Ugrás tartalomhoz

Fotó

Új MAGUS szerepjáték (2019?)

• Válasz írásához lépj be
2569 hozzászólás érkezett eddig

cobra

cobra

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 109 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.01.08, 17:52

Bocs, ha off:
Ha ennyi jogi hercehurca van a brand körül és ennyire nem konzisztens a világkép,akkor nem lenne egyszerűbb egy teljesen új világot és hozzá tartozó rendszert összerakni? A MAGUS-t meg játsza mindenki olyan rendszerrel és világképpel (értsd etk, utk, kém, d20, kalandozófantasy vagy darkulós) amilyennel szeretné.

Szvsz. ha a DV egy ilyen projektbe állna bele lehet szerencsésebb lenne.
De persze ők jobban tudják.

Még egyszer bocs ha off.

Kaloz

Kaloz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1064 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.01.08, 17:15

Kukac: De vannak jó ötleteink! :D

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 755 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek
  2     3                  

Kelt 2019.01.08, 16:55

Érted miközben egy Pathfinder vagy D&D5, de akár a legújabb l5r is nyílttá teszi a teljes fapados játékmotorját kiadás előtt addig M*-ból nem láthatsz semmit annak zsenialitásából, mert olyan szerzői jogi dolgok állnak a háttérben amit egyszerű földi halandó nem érthet meg (lásd phara hozzászólása: jogi dolgok vannak a háttérben, de nem mondok róla semmit mert csak).

Már ugyanebben a topicban pedzegették korábban, hogy az egész DV/M* leakadt valahol a 90-es években. A fejlesztésnek iszonyat titkosnak kell lennie, nehogy bármiféle kritika érkezzen rá. Nem létezik olyan rendszer ami elviselné a M*-t. A rendszernek és a világnak TÖKÉLETES összhangban kell lennie az igazzy játékhoz, ezért nem lehet más rendszert alátenni. A könyv csak fizikailag jelenhet meg, mert különben a (nem létező) kalózok tömegével vetik rá magukat az első napon. Valamint egy fórum létrehozása már vagy 3 hónapja tart.

Szóval más dolgokban is elég nagy bénázás van, nem csak a Baka által említettekkel.

(Majdnem használtam egy más jelzőt, de lehet kitoloncoltak volna az országból...)

Baka

Baka

Elementalista

• Fórumita
  • 979 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.01.08, 16:42

Gkar:

Csak tudod így 20+ év után már vicc kategóriába megy az az érvelés, hogy:

"Hát igen, itt voltak ezek a lelkes, hozzáértő fejlesztők, volt a zseniális ötletük amivel új életet tudtak volna lehelni a MAGUS-ba, meg be volt tervezve X kiegészítő további anyagokkal, csak ezekből nem tehetünk közzé semmit, mert jön a csúnya gonosz jogvita, ami valami rejtélyes oknál fogva minden eddigi  kreatív munkánkat egy fekete lyukba szippantotta, és senki soha semmilyen körülmények között nem láthat belőle semmit."

Érted miközben egy Pathfinder vagy D&D5, de akár a legújabb l5r is nyílttá teszi a teljes fapados játékmotorját kiadás előtt addig M*-ból nem láthatsz semmit annak zsenialitásából, mert olyan szerzői jogi dolgok állnak a háttérben amit egyszerű földi halandó nem érthet meg (lásd phara hozzászólása: jogi dolgok vannak a háttérben, de nem mondok róla semmit mert csak). 

Lehet hogy túl rosszindulatú vagyok, de nekem szimplán rohadtul kifogás szagú az érvelés mindenféle jogi hercehurcáról. Most elkezdték úgy fejleszteni a játékot hogy ki fogják tudni adni vagy sem? Van belőle valami amit letettek az asztalra vagy sem? Látta már valaki ezt a játékot, vagy csak egy ilyen városi legenda hogy ez létezik?

Gkar

Gkar

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 384 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.01.08, 15:46

Phara szerintem arra gondol, hogy a fejlesztők lehetnek bármennyire jók és lelkesek a rendszerük lehet akar a legjobb is, de ha a jogtulajdonos-világteremtő (DV-GA) azt mondja hogy így nem, akkor bizony az kuka és lehet újra próbálkozni. 
Lentebb írták hogy volt 8 elbukott projekt. A tuannak volt több jog vásárlási kísérlete állítólag. Most meg már 2 éve szívatják a projectd-s srácot pedig akkor már tesztelni akartak. Itt már régen nem a készítők hozzáállásával van a baj hanem a jogtulajdonosokéval. 

