Ugrás tartalomhoz

Fotó

Új MAGUS szerepjáték (2019?)

• Válasz írásához lépj be
2661 hozzászólás érkezett eddig

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11440 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.15, 09:32

Szántai Zsolt azt mondta (és nem öntömjénezésből), hogy a fordítás jelentősen jobb az eredeti Watson regényeknél. 

Angolul olvastam a Harlequint, de előtte az Űrgárdistát és az Inkvizítort magyarul - nem vettem észre ilyesmit. 

slaGerzson

slaGerzson

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 256 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.13, 13:05

Csak hogy a különböző országok közötti irodalmi recepció eltéréseit érzékeltessem: angol nyelvű fórumokon még soha nem hallottam, hogy valaki pont Ian Watson 40K-regényeit dicsérte volna. A háttérvilág maga széleskörű elismerésnek örvend, és sokan emlegetik elismerően a rajta dolgozó grafikusokat (John Blanche, Ian MIller, Wil Rees neve merül fel), de azzal már nem találkoztam, hogy kifejezetten az inkvizítor-trilógiát méltassa valaki.

Lehet, hogy a fordítás sikerült kiemelkedően jól? Vagy Gáspár András / Kornya Zsolt, és később a magyar olvasóközönség látott meg benne valamit, ami fölött az angolok szeme elsiklott a bőség zavarában, esetleg csak azért, mert nem látszott ki a tömérdek szemétből?

Szántai Zsolt azt mondta (és nem öntömjénezésből), hogy a fordítás jelentősen jobb az eredeti Watson regényeknél. Habony úrtól is ezt a nézetet vallja egyéb fordításokkal kapcsolatban, előfordul, hogy akár egy oldalt is "szabadjára enged" az eredetiből, mert pocsék.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7998 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.01, 12:44

Az utóbbi 4-5 oldalt átlapátoltam a Témanyitás és offtopic #2-be.

Kaloz

Kaloz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1105 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.27, 13:14

Ja, hát gazsibandi mobilra is készített (VOLNA) játékot, szintén Galántaival. Arról is kb. akkor hallottam utoljára. :)

Cain

Cain

Walkin' Dead

• Fórumita
  • 1287 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.27, 13:13

Cain:

Nyugi már bebukott. Tavaly a Dv forum bezárása előtt kérdeztek rá mi is ez. GA is annyit írt csak rá hogy ez lesz a 600 millióból fejlesztett játék torzója és nem ez lesz Ynev számára az áttörés. A furcsa az az egészben hogy senki se tud semmit, miközben meg a Galántai  vezető fejlesztője volt.

Köszi az infót. Akkor csak egy a jobb sorsra érdemes ötletek közül a Magus haza táján. :-/

Gkar

Gkar

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 395 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.27, 11:48

Cain:

Nyugi már bebukott. Tavaly a Dv forum bezárása előtt kérdeztek rá mi is ez. GA is annyit írt csak rá hogy ez lesz a 600 millióból fejlesztett játék torzója és nem ez lesz Ynev számára az áttörés. A furcsa az az egészben hogy senki se tud semmit, miközben meg a Galántai  vezető fejlesztője volt.

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 817 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.27, 11:07

Kaloz:

meg ehhez is komoly köze volt állítólag:

https://gamemaster.gg/

Húha. Összesen 5 Steam review, és csak 1 pozitív. A koncepció egyébként érdekesen hangzana.

-sidenote, AFAIK, MAGUS is played with dice, not cards, and in this version you are being told that there is a diceroll, but just as with everything else, you have no say in it, not even a dice roll animation or anything -

I can't recommend it, actually I would advise everyone to wait until the game is out of EA, because as it is now, there is barely anything in it to play with. It's also hard to look at, the art style and the presentation is dull and repetitive, it's basically a handful of assets all around a huge terrain.

But, if you love reading, there is plenty of text about cities, with generic information like how much fish they have and info on Economy, Army and whatnot (not that it's relevant, since you don't know what those mean, and there is no way you can interact with the cities other than placing cards on them).

Whoa...

Cain

Cain

Walkin' Dead

• Fórumita
  • 1287 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.27, 10:46

Kaloz:

Húha. Összesen 5 Steam review, és csak 1 pozitív. A koncepció egyébként érdekesen hangzana.

Gkar

Gkar

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 395 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.26, 16:16

Kaloz:

Kaloz

Kaloz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1105 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.26, 13:42

Ray O'Sullivan próbálkozott ilyesmivel az állítólag háromszor már megírt Sötét prófétához, azt hiszem öt embert érdekelt. :)

WCB

WCB

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 450 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.26, 13:07

Már elfelejtettem, hogy honnan indult az aktuális téma, és nincs kedvem visszalapozni. Miért is akarunk mi külföldre MAGUS-t megjelentetni, amikor még itthonra sem sikerül? :gyagya:

Eredetileg a nagyobb példányszám/nagyobb megtérülés témában jött fel, mivel a hazai felvevőpiac kicsi, és a piac növelése (nem szerepjátékosok szerepjátékba bevonása nagy számban) valószínű nem fog megtörténni. Ettől még valószínüleg inkább gondolatkisérlet, mint reális elgondolás.

Egy erősen reklámozott Kickstarter olyan szövegekkel, hogy Magyarország legjobb RPG-je, százezrek játszották, kismilió regény jelent meg hozzá a legjobb magyar íróktól, most először angolul, szerintem bőven meglenne.
Rémlik hogy voltak már ilyen lokális RPG-k angol változatai arrafelé.

