Ugrás tartalomhoz

Fotó

Új MAGUS szerepjáték (2019?)

• Válasz írásához lépj be
2682 hozzászólás érkezett eddig

mgnrb

mgnrb

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 41 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.05.18, 06:18

"Khmm.. 1993-ban jött ki."     

Ő viszont azért írt 85-öt, mert véleménye szerint az akkori időszakban jó esélyei lehettek volna külföldön. 

A téma ugyanis az esetleges külföldi megmérettetés. :)

Köszi, Irgumburgum, igen így értettem. 

irgumburgum

irgumburgum

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 272 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.05.17, 16:20

"Khmm.. 1993-ban jött ki."     

Ő viszont azért írt 85-öt, mert véleménye szerint az akkori időszakban jó esélyei lehettek volna külföldön. 

A téma ugyanis az esetleges külföldi megmérettetés. :)

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11607 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.05.16, 13:36

Krán pedig egyértelműen remekmű. Darkrpg elemek, poszthumanista, és evolucionista erőteljesen.

Sajnálatos módon az Ian Wattson féle WH40k könyvek és Lovercraft keverékének tartom, amit ráadásul igen hangsúlyosság tesz, hogy az említett művek magyarra fordítója írta...

Abban igazat adok, hogy szerepjáték rendszerek nem sok mindenkit érdekelnének, de nem a milyensége miatt, hanem egyszerűen az időbeli elhelyezkedése miatt, azaz mert 2019 -et írunk . Külföldön 1985 ben igenis lett volna létjogosultsága külföldön is a M.A.G.U.S. rendszerének.

Khmm.. 1993-ban jött ki.

- - -  -

mgnrb:
De most komolyan a magus  még idehaza is elvérzett a csekélyke konkurenciával szemben.

Hja, ha egyszer a kreatív és az üzleti részleg egymásnak esik, ráadásul a kreatívon belül is balhéznak, mindez az 1990-es évek pénzbehajtós-verőemberes korszakában... Ez a kombináció bármit kicsinált volna, még a pénzügyi nehézségek nélkül is. 

A M* az alkotó-kiadógárdának köszönheti a mélyrepülését, nem a termék minőségének. 

Gkar

Gkar

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 402 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.05.16, 12:53

Marvin:

Én ennek ellentétét soha nem állítottam (nem én írogatok külföldi fórumokra hogy ő szerintük-e is középszer-e xy író). Csak hát nem értem mért kell  szinte kizárólag a fordítók érdemének be tudni néhány idehaza  pár ezer darabszámban megjelent nemzetközileg is ismert mű "sikerét". 

mgnrb:

De most komolyan a magus  még idehaza is elvérzett a csekélyke konkurenciával szemben. Egy hatalmas kamura épült az egész, mikor beismerték a vásárlók nagy része lelépett és keresett mást. Ennek fényében elég vicces arról álmodozni hogy tuti biztos lett volna a nemzetközi siker. 

mgnrb

mgnrb

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 41 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.05.16, 11:26

Én kizártnak tartom, hogy magyar "logós" regények bármilyen hatást kiváltanának az angolszász irodalomban. Nálunk erősen túlértékeltek ezek a művek, ami, gondolom, a nagy lemaradásnak és a hazai fantasztikus irodalom alacsony színvonalának köszönhető. A legünnepeltebb logós regények se képviselnek irodalmi értéket, sőt, némelyik annak ellenére van piedesztálra emelve, hogy nem több egyszerű fagyilkosságnál (khm.. Észak lángjai...).

S mindezt úgy mondom, hogy én hivatásomból eredendően egy csomó rossz művet örömmel elolvasok, mert irodalomtörténészként nem csak a kiemelkedő alkotásokkal kell foglalkozzunk, de azért helyén tudom kezelni ezeket, s tudom például, hogy bár Vajda Pétertől a Buda halála című dráma inspirációs forrásként tök jó az Erdőelvés kampányomhoz, de mint irodalmi alkotás kifejezetten elhibázott, sőt, egyenesen rossz.

Az meg, hogy az új rendszer tuti nem érdekelné a kutyát se külföldön, száz százalék. Az angol rpg piac fényévekre jár a magyartól, s tengernyi kiváló, agyontesztelt játékrendszer van.

