Ugrás tartalomhoz

Fotó

Új MAGUS szerepjáték (2018)

• Válasz írásához lépj be
2477 hozzászólás érkezett eddig

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6133 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.04.25, 09:35

NoiseEHC, beszélgettünk erről is Andrással hogy ki lesz, aki új kiadás esetén megveszi/megvenné a magust, tulajdonképpen elég sokan vannak, akik valamennyire követik a magus dolgait, vannak időnként irodalmi jellegű cuccok is. Ha azt veszed, hogy vannak facebook-csoportok, 10.000+ fővel, akkor van vásárlóerő is, meg sokan már csak érdekességképpen is meg fogják venni. Az interjúban az is elhangzik, hogy akkor is kiadják, ha veszteséges lesz.

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1132 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.04.24, 23:17

A deltás interjúban elhangzik: "Van egy működő rendszerük, csak az sci-fire van. Ezt kellett mágusra áttenni. A rendszert megnéztem. Teljesen jó. A mai világ követelményeinek megfelel. Mindig az a kérdés, mennyire sikerül mágusossá tenni."

Hol van ez az interjú?

Az elején van szó a magusról:

NoiseEHC

NoiseEHC

Logikarendőrség

• Fórumita
  • 645 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.04.24, 23:08

A deltás interjúban elhangzik: "Van egy működő rendszerük, csak az sci-fire van. Ezt kellett mágusra áttenni. A rendszert megnéztem. Teljesen jó. A mai világ követelményeinek megfelel. Mindig az a kérdés, mennyire sikerül mágusossá tenni."

Hol van ez az interjú?

NoiseEHC

NoiseEHC

Logikarendőrség

• Fórumita
  • 645 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.04.24, 23:06

És ugyan miért csak a D&D5e lenne az egyetlen épelméjü megoldás? Fél tucat alkalmasabb rendszert tudnék mondani. 

Nincs gondom a D&D5e-vel, szép csilivili, jobb mint a 3, vagy 4 e...De hogy egyetlen megoldás lenne :D :D :D

Itt most jóindulatúan feltételezem, hogy lemaradtál arról az eszmefuttatásról, és nem trollkodás volt ez.

Szóval, ennek köze nincs ahhoz, hogy mint rendszer, a DND5 mennyire jó, hanem mindössze példányszámokról szól. Jelenleg Magyarországon a DND5 a legtöbbet játszott rendszer, és papír kiadványt leginkább a MAGUS és DND5 játékosoknak összesen lenne értelme kiadni, mert egyik tábor se túl népes, de talán összesen elegen vannak. A DND5 SRD majdnem teljesen le van már fordítva magyarra, Bulldy konverziója pedig, legalább is számomra, megmutatta, hogy minden, de tényleg minden leképezhető benne a MAGUS-ból. Biztos vannak ennél jobb rendszerek is, de üzletileg ennek van egyedül értelme. Persze akkor még nem gondoltam arra, hogy a táborszervező ősmagusosokra oda kéne figyelni, de úgy néz ki, ezzel a k6 rendszerrel is tojnak a fejükre magasról, szóval akár DND5-el is tehetnék ezt, ami már ugye készen van, és nem kell tesztelni...

Mellesleg én a DND5 PHB és DMG magyar kiadásáról beszéltem, plusz egy Ynev nevű settings-ről, de ha ez jogilan nem megy, akkor lehet SRD alapon egy MAGUS könyv is. Na mindegy, ez a vonat már elment...

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11181 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.04.24, 20:23

Az eredeti (1-3 kiadás) MAGUS-ban az első szintű karakterek igen potens figurák voltak, lásd a Selmo által idézett táblázatot. Talám túlságosan is.

Viszont mestere meg mindenkinek volt, aki - nyilván - táposabb nála :)

Plusz ott van az is, hogy a varázstudók (papok is) az első szinten elég karcsúak voltak és ez ugrásszerűen változott a szintlépésekkel, míg a harci karakterek között 1-2 szint alig számított (kis túlzással persze. a jó főértékek többet nyomtak a latban).