Cain

Cain

Walkin' Dead

• Fórumita
  • 1287 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.25, 13:24

Már elfelejtettem, hogy honnan indult az aktuális téma, és nincs kedvem visszalapozni. Miért is akarunk mi külföldre MAGUS-t megjelentetni, amikor még itthonra sem sikerül? :gyagya:

Eredetileg a nagyobb példányszám/nagyobb megtérülés témában jött fel, mivel a hazai felvevőpiac kicsi, és a piac növelése (nem szerepjátékosok szerepjátékba bevonása nagy számban) valószínű nem fog megtörténni. Ettől még valószínüleg inkább gondolatkisérlet, mint reális elgondolás.

Módosította Cain: 2019.03.25, 13:25

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5332 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.24, 15:05

Nem akarunk. Nem vagyunk jogtulajdonosok. :)

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7998 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.24, 14:37

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1190 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.24, 10:23

Én kizártnak tartom, hogy magyar "logós" regények bármilyen hatást kiváltanának az angolszász irodalomban. Nálunk erősen túlértékeltek ezek a művek, ami, gondolom, a nagy lemaradásnak és a hazai fantasztikus irodalom alacsony színvonalának köszönhető. A legünnepeltebb logós regények se képviselnek irodalmi értéket, sőt, némelyik annak ellenére van piedesztálra emelve, hogy nem több egyszerű fagyilkosságnál (khm.. Észak lángjai...).

S mindezt úgy mondom, hogy én hivatásomból eredendően egy csomó rossz művet örömmel elolvasok, mert irodalomtörténészként nem csak a kiemelkedő alkotásokkal kell foglalkozzunk, de azért helyén tudom kezelni ezeket, s tudom például, hogy bár Vajda Pétertől a Buda halála című dráma inspirációs forrásként tök jó az Erdőelvés kampányomhoz, de mint irodalmi alkotás kifejezetten elhibázott, sőt, egyenesen rossz.

Az meg, hogy az új rendszer tuti nem érdekelné a kutyát se külföldön, száz százalék. Az angol rpg piac fényévekre jár a magyartól, s tengernyi kiváló, agyontesztelt játékrendszer van.

A legtöbb esélye a M*-nak D&D 5e szettingként lenne odakinn, de úgy sincs benne annyi érdekesség, újszerűség, egyediség, ami miatt ki tudna emelkedni az "egynek elmegy" kategóriából.

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5332 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.24, 09:18

Én már azt se értem, hogy RPG miért regénnyel kell reklámozni.

Szerintem azért hasznos a kettőt összekötni, mert egy érdekesen leírt élő világgal (amit a regény jobban be tud mutatni, mint egy leírás a szabálykönyvben) könnyebb kitűnni a korábban említett RPG-százak közül, amelyeknek nincs ilyen háttér támogatottsága. 2-3 karakteres regény, ami a világ érdekesebb részére koncentrál elég lenne kiindulásnak, aztán, ha tényleg generál nemzetközi igényt, lehet folytatni, de a játék pdf eladásaihoz szerintem ez nagyban hozzájárulna.

Mármint az új, jó rendszernek. ;)

aluminiumtrioxid

aluminiumtrioxid

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1745 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.23, 23:54

Csak hogy a különböző országok közötti irodalmi recepció eltéréseit érzékeltessem: angol nyelvű fórumokon még soha nem hallottam, hogy valaki pont Ian Watson 40K-regényeit dicsérte volna. A háttérvilág maga széleskörű elismerésnek örvend, és sokan emlegetik elismerően a rajta dolgozó grafikusokat (John Blanche, Ian MIller, Wil Rees neve merül fel), de azzal már nem találkoztam, hogy kifejezetten az inkvizítor-trilógiát méltassa valaki.

Lehet, hogy a fordítás sikerült kiemelkedően jól? Vagy Gáspár András / Kornya Zsolt, és később a magyar olvasóközönség látott meg benne valamit, ami fölött az angolok szeme elsiklott a bőség zavarában, esetleg csak azért, mert nem látszott ki a tömérdek szemétből?

Szerintem közrejátszik, hogy az a réteg, aki ma W40K-val foglalkozik (ergo a regény célközönsége) alapvetően mást vár és mást értékel, mint amit a Watson-regények nyújtanak.

Abnett erősen felvizezett W40K-verziójához (ami kb. megfelel a mostani kánonnak esztétikailag és lore szempontjából) képest Watson elég nagy kultúrsokk.

Módosította aluminiumtrioxid: 2019.03.23, 23:55

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 817 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.23, 23:36

Én már azt se értem, hogy RPG miért regénnyel kell reklámozni. Jó, a háttérsztori ugyanaz, de két teljesen más kategóriáról van szó. (Ezért nem könnyű kategóriák között ugrálni - egy jó könyvből nem biztos, hogy jó film lesz, vica versa.) Ez kicsit olyan mintha azzal akarnék Suzuki Swiftet eladni, hogy a Suzuki első lett a MotoGP-n. Ha már nemzetközivé lesz holnap a MAGUS.

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4326 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.23, 23:19

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2392 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.23, 21:05

A nyavalygás nekem annyira nem ragadt meg belőle, sőt még a csápos dugás sem, a világ brutális barokkos kegyetlensége és otthonos zsúfoltsága annál inkább, a látomásos középkori technogót megalománia meg király (a trónprotézisba zárt halott (?) császár lelke vezéreljen a hiperűrön át, ez mekkora éjfekete elmebeteg pózerkedés már, és milyen jól veszi ki magát). 

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]