Ugrás tartalomhoz

Fotó

Új MAGUS szerepjáték (2018)

• Válasz írásához lépj be
2477 hozzászólás érkezett eddig

Dallasz

Dallasz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2320 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.12, 07:25

Nem friss cikk, de a számokat látva meg lehet érteni, hogy miért nem mer senki itt optimistán nyilatkozni.

A rendszert meg szerintem a kiadó tudja eladhatóvá tenni... meg a PR, meg a marketing. :D

A hátba veregetésnél viszont jóval több jutalom jut ezért a készítőknek. Természetesen ennek az előfeltétele a rendszer elkészülte és kiadása, de a könyv szerzői jó arányban részesülnek a bevételekből. Arról nem is beszélve, hogy a rendszerhez készített kiegészítők megjelentetésénél megkerülhetetlenek lesznek, még ha tevőlegesen nem is járulnak hozzá azok elkészítésében.

Ezt mondjuk célszerű lenne konkretizálni és szerződésben rögzíteni. Van egy jó ötletem a rendszerre, de tisztességesen kidolgozni több száz nap és kb. 1-2 év, mire leegyezteted. Mindezt úgy, hogy az utolsó pillanatban is elkaszálhatják....

Amúgy nem értem a kiadói hozzáállást: gondolom ismerik a kiadás költségeit, meg tudnák állapítani, hogy mennyi eladott példányszámtól lenne nullszaldós (illetve ha belekalkulálták a veszteséget, mennyi az a pénzt, ami nem fáj.... nagyon).

tomscholz

tomscholz

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 87 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.11, 21:46

Tomscholz: De hátha újra felmerül, és látom? Vagy ha van ott érintett megkérdezem, hátha válaszol?
Ez a fikázás rész. Ha ez így van, akkor fikázok. Ha viszont (és ez lenne az ellenkező eset) nem úgy van, akkor az nem fikázás, csak a kedvezőtlen vélemény kulturált kifejezése. Amihez ugyebár szerinted is jogom van.
Nos, vitatkoznunk valóban nem kell, de gondolom te is ugyanúgy ragaszkodsz az álláspontodhoz ahogy én.

Így nagyjából tiszta sor.

Én csak addig ragaszkodom az álláspontomhoz, amíg azt valami komoly érvvel meg nem döntik. A téma margójára annyit tennék hozzá, hogy ugyan értem és megértem, de nem tartom megalapozottnak sem a felháborodást, sem az elvárásokat amiket itt megfogalmazva olvastam.

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 1958 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.11, 21:19

kukac:

Nem ott kell keresni hanem lejjebb. "Szabad szöveges keresés"-hez írd be. Ha nem látod akkor  a böngésződ szerint nem hiteles forrásból akarsz szkriptet betölteni és külön kell engedélyezned és csak ekkor jelenik meg a kereső felület.
http://ukp.birosag.hu/portal-frontend/stream/birosagKod/2201/hatarozatAzonosito/Pf.21022_2012_7//

http://ukp.birosag.hu/portal-frontend/stream/birosagKod/0100/hatarozatAzonosito/P.21054_2010_23//

http://ukp.birosag.hu/portal-frontend/stream/birosagKod/2201/hatarozatAzonosito/Pf.21111_2011_3//

http://ukp.birosag.hu/portal-frontend/stream/birosagKod/0100/hatarozatAzonosito/P.21898_2008_34//

Igen érdekes olvasmányok voltak. Én úgy értelmeztem, itt nem csak 2 sáros fél van, hanem jóval több.

Kaloz

Kaloz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1030 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.11, 21:14

Tomscholz: De hátha újra felmerül, és látom? Vagy ha van ott érintett megkérdezem, hátha válaszol?
Ez a fikázás rész. Ha ez így van, akkor fikázok. Ha viszont (és ez lenne az ellenkező eset) nem úgy van, akkor az nem fikázás, csak a kedvezőtlen vélemény kulturált kifejezése. Amihez ugyebár szerinted is jogom van.
Nos, vitatkoznunk valóban nem kell, de gondolom te is ugyanúgy ragaszkodsz az álláspontodhoz ahogy én.

tomscholz

tomscholz

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 87 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.11, 20:51

Tomscholz: Bármennyire vonzó lehetőség, de nem fogok a kedvedért belépni valami facebook-os csoportba...

Erre nincs szükség. Ott már egyébként sem találnád meg. De ezt már elmondtam. 

