Ugrás tartalomhoz

Fotó

Új MAGUS szerepjáték (2018)

• Válasz írásához lépj be
2464 hozzászólás érkezett eddig

tomscholz

tomscholz

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 87 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.11, 18:35

Igen, szerintem az itteni közönség kíváncsian olvasná a perek jegyzőkönyveit. De gyanítom, azokhoz sem lehet csak úgy hozzáférni.

Ha a jegyzőkönyvekre nem is, de egy-egy független jelentésre perenként azért beneveznék.

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 1945 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.11, 18:30

Igen, szerintem az itteni közönség kíváncsian olvasná a perek jegyzőkönyveit. De gyanítom, azokhoz sem lehet csak úgy hozzáférni.

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 652 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek
   3                              

Kelt 2018.06.11, 18:25

Asszem a Tuan oldaláról pedig Selmo volt, a topicba ugyan írt, de nem ebben a témában. Majd ő eldönti, hogy leírja-e az ő verzióját, de linkek nélkül ez sose lesz konstruktív vita. Halottról pedig vagy jól, vagy semmit.

Umm, nekem semmi közöm a Tuan kiadóhoz. Egyszer váltottam velük levelet.

Akkor itt helyben megkövetlek. Eddig azt hittem, hogy az UTK a te találmányod volt. :(

Dehogy, én csak belebotlottam a Hulla féle javításba és felkaroltam annyira, hogy ezekből lett a HGB és PPL ÚTK féle átirata. Aztán egybegyúrtam az egészet és ekkor kerestem fel a Tuant és Deltát, hogy közzé-e tehetem, mert eléggé nagy volt rá már akkoriban is az érdeklődés, új rendszernek meg se híre, se hamva. Akkor tudtam meg, hogy jogi csatározások állnak a hiány hátterében és az általam szerkesztett ÚTK 2.0 sosem tehető közzé legálisan, mert a © a Tuannál van, GA-nak viszont beleszólása van minden megjelenő M.A.G.U.S. műbe - értsd, csak az jelenhet meg, amire ő rábólint - ő viszont beszélni sem akar az ÚTK-ról.

Az információ hiány annyira megkavart. :( Mégegyszer elnézést, nekem úgy tűnt, mintha bármi közöd lett volna hozzá, de akkor én álmodtam az egészet. De az, hogy senki nem mond semmi értelmeset a történtekről, nem segít a megértésben.

EDIT: De nem is ezt akartam eredetileg kihámozni az egészből, hanem hogy mindenki utal mindenféle dologra a perek kapcsán, de Raonon kívül bármi ténylegeset senki nem írt. Így nehéz bármi konstruktív vitát felemlegetni.

Módosította kukac: 2018.06.11, 18:26

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 1945 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.11, 18:22

Asszem a Tuan oldaláról pedig Selmo volt, a topicba ugyan írt, de nem ebben a témában. Majd ő eldönti, hogy leírja-e az ő verzióját, de linkek nélkül ez sose lesz konstruktív vita. Halottról pedig vagy jól, vagy semmit.

Akkor itt helyben megkövetlek. Eddig azt hittem, hogy az UTK a te találmányod volt. :(

Dehogy, én csak belebotlottam a Hulla féle javításba és felkaroltam annyira, hogy ezekből lett a HGB és PPL ÚTK féle átirata. Aztán egybegyúrtam az egészet és ekkor kerestem fel a Tuant és Deltát, hogy közzé-e tehetem, mert eléggé nagy volt rá már akkoriban is az érdeklődés, új rendszernek meg se híre, se hamva. Akkor tudtam meg, hogy jogi csatározások állnak a hiány hátterében és az általam szerkesztett ÚTK 2.0 sosem tehető közzé legálisan, mert a © a Tuannál van, GA-nak viszont beleszólása van minden megjelenő M.A.G.U.S. műbe - értsd, csak az jelenhet meg, amire ő rábólint - ő viszont beszélni sem akar az ÚTK-ról.

tomscholz

tomscholz

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 87 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.11, 18:20

Tomscholz: Egyrészt, hogy a DV megvette volna az UTK jogait. Én egy csoportban sem vagyok benne, de hallok néha ezt-azt, és persze ez csak az egyik oldal, de a másikon nincs semmi konkrétum, csak hogy tárgyaltak, és nem rajtuk múlt.
A másik, hogy a Tuan nem csak úgy unalmában kezdett pereskedni, hanem GA vélelmezett jogaiért. Ha nem csak a DV fórumát olvasod, hanem a Tuanét is annakidején, akkor talán te is emlékszel GA nyilatkozataira. Na nálam ott járatta le magát a csávó emberileg.

Ja, mindent értek. Én a saját szememmel láttam BT-től leírva az eladás dolgot. Megkérem a csoport adminját, hogy mentse le nekem az ide vonatkozó szöveget, bár nem tudom mennyire lesz hajlandó, ill. hogy van e lehetőség törölt témák visszaállítására.

