Ugrás tartalomhoz

Fotó

Új MAGUS szerepjáték (2019?)

• Válasz írásához lépj be
2567 hozzászólás érkezett eddig

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5258 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.01.15, 17:44

Sziasztok!

Szerintem egyféleképp lehet a M* sikeres: játékosok új generációjának (nem eltétlen életkorra gondolok) bevonásával. Fel kell mérni, kik lehetnek a potenciális célcsoport tagjai, mik az igényeik, és teljesen új rendszert (önállót vagy konverziót, de mindenképp saját lábon megálló kiadványt) kell írni az igényeikre (nem hiszem, hogy sikeres lehet új játékosok körében egy olyan iromány, amihez még 2-3-4 másik kiadványt is meg kell venned, hogy kitaláld, hogy tetszik-e egyáltalán).

A világnál dettó, kell egy katakizma, vagy egy cezúra, ami egy koherens világképet hoz, legyen az Nyúli high fantasy szüttyögés, Kornyás darkos szuttyogányos, vagy akármi teljesen eredeti (ez a legvalószínűbb, hogy megvalósul....not ;)), és innentől arra készülnek a regények is. Megadni, mi a kánon a korábbiakból, lényeg, hogy le kell zárni a világképi vitát is.

Hate to say it, de a régi játékosoknak nem lehet megfelelni, ezért nem is szabad erre törekedni. Ha az új célcsoportnak bejön, akkor profit, ha nem, akkor a régiek se fogják megmenteni. Ha az új játékosok mellett pár régi tetszését is el tudják nyerni, akkor öröm és bódottá, de elsősorban én nem erre építenék, a játék "személyiségének", karakterének kialakításakor.

seti

seti

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 936 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.01.15, 16:42

Azt hiszem tényleg keresztet vethetünk arra, hogy majd jön valaki más, és bevállal egy D&D 5E-t, vagy valami mást...

Fontolgatom a 13th Age kiadását. Jöhet?

Sokaknak lenne most is igénye egy normálisan lefordított, megszerkesztett bármilyen szerepjátékra...

Shameless plug, de tessék figyelni az oldalamat, és itt az lfg-n is közzéteszem mindig a megjelenéseket. Egy Kék Bolygó már bizonyított, egy hónap múlva jön a Cthulhu nyomában, aztán két kisebb rpg, majd egy Blades in the Dark. Most nem a DV hitelét akarom rontani, sőt, örülnék, ha összekapnák ők is magukat rpg-fronton.

A 13th Age-be csak belelapoztam, de a 4E-ből hozott mechanikák nem jöttek be, maga a 4E sem, ha már itt tartunk, de ki tudja, lehet, hogy megérné jobban átnézni, bár számomra az 5E megad mindent, amire komplexitásban vágyom egy gördülékenyebb d20 alapú játékban.

A Kék bolygó az nagyon nem az én műfajom, sem pedig Kutulu, de mint írtam régebben egy Fate rendszerű alapkönyvre, vagy a Dresden Aktákra viszont vevő lennék, akárcsak Savage Worlds-re.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7899 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.01.14, 11:14

Azt hiszem tényleg keresztet vethetünk arra, hogy majd jön valaki más, és bevállal egy D&D 5E-t, vagy valami mást...

Ezzel a D&D5E szállal kapcsolatban itt intézek hozzád egy-két kérdést, illetve egy-két másikat úgy általában mindenkihez, aki szerint a D&D5E MAGUS jó gondolat:
http://lfg.hu/forum/index.php/topic/23696-alternativ-rendszerek-magus-hoz/#entry2167520

Acelpatkany

Acelpatkany

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 271 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.01.14, 09:53

Sokaknak lenne most is igénye egy normálisan lefordított, megszerkesztett bármilyen szerepjátékra...

Shameless plug, de tessék figyelni az oldalamat, és itt az lfg-n is közzéteszem mindig a megjelenéseket. Egy Kék Bolygó már bizonyított, egy hónap múlva jön a Cthulhu nyomában, aztán két kisebb rpg, majd egy Blades in the Dark. Most nem a DV hitelét akarom rontani, sőt, örülnék, ha összekapnák ők is magukat rpg-fronton.

