Ugrás tartalomhoz

Fotó

Új MAGUS szerepjáték

• Válasz írásához lépj be
2833 hozzászólás érkezett eddig

Raon

Raon

Révész

• Fórumita
  • 717 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Ma, 10:41

Alo...

Mindenre válaszolni fogok (a privát üzenetekre is), de kis türelmet szeretnék kérni. Páran nem csak egy zseniális írót és jogtulajdonost vesztettünk, de mentort, harcostársat, barátot is. :(

Ami biztos: mindent csinálunk tovább. Ő is így akarta volna.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11856 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Tegnap, 23:59

"Erre mondjuk ki lehetne találni, hogy szükséges a megfelelően erős (hozzászokott az istenhez + mélyen hívő) "gazdatest" de ez már csak az én személyes ötletem. Jelenleg ez egy nem feloldott ellentmondás."

Magas szintű pap?

De visszafordítva: Adron és Ranagol papjai anno kaptak mozaikmágiát, a Kis Arkánumokból talán a litániákat nem létező istenek papjai is használhatják, a néhai Kagyló mozaik, stb.

Szóval nem olyan reménytelen egy másik univerzális mágiarendszer létrehozása, ha már ott van a CX Grimó - és akkor csak a hazai," M* és környékét" kapargatjuk.

Módosította KLM: Ma, 00:04

morgorito

morgorito

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 484 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Tegnap, 17:27

KLM:

Kivéve, ha az istenek némelyikéről tudod, hogy valamikor embernek (elfnek, stb) született és a mágia egyetemes szabályai szerint válltak isteni lénnyé.

Az hogy hogyan lehet istenné válni, világképi kérdés. Szerintem elképzelhető hogy a mágia egyetemes törvényei egy bizonyos "erőszint" felett áthidalhatóak. Így már logikusabb lehet a végtelen E. Ha szerinted nem, akkor ez megdől ugye.

Nade az istenek nem nyilvánulhatnak meg - elvileg - az elsődleges síkon, tehát a kegyelt/pap az a szűk keresztmetszet, amin keresztül a istenség hatalma megnyilvánulhat. Az pedig emberi léptékű - és akkor már nem lehet végtelen.

(Ismét: Orwellát is, Amhe-Ramunt is halandó varázstudók ki tudták rúgdosni Ynevről)

Igen, itt van egy komoly ellentmondás. Mert ugye a kegyelteken keresztül meg mégis, ráadásul nem csak szigorúan "adok ennyi majdnem Manát" alapon, legalábbis egyes fohászok szerint. Hiszen ott van egyes szabálykönyvekben az a kitétel, hogy ezen felül is kaphat a kegyelt valamit, ha az isten fontosan találja. 

Erre mondjuk ki lehetne találni, hogy szükséges a megfelelően erős (hozzászokott az istenhez + mélyen hívő) "gazdatest" de ez már csak az én személyes ötletem. Jelenleg ez egy nem feloldott ellentmondás.

Orwella esetén nincsen gáz annyira ha elfogadjuk hogy az Őstűz Sogron ereje volt felerősítve a halandók által.

Amhe-Ramun esetén meg felmerül a hatalmának végletes elaprózása (folyamatos nagyon erős mágikus hatások, "halandó" testek), ala Melkor egy másik világban.

Ha lenne akarat, meg lehetne a dolgokat magyarázni.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11856 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Tegnap, 15:40

Nekem például tetszik az, hogy a kegyeltek mágiájának úgy egyébként semmi "tudományos" alapja nincsen,

Kivéve, ha az istenek némelyikéről tudod, hogy valamikor embernek (elfnek, stb) született és a mágia egyetemes szabályai szerint válltak isteni lénnyé.

ez pusztán az isten akaratának a megnyilvánulása és ezért akár meg is sérthet "alapvető" mágikus törvényeket. Vagy hogy egyes varázslatok E-je -gyakorlatilag- végtelen.

Nade az istenek nem nyilvánulhatnak meg - elvileg - az elsődleges síkon, tehát a kegyelt/pap az a szűk keresztmetszet, amin keresztül a istenség hatalma megnyilvánulhat. Az pedig emberi léptékű - és akkor már nem lehet végtelen.

(Ismét: Orwellát is, Amhe-Ramunt is halandó varázstudók ki tudták rúgdosni Ynevről). 

morgorito

morgorito

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 484 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Tegnap, 15:30

Olybá tűnik számomra, hogy megint ékes példát látunk arra, hogy az elkötelezett rajongók alapvetően más koncepciót kérnének számon.

Nekem például tetszik az, hogy a kegyeltek mágiájának úgy egyébként semmi "tudományos" alapja nincsen, ez pusztán az isten akaratának a megnyilvánulása és ezért akár meg is sérthet "alapvető" mágikus törvényeket. Vagy hogy egyes varázslatok E-je -gyakorlatilag- végtelen.

A tapasztalati mágiahasználók pedig valamilyen úton-módon szert tettek "működő" mágiára, de nem rendszerben, hanem ahogy esik-úgy puffan metodikával, kialakítva n+1 iskolát (ami mint koncepció többször fel lett dobva, de nem jutott soha "tessék itt két varázslat, de nincs nekormancia/démonológia" szintjén túl).