Mennyire toltuk túl szerinted azt a szekeret? Kijött az új szabálykönyv? vagy legalább a hozzá való kérdőív? Megszületett a KSz3 és a Holdfényember, vagy a Krán féláron van azoknak akiknek már megvan (Kétszer!) a Kráni krónika?

Erről mikor kezdtünk vitázni, hogy téma lett?

Ellenkező esetben...

??? Mivel?

... még mindig csak mérsékelt nemtetszésemnek adok hangot holmi fikázás helyett.

Természetesen jogod van véleményt nyilvánítani. Ahogy nekem is. Egyetértenünk nem kell. Vitatkoznunk sem.

Gkar

Gkar

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 354 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.11, 20:23

kukac:

Nem ott kell keresni hanem lejjebb. "Szabad szöveges keresés"-hez írd be. Ha nem látod akkor  a böngésződ szerint nem hiteles forrásból akarsz szkriptet betölteni és külön kell engedélyezned és csak ekkor jelenik meg a kereső felület.
http://ukp.birosag.hu/portal-frontend/stream/birosagKod/2201/hatarozatAzonosito/Pf.21022_2012_7//

http://ukp.birosag.hu/portal-frontend/stream/birosagKod/0100/hatarozatAzonosito/P.21054_2010_23//

http://ukp.birosag.hu/portal-frontend/stream/birosagKod/2201/hatarozatAzonosito/Pf.21111_2011_3//

http://ukp.birosag.hu/portal-frontend/stream/birosagKod/0100/hatarozatAzonosito/P.21898_2008_34//

Kaloz

Kaloz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1030 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.11, 20:04

Tomscholz: Bármennyire vonzó lehetőség, de nem fogok a kedvedért belépni valami facebook-os csoportba, ahol olyan témák vannak, mint hogy léteznek-e Yneven félóriások, meg milyen istent imádnak Gorvikban.
A DV Gáspár András engedélyével gyakorolja a jogokat, ő volt az aki a Tuannál is verte a tam-tamot, hogy pereljen, mert neki van igaza.

Mennyire toltuk túl szerinted azt a szekeret? Kijött az új szabálykönyv? vagy legalább a hozzá való kérdőív? Megszületett a KSz3 és a Holdfényember, vagy a Krán féláron van azoknak akiknek már megvan (Kétszer!) a Kráni krónika? Ellenkező esetben még mindig csak mérsékelt nemtetszésemnek adok hangot holmi fikázás helyett.

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 684 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek
2    3                              

Kelt 2018.06.11, 20:00

tomscholz:

Csak simán M.A.G.U.S.

Egyébként a bírósági határozatok részben nyilvánosak itt lehet vissza keresni őket: https://birosag.hu/ugyfelkapcsolati-portal/birosagi-hatarozatok-gyujtemenye (szabad szöveg keresésbe be kell írni hogy: Zsilinszky Körmendi)

Beírtam a meghatározott "szókapcsolatokat", kiadott kb. 10 PDF-et, egyikben se voltak megemlítve a következő szavak: "delta"*, "tuan", "mazsola", "Zsilinszky Körmendi". Nem adnál esetleg linket a konkrét PDF-hez?

*https://birosag.hu/sites/default/files/allomanyok/ossz_targy_jegyzek/51.heti_orszagos_targyalasi_jegyzek.pdf "A fehér por amfetamint tartalmaz, az ágvégződés delta   9   THC - t  tartalmaz."

Gkar

Gkar

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 354 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.11, 19:46

tomscholz:

Csak simán M.A.G.U.S.

Egyébként a bírósági határozatok részben nyilvánosak itt lehet vissza keresni őket: https://birosag.hu/ugyfelkapcsolati-portal/birosagi-hatarozatok-gyujtemenye (szabad szöveg keresésbe be kell írni hogy: Zsilinszky Körmendi)

tomscholz

tomscholz

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 87 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.11, 19:43

Tomscholtz: Oké, ahogy hozod a forrást, hogy a DV fizetett volna az UTK-ért, azonnal megkövetlek. Addig viszont annak hiszek akinek, és ő azt mondja ingyen kellett volna az UTK, viszont pénzért sem adták volna a jogokat. A forrás szintén BT.
Valóban elvesztettek minden pert, csak itt arról van szó, hogy a DV a perek indíttatójának nevében gyakorolja a jogokat, szóval ez a pervesztés érvnek valahogy nem az igazi.
Hogy a másik oldalon sem szentek vannak egy dolog. Hogy ettől a DV nem lesz igazmondó juhászok gyülekezete az is. Csak ugye ha ennyire nem fekete-fehér  dolog, akkor miért érzed szükségét az egyik fél ilyen egyoldalú és vehemens képviseletének? Főleg ingyen. :)