Kaloz

Kaloz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1052 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.01.13, 22:03

Marvin: Kettőn áll a vásár. Nekem nem okoz gondot megvenni egy vagy több könyvet, de kapni is szeretnék valamit a pénzemért. Újrakiadásokra vagy félrefordításokra például nincs szükségem. Még mindig azt mondom, ha jól sikerül, akkor megveszem az LTK-t, pedig valószínű, hogy sosem fogom használni. De csak ha jól sikerül. és persze csak ha megjelenik, mert már az is gyanús. :)

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2317 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.01.13, 19:39

Igényes közönség = hajlandó annyit költeni a hobbijára, hogy a kiadónak rentábilis legyen. Ezt a szintet láthatóan nem sikerült megugrani.

seti

seti

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 936 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.01.13, 18:32

Társasokkal, kártyajátékokkal profin foglalkoznak, és van is kínálat bőven, de az rpg frontot nagyon nem bíznám rájuk az elmúlt évek tapasztalatait látva. Inkább átrágom magam az angol nyelvű szabálykönyveken.

Ugyanolyan trehány módon csinálják mint az általad írt rpg fordítás. Állandóak a félrefordítások - amik kihatnak a játékszabályra. 

Akkor csak remélni tudom, hogy a nemrégiben megvett Odalent második kiadását jobban csinálták. Sajnos még nem volt időm elolvasni a szabályokat, játszani meg végképp nem, de ez szomorú, ha tényleg ott is csak elkapkodják a fordítást, és nem kérnek még ingyen segítséget sem.

Ezért nem várok semmi jót rpg fronton a DV-től évek óta. A saját gyermekükkel nem tudnak mit kezdeni évek óta, nemhogy egy külföldi rpg- adjanak ki normálisan. És sajnos a Cherubion beolvasztásával a másik három magyar fantasy világ jogai is náluk vannak. Azt hiszem tényleg keresztet vethetünk arra, hogy majd jön valaki más, és bevállal egy D&D 5E-t, vagy valami mást...

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5145 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.01.13, 17:00

Társasokkal, kártyajátékokkal profin foglalkoznak, és van is kínálat bőven, de az rpg frontot nagyon nem bíznám rájuk az elmúlt évek tapasztalatait látva. Inkább átrágom magam az angol nyelvű szabálykönyveken.

Ugyanolyan trehány módon csinálják mint az általad írt rpg fordítás. Állandóak a félrefordítások - amik kihatnak a játékszabályra. A Star Wars Rebellion/Lázadás kapcsán nagy volt a népharag de kb minden játékban van vmi amin fennakadnak a vevők (és nem árnyalatni apróságokon). Már olyan is volt hogy külsősök felajánlották ingyen átolvassák a szabályokat csak ne szart adjanak ki.

(mindezt úgy h társasos közösségben nagyon aktív a fordító rész, minőségi munkát csinálnak a köz javára olyan szintig, h még az eredeti szabálykönyvbe is beleszerkesztik a tartalmat.)

Szóval, a DV nem a minőségről vagy a felhasználóbarátságáról híres továbbra sem...

seti

seti

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 936 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.01.13, 16:51

"Nekik amúgy is sikerült bebuktatniuk a 3E-t, és a Vámpírt is, szóval én csodát nem várnék tőlük szerepjáték fronton."

Biztos nekik? Nem az igényes közönségnek?

Nem, nem az igényes közönségnek. Akkoriban azok a játékok elég népszerűek voltak, nem volt mindenkinek internet a szobájában, kevesebb angol nyelvű könyvhöz lehetett hozzájutni, mint manapság, így sokan a magyar nyelvű anyagokkal játszottak.

A D&D 3e borzalmas minőségű fordítása az egyik legfőbb oka a bukásnak. Konkrétan egyazon kifejezés mindegyik könyvben másként volt lefordítva, és ki is hagytak dolgokat a könyvekből, szóval nem nevezném igényes munkának. nem volt olyan rossz, de sokkal jobb is lehetett volna.

Arról nem is beszélve, hogy bár a regények szépen fogytak, és ki is jött a mai napig jól megalkotott FR világleírás, sajnos modulok csak úgymond az alapkönyvben is emlegetett Greyhawkhoz jöttek ki. Aminek k***a sok értelme volt GH világleírás nélkül.

A Vámpír az valamivel jobban járt, ugyebár regények ott is voltak bőven, meg anyagokat is kiadtak hozzájuk, nem is keveset, de valahogy nem tudtak megfelelni az igényeknek. Most sem tudnak, lásd a Mókus rpg körüli évek óta tartó hercehurcát.

Az igényes közönség az mit takar? Mókuson szocializálódott iggazzy szerepjátékost, vagy OSR fan játékost? 

