mozaikszerű mágiarendszerrel, de ha játék közben, "real time" kell paraméterezni valamit, az mindig jelentősen lassítja az akció megoldását.

Még az olyan játékok, ahol kevesebb paraméter van (pl. Castle FAlkenstein) is lassítanak annyira, hogy a játékosok nem szívesen játszanak varázslóval...

A boszorkánymesteri, papi mágiával alapvetően szerintem nincs probléma. (bár egy kis ritkítás ráférne a varázslatlistákra, mert sok köztük amit sosem használ senki...)

Ha én mágus mágiarendszert fejlesztenék, vagy teljesen kihagynám a mozaikmágiát (csinálnék helyette fix varázslatokat), vagy betennék egy, a mostaninál sokkal szabadabb, de "alkudozós" mágiarendszert.

Utóbbira példa mondjuk az apocalypse world "mágiarendszere". (az a koncepció, hogy a mágia utánozhatatlan, minden varázslat mindig más, ergo fix varázslatok sincsenek)

1. a varázsló bejelenti mit szeretne csinálni

2. a mesélő meghatározza a feladat léptékét. Varázstrükk, normál hatás, jelentős hatás, apokaliptikus hatás. (normál: egy felszereléssel rendelkező szakember el tudná érni a hatást, pl. 1d10 sebzés, egy ajtó betörése. Jelentős: egy felszereléssel rendelkező brigád el tudná érni a hatást, pl. híd építése, egy hajó leemelése a zátonyról, stb.)

3. a mesélő annyi hátrányt választ egy listáról, amennyit a lépték indokol (varázstrükknél egyet, apokaliptikus hatásnál négyet. A hátrányokat összekötheti logikailag éssel vagy vaggyal, ahogy jónak látja)

A hátrány listán ilyenek vannak:

órákba/napokba/hónapokba fog telni, először építened/szereznek/javítanod kell valamit, XY segítségére van szükséged, egy rakás pénzbe fog kerülni, csak egy gyengített és megbízhatatlan hatást tudsz elérni, komoly kockázatnak teszed ki magad, sok próbálkozás kell hozzá, valamit fel kell áldoznod, hogy sikerüljön

Pl. egy vulkánkitörés egy falu közepén (négyet választ a mesélő, mert apokaliptikus hatásnak minősíti)

- mindenképp órákba fog telni a rituálé

- egy boszorkánykör segítségére van szükséged VAGY emberáldozatra VAGY halálod után a lelked Sogroné lesz

- szerezned kell hozzá egy bebörtönzött tűzelementált VAGY egy tüzes fókuszt (pl. főpapi palástot)

- egyáltalán nem biztos, hogy túléled, nem lehet messziről megcsinálni

• NoiseEHC kedvelte ezt

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 1808 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.12.01, 20:01

Selmo, minek 100 oldal a kasztokról? :titok:
Esetleg úgy tudnám ezt az oldalszámot értelmezni, hogy ebben benne legyen:
-a karakteralkotás teljes folyamata + fajok
-az összes kaszt és ezek leágazásai + különleges képességeik és varázslataik

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 10904 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.12.01, 19:37

Holott semmit nem tudsz sem az alkotókról, sem a folyamatokról, hogy eddig mi lett meg, mik a továbbiak, stb.

Valamit éppen tudunk. Azt, hogy augusztus óta két bejegyzést született, a november elejiben ezzel:

Nehéz úgy bármit írni, hogy nincsenek látványos előrelépések - pláne a várt, remélt előrelépések. Leírva, tényszerűen keveset haladtunk -

Ez nem a tipikus jó ómen...

Módosította KLM: 2017.12.01, 19:38

kukac

kukac

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 432 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek
3                              

Kelt 2017.12.01, 18:18

Cundior, ezt írtad:

Ezzel kb mintha sugallnád, hogy ők nem bírják megcsinálni ezt a magus-projectet. Holott semmit nem tudsz sem az alkotókról, sem a folyamatokról, hogy eddig mi lett meg, mik a továbbiak, stb.

Ennek van egy olyan olvasata is, hogy sok egyber közösen nem tud szerepjátékrendszert alkotni, de egy darab ember igen.

Csak Cundriorral kell egyetértenem, ez a mondat inkább általánosságban beszél az alkalmasságról.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 5975 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.12.01, 18:10

Cundior, ezt írtad:

Cundior

Cundior

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 361 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2017.12.01, 17:58

Marvin, igen. Milyen meglepő ez. Cundior szerint egyedül nem megy a szerepjátékfejlesztés. Bár lehet, hogy a Kék az kivétel. :nos: Mindegy, van egy csomó rpg, amit egy ember is képes volt kifejleszteni, hol tart már a tudomány!

Orastes, megtennél nekem valamit? Olvasd már vissza amit írtam, és mutass rá kérlek, hol állítottam én azt, hogy egyedül nem megy a szerepjáték fejlesztés. Egy hozzászólás értékét nagyban megkérdőjelezi, ha az ember egy saját maga által elképzelt, a valóságban nem létező kijelentésre reagál benne.

Módosította Cundior: 2017.12.01, 17:59

kukac

kukac

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 432 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek
3                              

Kelt 2017.12.01, 17:46

kukac: Az az Örökség projekt volt, amit gazsibandi először az egekig dicsért, majd mióta bebukott rájött hogy ő mindig is hülyeségnek tartotta. Összesen egy oldalnyi vegyesfelvágott jellegű anyag jelent meg tőlük valamikor, az is minek.

Csak kihagytam röpke 7 év MAGUS-t, és közben volt egy befuccsolt projekt. Ez eddig jó jel...

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 5975 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.12.01, 17:45

Selmo, minek 100 oldal a kasztokról? :titok:
Esetleg úgy tudnám ezt az oldalszámot értelmezni, hogy ebben benne legyen:
-a karakteralkotás teljes folyamata + fajok
-az összes kaszt és ezek leágazásai + különleges képességeik és varázslataik

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 1808 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.12.01, 16:31

esetleg a képzettségrendszer teljesen átkonvertálják százalékosra és lőn.

Pont ez ugrott be valamelyik nap, hogy ezzel tök egyszerűen ki lehet védeni a tulajdonságpróba elbaszottságát. Gyorsan csináltam is egy konverziót, hogy a Kp értékek nagyjából ugyanott legyenek. Gondoltam belelesek a CX-be is, hogy ott hogy vannak a cuccok. Csak megint oda jutottam, hogy oké, hogy ezzel megoldottam 1-2 problémát, de megint előjön az elbaszott mágiarendszer, amit újra kéne írni...

Amúgy az én verzióm 500 oldal. :D De ebből 100 oldal csak a kasztok. Egy tisztességes bestivel, mesélői útmutatóval valószínűleg karcolgatná a 600-at is. De speciel, ez pont a kutyát sem érdekli, ha teszem azt PDF formátumban van és össze-vissza lehet benne ugrálni a hivatkozásokkal. Az ember meg azt nyomtatja ki belőle, ami kell pl. varázslatok.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]