Gondoltam, hogy nem azért pereltek, mert volt kedvük kidobni egy zsák pénzt. Viszont minden pert elvesztettek. Azt érdemes átgondolni, hogy kinek került pénzébe a pereskedés, hol van ő most, ki az új vezetője a Tuannak és ki írta azt az ÚTK-t, amelyik tárgya volt egynémely pernek és végső soron megrogyasztotta a Tuan akkori vezetését. #Conspiracy :D

Csak tisztázás végett: sosem állítottam, hogy a DV mindig mindenkivel szemben tisztességesen járt el. Sosem állítottam, hogy GA emberileg feddhetetlen. Állítom viszont, hogy a másik oldalon sem szentek hirdetik az igét.

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 652 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek
   3                              

Kelt 2018.06.11, 18:13

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 1945 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.11, 18:12

Kaloz

Kaloz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1007 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.11, 17:59

Tomscholz: Egyrészt, hogy a DV megvette volna az UTK jogait. Én egy csoportban sem vagyok benne, de hallok néha ezt-azt, és persze ez csak az egyik oldal, de a másikon nincs semmi konkrétum, csak hogy tárgyaltak, és nem rajtuk múlt.
A másik, hogy a Tuan nem csak úgy unalmában kezdett pereskedni, hanem GA vélelmezett jogaiért. Ha nem csak a DV fórumát olvasod, hanem a Tuanét is annakidején, akkor talán te is emlékszel GA nyilatkozataira. Na nálam ott járatta le magát a csávó emberileg.

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 652 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek
   3                              

Kelt 2018.06.11, 17:49

Ez most jókora csúsztatás, és akkor még finom voltam. Hacsak nem tudsz olyan nyilatkozatról amiről én nem, akkor linkelhetnéd.

Vagy bárki linkelhetne bármit, mivel a Tuan-DV közti párbeszédekről elég kevés információ van, ami már nagyon csípi Raon szemét is:

RPG körökben döbbenetes tájékozatlanság dívik UTK ügyben - ami annyiban nem csoda, hogy a  dezinformálás az egyik félnek mindvégig érdekében állt. Maradjunk annyiban, hogy az elmúlt években az UTK egy sor extra lehetőséget is kapott, és kizárólag az alkotóján múlt, hogy minden maradt a jelenlegi felállásban. Persze erről is jöhet majd másféle infó - én csak  saját hitelességem tudom ebbe beletenni: az egyeztetéseket eleve én indítottam el, illetve az összes részletre ráláttam, vagy személyesen ott voltam.
A világ legkönnyebb, legkézenfekvőbb dolga ebben a kérdésben a DV-re és Andrásra tolni a felelősséget - de akit érdekel a valóság is, az könnyen visszavezetheti ezt még triviálisabb okokra (úgy is mint presztízs, befolyás, kapzsiság).

http://www.deltavision.hu/forum/viewtopic.php?pid=58405#p58405

tomscholz

tomscholz

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 87 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.11, 17:16

tomscholz:
Gondolom igen, facebookon, egy nyilvános csoportban.
Szerintem ez sohasem volt konstruktív vita. 

Ha ez a csoport a M.A.G.U.S. az igazi nevű, akkor abból már törlődött, de még azelőtt volt hozzá szerencsém és ott eladásról volt szó, nem ingyen átpasszolásról.

Szerintem nem rajtam múlt.

@Kaloz: Azt tisztázzuk már, hogy "ez" alatt mit értesz. Én a történetet így ismerem.

Módosította tomscholz: 2018.06.11, 17:20

Kaloz

Kaloz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1007 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.11, 17:13

Dronner: Ezzel az a gond, hogy a jogtulajdonos, világteremtő, licencadó, satöbbi GA például simán keresztbe ír magának is, vagy nem is magának, vagy a fene se tudja már. Az Ifini éjszakák esetét említettem, de most készül a KSz2, ami már egyszer kijött, és az ő neve alatt jött ki, de már nem is úgy volt, meg különben is. És akkor ehhez kellene alkalmazkodni.

Tomscholz: Ez most jókora csúsztatás, és akkor még finom voltam. Hacsak nem tudsz olyan nyilatkozatról amiről én nem, akkor linkelhetnéd. A Tuan ajánlott pénzt és részesedést a DV-nek, de nem kellett nekik, az UTK-t ingyen lettek volna hajlandóak átvenni. Szóval lehet hogy te nem dolgozol a DV-nek, és nem hivatalból véded őket, de akkor jelentkezz náluk, mert ezzel az erővel akár meg is fizethetnének érte.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11152 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.11, 15:33

A DVhez beállítani "a" "tökéletes" rendszerrel c. toposz:

Ez azért lehetetlen, mert épeszű ember elhiszi ( páran meg tudjuk is első kézből), hogy a "hangulat" világra szabása, különös tekintettel a mágiarendszerre a legnagyobb meló.

