Ugrás tartalomhoz

Fotó

Új MAGUS szerepjáték (2019?)

• Válasz írásához lépj be
2661 hozzászólás érkezett eddig

aluminiumtrioxid

aluminiumtrioxid

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1744 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.23, 13:37

Jó games literature: pl. Ian Watson W40K könyvei (Inkvízítor és társai)

aka "Jaq Draco három köteten keresztül nyavalyog hogy meg akarja dugni a testére fújt fekete lakktól eltekintve pucéran rohangáló orgyilkosát"

(Egyébként tényleg jó, még tentacle rape is akad benne.)

Módosította aluminiumtrioxid: 2019.03.23, 13:38

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2392 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.23, 12:40

Ja meg természetesen a Káosz szava! :D

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2392 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.23, 12:20

Jó games literature: pl. Ian Watson W40K könyvei (Inkvízítor és társai), sokkal többet én sem tudok. Nigel Findley Shadowrun-regényei még nem nagyon fájdalmasak, de hogy önmagukban Srun nélkül olvasnák-e őket, kérdéses.

Gkar

Gkar

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 395 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.23, 09:18

Ez egy érdekes kérdés hogy melyik regényekkel lehetne rpg-t eladni. Szerintem  egyikkel sem.

Igazából pont ellentétesen működik ez mert az rpg-vel lehetne eladni az irodalmat. Ahogy ez egyébként működött is az elején és még most is. Sajnos a magus irodalom iszonyat gyenge színvonalú amit elhanyagolhatóan kevesen olvasnak a szerepjátékosokon és a kártyásokon kívül.
Nagyon szép ötlet hogy ki kellene adni angolul, de nem véletlenül nem próbálkoztak vele sohasem. Igazából a magus sohasem volt más mint innen-onnan összelopott dolgok halmaza minimális saját  hozzáadott értékkel.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11440 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.22, 11:59

Vagy inkább végső soron a regényt adnánk el, és az RPG lenne a csatolt árú, hátha ráharapnak?

A kérdés inkább az: mire könnyebb betörni a fantasy ponyva nemzetközi piacára, vagy a letölthető rpg-k piacára? Én személy szerint az utóbbira tippelnék, de meggyőzhető vagyok...

Kb. egyszerre kellene megtenni, tehát pld a ponyvák között mondjuk 1,99 Euro lenne a Csepp és Tenger és még 1 cent a M* pdf és a játékok között fordítva.

És ha mind a kettőt megveszed, notifikációt kapsz a következő kiadványokról amelyeket kedvezménnyel vehetsz meg.

(OFF)A gáspári körmondatok úgyis megesznek majd pár műfordítót :P (/OFF)

És ekkor lehet ELŐRE tervet készíteni, hogy mely regényeket vesznek be a "kánonba" és ezekre szabni a Új Mókust (Chipmage? :P

Módosította KLM: 2019.03.22, 12:00

Cain

Cain

Walkin' Dead

• Fórumita
  • 1287 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.22, 11:53

Vagy inkább végső soron a regényt adnánk el, és az RPG lenne a csatolt árú, hátha ráharapnak?

A kérdés inkább az: mire könnyebb betörni a fantasy ponyva nemzetközi piacára, vagy a letölthető rpg-k piacára? Én személy szerint az utóbbira tippelnék, de meggyőzhető vagyok...

Tapasztalatom szerint elég közepes minőségű regények is nemzetközi forgalmazást kapnak (angolról magyarra), nomeg egy angol nyelvterületen egy alig sikeres könyv is nagyobb példányszám mint nálunk a top.

RPG-t boldog boldogtalan fejleszt, hetente tucatnyi új RPG jelenik meg drivetrhru-n angolul, a többség reklám híján alig valakihez jut el. Az hogy M* csak idehaza húzónév egy bármilyen  házibarkács rendszerhez képest, hacsak nem sikerül mögé marketinget rakni. A kérdés nem is az hogy tetszene-e elég embernek (lásd piacok mérete közti különbség), hanem hogy bárki tudna-e róla hogy van ilyen.