Sokaknak lenne most is igénye egy normálisan lefordított, megszerkesztett bármilyen szerepjátékra, de a DV ebben nagyon nem partner. Társasokkal, kártyajátékokkal profin foglalkoznak, és van is kínálat bőven, de az rpg frontot nagyon nem bíznám rájuk az elmúlt évek tapasztalatait látva. Inkább átrágom magam az angol nyelvű szabálykönyveken.

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2317 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.01.13, 16:38

"Nekik amúgy is sikerült bebuktatniuk a 3E-t, és a Vámpírt is, szóval én csodát nem várnék tőlük szerepjáték fronton."

Biztos nekik? Nem az igényes közönségnek?

Diocletianus

Diocletianus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1325 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.01.13, 10:51

NoiseEHC: A honlap működik, de ki van kapcsolva a blog és a fórum rész. Tudtommal új honlap jön majd (talán februárban).

Üdv:
D.

NoiseEHC

NoiseEHC

Logikarendőrség

• Fórumita
  • 662 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.01.13, 10:44

Lehetne kicsiben kezdeni. Mondjuk egy M* Love Letterrel. :)

Én pl. simán el bírnám képzelni az Eldritch Horror ynevi átiratát. Föld helyett Ynev-térkép, nyomozók helyett kalandozók és Azatoth, Cthulhu, Shub-Nighurath helyett Orwella, Amhe-Ramun vagy a démonikus óbirodalom démonkánja kelne fel/manifesztálódna.

Üdv:
D.

Hát, az első MAGUS játékfejlesztő versenyen reménykedtem (a kiírásban is), hogy valaki valami fókuszált játékkal jelentkezik, de senki sem volt vevő az ötletre. (Én például az "éljük túl a manifesztáció kisugárzását" minijátékot mondtam példának, de a nyomozás sem lett volna rossz...)

Amúgy a teljes DV weblap elérhetetlen, vagy csak a fórum. Mert innen NZ-ből elég nehéz eldönteni, hogy nem-e csak az IP-m van letiltva (mint mondjuk lfg.hu esetében).

Diocletianus

Diocletianus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1325 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.01.13, 10:31

Én pl. simán el bírnám képzelni az Eldritch Horror ynevi átiratát. Föld helyett Ynev-térkép, nyomozók helyett kalandozók és Azatoth, Cthulhu, Shub-Nighurath helyett Orwella, Amhe-Ramun vagy a démonikus óbirodalom démonkánja kelne fel/manifesztálódna.

Üdv:
D.

seti

seti

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 936 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.01.12, 10:11

(OFF)

Káosz 2-ről mit tudni? bármi hivatalos forrás, ahol akad infó vagy csak pletykaszinten kering? 

én nem bánnám, ha a DnD5 rendszerét tennék alá, ha már úgy is ADnD modulból nőtte ki magát a világ..

(/OFF)

Ha jól emlékszem a facebookon írta az egyik fejlesztő erre a kérdésre válaszként, hogy nem akarják, mert ahhoz már túl sokat öltek a rendszer fejlesztésébe. Arról nem is beszélve, hogy ahhoz ki kellene adni magyarul az 5E-t, de a DV tuti nem fogja. Nekik amúgy is sikerült bebuktatniuk a 3E-t, és a Vámpírt is, szóval én csodát nem várnék tőlük szerepjáték fronton...

Egyébként meg szerintem simán lehet nyomni változtatás nélkül 5E-ben bármilyen kampányt Worluk világán. Egyébként én sem bánnék egy D&D alapú Káoszt, de ez van...

Shiwo

Shiwo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 718 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.01.12, 09:26

Shiwo: 2001-ben jött ki a Káosz szerepjáték, de nem húzta sokáig. A Cherubion sem hiszem hogy sikeresebb lenne, főleg azzal a brigáddal, amelyik a magus fejlesztésével sem tud mit kezdeni.

lehet szüttyögnek, de elképzelhető, hogy a végén valami használható szabályrendszert adnak alá..  csak úgy is bukta lesz, mert a sok begyöpösödött nagyződes lehúzza, mert nem olyan, mint a régi nagy előd..   ha viszont a használható szabályrendszert egy olyan világ alá teszik, ami felé nincsenek elvakult szerepjátékos elvárások, de azért tán még ismert kis hazánkban, még némi kisebb siker is kisülhetne belőle... 

(OFF)

Káosz 2-ről mit tudni? bármi hivatalos forrás, ahol akad infó vagy csak pletykaszinten kering? 

én nem bánnám, ha a DnD5 rendszerét tennék alá, ha már úgy is ADnD modulból nőtte ki magát a világ..

