Ugrás tartalomhoz

Fotó

Új MAGUS szerepjáték (2018)

• Válasz írásához lépj be
2461 hozzászólás érkezett eddig

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 1919 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.11, 18:22

Asszem a Tuan oldaláról pedig Selmo volt, a topicba ugyan írt, de nem ebben a témában. Majd ő eldönti, hogy leírja-e az ő verzióját, de linkek nélkül ez sose lesz konstruktív vita. Halottról pedig vagy jól, vagy semmit.

Umm, nekem semmi közöm a Tuan kiadóhoz. Egyszer váltottam velük levelet.

Akkor itt helyben megkövetlek. Eddig azt hittem, hogy az UTK a te találmányod volt. :(

Dehogy, én csak belebotlottam a Hulla féle javításba és felkaroltam annyira, hogy ezekből lett a HGB és PPL ÚTK féle átirata. Aztán egybegyúrtam az egészet és ekkor kerestem fel a Tuant és Deltát, hogy közzé-e tehetem, mert eléggé nagy volt rá már akkoriban is az érdeklődés, új rendszernek meg se híre, se hamva. Akkor tudtam meg, hogy jogi csatározások állnak a hiány hátterében és az általam szerkesztett ÚTK 2.0 sosem tehető közzé legálisan, mert a © a Tuannál van, GA-nak viszont beleszólása van minden megjelenő M.A.G.U.S. műbe - értsd, csak az jelenhet meg, amire ő rábólint - ő viszont beszélni sem akar az ÚTK-ról.

tomscholz

tomscholz

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 87 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.11, 18:20

Tomscholz: Egyrészt, hogy a DV megvette volna az UTK jogait. Én egy csoportban sem vagyok benne, de hallok néha ezt-azt, és persze ez csak az egyik oldal, de a másikon nincs semmi konkrétum, csak hogy tárgyaltak, és nem rajtuk múlt.
A másik, hogy a Tuan nem csak úgy unalmában kezdett pereskedni, hanem GA vélelmezett jogaiért. Ha nem csak a DV fórumát olvasod, hanem a Tuanét is annakidején, akkor talán te is emlékszel GA nyilatkozataira. Na nálam ott járatta le magát a csávó emberileg.

Ja, mindent értek. Én a saját szememmel láttam BT-től leírva az eladás dolgot. Megkérem a csoport adminját, hogy mentse le nekem az ide vonatkozó szöveget, bár nem tudom mennyire lesz hajlandó, ill. hogy van e lehetőség törölt témák visszaállítására.

Gondoltam, hogy nem azért pereltek, mert volt kedvük kidobni egy zsák pénzt. Viszont minden pert elvesztettek. Azt érdemes átgondolni, hogy kinek került pénzébe a pereskedés, hol van ő most, ki az új vezetője a Tuannak és ki írta azt az ÚTK-t, amelyik tárgya volt egynémely pernek és végső soron megrogyasztotta a Tuan akkori vezetését. #Conspiracy :D

Csak tisztázás végett: sosem állítottam, hogy a DV mindig mindenkivel szemben tisztességesen járt el. Sosem állítottam, hogy GA emberileg feddhetetlen. Állítom viszont, hogy a másik oldalon sem szentek hirdetik az igét.

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 613 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek
   3                              

Kelt 2018.06.11, 18:13

Asszem a Tuan oldaláról pedig Selmo volt, a topicba ugyan írt, de nem ebben a témában. Majd ő eldönti, hogy leírja-e az ő verzióját, de linkek nélkül ez sose lesz konstruktív vita. Halottról pedig vagy jól, vagy semmit.