Részemről a kép árnyalása zajlik, nem az egyik fél vehemens képviselete. Olyan dolgokat mondok el, amiket még itt eddig senki és ez gondolom nem kicsit cseszi a csőrét azoknak, akik már érzelmi alapon eldöntötték, hogy melyik fél oldalára állnak. Az, hogy a mondandóm egy hangyányit pozitívabb képet fest az általad védencemnek gondolt félről, az csak annyit jelent, hogy túltoltátok a fikaszekeret. Én igyekszem pártatlan maradni. Érvekkel meggyőzhető vagyok. Erre az a bizonyíték, hogy évekkel ezelőtt én is a másik oldalról ugattam a DV ellen. Most, amennyire lehet, igyekszem középen maradni.
Azt a részt nem tudom értelmezni, hogy a "a DV a perek indíttatójának nevében gyakorolja a jogokat". Itt kire gondolsz?

Egyébként én már ezen a szinten ("A forrás szintén BT.") már lehoztam a forrásomat. :D
El is mondtam róla, hogy törlésre került és elképzelhető, hogy nem visszaállítható, de a kedvedért futok érte egy kört. Addig majd linkelhetnél te is egy értékelhető forrást, mert így bemondásos alapon úgy látszik nem hiszünk egymásnak. Mondjuk én egyre inkább hajlok rá, hogy BT az aktuális kedvének megfelelően mond dolgokat.

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 684 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek
2    3                              

Kelt 2018.06.11, 19:22

13. § (1) A külön jogszabályban megjelölt azon személyek, akik az ügyben iratbetekintési joggal rendelkeznek, az ügy iratairól - kivéve, ha az iratról másolat adását jogszabály kizárja - hiteles vagy nem hiteles másolatot kaphatnak.

Meh. ¯\_(ツ)_/¯

A többi meg csak okoskodás, hogy kitől hol miért minek lehet kérni.

Kaloz

Kaloz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1030 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.11, 19:20

Tomscholtz: Oké, ahogy hozod a forrást, hogy a DV fizetett volna az UTK-ért, azonnal megkövetlek. Addig viszont annak hiszek akinek, és ő azt mondja ingyen kellett volna az UTK, viszont pénzért sem adták volna a jogokat. A forrás szintén BT.
Valóban elvesztettek minden pert, csak itt arról van szó, hogy a DV a perek indíttatójának nevében gyakorolja a jogokat, szóval ez a pervesztés érvnek valahogy nem az igazi.
Hogy a másik oldalon sem szentek vannak egy dolog. Hogy ettől a DV nem lesz igazmondó juhászok gyülekezete az is. Csak ugye ha ennyire nem fekete-fehér  dolog, akkor miért érzed szükségét az egyik fél ilyen egyoldalú és vehemens képviseletének? Főleg ingyen. :)

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 1958 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.11, 18:51

Lehet, hogy a bírói ítélethirdetés és indoklás is elég lenne.

tomscholz

tomscholz

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 87 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.11, 18:35

Igen, szerintem az itteni közönség kíváncsian olvasná a perek jegyzőkönyveit. De gyanítom, azokhoz sem lehet csak úgy hozzáférni.

Ha a jegyzőkönyvekre nem is, de egy-egy független jelentésre perenként azért beneveznék.

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 1958 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.11, 18:30

Igen, szerintem az itteni közönség kíváncsian olvasná a perek jegyzőkönyveit. De gyanítom, azokhoz sem lehet csak úgy hozzáférni.

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 684 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek
2    3                              

Kelt 2018.06.11, 18:25

Asszem a Tuan oldaláról pedig Selmo volt, a topicba ugyan írt, de nem ebben a témában. Majd ő eldönti, hogy leírja-e az ő verzióját, de linkek nélkül ez sose lesz konstruktív vita. Halottról pedig vagy jól, vagy semmit.

Umm, nekem semmi közöm a Tuan kiadóhoz. Egyszer váltottam velük levelet.