(/OFF)

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6373 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.01.09, 19:54

Pedig a MAGUS kártyába érdemes beruházni, szerintem egy kimondottan jó és egyedi játék lett belőle az elmúlt években.

Descent-kaliberű társast azért nehéz lenne összerakni. A Fantasy Flight is már harmadjára futott neki (a 3. Descent-et Star Wars: Imperial Assault néven kell keresni ;) ) és bár én nagyon szeretem (tele is van vele három polc), nagyon nem hibátlan.

Bulldy

Baka

Baka

Elementalista

• Fórumita
  • 979 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.01.09, 19:18

Lehet én vagyok naív, de szerintem egy jó társast összerakni nagyságrendekkel kisebb szellemi munka, mint egy szabálykönyvet. Plusz egy társasnál tényleg meg lehetne azt oldani, hogy kiadják az alapot és utána nyomatják hozzá a kiegészítőket, lásd Descent. Az természetesen más kérdés, hogy mennyi mechanika van levédve - ehhez nem értek - és mennyiben kéne újítani a dolgokon, de szerintem meg lehetne oldani.

Hát nem tudom, mert még egyiket sem csináltam. :)

Kérdés hogy milyen bonyolultságú és árkategóriájú játékról van szó. Egy sok kézzelfogható kütyüvel rendelkező, szép designú, aránylag komplex szabályrendszerű játéknál  (mint a descent) szerintem sokkal nehezebb meló összefogni a tervezést és a gyártást is, pláne ha nem akarjuk hogy elszálljanak a költségek. 

Ha viszonyítjuk mondjuk a M*-hoz, aminél a fluff ugye adott, az illusztráció meg a design pedig sokkal könnyebb feladat, mert egy 2d-s papír alapú kiadvánnyal kell számolnunk, akkor nincs más hátra mint a játékmotor.

Ez valóban sokkal összetettebb mint akármelyik épeszű társasjátéké, de mivel nem kell tökéletességre és mindent lefedő szabályokra törekedni, hanem lehet számolni azzal hogy a mesélő a kisebb stikliket akár játék közben korrigálhatja, több hibalehetőség megengedhető mint mondjuk egy táblás játéknál. 

Gondolom én. 

Strato:

Lehetne kicsiben kezdeni. Mondjuk egy M* Love Letterrel.

Jah, lehetne. Meg a M* gyűjtögetős kártyajáték amit nemrég kezdtek újra mintha rendelkezne egy szolid rajongótáborral, és minőségileg is korrektnek tűnik. Ha nem lenne hányingerem a lore-tól már rég hozzájuk vágtam volna a pénzem és beruháztam volna rá. 

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7899 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.01.09, 18:19

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 1987 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.01.09, 18:12

Lehet én vagyok naív, de szerintem egy jó társast összerakni nagyságrendekkel kisebb szellemi munka, mint egy szabálykönyvet. Plusz egy társasnál tényleg meg lehetne azt oldani, hogy kiadják az alapot és utána nyomatják hozzá a kiegészítőket, lásd Descent. Az természetesen más kérdés, hogy mennyi mechanika van levédve - ehhez nem értek - és mennyiben kéne újítani a dolgokon, de szerintem meg lehetne oldani.

Baka

Baka

Elementalista

• Fórumita
  • 979 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.01.09, 17:33

Egyébként meglepő hogy az ember mennyi begyöpösödött első generációs szerepjátékossal találkozik, akinek "csak a MAGUS" jöhet. 

Már bocsánat, de akikről írsz, azok maximum MÁSODIK generációs szerepjátékosok lehetnek :lényeglátó sznob:

Pardon, my bad, igazad van. :)

Selmo:

De akkor miért nem adnak ki mókus társast?

Igazából tök nyilvánvaló:

-A társasjátékfejlesztés és kiadás sokkal megterhelőbb anyagilag. Nem csak berendelsz X könyvet a nyomdából és helló. .

-Egyszerűbb külföldön már bevált és népszerű játékokat lefordítani és kiadni. 

-A társasjátékot rendesen össze kell rakni. Nincs az, mint mókusban, hogy "ha így meg így értelmezed a természetes anyagok mágiáját meg a személyes aurát akkor nem broken a mágiarendszer". Nem fognak a játékosok éveken keresztül azon agyalni hogy hogyan lehet megjavítani a játékodat. Ha valamit elcsesztek, és az úgy kerül be a játékba, akkor az a játék bizony el lett cseszve. 

-Korábban volt rá kísérlet, de a zseniális Árnyékháború és Shuluri Viadal társas vélhetően bebizonyította hogy csak a branddel azért nem lehet mindent eladni. 

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]