DSA = Das Swarche Auge = The Dark Eye. Német RPG, szerintem sok dologban hasonlítható a M*-hoz, (másban meg nem) de ezzel nem mindenki ért egyet. :)

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5332 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.22, 11:41

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4593 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.22, 11:38

A Salvatore-os összehasonlítás kissé meglep, bár én csak a korai Magus regényeket olvastam. Az alapján igen más az izlésünk/elvárásaink.

Attól függ. Dronner azt írta, hogy mi az ami "hozná az elvártat".

Nem túl egyértelmű kérdés, ezért konkretizáltam kicsit.

Ha az elvárt = D&D-hez kijött regények

A D&D-hez kijött regények nagy része olvashatatlan vacak. Salvatore is. Ezt a szintet a mágus írók egy része magabiztosan tudja hozni, nem azért mert nemzetközi viszonylatban kiemelkedő szerzők (inkább tisztes iparosok), hanem mert a D&D irodalom sem túl magas színvonalú. Én olvastam néhány mágus regényt, amire utólag is azt mondom, hogy nem bántam meg.
(ezzel egyébként a D&D nincs egyedül. Nem nagyon jut eszembe kifejezetten jó könyv, ami már egy létező szerepjáték világára íródott. persze lehet, hogy van ilyen.)

Ha az elvárt = D&D forrásirodalom

Viszonylag egyértelmű, hogy egyetlen mágus regény köré sem fog soha akkora kultusz épülni, mint mondjuk Moorcock, Lieber, Howard vagy Clark Ashton Smith írásai köré. Ha ez az elvárt, akkor egyetlen mágus regény sem tudná hozni ezt a szintet

Ha az elvárt = elérhető legjobb minoségű, vagy leginkább újító fantasy

Szintén nem reális elvárás.

(OFF)
Ízlés: egyébként sem a mágus, sem a d&d regények nem kedvenceim.(/OFF)

edit: Mi az a DSA?

Módosította galu22: 2019.03.22, 11:39

Cain

Cain

Walkin' Dead

• Fórumita
  • 1287 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.22, 11:19

Egyébként van olyan M* regény szerintetek, ami nemzetközi szinten hozhatná az elvártat?

Attól függ, mi az a szint.
Salvatore szintjét több mágus szerző is megüti, simán. Bár a kifejezetten D&D-hez írt regények nem igazán igényesek, és még finoman fogalmaztam.

A Salvatore-os összehasonlítás kissé meglep, bár én csak a korai Magus regényeket olvastam. Az alapján igen más az izlésünk/elvárásaink.

A jó kérdés tényleg az hogy melyik regény tud vagy annyira egyedi, vagy jó felépített lenni (mindkettőre jó példa volt szerintem a Witcher), hogy RPG-től függetlenül is rajongó tábort tudna szerezni.

a második kérdés, hogy valósan mennyire lenne értelme a kétnyelvű kiadásnak. Megintcsak a DSA-t hoznám példának, ami úgy érdekelt angolul kb 1619 embert KS-en, hogy sokkal nagyobb a nemzetközi beágyazottsága. (korábbi angol kiadás, DSA alapú számítógépes játékok). Fizikai kiadáshoz lenne-e elég érdeklődés, csak pdf-ként meg kihez és hogyan jutna el komoly marketing nélkül?

Vagy inkább végső soron a regényt adnánk el, és az RPG lenne a csatolt árú, hátha ráharapnak? Szerintem ennek lehet értelme, talán kissebb a kockázata is. Cserébe maga az RPG indulásból nem termelne bevételt az angol kiadással. Ez nem feltétlen ördögtől való, a Mongoose féle Legend RPG alapkönyve is kemény $1 pdf formátumban, a kiegeknek van "normális" árazása.

anarion

anarion

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 801 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.22, 11:14

Szerintem is elsősorban a klasszikus TNG-s m.a.g.u.s regények azok, amelyek megállnák a helyüket külföldön.