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6259 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.04.24, 19:16

Az eredeti (1-3 kiadás) MAGUS-ban az első szintű karakterek igen potens figurák voltak, lásd a Selmo által idézett táblázatot. Talám túlságosan is.

Lejtmenetbe a Rúnákban kezdtek, ahol kezdett mindenki táposabb lenni, mint ők, különösen a Csak_NJK_Kaszt szereplők. Az egész a Summariumban csúcsosodott ki. Többször leszűrtük már itt (is), hogy van egy mély szakadék azok közt, akik az eredeti megjelenésével kezdtek játszani és az első három modult nyomták és azok között, akiknek már az ETK+Summarium az alapvetés. Ők jellemzően azok, akik szerint a MAGUS sokkal komolyabb játék, mint bármilyen D&D.

Bulldy

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1132 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.04.24, 18:55

Az az érdekes a magus rpg-ben, hogy rengeteg embert megmozgat ilyen-olyan módon. PL. itt vagyok én. Nekem nincs magusos múltam, egy kezemen meg tudom számolni hányszor játszottam magus rpg-t.* Regényt olvastam egy párat, főleg a "kötelezőnek" számító darabokat, ezek közül 1-2 még tetszett is. Van egy csomó rpg, amit szívesen játszok és mesélek, ezek közé mindig kerül be újabb, szóval egyáltalán nincs pangás az rpg-s életemben; és mégis most itt vagyok és furdalja az oldalam a kíváncsiság, hogy milyen lesz, s reménykedem benne, hogy jó lesz. Fura dolog ez. (A tartózkodásom és viszonylagos ellenérzésem is csak abból fakad, hogy a Luniros "teszt"-re jelentkeztem anno, s azt a csalódást nehéz felednem.) 

*A narratív rendszerekre átírt magust (ilyet meséltem én is, sőt csináltam is), és a KéM*-et nem számolom ide, mert azok nem hivatalos rendszerek. Viszont azok voltak egyedül jó élmények magus kapcsán.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6133 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.04.24, 18:39

elGábor, ezért gondoltam fontosnak megemlíteni, mert így ez egy koncepcionális változás lehet és végre nem hátra, hanem előrefelé vinné a magust, amire igen nagy szükség lenne. :nos:

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4267 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.04.24, 18:17

Pedig ez lényeges kérdés, mert az eredeti M* egyik legkönnyebben érzékelhető vonása egyértelműen az volt, hogy a kezdő karakterek sokkal ütőképesebbek voltak mind a játék közembereinél, mind az akkor összehasonlítási alapként kezelt AD&D első szintű JK-inál. Aztán tényleg sokat változott az az elképzelés, hogy ez mit is jelent - de a játék megjelenésének időszakában (alapkönyv, első kalandmodulok) a mágusos kalandozók kifejezetten erős, széles ismeretanyaggal rendelkező személyeknek számítottak.

(Úgy általában pedig elég könnyű már csak tapasztalati úton is cinikusnak lenni egy újabb M* kiadással szemben, de ami a mostaniből eddig ismert, az szimpatikus - értelmes törekvések, a játékot eredete óta sötét fellegként követő arcoskodás hiánya.)

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6133 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.04.24, 17:57

Selmo, nem akarok ebbe a témába belevágni, hogy mik a városőrök statjai, meg hányan vannak Yneven, meg hasonlókba, ezer ilyen vita volt és a végtelenbe nyúlik.

