Ugrás tartalomhoz

Fotó

Új MAGUS szerepjáték (2018)

• Válasz írásához lépj be
2461 hozzászólás érkezett eddig

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6195 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.04.24, 12:40

Azon ritka pillanatok egyike, mikor én állok a legpozitívan egy új, ráadásul DV-s MAGUS-hoz? ;)

Maga a d6 - magyarosan k6 :) - rendszer nem gond, ismerek tök jó rendszereket, amik jól működnek 1, 2, 3 és dinamikusan változó k6-al. Egyik sem spanyol viasz, itthon a legtöbbje nem túl ismert, de akár véletlenül is lehet hasonló a rendszer. Vagy lehet egy új, mégis működő k6 rendszer.

Miért nem 5E - mert még a fordítását is központosította a WotC, arra megvenni, hogy fordítsd és átírd lehet, hogy nem is lehet. (Nincs lokalizált alapkönyv, de van egy magyarul megjelent variáns? Nem tartom elképzelhetőnek.) Amúgy is felidézné a DV buktáját a 3E-vel és a d20 MAGUS-ét. Egyben.

Pfujj realizmus - nem tudjuk mit értenek alatta. Lehet csak annyit, hogy minden különösebb előjáték nélkül le lehet vágni/lőni valakit a HP farigcsálása nélkül. Ez önmagában nem jó és nem is rossz, viszont Ynevhez illik. ("Rosszkor jöttél Kígyó.")

Sci-fi-ről átültetve - így biztos lesz értelmes közelharc és távharc szabály, ami talán nem ütvefúróval kell belevésni a lőporos fegyvereket.

Röviden, én várom az első konkrétumokat a rendszerről, mivel a legrosszabb, amit hallottam vele kapcsolatban, hogy a készítőket érdekli a player facing. ;) :P :FLAME ON:

Bulldy
  • Ratface kedvelte ezt

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11095 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.04.24, 11:17

A deltás interjúban elhangzik: "Van egy működő rendszerük, csak az sci-fire van. Ezt kellett mágusra áttenni. A rendszert megnéztem. Teljesen jó. A mai világ követelményeinek megfelel. Mindig az a kérdés, mennyire sikerül mágusossá tenni."

Vagyis a mágiarendszerrel szo... orálisan koitálni fognak?

Módosította KLM: 2017.04.24, 11:17

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1128 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.04.24, 11:14

- d6 alapú lesz a rendszer

- A d6-al kapcsolatban: utólag elhangzott, hogy egy korábbi fázisban d10 alapú volt, főleg az érzelmi szálak miatt, de a visszajelzések alapján a d6 jobbnak bizonyult.

Hát, eddig azt hittem, hogy ezt már nem lehet jobban elkaffantani, de úgy néz ki, hogy mégis sikerült. Mondjuk az is elképzelhető, hogy egyszerűen csak elvesztettem már a dolgok megértésének képességét, és nem látom át az egészet.

Ugye GA a DV fórumán, amikor felvetettem, hogy talán a DND5 MAGUS lenne az egyetlen épelméjű megoldás, egy hosszú eszmecsere végén csak kibökte, hogy ő csak d100-ban gondolkozik, mert hungarikumnak kell maradnia. Bulldy is elárulta, amire addig egyáltalán nem is gondoltam mondjuk, hogy az ősmagusosok, akik viszik a termékvonalat, és a táborokat meg rendezvényeket tartják, le nem állnának játszani mással, mint d100-al... Erre ez. Mondjuk, elég elegánsak ötvözi a kettő rossz tulajdonságait, mert nyilván szarabb lesz, mint a DND5, de legalább utálni is fogják.... Yeeee!!!!  :bravo:

Vagy most akkor csak én vagyok értetlen, maradi, vagy mi? Valaki világosítson már fel, lécci, hogy akkor ez most miért, és kinek? :nemertem:

A deltás interjúban elhangzik: "Van egy működő rendszerük, csak az sci-fire van. Ezt kellett mágusra áttenni. A rendszert megnéztem. Teljesen jó. A mai világ követelményeinek megfelel. Mindig az a kérdés, mennyire sikerül mágusossá tenni."