Baka

Baka

Elementalista

• Fórumita
  • 979 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.01.08, 15:11

Kevesen tudják, hogy milyen jogi dolgok állak a háttérben, ami miatt közel lehetetlen bármit is kiadni ebben az univerzumban. Aki egy picit is volt már olyan helyzetben, hogy tulajdonjogokról kellett vitázni, tárgyalni, az tudja, hogy egy ilyen simán képes hónapok alatt kisemmizni egy franchiset.

Van szerencsém kicsit jobban belelátni a MAGUS dolgába, mert van ismerettségem, így higgyétek el, hogy nem arról van szó, hogy a készítőknek nincs "lelkesedése" vagy nem "szenvedélyesek".

AZ UTK-t úgy írták meg, hogy sok kiegészítője fog érkezni, ami letisztáz rengeteg dolgot. Ekkor sajnos beütött a probléma, ezért nem folytatták. De nem akarok többet mondani a dolgokról, mert az tiszteletlenség lenne.

Ha mindig kaptam volna egy figurát valahányszor a M* készítői beígérték hogy mennyi f***a elképzelésük van (amiből aztán nem hogy nem lett kiadva semmi, de még halvány nyomát se láttuk) akkor már meglenne a komplett D&D bestiárum minikből. 

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 755 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek
  2     3                  

Kelt 2019.01.08, 15:01

Kevesen tudják, hogy milyen jogi dolgok állak a háttérben, ami miatt közel lehetetlen bármit is kiadni ebben az univerzumban. Aki egy picit is volt már olyan helyzetben, hogy tulajdonjogokról kellett vitázni, tárgyalni, az tudja, hogy egy ilyen simán képes hónapok alatt kisemmizni egy franchiset.

Van szerencsém kicsit jobban belelátni a MAGUS dolgába, mert van ismerettségem, így higgyétek el, hogy nem arról van szó, hogy a készítőknek nincs "lelkesedése" vagy nem "szenvedélyesek".

AZ UTK-t úgy írták meg, hogy sok kiegészítője fog érkezni, ami letisztáz rengeteg dolgot. Ekkor sajnos beütött a probléma, ezért nem folytatták. De nem akarok többet mondani a dolgokról, mert az tiszteletlenség lenne.

Nem vagyok túlzottan informált ezen a téren, de úgy tudom konkétan GA-tól és a Deltától van a "megbízás", nem tudom, kikkel kellene még jogi dolgokról tárgyalniuk. Illetve nem a kiadásról van szó, hanem a rendszerfejlesztés másfél éves mozdulatlan némaságáról. Mikorra is ígérték a nyilt tesztet? Szerintem különösebb jogok ehhez nem kellenek (mármint nyilván jogalap igen, de szerintem az megvan).

http://www.deltavision.hu/hirek/magus-teszt-alfa1/

Ezért nevezgetik át ezt a topicot évek óta.

(És gondoljatok bele, úgy van ennyi hozzászólás és törődés, hogy igazából semmit se tudunk róla. :P)

Módosította kukac: 2019.01.08, 15:05

Cundior

Cundior

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 500 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.01.08, 14:37

Nem vagyok túlzottan informált ezen a téren, de úgy tudom konkétan GA-tól és a Deltától van a "megbízás", nem tudom, kikkel kellene még jogi dolgokról tárgyalniuk. Illetve nem a kiadásról van szó, hanem a rendszerfejlesztés másfél éves mozdulatlan némaságáról. Mikorra is ígérték a nyilt tesztet? Szerintem különösebb jogok ehhez nem kellenek (mármint nyilván jogalap igen, de szerintem az megvan).

Módosította strato: 2019.01.08, 14:53

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 755 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek
  2     3                  

Kelt 2019.01.08, 14:27

Akkor mégsem a Deltánál vannak a M* jogai?

phara

phara

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 1 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.01.08, 14:07

Tudjátok, hogy többet foglalkoztok az új M.A.G.U.S.-al, mint az úgynevezett "készítői"? :)

Gondolom mert velük ellentétben van valamennyi elköteleződés a MAGUS szerepjátékkal az itteni társaságban. :)

theomer

theomer

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 190 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.01.08, 06:55

Tudjátok, hogy többet foglalkoztok az új M.A.G.U.S.-al, mint az úgynevezett "készítői"? :)

Gondolom mert velük ellentétben van valamennyi elköteleződés a MAGUS szerepjátékkal az itteni társaságban. :)

Cundior

Cundior

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 500 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.01.07, 22:27

Shiwo

Shiwo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 719 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.01.07, 17:59

"Nem szintek lesznek, tapasztalat szerint fejlodunk (ezt nem tudom pontosan, hogyan 1f642.png  :) )"

gondolom mint a Shadowrun vagy a World of Darkness rendszer esetében...  adott jártasság, főérték, képesség, stb. fejlesztése adott XP-be (TP-be) kerül, mindenki arra pakol, amire szeretne és nem úgy megy, hogy szintet lép és attól fejlődik X dologban egyszerre... 