Halál havában, Észak lángjai...

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11440 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.21, 20:07

@galu, dronner, M* regény

Én mondjuk a Csepp és Tengerrel kezdeném...

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4593 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.21, 19:02

Egyébként van olyan M* regény szerintetek, ami nemzetközi szinten hozhatná az elvártat?

Attól függ, mi az a szint.
Salvatore szintjét több mágus szerző is megüti, simán. Bár a kifejezetten D&D-hez írt regények nem igazán igényesek, és még finoman fogalmaztam.

Viszont a regények önmagukban nem túl misztikusak, egyediek. Szerintem külföldön az Éj trilógiát sokkal könnyebb lenne eladni, mint egy mágus regényt, mert különbözik a többitől, de működik.

Ha mindenképp mágus, akkor szerintem Garmacort lehetne legkönnyebb exportálni.

Annyit figyelembe kell venni, hogy a jelenlegi korszellem szerint sokkal menőbbek a borostás antihősök, rosszfiúk és bukott lovagok, mint a klasszikus jófiúk, mindezt cinikus, emberközeli környezetben.
Bár a külföldi megjelenések és népszerűségi listák alapján úgy néz ki, hogy ez a GTA sorozattal és a Trónok harcával tetőzött, és kezdenek visszajönni a kicsit elszálltabb, különlegesebb, de belső logikával rendelkező világok, optimistább végkicsengéssel.

Mert ha igen, még azt tudnám elképzelni, hogy egy magyar/angol verzióban megjelenő, online megvásárolható játék lehetne életképes (amelyhez a keresett regényt is megkapnák az adott nyelven akár ingyen) . Kicsit meglovagolva a Witcher-trendet.

A Witcher-trend szerintem itt nem releváns. Lengyelországban már volt rajongói bázisa a regényeknek is, de az export egyértelműen a játék miatt lett sikeres. Gondolkodtam azon, hogy a Witcher miért működik igazán, ezek jutottak eszembe:
- valódi, fontos döntések, amiknek látható követkeményei vannak. (nem "evil pontot szerzel", hanem a játékvilágban látszik a hatása)
- nem nagyon van fekete/fehér helyzet, hanem inkább nézőpontok vannak
- viszonylat szabadon bebarangolható világ (nem annyira, mint a GTA játékokban, de utána kábé a második ebből a szempontból)
- talán a legfontosabb a szláv hatás
- nincs benne "inasévek" fejezet, a főszereplő már az első küldetésél is kemény

Ezek közül bármelyiket lehet duplikálni, kivéve a szláv-lengyel hatást.

Jelenleg a mágus nem nagyon tartalmaz olyan elemeket, ami annyira magyar jellegzetesség, hogy a külföldiek máshol nem látták még. Oké, Toront felfoghatjuk egy Horthy-korszak paródiának, de kívülről egy végnapjait élő Bizáncnak látszik. (ugyanígy Enysmon egy rendben lévő, farkasokból-szentek jellegével, a hit védőpajzsát alkotó egykori nomádokkal jó kis középkori magyar analógia, de annyira azért nem különleges)

Módosította galu22: 2019.03.21, 19:05

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5332 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.21, 15:52

Mert ha igen, még azt tudnám elképzelni, hogy egy magyar/angol verzióban megjelenő, online megvásárolható játék lehetne életképes (amelyhez a keresett regényt is megkapnák az adott nyelven akár ingyen) . Kicsit meglovagolva a Witcher-trendet.

Cain

Cain

Walkin' Dead

• Fórumita
  • 1287 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.21, 15:52

Ami viszont totál M* sajátosság, hogy kb minden második új alapkönyv visszatér az első kiadás foltozásához. Ha be akarnám sorolni :

1993 - első kiadás
1996 - második kia.... áá, inkább hagyjuk
1997 - első kiadás javítgatva
1999 - második kiadás javítgatva
2004 - harmadik kiadás
2007 - hagyjuk az utóbbi tíz évet, másfeledik kiadás!