- Ezek alapján amúgy tényleg lehetett volna akár az 5e-t is felhasználni, valószínűleg kevesebb munkával, jobb eredményt érnek el vele, mert az eleve kalandozós fantasy játék, szóval illene is az eredeti magus hangulathoz. Sokkal inkább, mint egy sci-fi rpg, de persze lehet, ez egy űrbeli kalandozós sci-fi játék, ahol a kilőtt lézernyalábokat hirtelen felkapott, lobogó alumínium fóliával hárítják a hősök.

Aztán kicsivel később kiderül, miért is ez a rendszer és nem a DnD:
"Realisztikusnak kell lennie. Kicsit a mágus az mesésebb volt, bár nem annyira, mint mondjuk a DnD, ahol ugye nem lehet meghalni, ha eltemetnek, akkor se, ez egészen biztos."

Hát... Számomra ez nem túl biztató. Emögött én totál ott érzem a "DnD a hülyegyerekeknek való" hozzáállást. De ne legyen igazam. Na jó, ezt nem a fejlesztők nyilatkozták, hanem a kiadóvezető, szóval még lehet remény.

Igazából a modern és realisztikus rpg-t a hírek alapján a képzettség alapú rendszerekben látják (ahogy például a Káosz RPG, meg a Requiem fejlesztői is). Szóval már az alapoknál komoly gondok vannak. - Remélhetőleg a tesztelők helyreteszik a fejlesztőket, ha nem jó a rendszer. Nyilván még szinte semmit sem tudunk, mert nagy a titkolózás, így az is lehet, valami egészen jó, pörgős, forradalmi gondolatokat tartalmazó játék van a fejlesztők asztalán.

• Ratface kedvelte ezt

Sphynx

Sphynx

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 906 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.04.24, 10:46

Ugye GA a DV fórumán, amikor felvetettem, hogy talán a DND5 MAGUS lenne az egyetlen épelméjű megoldás, egy hosszú eszmecsere végén csak kibökte, hogy ő csak d100-ban gondolkozik

...

...

mert nyilván szarabb lesz, mint a DND5, de legalább utálni is fogják.... Yeeee!!!!  :bravo:

Vagy most akkor csak én vagyok értetlen, maradi, vagy mi? Valaki világosítson már fel, lécci, hogy akkor ez most miért, és kinek? :nemertem:

És ugyan miért csak a D&D5e lenne az egyetlen épelméjü megoldás? Fél tucat alkalmasabb rendszert tudnék mondani. 

Nincs gondom a D&D5e-vel, szép csilivili, jobb mint a 3, vagy 4 e...De hogy egyetlen megoldás lenne :D :D :D

NoiseEHC

NoiseEHC

Logikarendőrség

• Fórumita
  • 642 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.04.24, 10:00

- A d6-al kapcsolatban: utólag elhangzott, hogy egy korábbi fázisban d10 alapú volt, főleg az érzelmi szálak miatt, de a visszajelzések alapján a d6 jobbnak bizonyult.

Hát, eddig azt hittem, hogy ezt már nem lehet jobban elkaffantani, de úgy néz ki, hogy mégis sikerült. Mondjuk az is elképzelhető, hogy egyszerűen csak elvesztettem már a dolgok megértésének képességét, és nem látom át az egészet.

Ugye GA a DV fórumán, amikor felvetettem, hogy talán a DND5 MAGUS lenne az egyetlen épelméjű megoldás, egy hosszú eszmecsere végén csak kibökte, hogy ő csak d100-ban gondolkozik, mert hungarikumnak kell maradnia. Bulldy is elárulta, amire addig egyáltalán nem is gondoltam mondjuk, hogy az ősmagusosok, akik viszik a termékvonalat, és a táborokat meg rendezvényeket tartják, le nem állnának játszani mással, mint d100-al... Erre ez. Mondjuk, elég elegánsak ötvözi a kettő rossz tulajdonságait, mert nyilván szarabb lesz, mint a DND5, de legalább utálni is fogják.... Yeeee!!!!  :bravo:

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11095 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.04.24, 00:16

KLM, amennyire tudom Celsior és koncepciója is mellőzve lesz, de ebben nem vagyok teljesen biztos.