Ha meg kitörpölsz valamit, "lefejleszted" és a DV úgy dönt, hogy ezt mégis inkább másképp kellene, akkor borulhat a kártyavár...

Gkar

Gkar

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 349 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.11, 15:18

tomscholz:
Gondolom igen, facebookon, egy nyilvános csoportban.
Szerintem ez sohasem volt konstruktív vita. 

tomscholz

tomscholz

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 87 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.11, 14:56

@Dallasz: Hadd pontosítsak. A DV a kiszámíthatatlan hosszúságú fejlesztési munkába nem tud/akar pénzt tenni, ugyanis abban túl nagy a rizikó. Az elkészült, használható rendszerhez viszont lesz támogatás és befektetés.

Köszönöm, a pontosítást, gyanítottam. A probléma az, hogy:

1. Eleve bekódolták, hogy nem lesz nyereséges a kiadás. Sőt...

2. Pont a fejlesztés az, ami eladhatóvá teszi a rendszert, illetve csökkenteni képes a veszteséget.

Akkor miért nem fektetnek bele energiát(+pénzt, időt stb.)? Szerintem kevés az az ember, aki némi hátba veregetésért beleöl ilyen munkába több ezer munkaórát.....

(Jut eszembe, lottót feladni!)

Nem friss cikk, de a számokat látva meg lehet érteni, hogy miért nem mer senki itt optimistán nyilatkozni.

A rendszert meg szerintem a kiadó tudja eladhatóvá tenni... meg a PR, meg a marketing. :D

A hátba veregetésnél viszont jóval több jutalom jut ezért a készítőknek. Természetesen ennek az előfeltétele a rendszer elkészülte és kiadása, de a könyv szerzői jó arányban részesülnek a bevételekből. Arról nem is beszélve, hogy a rendszerhez készített kiegészítők megjelentetésénél megkerülhetetlenek lesznek, még ha tevőlegesen nem is járulnak hozzá azok elkészítésében.

@Gkar: Hozzáférhető az állításod forrása számomra is? Szeretném megtekinteni.

A személyeskedést meg már csak azért is érdemes lenne felfüggesztened - azon túl, hogy sérti a fórumszabályzat 2-es pontját - , mert roppantul megnehezíti konstruktív vitát.

Dallasz

Dallasz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2320 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.11, 14:08

@Dallasz: Hadd pontosítsak. A DV a kiszámíthatatlan hosszúságú fejlesztési munkába nem tud/akar pénzt tenni, ugyanis abban túl nagy a rizikó. Az elkészült, használható rendszerhez viszont lesz támogatás és befektetés.

Köszönöm, a pontosítást, gyanítottam. A probléma az, hogy:

1. Eleve bekódolták, hogy nem lesz nyereséges a kiadás. Sőt...

2. Pont a fejlesztés az, ami eladhatóvá teszi a rendszert, illetve csökkenteni képes a veszteséget.

Akkor miért nem fektetnek bele energiát(+pénzt, időt stb.)? Szerintem kevés az az ember, aki némi hátba veregetésért beleöl ilyen munkába több ezer munkaórát.....

(Jut eszembe, lottót feladni!)

Gkar

Gkar

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 349 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.11, 13:15

tomscholz:

Tegnap írta, hogy  rehabilitálták volna ha ingyen átadja. Ami valljuk be jól beleillik abba a szemléletbe, hogy az alkotó ember munkáján akarnak spórolni.
De jól láthatólag ő van kikiáltva valamiért bűnbanknak, csak hát ő már letett valamit az asztalra a DV és bérenceik meg nem mert náluk csak a nagy pofa van és végtelen defenzív szájkarate.  

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5223 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.11, 12:58

Szerintem nem feltétlenül az új rendszer a kulcskérdés a projekt sikere kapcsán, hanem az, hogy meg tudnak-e szólítani új játékosokat? Hacsak az új rendszer nem lesz briliáns, ami előtt mindenki megemeli a kalapját, a régi játékosok nem fognak feltétlenül átpártolni, még ha "jó" is a rendszer. Pláne nem azok, akik nem M* rajongók alapból.

Szóval csúnyán hangzik, de szerintem nem mi kellene, hogy legyük a célcsoport, és kellene valami kampány, ami behozza a köztudatba a játékot, vagy tényleg csak amatőr szöszölések lesznek, meg kiadói bukták. Szóval új játékosok, nekik új rendszer, feldolgozható formában, a régiek meg vagy csatlakoznak, mert kialakul egy olyan közösség, és/vagy játékélmény, amiért érdemes, vagy lassan még jobban lekopnak.