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 1958 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.04.24, 17:47

Érdekességképpen: feltettem ezt a kérdést és meglepő módon azt a választ kaptam Gáspár Andrástól, hogy az új kiadás rendszere igyekszik ettől a szemlélettől eltávolodni és kalandozó-fókuszú rendszer lesz, ami arra is lehetőséget ad, hogy a karakterek végre lehessenek is valakik. :ugri:

Erre ismét csak ezt tudom felhozni (anno '92):

NJK.jpg

ETK-ban egy kibaszott kisisten vagy már első szinten is statok alapján. (ÚTK esetén meg kb. 4-5. szinten jutsz el oda, ahol eldöntöd, hogy a városi akárki kérését figyelembe veszed-é vagy sem.) Hogy a hivatalos versenyek/modulok írói ugyan miért nem ezt az utat követték, arról tán őket kéne megkérdezni.

De van egy olyan nagyon halovány sejtésem, hogy azért, mert ha nem lett volna semmi érdemi ellenállás az NJK-k részéről, akkor az k***agyorsan nagyon unalmas és ki tudja milyen perverzióikat kiélő JK-k "kalandjai" lettek volna.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6133 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.04.24, 17:24

Hahaha, kis naiv, azt hitted, hogy a M* RPG-ben nem az utolsó sehonnai csicska NJK-t fogod játszani?  :lol:

Érdekességképpen: feltettem ezt a kérdést és meglepő módon azt a választ kaptam Gáspár Andrástól, hogy az új kiadás rendszere igyekszik ettől a szemlélettől eltávolodni és kalandozó-fókuszú rendszer lesz, ami arra is lehetőséget ad, hogy a karakterek végre lehessenek is valakik. :ugri:

Ehhez mondjuk az is kell, hogy a magust játszók szemlélete megváltozzon, mert ez nem a rendszer alaphibája volt, hanem a szűk keresztmetszetben gondolkodó mesélőké, hogy te vagy az, akit az utolsó városőr vagy adószedő is meg tud szívatni, mert nem úgy hívnak, hogy ******************** (=random hős a világban, mint Alyr, Chei, vagy egyéb másik félisten).

Szintén örömteli volt, hogy lesz mesélői része a könyvnek, ami mindig is a magus egyik nagy hibája volt -pontosabban ennek hiánya, néhány odavetett sor volt, meg ilyenek, hogy: "A mesélőnek mindig igaza van." és hasonló mentalitás a Rúnás agymenésekben.

aluminiumtrioxid

aluminiumtrioxid

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1640 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.04.24, 17:17

"Rosszkor jöttél Kígyó." - csak az NJK-val működik, Gorduinnal nem történhetett volna meg ugyanez. 

Hahaha, kis naiv, azt hitted, hogy a M* RPG-ben nem az utolsó sehonnai csicska NJK-t fogod játszani?  :lol:

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1132 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.04.24, 15:25

Azon ritka pillanatok egyike, mikor én állok a legpozitívan egy új, ráadásul DV-s MAGUS-hoz? ;)

Maga a d6 - magyarosan k6 :) - rendszer nem gond, ismerek tök jó rendszereket, amik jól működnek 1, 2, 3 és dinamikusan változó k6-al. Egyik sem spanyol viasz, itthon a legtöbbje nem túl ismert, de akár véletlenül is lehet hasonló a rendszer. Vagy lehet egy új, mégis működő k6 rendszer.

Miért nem 5E - mert még a fordítását is központosította a WotC, arra megvenni, hogy fordítsd és átírd lehet, hogy nem is lehet. (Nincs lokalizált alapkönyv, de van egy magyarul megjelent variáns? Nem tartom elképzelhetőnek.) Amúgy is felidézné a DV buktáját a 3E-vel és a d20 MAGUS-ét. Egyben.

Pfujj realizmus - nem tudjuk mit értenek alatta. Lehet csak annyit, hogy minden különösebb előjáték nélkül le lehet vágni/lőni valakit a HP farigcsálása nélkül. Ez önmagában nem jó és nem is rossz, viszont Ynevhez illik. ("Rosszkor jöttél Kígyó.")

Sci-fi-ről átültetve - így biztos lesz értelmes közelharc és távharc szabály, ami talán nem ütvefúróval kell belevésni a lőporos fegyvereket.