(Mondjuk a hírek szerint a Nyúl és a Kornya-féle Krán egyaránt benne lesz, bár nem lesz játszható :dilis: )

Ez a "Krán nem játszható" dolgot érdemes némi szódával fogyasztani - inkább úgy fogalmaznék, hogy a "középső Krán", ahol "még" élnek emberek már tényleg elég nehezen mesélhető - egyszerűen túl sok hatalmi tényezőt kellene észben tartani egyszerre a partinak is, a mesélőnek is.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6118 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.04.23, 21:58

KLM, amennyire tudom Celsior és koncepciója is mellőzve lesz, de ebben nem vagyok teljesen biztos.

(Mondjuk a hírek szerint a Nyúl és a Kornya-féle Krán egyaránt benne lesz, bár nem lesz játszható :dilis: )

Módosította Orastes: 2017.04.23, 22:01

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11095 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.04.23, 21:43

Rendben, de ha maradnak a koncepcióban (politikai viszonyok pl., földrajzi tévelygések stb.) logikai hibák, hiába adnak alá jó rendszert, nem fog jól elsülni.

5-6 szerzőre, sőt, 5-6 szerző mondjuk adott 15-20 könyvére korlátozva a kánont már nem olyan reménytelen (Például WMC biztos benne lesz, de a Két Holdat esetleg kihagyják).

Spoiler

Módosította KLM: 2017.04.23, 21:44

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6118 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.04.23, 20:49

Mivel a téma évekig tetszhalott állapotban volt, roppantul örültem, mikor elhangzott hogy valakinek van egy tesztelt, alkalmasnak látszó rendszere, ami magushoz is működőképes lehet. A DV pedig kapott a lehetőségen.

Azt gondolom hogy persze, volt sok elcseszett próbálkozás a magus szintjén, próbálok abban hinni, hogy nem lesz hiábavaló az idő és az energia belefektetése.

Felvetésedre a válasz: pont ezt mondom: egy csomó minden kukázva lesz, a világ szintjén is. Ezúttal tényleg megújulás várható, amihez persze kell némi idő is.

Szerk: belsős infóim nekem sem nagyon vannak, ezeket a tegnapiak alapján szűrtem le. nincs nálam a Bölcsek Köve.

Módosította Orastes: 2017.04.23, 20:49

Dallasz

Dallasz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2320 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.04.23, 20:38

Dallasz, még semmi nincsen véglegesítve (jelenleg egy olyan szabálykönyv van, ami nem publikus, nem hozzáférhető, egyenlőre) bár akad egy alap, vannak nagy tervek és tényleg lesz is valami, a DV elszánt a témában. Jelenleg egy alfa alap van, ebből kell kihozni valami k***ajót.

......

Rendben, de ha maradnak a koncepcióban (politikai viszonyok pl., földrajzi tévelygések stb.) logikai hibák, hiába adnak alá jó rendszert, nem fog jól elsülni. Ehhez tesztelőkre nincs szükség, szerintem. Az, hogy "nincs semmi véglegesítve", nem megnyugtató számomra.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6118 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.04.23, 20:26

Dallasz, még semmi nincsen véglegesítve (jelenleg egy olyan szabálykönyv van, ami nem publikus, nem hozzáférhető, egyenlőre) bár akad egy alap, vannak nagy tervek és tényleg lesz is valami, a DV elszánt a témában. Jelenleg egy alfa alap van, ebből kell kihozni valami k***ajót.