Akkor itt helyben megkövetlek. Eddig azt hittem, hogy az UTK a te találmányod volt. :(

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 1919 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.11, 18:12

Kaloz

Kaloz

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 970 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.11, 17:59

Tomscholz: Egyrészt, hogy a DV megvette volna az UTK jogait. Én egy csoportban sem vagyok benne, de hallok néha ezt-azt, és persze ez csak az egyik oldal, de a másikon nincs semmi konkrétum, csak hogy tárgyaltak, és nem rajtuk múlt.
A másik, hogy a Tuan nem csak úgy unalmában kezdett pereskedni, hanem GA vélelmezett jogaiért. Ha nem csak a DV fórumát olvasod, hanem a Tuanét is annakidején, akkor talán te is emlékszel GA nyilatkozataira. Na nálam ott járatta le magát a csávó emberileg.

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 613 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek
   3                              

Kelt 2018.06.11, 17:49

Ez most jókora csúsztatás, és akkor még finom voltam. Hacsak nem tudsz olyan nyilatkozatról amiről én nem, akkor linkelhetnéd.

Vagy bárki linkelhetne bármit, mivel a Tuan-DV közti párbeszédekről elég kevés információ van, ami már nagyon csípi Raon szemét is:

RPG körökben döbbenetes tájékozatlanság dívik UTK ügyben - ami annyiban nem csoda, hogy a  dezinformálás az egyik félnek mindvégig érdekében állt. Maradjunk annyiban, hogy az elmúlt években az UTK egy sor extra lehetőséget is kapott, és kizárólag az alkotóján múlt, hogy minden maradt a jelenlegi felállásban. Persze erről is jöhet majd másféle infó - én csak  saját hitelességem tudom ebbe beletenni: az egyeztetéseket eleve én indítottam el, illetve az összes részletre ráláttam, vagy személyesen ott voltam.
A világ legkönnyebb, legkézenfekvőbb dolga ebben a kérdésben a DV-re és Andrásra tolni a felelősséget - de akit érdekel a valóság is, az könnyen visszavezetheti ezt még triviálisabb okokra (úgy is mint presztízs, befolyás, kapzsiság).

http://www.deltavision.hu/forum/viewtopic.php?pid=58405#p58405

tomscholz

tomscholz

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 87 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.11, 17:16

tomscholz:
Gondolom igen, facebookon, egy nyilvános csoportban.
Szerintem ez sohasem volt konstruktív vita. 

Ha ez a csoport a M.A.G.U.S. az igazi nevű, akkor abból már törlődött, de még azelőtt volt hozzá szerencsém és ott eladásról volt szó, nem ingyen átpasszolásról.

Szerintem nem rajtam múlt.

@Kaloz: Azt tisztázzuk már, hogy "ez" alatt mit értesz. Én a történetet így ismerem.

Módosította tomscholz: 2018.06.11, 17:20

Kaloz

Kaloz

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 970 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.11, 17:13

Dronner: Ezzel az a gond, hogy a jogtulajdonos, világteremtő, licencadó, satöbbi GA például simán keresztbe ír magának is, vagy nem is magának, vagy a fene se tudja már. Az Ifini éjszakák esetét említettem, de most készül a KSz2, ami már egyszer kijött, és az ő neve alatt jött ki, de már nem is úgy volt, meg különben is. És akkor ehhez kellene alkalmazkodni.

Tomscholz: Ez most jókora csúsztatás, és akkor még finom voltam. Hacsak nem tudsz olyan nyilatkozatról amiről én nem, akkor linkelhetnéd. A Tuan ajánlott pénzt és részesedést a DV-nek, de nem kellett nekik, az UTK-t ingyen lettek volna hajlandóak átvenni. Szóval lehet hogy te nem dolgozol a DV-nek, és nem hivatalból véded őket, de akkor jelentkezz náluk, mert ezzel az erővel akár meg is fizethetnének érte.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11095 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.11, 15:33

A DVhez beállítani "a" "tökéletes" rendszerrel c. toposz:

Ez azért lehetetlen, mert épeszű ember elhiszi ( páran meg tudjuk is első kézből), hogy a "hangulat" világra szabása, különös tekintettel a mágiarendszerre a legnagyobb meló.

Ha meg kitörpölsz valamit, "lefejleszted" és a DV úgy dönt, hogy ezt mégis inkább másképp kellene, akkor borulhat a kártyavár...