Cain

Cain

Walkin' Dead

• Fórumita
  • 1287 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.21, 15:42

Nemtom a DSA hogy kerül ide, csak annyiban hasonlít a M*-hoz, hogy mindkettő fantasy. Nincs folyamatos veszekedés, jogvita, "írók".

Én mondjuk öreg bölcsként mesélek az új generációnak a szerepjátékról, és a M*-ról, amitől megjön a kedve mondjuk X embernek a M*-hoz, ebből Y pedig még fizetne is érte. Honnan szerzik be a könyvet? Hivatalosan nincs, ha van egy kis esélyük, akkor Ebay-en vagy hol találnak egy használt példányt Z pénzért, ami a ritkaság/antikság miatt akár még több is lehet, mint az alap kiadás. Így baromi nehéz új M* játékosokat behozni. (Az RPG-vel úgy általában nincs probléma.)

Nekem annyi is elég lenne, hogy az ETK-t vagy a Zöldet meg lehetne vásárolni POD formában a webshopból mondjuk nullszalldós ár+W HUF-ért, de még ennyi sincs. Ez lenne a legfontosabb feladata az új kiadásnak. Ha az ETK-nél még jobban játszható lenne (az UTK-t nem ismerem), akkor szerintem a M* öregek 90% simán extázisba esne.

A M*-ból nem kizárólag a jogviták miatt nincs millió éve új kiadás. Most is van olyan kiadó aki kihozhatna valamit. Egyébként még a DSA a legközelebbi analógia ami eszembe jut a M*-hoz, de örömmel hallom ha tudsz jobbat. Az is hasonlóság hogy minkettő egy viszonylag old-school komplex rendszer, nem olyan ahol egy karaktert minden stattal kifejtesz egy A6-os lapon.

Ahogy náluk az első kiadó, nálunk GA az aki bármikor megfúrhat bármilyen projektet felülről. Csak őt sajnos nem lehet lecserélni. Ettől még nem ártana, ahogy te is mondod, ha a projekten dolgozók tudnák mit is akarnak egyáltalán, és ezt kommunikálnák is.

Az ETK vonzerejét egy új generáció számára szerintem csak 3 dolog adja : a meglévő (fogyatkozó) közösség, a magyar nyelv, meg esetleg a (változó színvonalú és konzisztenciájú) regények. Erre nem lehet üzleti modelt (se) építeni. Ettől még lehetne pdf kiadás a régi rendszerből, én 100% támogatom, hiszen old-school D&D-re is van kereslet, csak éppen ez nem egy előre mutató dolog.

M* "öreg" aktív játékosból egyre kevesebb van. Nem lehet arra alapozni hogy 20-30 év múlva, az unokáik mellől is ők legyenek a fő felvevőpiac. Olyan ez mintha a ma a Call of Duty, FarCry stb szériák ellen egy Wolfeinsten 3D újrakiadással akarnál játékosokat toborozni.  Igen, anno menő volt, lehet valakinek ma is tetszik, de nem alkalmas a piaci versenyre. Helyette van új Wolfeinstein, saját jól behatárolt célközönséggel/hangulattal.

M* kapcsán 2007-ben jelent meg utoljára valami, de az is inkább egy ovatos oldallépés volt a 10!! évvel korábbi kiadáshoz képest, mint egy bátor előre lépés. Az ETK maga több mint 20 éves, már rég elsősorban a retrofanok kedvence kéne hogy legyen, nem az új játékosok belépési pontja, és tele van az első kiadásból örökölt rendszerszintű problémákkal. (amibe most nem mennék bele mert végeláthatatlan téma lenne... ami maga jól jelzi a problémát)

Szóval számomra nem kérdés az hogyha az M* létezni akar hosszútávon akkor kell-e új kiadás, hanem hogy mit tud felmutatni HA lesz. Tudnak-e olyat mutatni amitől újra M*-t akarok játszani/mesélni? Mit tud felmutatni a rendszer? A világ tud adni valami érdekeséget az új játékosoknak, azon kívül hogy itt játszódnak a M* regények?