Mondtam a fejlesztő srácnak, hogy cél nem a Csomolungma megmászása pucéran, de ha már fele olyan jó lesz, mint a D&D 5E, akkor az már egy eredmény. Nyilván törekedni kell a minőségre. 

Azt hiszem, a tesztelőknek is az lesz a dolga, hogy élezzék a kaszát, mert nagyok az elvárások, azokat a hülyeségeket, amik az előzőekben hibaként szerepeltek, ki kell hentelni. Erre nagyon oda kell figyelni, meg arra is, hogy amennyire lehet törekedjen az elegáns megoldásokra és nem legyen olyan bonyolult, mint az elődök.

Dallasz

Dallasz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2320 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.04.23, 20:18

Dallasz, szerintem a magust csak erős kompromisszumokkal lehet újra kiadni, a világot amúgy is gatyába kell rázni. Az egyik probléma az, hogy a világot és a rendszert más emberek jegyzik (GA íróként van benne a dologban és ő kontrollálja ezeket a témákat) ezek mellett van egy elvárás a kiadó részéről is, meg nyilván egy felhasználóbarátabb változatot illene összehozni.

Egyetértek, de a kompromisszumokat szerintem már nyilvánosan fel kellett volna vállalni és utána kihirdetni a döntést egy "nosztalgia" alapkönyv megjelenítéséről. Nekem nem lenne kifogásom vásárolni új alapkönyvet és kiegészítőket, de a lelkesedést erősen lelohasztották az előzmények (nem csak a rendszerbeli szárnypróbálgatások, hanem a regény/novella kiadások is). :/

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6118 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.04.23, 20:03

Dallasz, szerintem a magust csak erős kompromisszumokkal lehet újra kiadni, a világot amúgy is gatyába kell rázni. Az egyik probléma az, hogy a világot és a rendszert más emberek jegyzik (GA íróként van benne a dologban és ő kontrollálja ezeket a témákat) ezek mellett van egy elvárás a kiadó részéről is, meg nyilván egy felhasználóbarátabb változatot illene összehozni.

Andrással beszélgetve az derült ki, hogy egy csomó szerző műveiből ihletett dolgok nem fognak belekerülni az alapkönyvbe, vagy nem úgy, ahogyan azok meg lettek alkotva irodalmilag.  Egyszerűen azért nem, mert világképileg nem illenek bele, illetve az egyes nevek másképpen szerepeltek. Pl. az Észak Lángjaiban más a császár neve és egy újabb kiadványban megint más -ugyanarra az időszakra vonatkozóan.

Tudtommal az időrenddel az lesz, hogy minden régiónak a története meglesz, évszámokkal, ez a terv, az alapkönyv "jelen időpontja" pedig még mindig a Hetedkor lesz. A "steampunkos Nyolcadkor" az nem lesz egyenlőre, illetve András azt mondta, nem akar olyan ötleteket lelőni, amik már megvannak kéziratban vagy jegyzetként.

Nem irigylem azokat, akiknek az irodalmi részét kell majd helyrerakni.

Dallasz

Dallasz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2320 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.04.23, 19:24

Voltam a tesztre jelentkezésen/bemutatón és a fejlesztő srác nyitottnak tűnik az új ötletekre, normális, nincs elszállva és jó elképzelései vannak -bár a rendszerből túl sokat nem lehetett megtudni.

Mindenesetre a megoldások, amikre rákérdeztek az emberek, működőképesnek látszanak, nyilván majd az első tesztek eldöntik, hogy mi lesz a végleges irányvonal, azt mondta a fejlesztő srác, hogy pár dolog végleges, mindenképpen benne lesz, bár még korai arról beszélni, hogy  milyen is lesz pontosan.

Lehet tudni, hogy mozaikmágia pl. nem lesz benne. :hc: :cool:

Gáspár Andrással is sikerült leülni pár szóra, a világról beszélgettünk vele főleg, Kránban nem igazán lehet majd játszani.