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6389 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.01.03, 22:19

@Bulldy: Biztosan egyszerűbb, mint újból feltalálni. Főleg, ha valóban 2 ember csinálja, mert ott nem fognak kijönni elsőre a bakik. S ha nem jönnek ki egy javított második kiadással, akkor az rosszabb, mintha meg se alkották volna.

Tény. :)

Bulldy

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 2000 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.01.03, 22:10

@Orastes: Akkor talán utána kellett volna járni, hogy min buktak el azok, nem belevágni egy újabba.

Persze, lehet hogy utánajártak, és ők jobban csinálják.

@Bulldy: Biztosan egyszerűbb, mint újból feltalálni. Főleg, ha valóban 2 ember csinálja, mert ott nem fognak kijönni elsőre a bakik. S ha nem jönnek ki egy javított második kiadással, akkor az rosszabb, mintha meg se alkották volna.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6155 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.01.03, 21:09

Ismervén a magyar piacot, egyik sem fog megvalósulni. Gyaníthatóan ez a kezdeményezés is pont úgy hal el, mint az előző.

Raon azt mondta valamikor, hogy az emlékezetes ÚTK után kb 8 másik kezdeményezés halt el, szóval a téma azért nem döglött meg teljesen, csak szerintem már nem tartják arra érdemesnek, hogy reflektorfényt kapjon bármelyik is. :hogymi:

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6389 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.01.03, 18:24

Azért egy működő rendszerre ráhúzni sem egyszerű - főleg ha a fejlesztők csak a 90-es évek magyar kínálatát ismerik, a magyarul is megjelent D&D3 pedig az ördög maga számukra. :P

Bulldy

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 2000 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.01.03, 16:57

Tekintve, hogy Ynev világképe pont olyan szilárd alapokon áll, mint az a bizonyos vár a Gyalog galoppból, nem hiszem, hogy bárki leülne jó pénzért asztali RPG-t fejleszteni. Vagy ha le is ül, záros határidőn belül feláll.

Plusz, bár ez saját vélemény, nem fejleszteni kéne, hanem ráhúzni egy kipróbált rendszerre és hülyére fizetni azokat, akik igényes kiegészítőket tesznek le az asztalra.

Ismervén a magyar piacot, egyik sem fog megvalósulni. Gyaníthatóan ez a kezdeményezés is pont úgy hal el, mint az előző.

Gkar

Gkar

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 384 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.01.03, 15:16

A szerepjátéknál nincs ilyen személy, ezért sok jót nem is lehet várni. 

Ez igaz.
Én viszont arra kíváncsi lennék, hogy ha az rpg fejlesztésért is akkora értékű ellenszolgáltatást lehetne kapni mint kártya tesztelésélt akkor is ez lenne-e a helyzet. Valószínűleg nem.
De mindegy is mert én úgy vagyok vele ha a konkurencia piacképes kiadványát be tudják zúzatni, akkor utána tegyenek le már valamit az asztalra.

theomer

theomer

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 190 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.01.03, 14:07

Azért a Witcher RPG is kapott hideget-meleget...

Mégis a legtöbbet eladott rpg 2018-ban. Vannak benne bonyi részek, de szvsz elég könnyen elhagyod. Nekem elég modulárisnak tűnik.  M* esetén sajnos egyik rendszer sem ilyen.

Az is lehet egy vízió, hogy a korábbi rendszerünk egyfajta retroklónját készítjük el, felvállalva azt, hogy néhány dolog, ami játékosbaráttalansága (van ilyen szó?) miatt hibának tűnik, valójában a rendszer jellegzetessége. Javítani pedig azt javítjuk, amit tényleg kell.

MAGUS-nál ilyen "nem játékosbarát, de felvállaljuk" lehet például a pszi és a mágiaellenállás kérdése: lehet, hogy a játékosnak nem kényelmes, de Ynev már csak ilyen - vagy megvéded magad, mert van pszid (vagy valakid, aki rak statikus pajzsot) vagy "másodrangú ynev-polgár vagy, mivel az utolsó MP-vel rendelkező tanonc is úgy játszik veled, ahogy akar.

Javítani meg lehet a kasztokon ezt-azt, a fegyveres küzdőstílusok egymáshoz viszonyuló egyensúlyán.

De ehhez megint kell egy vízió, anélkül senki sehová sem jut.

Hogy a fenti megoldás mennyire piacképes? Nézd meg a Zweihänder RPG kickstarter-ét! :)

És igen, ha nem tudod, hogy ez a játék miért érdekes, nem vagy uptodate fejlesztő. ;)

M* esetén szerintem valami Ádéendé KKUK crossover lehetne a retroklónja.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]