Ez utóbbi azért érdekes, mert hazánkban a legsikeresebb pár tucat könyv éri el/haladja meg csak a 10000-es példányszámot, a M* regények példányszáma pedig ezt sem éri el, azaz messze túl kis merítés erre alapozni. (pontos számot nem találtam)

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 816 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.21, 13:05

Tudom, és a játék készítői közül nem hívnak egyet se Novák Csanádnak... :para:  Attól az analógia szerintem is jogos. Nem betűről betűre azonos az egyezés, de nagy vonalakban igen, ami a célnak megfelel. :para:

Ha dolgoztál már nagyobb cégben, akkor neked is tudnod kéne, hogy teljesen más, ha egy projekt megvalósításába a kiadó vagy megrendelő szól be, és más ha a többi dolgozó.

(OFF)Itt például volt egy nagyobb cég, akik az egyik telephelyükön ki akartak szedni egy ajtót, és kocsi/kamion bejárót tenni a helyére. A kiválasztott kivitelező kiüldött néhány kőművest, akik eldobták a papírokat, hogy ekkora f***ságot nem csinálnak. Választottak másik céget, ugyanez, Még egyet, ugyanez. A harmadik után már elkezdtek gondolkodni, hogy miért nem vállalja senki? Valami olyasmi volt, hogy ha ott kiütik a falat, akkor az egész épület összedől (nem tudom a részleteket, nem vagyok építészmérnök), de a felsővezetés akkor is ragaszkodott az elképzeléseihez.(/OFF)

Lényeg, hogy teljesen más, ha a dolgozók marják egymást, és más ha végzik a dolgukat, és fent találnak ki valami baromságot. Egyszerűen más, ha valaki tudja, hogy mi a kiindulási állapot, milyen végállapotba akar elérni, és van valami elképzelése róla, hogy a kettő közötti különbséget hogy kéne áthidalni, mintha valaki a távolból okoskodik, hogy most éppen mi a blockbuster.

Módosította kukac: 2019.03.21, 13:07

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5332 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.21, 12:57

ne kukacoskodj. Tök ugyanaz a fejlődési ív, annyi különbséggel, hogy nekik sikerült már továbblépniük. Szerinted az új M* játékot várók miben reménykednek? Súgok: abban, hogy a M*-t készítőknek is sikerülni fog ez.

Ja, nem. És nem is az írók kaszálnak el mindent amit nem ők csinálnak....

Tudom, és a játék készítői közül nem hívnak egyet se Novák Csanádnak... :para:  Attól az analógia szerintem is jogos. Nem betűről betűre azonos az egyezés, de nagy vonalakban igen, ami a célnak megfelel. :para:

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 816 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.21, 12:48

Nemtom a DSA hogy kerül ide, csak annyiban hasonlít a M*-hoz, hogy mindkettő fantasy. Nincs folyamatos veszekedés, jogvita, "írók".

khm...

A DSA kiadója, a Schmidt Spiele végül ‘97-ben ment tönkre, köszönhetően az elbaltázott üzletpolitikának, a helytelenül felmért fogyasztói igényeknek, és annak, hogy rendszeresen (és balfék módon) beleütötte az orrát a játék íróinak, fejlesztőinek dolgába.

forrás

kiemelés tőlem.

Azigen. Tehát a kiadó rossz döntéseket hozott, ezért csődbe ment, a játék korábbi verziója be lett zúzva, és azóta sincs új verzió?

2015 (5th edition)

Ja, nem. És nem is az írók kaszálnak el mindent amit nem ők csinálnak.

És mintha nem lenne a történetben végeláthatatlan pereskedés sem. Most is tök egyértelmű, kinél vannak a jogok.