Meghallgattam az interjút, de számomra nem volt meggyőző. Nagyon erőltetik a 25. évfordulót, holott a rendszert már régen le kellett volna tesztelni - ha komoly a szándék. Ehhez képest nem lehet tudni semmit. A dolog már szvsz ott el van rontva, ha Kránt kihagyják a játékból, pedig rásegítéssel simán kihozható lenne az új rendszer egyik erős pillére. Ráadásul azt sem értem, hogy miért lesz jó, ha eleve veszteségesnek ítélik a prodzsektet....  :wow:

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11095 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.04.23, 18:57

5-6 íróhoz igazítják a rendszert. Ezt nem értem, mégis mit?

WMC, Avery, meg még 2-3 író műveivel 100% kompatibilitás - ez lesz a "kánon".

Minden egyebet, ha lekezel a rendszer, az jó, de ha nem, akkor "így járt".

:szerintem: és a magam házi rendszerét is így hegesztem.

Ja, még valami: nem csak a varázslatokat "kell igazítani". A harcot is és a képzettségrendszert is ám!

Módosította KLM: 2017.04.23, 18:58

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11095 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.04.23, 18:44

5-6 íróhoz igazítják a rendszert. Ezt nem értem, mégis mit?

WMC, Avery, meg még 2-3 író műveivel 100% kompatibilitás - ez lesz a "kánon".

Minden egyebet, ha lekezel a rendszer, az jó, de ha nem, akkor "így járt".

:szerintem: és a magam házi rendszerét is így hegesztem.

Módosította KLM: 2017.04.23, 18:45

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 622 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.04.23, 17:17

Még volt egy ilyen interjú is a beszélgetés előtt (az első 8 és fél perc szól a M*-ról):

https://youtu.be/bU9HJ8Rjdes

• elGabor és Orastes kedveli ezt.

Sphynx

Sphynx

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 906 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.04.23, 16:44

Jól hangzatos momentumok ezek, de mágusról lévén szó szkeptikus vagyok. Örülnék - ha már béta tesztről van szó - több kézzel fogható információnak. 

5-6 íróhoz igazítják a rendszert. Ezt nem értem, mégis mit? Legfeljebb annyit kell igazitani hogy a regényben olvasott varázslatok benne legyenek az alapönyvben :D

Igazából az írók is alkalmazkodhatnának a rendszerhez, és egy alapjáraton kalandozó fantasyt nem teletömni égi hajókkal, nevenincs szörnyekkel, és csupa olyan ellenfélel melyek a JK-k számára biztos véget jelentenek. :/

Módosította Sphynx: 2017.04.23, 16:46

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6118 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.04.23, 09:15

Voltam a tesztre jelentkezésen/bemutatón és a fejlesztő srác nyitottnak tűnik az új ötletekre, normális, nincs elszállva és jó elképzelései vannak -bár a rendszerből túl sokat nem lehetett megtudni.

Mindenesetre a megoldások, amikre rákérdeztek az emberek, működőképesnek látszanak, nyilván majd az első tesztek eldöntik, hogy mi lesz a végleges irányvonal, azt mondta a fejlesztő srác, hogy pár dolog végleges, mindenképpen benne lesz, bár még korai arról beszélni, hogy  milyen is lesz pontosan.

Lehet tudni, hogy mozaikmágia pl. nem lesz benne. :hc: :cool:

Gáspár Andrással is sikerült leülni pár szóra, a világról beszélgettünk vele főleg, Kránban nem igazán lehet majd játszani.

theomer

theomer

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 156 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.04.23, 09:15

Ezek tök jól hangzanak, kivéve a player facing. Én szeretek dobni mesélőként is, szóval remélem ez a része csak opcionális lesz.

Bulldy

A player facing elsőre jól hangzik, de szerintem 100%-ig szerintem nem valósítható meg, így meg nem lesz konzisztens a rendszer. Pl. AW-ben ha támadásod nem sikerül, máris visszatámad az ellenfél, tehát máris sérül a player facing.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]