Röviden, én várom az első konkrétumokat a rendszerről, mivel a legrosszabb, amit hallottam vele kapcsolatban, hogy a készítőket érdekli a player facing. ;) :P :FLAME ON:

Bulldy

A d6 is magyar elnevezés. D = dobókocka. :P Egyszerre magyaros és követi az angol szóhasználatot. A d6-tal amúgy nincs bajom, a Dungeon World 2d6, a Fantasy Age 3d6 megoldásai is bejönnek, sőt a Technoir típusú d6 rendszer különösen. Szóval önmagában a hatoldalú nem rossz irány, csak úgy vélem, ha egy sci-fi rpg-t dolgoznak át, akkor annyi erővel már a d20 srd-t is használhatták volna. Szerintem.

Amúgy a KéKben is bármikor kinyírható valaki egy csapással, mégse gondolnám realista játéknak.
"Rosszkor jöttél Kígyó." - csak az NJK-val működik, Gorduinnal nem történhetett volna meg ugyanez. A regények hősei azért elég komoly plotarmorral bírnak, s olyan cselekedetekre képesek, hogy hajaj... Szvsz a magus regények köszönőviszonyban sincsenek a realizmussal. Más kérdés, hogy ez nem baj, sőt, ezt simán remek játékélménnyé lehet gyúrni, csak a narrativista játékokból is kellene ezt-azt kölcsönözni.

bubmac

bubmac

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 128 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.04.24, 13:20

Miért gondolom azt, hogy a Project D és a d6 MAGUS között kapcsolat lehet? Vagy túlburjánzik a fantáziám? :)

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 1958 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.04.24, 13:00

Várom a januárban megjelenő alapkönyvet. :napersze:

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6259 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.04.24, 12:40

Azon ritka pillanatok egyike, mikor én állok a legpozitívan egy új, ráadásul DV-s MAGUS-hoz? ;)

Maga a d6 - magyarosan k6 :) - rendszer nem gond, ismerek tök jó rendszereket, amik jól működnek 1, 2, 3 és dinamikusan változó k6-al. Egyik sem spanyol viasz, itthon a legtöbbje nem túl ismert, de akár véletlenül is lehet hasonló a rendszer. Vagy lehet egy új, mégis működő k6 rendszer.

Miért nem 5E - mert még a fordítását is központosította a WotC, arra megvenni, hogy fordítsd és átírd lehet, hogy nem is lehet. (Nincs lokalizált alapkönyv, de van egy magyarul megjelent variáns? Nem tartom elképzelhetőnek.) Amúgy is felidézné a DV buktáját a 3E-vel és a d20 MAGUS-ét. Egyben.

Pfujj realizmus - nem tudjuk mit értenek alatta. Lehet csak annyit, hogy minden különösebb előjáték nélkül le lehet vágni/lőni valakit a HP farigcsálása nélkül. Ez önmagában nem jó és nem is rossz, viszont Ynevhez illik. ("Rosszkor jöttél Kígyó.")

Sci-fi-ről átültetve - így biztos lesz értelmes közelharc és távharc szabály, ami talán nem ütvefúróval kell belevésni a lőporos fegyvereket.

Röviden, én várom az első konkrétumokat a rendszerről, mivel a legrosszabb, amit hallottam vele kapcsolatban, hogy a készítőket érdekli a player facing. ;) :P :FLAME ON:

Bulldy

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11181 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.04.24, 11:17

Vagyis a mágiarendszerrel szo... orálisan koitálni fognak?

Módosította KLM: 2017.04.24, 11:17

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1132 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.04.24, 11:14

- d6 alapú lesz a rendszer

- A d6-al kapcsolatban: utólag elhangzott, hogy egy korábbi fázisban d10 alapú volt, főleg az érzelmi szálak miatt, de a visszajelzések alapján a d6 jobbnak bizonyult.