Gkar

Gkar

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 342 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.11, 15:18

tomscholz:
Gondolom igen, facebookon, egy nyilvános csoportban.
Szerintem ez sohasem volt konstruktív vita. 

tomscholz

tomscholz

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 87 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.11, 14:56

@Dallasz: Hadd pontosítsak. A DV a kiszámíthatatlan hosszúságú fejlesztési munkába nem tud/akar pénzt tenni, ugyanis abban túl nagy a rizikó. Az elkészült, használható rendszerhez viszont lesz támogatás és befektetés.

Köszönöm, a pontosítást, gyanítottam. A probléma az, hogy:

1. Eleve bekódolták, hogy nem lesz nyereséges a kiadás. Sőt...

2. Pont a fejlesztés az, ami eladhatóvá teszi a rendszert, illetve csökkenteni képes a veszteséget.

Akkor miért nem fektetnek bele energiát(+pénzt, időt stb.)? Szerintem kevés az az ember, aki némi hátba veregetésért beleöl ilyen munkába több ezer munkaórát.....

(Jut eszembe, lottót feladni!)

Nem friss cikk, de a számokat látva meg lehet érteni, hogy miért nem mer senki itt optimistán nyilatkozni.

A rendszert meg szerintem a kiadó tudja eladhatóvá tenni... meg a PR, meg a marketing. :D

A hátba veregetésnél viszont jóval több jutalom jut ezért a készítőknek. Természetesen ennek az előfeltétele a rendszer elkészülte és kiadása, de a könyv szerzői jó arányban részesülnek a bevételekből. Arról nem is beszélve, hogy a rendszerhez készített kiegészítők megjelentetésénél megkerülhetetlenek lesznek, még ha tevőlegesen nem is járulnak hozzá azok elkészítésében.

@Gkar: Hozzáférhető az állításod forrása számomra is? Szeretném megtekinteni.

A személyeskedést meg már csak azért is érdemes lenne felfüggesztened - azon túl, hogy sérti a fórumszabályzat 2-es pontját - , mert roppantul megnehezíti konstruktív vitát.

Dallasz

Dallasz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2320 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.11, 14:08

@Dallasz: Hadd pontosítsak. A DV a kiszámíthatatlan hosszúságú fejlesztési munkába nem tud/akar pénzt tenni, ugyanis abban túl nagy a rizikó. Az elkészült, használható rendszerhez viszont lesz támogatás és befektetés.

Köszönöm, a pontosítást, gyanítottam. A probléma az, hogy:

1. Eleve bekódolták, hogy nem lesz nyereséges a kiadás. Sőt...

2. Pont a fejlesztés az, ami eladhatóvá teszi a rendszert, illetve csökkenteni képes a veszteséget.

Akkor miért nem fektetnek bele energiát(+pénzt, időt stb.)? Szerintem kevés az az ember, aki némi hátba veregetésért beleöl ilyen munkába több ezer munkaórát.....

(Jut eszembe, lottót feladni!)

Gkar

Gkar

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 342 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.11, 13:15

tomscholz:

Tegnap írta, hogy  rehabilitálták volna ha ingyen átadja. Ami valljuk be jól beleillik abba a szemléletbe, hogy az alkotó ember munkáján akarnak spórolni.
De jól láthatólag ő van kikiáltva valamiért bűnbanknak, csak hát ő már letett valamit az asztalra a DV és bérenceik meg nem mert náluk csak a nagy pofa van és végtelen defenzív szájkarate.  

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5208 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.11, 12:58

Szerintem nem feltétlenül az új rendszer a kulcskérdés a projekt sikere kapcsán, hanem az, hogy meg tudnak-e szólítani új játékosokat? Hacsak az új rendszer nem lesz briliáns, ami előtt mindenki megemeli a kalapját, a régi játékosok nem fognak feltétlenül átpártolni, még ha "jó" is a rendszer. Pláne nem azok, akik nem M* rajongók alapból.