Akkor itt helyben megkövetlek. Eddig azt hittem, hogy az UTK a te találmányod volt. :(

Dehogy, én csak belebotlottam a Hulla féle javításba és felkaroltam annyira, hogy ezekből lett a HGB és PPL ÚTK féle átirata. Aztán egybegyúrtam az egészet és ekkor kerestem fel a Tuant és Deltát, hogy közzé-e tehetem, mert eléggé nagy volt rá már akkoriban is az érdeklődés, új rendszernek meg se híre, se hamva. Akkor tudtam meg, hogy jogi csatározások állnak a hiány hátterében és az általam szerkesztett ÚTK 2.0 sosem tehető közzé legálisan, mert a © a Tuannál van, GA-nak viszont beleszólása van minden megjelenő M.A.G.U.S. műbe - értsd, csak az jelenhet meg, amire ő rábólint - ő viszont beszélni sem akar az ÚTK-ról.

Az információ hiány annyira megkavart. :( Mégegyszer elnézést, nekem úgy tűnt, mintha bármi közöd lett volna hozzá, de akkor én álmodtam az egészet. De az, hogy senki nem mond semmi értelmeset a történtekről, nem segít a megértésben.

EDIT: De nem is ezt akartam eredetileg kihámozni az egészből, hanem hogy mindenki utal mindenféle dologra a perek kapcsán, de Raonon kívül bármi ténylegeset senki nem írt. Így nehéz bármi konstruktív vitát felemlegetni.

Módosította kukac: 2018.06.11, 18:26

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 1958 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.11, 18:22

Asszem a Tuan oldaláról pedig Selmo volt, a topicba ugyan írt, de nem ebben a témában. Majd ő eldönti, hogy leírja-e az ő verzióját, de linkek nélkül ez sose lesz konstruktív vita. Halottról pedig vagy jól, vagy semmit.

Akkor itt helyben megkövetlek. Eddig azt hittem, hogy az UTK a te találmányod volt. :(

Dehogy, én csak belebotlottam a Hulla féle javításba és felkaroltam annyira, hogy ezekből lett a HGB és PPL ÚTK féle átirata. Aztán egybegyúrtam az egészet és ekkor kerestem fel a Tuant és Deltát, hogy közzé-e tehetem, mert eléggé nagy volt rá már akkoriban is az érdeklődés, új rendszernek meg se híre, se hamva. Akkor tudtam meg, hogy jogi csatározások állnak a hiány hátterében és az általam szerkesztett ÚTK 2.0 sosem tehető közzé legálisan, mert a © a Tuannál van, GA-nak viszont beleszólása van minden megjelenő M.A.G.U.S. műbe - értsd, csak az jelenhet meg, amire ő rábólint - ő viszont beszélni sem akar az ÚTK-ról.

tomscholz

tomscholz

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 87 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.11, 18:20

Tomscholz: Egyrészt, hogy a DV megvette volna az UTK jogait. Én egy csoportban sem vagyok benne, de hallok néha ezt-azt, és persze ez csak az egyik oldal, de a másikon nincs semmi konkrétum, csak hogy tárgyaltak, és nem rajtuk múlt.
A másik, hogy a Tuan nem csak úgy unalmában kezdett pereskedni, hanem GA vélelmezett jogaiért. Ha nem csak a DV fórumát olvasod, hanem a Tuanét is annakidején, akkor talán te is emlékszel GA nyilatkozataira. Na nálam ott járatta le magát a csávó emberileg.

Ja, mindent értek. Én a saját szememmel láttam BT-től leírva az eladás dolgot. Megkérem a csoport adminját, hogy mentse le nekem az ide vonatkozó szöveget, bár nem tudom mennyire lesz hajlandó, ill. hogy van e lehetőség törölt témák visszaállítására.

Gondoltam, hogy nem azért pereltek, mert volt kedvük kidobni egy zsák pénzt. Viszont minden pert elvesztettek. Azt érdemes átgondolni, hogy kinek került pénzébe a pereskedés, hol van ő most, ki az új vezetője a Tuannak és ki írta azt az ÚTK-t, amelyik tárgya volt egynémely pernek és végső soron megrogyasztotta a Tuan akkori vezetését. #Conspiracy :D

Csak tisztázás végett: sosem állítottam, hogy a DV mindig mindenkivel szemben tisztességesen járt el. Sosem állítottam, hogy GA emberileg feddhetetlen. Állítom viszont, hogy a másik oldalon sem szentek hirdetik az igét.

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 684 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek
2    3                              

Kelt 2018.06.11, 18:13

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 1958 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.11, 18:12

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]