Módosította kukac: 2019.03.21, 12:53

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5332 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.21, 12:43

khm...

A DSA kiadója, a Schmidt Spiele végül ‘97-ben ment tönkre, köszönhetően az elbaltázott üzletpolitikának, a helytelenül felmért fogyasztói igényeknek, és annak, hogy rendszeresen (és balfék módon) beleütötte az orrát a játék íróinak, fejlesztőinek dolgába.

forrás

kiemelés tőlem.

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 816 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.21, 12:32

A kártyához készült képek felhasználása szerintem is jó ötlet, vannak nagyon jó rajzok. Pláne hogy valószínű olcsóbb is mint mindenhez új grafikát csinálni.

Szerintem az nem kérdés, hogy az eredeti M* annak idején rengeteget adott a hazai szerepjátékos életnek, mind Ynevvel, mind a szabályaival. Az igazi kérdés az az, hogy akár szabályok, akár világ, akár bármi egyéb terén képes-e még valamit hozzátenni 2019-ben a magyar szerepjátékos élethez.

(Igen, a most is még élő rendezvénysorozatokon túl, mert rendezvények más rendszerekhez is vannak.)

És szerintem pont ez az a kérdés, amit a Deltánál vagy az új rendszert fejlesztőknél nem mernek igazán feltenni maguknak. A nosztalgia elviszi a hátán a könyveket és a kártyajátékot, ez üzletileg nagyjából elég is nekik. Az új rendszer kiadásának a terveit pedig kizárólag presztízsből nem dobták még ki.

Érdekesnek találom hogy ez a komment mindenféle válasz nélkül maradt, pedig nagyon is jogos kérdést tesz fel. Lassan két éves lesz ez a topic, és előtte is voltak a M* megújítani szándékozó próbálkozások, de még nem láttam a nosztalgián kívül érvet egy 2019-es M* szerepjátékra.

Van pár dolog játéktechnikai oldalon M*-ban ami ha modern megvalósítást kapna engem az új rendszer valószínű érdekelne (Ynev még úgy sem... az számomra menthetetlen). De ennyi idő után még az sincs bepozícionálva, hogy mi szeretne lenni az új rendszer.

Összehasonlítás képpen, a "német M*" a Das Schwarze Auge az 5. kiadásnál jár, és ők beleálltak hogy a modern egyszerűsítős trendekkel ellentétben egy brutál-komplex könyvelőfantasy az utolsó kiadás. Ehhez képest itt csak langyosvíz van, mert feleljünk meg az (egyáltalán nem homogén) régi játékosoknak, meg jöjjenek új játékosok, de az egész csak egy ködös izé Magus logóval.

A "halott" M* felélesztésének akkor van értelme, ha nem egy gyorsan széteső zombi lesz (mint pl a d20 kisérlet), hanem tényleg valami élő.

Én mondjuk öreg bölcsként mesélek az új generációnak a szerepjátékról, és a M*-ról, amitől megjön a kedve mondjuk X embernek a M*-hoz, ebből Y pedig még fizetne is érte. Honnan szerzik be a könyvet? Hivatalosan nincs, ha van egy kis esélyük, akkor Ebay-en vagy hol találnak egy használt példányt Z pénzért, ami a ritkaság/antikság miatt akár még több is lehet, mint az alap kiadás. Így baromi nehéz új M* játékosokat behozni. (Az RPG-vel úgy általában nincs probléma.)

Nekem annyi is elég lenne, hogy az ETK-t vagy a Zöldet meg lehetne vásárolni POD formában a webshopból mondjuk nullszalldós ár+W HUF-ért, de még ennyi sincs. Ez lenne a legfontosabb feladata az új kiadásnak. Ha az ETK-nél még jobban játszható lenne (az UTK-t nem ismerem), akkor szerintem a M* öregek 90% simán extázisba esne.

Módosította kukac: 2019.03.21, 12:32

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]