Szóval csúnyán hangzik, de szerintem nem mi kellene, hogy legyük a célcsoport, és kellene valami kampány, ami behozza a köztudatba a játékot, vagy tényleg csak amatőr szöszölések lesznek, meg kiadói bukták. Szóval új játékosok, nekik új rendszer, feldolgozható formában, a régiek meg vagy csatlakoznak, mert kialakul egy olyan közösség, és/vagy játékélmény, amiért érdemes, vagy lassan még jobban lekopnak.

Utólag nézegetve a d20 sem volt olyan bélsár. De sem akkor, sem most nem venném rá magam, hogy azzal játsszak, miközben nem M* rendszereket tanultam már me azóta is. Nekem M*-ban az Új Tekercsek az etalon a saját kis módosításaimmal. Kiegészítve persze a S* kasztjaival, fajaival, stb.

A kérdés szerintem tehát az, kiből lehet az új (fizetőképes!) célközönség, és mivel lehet őket megnyerni? A többi ez után jöhet csak.

A könyvek kapcsán meg korábban is javasoltam: ketté kell venni a brandet:

- M* - Kalandozók Krónikái - A játékkal és GA, Kornya, stb. nagy világformálók világképével egyező, esetleg kimagasló színvonalú írások gyűjtőbrandje, a kánon

- M* - Alternatív világok - A szabadabban szárnyaló, esetleg kevéssé kiemelkedő, de M*-ra valamilyen szinten építő regényeket tartalmazó brand.

A két logo ami alatt a két brand kijön hasonló, így az átlagos olvasó - aki nem játszik, aki nem érdekel a koherens világkép mindkettőt ugyanúgy élvezné, talán fel sem tűnne a brandek megosztása.

Módosította Dronner: 2018.06.11, 13:03

Diocletianus

Diocletianus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1307 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.11, 12:49

@Dio: ki merem jelenteni, hogy olvastam minden M* könyvet, ami valaha megjelent (kivéve a Krán és az Ősi titkok...) és szerintem is igaza van tomscholznak. Amik az inomis korszakban születtek, azok szinte mind csapnivalóak és jobb, hogy az a korszak befuccsolt.

Oké, de tomscholz erededeti posztjában nem volt kiadóra/időszakra szűkítve a kijelentés, és szerintem félreérthető lett, de azóta tisztáztuk.

Egyébként szerintem mindegyik kiadónál (a Valhallánál is) jelentek meg olyanok, amiknek nem kellett volna, mert csak rombolták a "brand"-et, és mindenhol jelentek meg értékes művek. Az Inominál megjelent Hőseposzt pl. én kifejezetten kedvelem, építettem is rá a Kígyószívben.

És nekem nagyon tetszett a Bosszúangyal és a Kígyószív is ;). Csak lehetne több az ilyenekből! :)

Nem ezt akartam kiprovokálni, de örülök neki. :D
Dolgozok azon, hogy legyen több. ;-)

Üdv:
D.
  • tomscholz kedvelte ezt

tomscholz

tomscholz

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 87 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.11, 12:40

bubmac:
Nyugodtan nevezhetsz annak, engem aztán nem zavar. Mindenki az aminek láttatja magát. 
Egyébként a Tuan (vagyis inkább a szerzője) azért nem  adta oda a DV-nek az útk-t mert ők nem akartak érte semmit fizetni.

Ez így biztosan tévedés, mivel a fb-n még maga Bayer Tibor is eladásról beszélt. A DV hajlandó lett volna fizetni, BT nem volt hajlandó eladni. Ez nem ugyanaz, mintha a DV nem akart volna semmit fizetni.

Ami így elég durvának tűnik elsőre, úgy meg pláne hogy rendszeresen őt teszik felelősé a kialakult helyzetért.

Én éppen az ellenkezőjét tapasztalom. Ő van kitüntetve holmi hős szabadságharcosnak, miközben ha jól tudom, épp a Tuan indított három pert, amiből hármat el is veszített, ahogyan a DV által a jogi helyzet tisztázására indított negyediket is. Ha ezzel nem tudsz azonosulni, akkor a magyar jogrendszert kellene hibáztatnod inkább.