Hát, eddig azt hittem, hogy ezt már nem lehet jobban elkaffantani, de úgy néz ki, hogy mégis sikerült. Mondjuk az is elképzelhető, hogy egyszerűen csak elvesztettem már a dolgok megértésének képességét, és nem látom át az egészet.

Ugye GA a DV fórumán, amikor felvetettem, hogy talán a DND5 MAGUS lenne az egyetlen épelméjű megoldás, egy hosszú eszmecsere végén csak kibökte, hogy ő csak d100-ban gondolkozik, mert hungarikumnak kell maradnia. Bulldy is elárulta, amire addig egyáltalán nem is gondoltam mondjuk, hogy az ősmagusosok, akik viszik a termékvonalat, és a táborokat meg rendezvényeket tartják, le nem állnának játszani mással, mint d100-al... Erre ez. Mondjuk, elég elegánsak ötvözi a kettő rossz tulajdonságait, mert nyilván szarabb lesz, mint a DND5, de legalább utálni is fogják.... Yeeee!!!!  :bravo:

Vagy most akkor csak én vagyok értetlen, maradi, vagy mi? Valaki világosítson már fel, lécci, hogy akkor ez most miért, és kinek? :nemertem:

- Ezek alapján amúgy tényleg lehetett volna akár az 5e-t is felhasználni, valószínűleg kevesebb munkával, jobb eredményt érnek el vele, mert az eleve kalandozós fantasy játék, szóval illene is az eredeti magus hangulathoz. Sokkal inkább, mint egy sci-fi rpg, de persze lehet, ez egy űrbeli kalandozós sci-fi játék, ahol a kilőtt lézernyalábokat hirtelen felkapott, lobogó alumínium fóliával hárítják a hősök.

Aztán kicsivel később kiderül, miért is ez a rendszer és nem a DnD:
"Realisztikusnak kell lennie. Kicsit a mágus az mesésebb volt, bár nem annyira, mint mondjuk a DnD, ahol ugye nem lehet meghalni, ha eltemetnek, akkor se, ez egészen biztos."

Hát... Számomra ez nem túl biztató. Emögött én totál ott érzem a "DnD a hülyegyerekeknek való" hozzáállást. De ne legyen igazam. Na jó, ezt nem a fejlesztők nyilatkozták, hanem a kiadóvezető, szóval még lehet remény.

Igazából a modern és realisztikus rpg-t a hírek alapján a képzettség alapú rendszerekben látják (ahogy például a Káosz RPG, meg a Requiem fejlesztői is). Szóval már az alapoknál komoly gondok vannak. - Remélhetőleg a tesztelők helyreteszik a fejlesztőket, ha nem jó a rendszer. Nyilván még szinte semmit sem tudunk, mert nagy a titkolózás, így az is lehet, valami egészen jó, pörgős, forradalmi gondolatokat tartalmazó játék van a fejlesztők asztalán.

Sphynx

Sphynx

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 909 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.04.24, 10:46

- d6 alapú lesz a rendszer

Ugye GA a DV fórumán, amikor felvetettem, hogy talán a DND5 MAGUS lenne az egyetlen épelméjű megoldás, egy hosszú eszmecsere végén csak kibökte, hogy ő csak d100-ban gondolkozik

...

...

mert nyilván szarabb lesz, mint a DND5, de legalább utálni is fogják.... Yeeee!!!!  :bravo:

Vagy most akkor csak én vagyok értetlen, maradi, vagy mi? Valaki világosítson már fel, lécci, hogy akkor ez most miért, és kinek? :nemertem:

És ugyan miért csak a D&D5e lenne az egyetlen épelméjü megoldás? Fél tucat alkalmasabb rendszert tudnék mondani. 

Nincs gondom a D&D5e-vel, szép csilivili, jobb mint a 3, vagy 4 e...De hogy egyetlen megoldás lenne :D :D :D

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]