A legtöbb esélye a M*-nak D&D 5e szettingként lenne odakinn, de úgy sincs benne annyi érdekesség, újszerűség, egyediség, ami miatt ki tudna emelkedni az "egynek elmegy" kategóriából.

Szerintem kicsit túlértékeled a rálátásodat a piacra. Valószínű te olyan kritikus-irodalmi szempontokból nézed a műveket, melyek alapján a Herry Potter is faírtás. Hisz irodalmilag mit tett le? Mégis bestseller olvasható és egy külön világ. Vampire(WOD) az egyik legelterjettebb szerepjáték a világon, és milyen szintű klánregényeket adtak ki irodalmilag? Elmondom neked , ha még irodalomtörténészként nem sikerült olvasnod őket: A M.A.G.U.S. regényekhez képest fényévekre elmarad. És az álltalad egyszerű fakivágásos valóban nem jól sikerül M.A.G.U.S. regények szintjét üti meg. Krán pedig egyértelműen remekmű. Darkrpg elemek, poszthumanista, és evolucionista erőteljesen. Ez a hármas kombináció elég egyedinek számít. Abban igazat adok, hogy szerepjáték rendszerek nem sok mindenkit érdekelnének, de nem a milyensége miatt, hanem egyszerűen az időbeli elhelyezkedése miatt, azaz mert 2019 -et írunk . Külföldön 1985 ben igenis lett volna létjogosultsága külföldön is a M.A.G.U.S. rendszerének. És ha valaki szeret egy szerepjátékot, és eltrjedt akkor megveszi a könyveket is hozzá még ha pocsékok is , lásd WOD. Legyen a profit a siker kulcsa ha már a Földön élünk. Teljesen kiadó kérdése, ha egy nagy Fantasy külföldi kiadó átvenné, felpromózná, elég pénzt ölne bele, reklámozná simán fogyasztható lenne. De senki nem vállalja be ezt a kockázatot, teljesen felesleges éenne az ő nézőpontukból.

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2420 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.05.15, 22:01

Gratulálok a DV üzleti sikereihez, adjanak még ki sok szép színes társasjátékot, de kifejezetten a kipusztulásáért itt tudtommal nem drukkolt senki, úgyhogy a károgást se nagyon tudom hova tenni.

Cundior, piaci alapon működő vállalkozástól nem várható el sztem, hogy szándékosan pénzt dobáljon ki az ablakon, szerelemből esetleg megteheti, ha egy projekt a szívügye, de a M* úgy tűnik nem az. (Egyébként nekem sem, azt is kibírnám, ha soha többé nem jelenne meg hozzá semmi.)

Gkar, nekem aztán olyan széles az olvasottságom, hogy majd leesik a fejemről, de Ian Watson a nemzetközi és pláne a hazai mezőnyből is toronymagasan kiemelkedik, bár ez a gémer literatúra közepes, de inkább bűn rossz átlagminőségének is betudható. 

DiMalto

DiMalto

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 714 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.05.15, 20:31

Ja, amúgy innen az lfg-ről is vetettek már le M* UTK anyagot "deltáék" (Hulla és Selmo)...

Egyébként a DV-től ez az, ami legjobban b@xxa a csőrömet. :broaf:

elGabor

Viszont még senkit sem láttam, aki erre azzal válaszolna, hogy a nagy elődök példáját követve rászánna egy-kétmilliót egy jogilag tiszta, megfelelően lecsiszolt M*-inspirálta játék kiadására.

Hát Mr.X akkor már senki /x@rt sem ér/?  :aboci: 

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11607 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.05.15, 14:08

Viszont még senkit sem láttam, aki erre azzal válaszolna, hogy a nagy elődök példáját követve rászánna egy-kétmilliót egy jogilag tiszta, megfelelően lecsiszolt M*-inspirálta játék kiadására.

Khmm... Kódex.

Gkar

Gkar

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 402 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.05.15, 13:51

Az én olvasatomban is.

Ja így belegondolva valóban igazatok lehet. Sok tehetséges fordítónk van .Volt pár olyan is  aki azt hazudta hogy külföldi siker könyveket fordít magyarra és vitték is a fordításait mint a cukrot. Aztán miután beismerték a kamut már csak fele vagy harmada fogyott. 

Nem biztos, hogy a Deltától kell várni a megoldást.