Ami persze lehet nem igaz csak hát baromira hihető miután a DV büszkén kiáll és a levegőbe böffenti hogy ők aztán se pénzt se időt se munkát nem hajlandóak áldozni egy új rendszerre mert ők csak egy kész rpg-vel hajlandók csak foglalkozni.

Ajánlom figyelmedbe a Dallasznak írt választ.

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 613 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek
   3                              

Kelt 2018.06.11, 12:15

Egyébként a Project D elérhető http://www.projectd.hu/index.html , meg ahogy látom, még májusban volt frissítve. Auer is írt róla egy leírást, meg alul leírt egy tesztjátékot Magnustól. http://lfg.hu/74620/ismerteto/project-d-szerepjatek-ismerteto-beta-verzio/ de ezek 2-3 éves verziók. Ráadásul Raon azt írta egy korábbi kommentben (még nem kerestem elő...), hogy már a Project D-n is rengeteget változtattak, már rá se lehet ismerni a M* konverzióra. (Project M?)

(Egyébként külön tetszik, hogy még a hivatalos oldalán is keverve van, hogy "Project" vagy "Projekt"...)

Kaloz

Kaloz

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 970 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.11, 12:00

Selmo: A Geofrámia valami ilyesmi akart lenni, de már az sem aktuális. :)

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 1919 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.11, 11:52

Ehhez annyit tennék hozzá, hogy ezt jelenleg nem lehet megoldani. Annyira nincs egyértelmű kánon, hogy mindenki máshogy képzeli el a dolgot. Amikor Hullával csináltuk a PPL átiratot, már ott is gyönyörűen kijött, hogy én kukáztam volna az Antisst, Della papjai nálam művészek és nem őrültek stb. Az egyetlen, amit el tudnék képzelni, egy pöpec rendszer, amiben nincs kidolgozva semmi, csak a szabályok, hogy pl. így alkothatsz Boszorkánymestert, jó játékot. Csak ebből meg az jönne, hogy ki a tökömnek van kedve kidolgozni otthon 30 kasztot, meg így aztán ahány csapat, annyiféle BM. Tehát ez is bukta.

Nem véletlenül emlegetem, hogy Ynev kánont kéne kiadni leíró részekkel, szabályok nélkül, mert így csak - jó esetben - lesz plusz egy rendszer, amiben játszanak az emberek. Rossz esetben meg óriási bukta lesz és a kiadó az életben nem áll bele többet semmiféle RPG kezdeményezésbe.

Symur

Symur

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 96 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.11, 11:42

Az biztos, hogy egy "csapatot" nem egyszerű koordinálni. De gondolom egyszerre egy témával kellene foglalkozni, aztán viszonylag rövid határidőkkel dolgozni. Akár váltogatni a csapatot, hogy később fáradjanak el az "elmék".  

Viszont, ha tényleg csak Raon és Magnus foglalkozik az új könyvel, az tippre elég sokáig fog tartani. Lehet, hogy két ember megcsinál/befejez/átvariál egy félig már megírt d6-os rendszert, de mennyi idő marad "új" tartalomra?

Mert tisztán rendszerből már van 3 is (ETK, D20, ÚTK), aztán ezeken több ember dolgozott, mégis maradtak bennük kifogásolható/megkérdőjelezhető részek. Meg most egy új rendszer kiadása után kétlem, hogy hirtelen mindenki átvált erre és a MAGUS-os közösség hirtelen egyetlen rendszerrel fog játszani és minden karakter mindenhol "kompatibilis" lesz.

Sajnos azt tippelem, hogy ezután már 4 féle rendszerben fognak játszani a játékosok, de csak azért, mert már 2x ez történt. Lesznek hibák itt is, dolgok, melyekkel ez vagy az nem fog egyetérteni. Meg megint megkapjuk a szokásos világleírásokat, azaz a könyv kb. fele /harmada semmi új infót nem fog tartalmazni.

Sajnos én is szkeptikus vagyok, de remélem nem lesz igazam...

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]