Utólag nézegetve a d20 sem volt olyan bélsár. De sem akkor, sem most nem venném rá magam, hogy azzal játsszak, miközben nem M* rendszereket tanultam már me azóta is. Nekem M*-ban az Új Tekercsek az etalon a saját kis módosításaimmal. Kiegészítve persze a S* kasztjaival, fajaival, stb.

A kérdés szerintem tehát az, kiből lehet az új (fizetőképes!) célközönség, és mivel lehet őket megnyerni? A többi ez után jöhet csak.

A könyvek kapcsán meg korábban is javasoltam: ketté kell venni a brandet:

- M* - Kalandozók Krónikái - A játékkal és GA, Kornya, stb. nagy világformálók világképével egyező, esetleg kimagasló színvonalú írások gyűjtőbrandje, a kánon

- M* - Alternatív világok - A szabadabban szárnyaló, esetleg kevéssé kiemelkedő, de M*-ra valamilyen szinten építő regényeket tartalmazó brand.

A két logo ami alatt a két brand kijön hasonló, így az átlagos olvasó - aki nem játszik, aki nem érdekel a koherens világkép mindkettőt ugyanúgy élvezné, talán fel sem tűnne a brandek megosztása.

Módosította Dronner: 2018.06.11, 13:03

Diocletianus

Diocletianus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1307 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.11, 12:49

@Dio: ki merem jelenteni, hogy olvastam minden M* könyvet, ami valaha megjelent (kivéve a Krán és az Ősi titkok...) és szerintem is igaza van tomscholznak. Amik az inomis korszakban születtek, azok szinte mind csapnivalóak és jobb, hogy az a korszak befuccsolt.

Oké, de tomscholz erededeti posztjában nem volt kiadóra/időszakra szűkítve a kijelentés, és szerintem félreérthető lett, de azóta tisztáztuk.

Egyébként szerintem mindegyik kiadónál (a Valhallánál is) jelentek meg olyanok, amiknek nem kellett volna, mert csak rombolták a "brand"-et, és mindenhol jelentek meg értékes művek. Az Inominál megjelent Hőseposzt pl. én kifejezetten kedvelem, építettem is rá a Kígyószívben.

És nekem nagyon tetszett a Bosszúangyal és a Kígyószív is ;). Csak lehetne több az ilyenekből! :)

Nem ezt akartam kiprovokálni, de örülök neki. :D
Dolgozok azon, hogy legyen több. ;-)

Üdv:
D.
  • tomscholz kedvelte ezt

tomscholz

tomscholz

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 87 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.11, 12:40

bubmac:
Nyugodtan nevezhetsz annak, engem aztán nem zavar. Mindenki az aminek láttatja magát. 
Egyébként a Tuan (vagyis inkább a szerzője) azért nem  adta oda a DV-nek az útk-t mert ők nem akartak érte semmit fizetni.

Ez így biztosan tévedés, mivel a fb-n még maga Bayer Tibor is eladásról beszélt. A DV hajlandó lett volna fizetni, BT nem volt hajlandó eladni. Ez nem ugyanaz, mintha a DV nem akart volna semmit fizetni.

Ami így elég durvának tűnik elsőre, úgy meg pláne hogy rendszeresen őt teszik felelősé a kialakult helyzetért.

Én éppen az ellenkezőjét tapasztalom. Ő van kitüntetve holmi hős szabadságharcosnak, miközben ha jól tudom, épp a Tuan indított három pert, amiből hármat el is veszített, ahogyan a DV által a jogi helyzet tisztázására indított negyediket is. Ha ezzel nem tudsz azonosulni, akkor a magyar jogrendszert kellene hibáztatnod inkább.

Ami persze lehet nem igaz csak hát baromira hihető miután a DV büszkén kiáll és a levegőbe böffenti hogy ők aztán se pénzt se időt se munkát nem hajlandóak áldozni egy új rendszerre mert ők csak egy kész rpg-vel hajlandók csak foglalkozni.

Ajánlom figyelmedbe a Dallasznak írt választ.

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 652 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek
   3                              

Kelt 2018.06.11, 12:15

Egyébként a Project D elérhető http://www.projectd.hu/index.html , meg ahogy látom, még májusban volt frissítve. Auer is írt róla egy leírást, meg alul leírt egy tesztjátékot Magnustól. http://lfg.hu/74620/ismerteto/project-d-szerepjatek-ismerteto-beta-verzio/ de ezek 2-3 éves verziók. Ráadásul Raon azt írta egy korábbi kommentben (még nem kerestem elő...), hogy már a Project D-n is rengeteget változtattak, már rá se lehet ismerni a M* konverzióra. (Project M?)

(Egyébként külön tetszik, hogy még a hivatalos oldalán is keverve van, hogy "Project" vagy "Projekt"...)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]