Így van végül is nem ők állnak szerződéses viszonyban a világ jogtulajdonosával, valamint emlékeim szerint ők birtokolják a védjegyeket is. Mért is kellene nekik bármit csinálni.

Kaloz

Kaloz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1154 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.05.15, 12:50

elGabor: Van aki esküszik rá, hogy szántak volna többet is, de a DV elzárkózott, így a jogilag tiszta kitétel máris ugrott.

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4341 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.05.15, 12:14

Az én olvasatomban is.

Üzlet vs. hobbi: az az igazság, hogy ezt is meg kell érteni. Szép, szép a hobbista eltökéltség, de valamiből kell fizetni a boltban, benzinkútnál és banknál. Nem biztos, hogy a Deltától kell várni a megoldást. Viszont még senkit sem láttam, aki erre azzal válaszolna, hogy a nagy elődök példáját követve rászánna egy-kétmilliót egy jogilag tiszta, megfelelően lecsiszolt M*-inspirálta játék kiadására.

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5395 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.05.15, 11:01

És ez most mit is bizonyít? Az hogy a hazai közízlés pár nagyságrenddel kevesebből válogathat és max csak az nyerheti el a tetszését amihez hozzájuthat?

Az én olvasatomban azt, hogy a jelek szerint nagyon jó műfordítóink vannak.

Gkar

Gkar

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 402 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.05.15, 08:41

Azt jelenthetjük ki, hogy a projekt valószínűleg az üzleti realitás oltárán lehelte ki a lelkét.

A Delta viszont évről évre jobb eredményeket ér el (továbbra is üzleti szempontból), így a károgók nem lehetnek teljesen elégedettek.

A könyvfesztiválokon mindig készül interjú Terenyeivel. A mostani (amiben most először érdemben nem volt szó a magusról bár a háttérben pont egy csomó magus kötet volt) alapján  társas és különböző kártya játékok tartják fent a  DV-t. A könyv kiadás minimális haszonnal megy ami nem is csoda hiszen a legtöbb könyvesboltban egyszerűen nem lehet DV-s könyvet kapni csak rendelni. 
Rpg régen se érte meg viszont vásárlás tudott generálni a könyvek terén (brand építés alapja). Nagyon egyszerű a szituáció mivel nincs már rpg egyre kevesebben veszik a nem túl magas színvonalú rpg irodalmat így a magus irodalommal sem éri meg foglalkozni (főleg ha csak 3-5 évente akarunk írni valamit). Rpg meg azért nincs mert ez egy csak irodalmi világ ugye, ahol az össze-vissza írt irodalmi szarságok megfojtanak minden rpg kezdeményezést.

A gond nem azzal van hogy nem csinálnak semmit, hanem az hogy azt másnak se hagyják. Na és persze az hogy hazudnak mint a vízfolyás (pl Raon  )

Érdeklődésből megszondáztam ezt a kérdést pár kisebb angol fórumon, és a háromból egyik helyen sem gondolták Watsont kiemelkedően jobbnak. Az még mindig lehet, hogy a nemzetközi közízlés rossz, de egyre jobban hajlok arra, hogy jó volt a szinkron. :)

És ez most mit is bizonyít? Az hogy a hazai közízlés pár nagyságrenddel kevesebből válogathat és max csak az nyerheti el a tetszését amihez hozzájuthat? 

Cundior:
Egyes állítások szerint 8-10 új magus rpg  kezdeményezés volt amióta a DV átvette a "kiadást". Egyikből se lett semmi, ez nem a pénzről szólt. Bármit vittek oda hozzájuk soha semmi nem volt jó. 

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11607 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.05.15, 08:10

Gusztustalan ez a hozzáállás, hogy lassan már szarni se vagyunk képesek, ha gazdaságilag nem kifizetődő. Számomra ez a legelkeserítőbb ebben az egész DV, új M.A.G.U.S. ügyben. :(

Igazából - már lassan három éve - úgy tett ígéretet a DV az évfordulós Mókusra, hogy "tudjuk, hogy veszteséges lesz, de mivel évfordulós, megcsináljuk".

Szóval elég gáz, hogy mondjuk rászánt a kiadó 3,42 fabatkát, ez elfogyott és aztán most hallgatás van.

Cundior

Cundior

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 568 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.05.15, 08:02

A Delta viszont évről évre jobb eredményeket ér el (továbbra is üzleti szempontból), így a károgók nem lehetnek teljesen elégedettek.

Igen, és mi is lehet fontosabb az üzleti szempontoknál, számunkra az jelenti az élet igazi értelmét...

Azt, hogy kellőképpen beteg világban élünk ahhoz, hogy egy tevékenység megítélését a bevétel alapján határozzuk meg, már sikerült nagyjából megemésztenem (ez nem teljesen igaz, inkább beletörődnöm), de ha van egy cég, aki tartalomjegyzék, szószedet, bármi nélkül dobálgat ki, felületesen átnézett, korábban is kiadott műveket újként, miközben még a weboldalukat sem hajlandóak rendbetenni (csak azt a részét, ahol vásárolni lehet), vagy bármilyen kérdésre, észrevételre érdemben válaszolni, akkor ne keljünk már a védelmükre, csak mert megfelelnek a mai világ egyetlen igaz és szent értékének, hogy pénzt keresnek.

Ugyan ez igaz az új szerepjátékra. Az a kifogás, hogy azért nem csinálják, mert a készítőnek nem ígértek fizetséget a készítés folyamatáért? Tiszta szívemből megvetem azokat az embereket, akik csak pénzért hajlandóak a saját hobbijukkal foglalkozni, vagy alkotni valami olyat, amit rengeteg ember vár. Itt hány embert fizettek ki eddig mert saját rendszert készített, kalandot írt, motort épített, idegen nyelvet tanult, sportolni járt, rendbe tette a kertjét, vagy akármi...

Gusztustalan ez a hozzáállás, hogy lassan már szarni se vagyunk képesek, ha gazdaságilag nem kifizetődő. Számomra ez a legelkeserítőbb ebben az egész DV, új M.A.G.U.S. ügyben. :(

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4341 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.05.15, 07:31

Csak hogy a különböző országok közötti irodalmi recepció eltéréseit érzékeltessem: angol nyelvű fórumokon még soha nem hallottam, hogy valaki pont Ian Watson 40K-regényeit dicsérte volna. A háttérvilág maga széleskörű elismerésnek örvend, és sokan emlegetik elismerően a rajta dolgozó grafikusokat (John Blanche, Ian MIller, Wil Rees neve merül fel), de azzal már nem találkoztam, hogy kifejezetten az inkvizítor-trilógiát méltassa valaki.

Lehet, hogy a fordítás sikerült kiemelkedően jól? Vagy Gáspár András / Kornya Zsolt, és később a magyar olvasóközönség látott meg benne valamit, ami fölött az angolok szeme elsiklott a bőség zavarában, esetleg csak azért, mert nem látszott ki a tömérdek szemétből?

Szántai Zsolt azt mondta (és nem öntömjénezésből), hogy a fordítás jelentősen jobb az eredeti Watson regényeknél. Habony úrtól is ezt a nézetet vallja egyéb fordításokkal kapcsolatban, előfordul, hogy akár egy oldalt is "szabadjára enged" az eredetiből, mert pocsék.

Érdeklődésből megszondáztam ezt a kérdést pár kisebb angol fórumon, és a háromból egyik helyen sem gondolták Watsont kiemelkedően jobbnak. Az még mindig lehet, hogy a nemzetközi közízlés rossz, de egyre jobban hajlok arra, hogy jó volt a szinkron. :)

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11607 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.05.15, 06:31

Tudod a "károgók" azok, akik mostanság már a fiaiknak vennék meg az új Mókust. 

Ja, amúgy innen az lfg-ről is vetettek már le M* UTK anyagot "deltáék" (Hulla és Selmo)...

corrado

corrado

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 106 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.05.14, 22:42

Azt jelenthetjük ki, hogy a projekt valószínűleg az üzleti realitás oltárán lehelte ki a lelkét.

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 885 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.05.13, 12:06

Na, akkor kijelenthetjük, hogy a projekt, meg a DV is behalt végleg?

A DV miért halt volna be? Facebookon pl. elég aktívak, meg M*-on kívül kb. mindenben.

Kaloz

Kaloz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1154 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.05.13, 09:03

Creo: Jaj, ne legyél már ilyen! Várjál csak szépen türelmesen a következő kérdőívre. :D

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]