Ezzel szemben lenne a mozaikmágus egy külön, de jól felépített, logikus, tudásra építő varázslati forma, ami viszont egyszerűen -más- mint a fentiek. Ez valamikor akár korlátozó is lehet, de a legtöbb esetben komoly flexibilitást jelent (megfelelő ismeretek és mágikus hatalom esetén). Viszont lehet hogy egy-egy konkrét megoldása nem olyan hatékony, mint pl. egy ősi "ártó" démontól elorzott tudás.

Ha valaki ezzel szemben egy CX-szerű rendszert (azaz nagyjából mindenfajta mágia leírható egy egységes, átjárható rendszerrel) vár, azzal nem éppen összeegyeztethetőek az én elvárásaim.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11856 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Tegnap, 15:17

Azzal a feltétellel, hogy már legyen ötletük arra, hogyan működjön a mozaikmágia, ami egyébként az univerzális mágiarendszer "maga" és minden mágiahasználó kaszt varázslatai leírhatóak vele.

(Lásd CX Grimó és - önreklám - link az aláírásom). 

A megtartói, a papi és a sámánmágia,hogyan lenne leírható a mozaikmágia révén?Szerintem sehogy. 

Szerintem nem láttad még a CX Grimót.

Kyrkeghard

Kyrkeghard

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 4 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Tegnap, 15:11

"A megtartói, a papi és a sámánmágia,hogyan lenne leírható a mozaikmágia révén?Szerintem sehogy. Éppen ez a lényegük.Legfeljebb a BM-k és a bárdok varázslatai lennének leírhatóak ilyen módon,ami viszont szerintem végtelenül degradáló volna a kasztotba tartozó karakterek és az azt játszó JK-k számára."                             

Lemaradtál a 93'.as elképzelésekről. Ott még pont az volt az idea, hogy csak egy féle mágia létezzen.

Szerintem jó lenne ,hogyha ez a koporósba került ötlet továbbra sem volna felhasználva.

Megölné a kasztok eredetiségét,azt az egyedi sajátosságot amiért valaki a többivel szemben kifejezetten előnyben résztesít valamilyen varázshasználó kasztot.Ez a 93-as koncepció lényegében kisebb -nagyobb fogyatékoságoktól szenvedő magiahasználóvá változtatná többi varázslón kiívüli varázslást folytató karaktert,nem pedig pusztán olyanná ami gyengébb a mágikus képességek terén. 

A különbség távolról sem pusztán verbális.

irgumburgum

irgumburgum

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 287 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Tegnap, 14:48

"A megtartói, a papi és a sámánmágia,hogyan lenne leírható a mozaikmágia révén?Szerintem sehogy. Éppen ez a lényegük.Legfeljebb a BM-k és a bárdok varázslatai lennének leírhatóak ilyen módon,ami viszont szerintem végtelenül degradáló volna a kasztotba tartozó karakterek és az azt játszó JK-k számára."                             

Lemaradtál a 93'.as elképzelésekről. Ott még pont az volt az idea, hogy csak egy féle mágia létezzen.

Kyrkeghard

Kyrkeghard

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 4 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Tegnap, 14:33

Persze Raon írásaiból kiderül, hogy ezen már felesleges rágódni, de azért leírom. Nem tudom, hogy fog kinézni a mágia, de szerintem nem lenne hiba, ha a szent tehénként kezelt (ez nem gúnyolódás akar lenni) mozaikmágia nincs benne rögtön az alapkönyvben, sokkal érdekesebb lenne, ha az egy külön mágiás kiegészítőben kapna helyet. 

Azzal a feltétellel, hogy már legyen ötletük arra, hogyan működjön a mozaikmágia, ami egyébként az univerzális mágiarendszer "maga" és minden mágiahasználó kaszt varázslatai leírhatóak vele.

A megtartói, a papi és a sámánmágia,hogyan lenne leírható a mozaikmágia révén?Szerintem sehogy. Éppen ez a lényegük.Legfeljebb a BM-k és a bárdok varázslatai lennének leírhatóak ilyen módon,ami viszont szerintem végtelenül degradáló volna a kasztotba tartozó karakterek és az azt játszó JK-k számára.

Módosította Kyrkeghard: Tegnap, 14:34

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11856 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.01.18, 18:38

Persze Raon írásaiból kiderül, hogy ezen már felesleges rágódni, de azért leírom. Nem tudom, hogy fog kinézni a mágia, de szerintem nem lenne hiba, ha a szent tehénként kezelt (ez nem gúnyolódás akar lenni) mozaikmágia nincs benne rögtön az alapkönyvben, sokkal érdekesebb lenne, ha az egy külön mágiás kiegészítőben kapna helyet. 

morgorito

morgorito

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 484 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.01.18, 17:09

Persze Raon írásaiból kiderül, hogy ezen már felesleges rágódni, de azért leírom. Nem tudom, hogy fog kinézni a mágia, de szerintem nem lenne hiba, ha a szent tehénként kezelt (ez nem gúnyolódás akar lenni) mozaikmágia nincs benne rögtön az alapkönyvben, sokkal érdekesebb lenne, ha az egy külön mágiás kiegészítőben kapna helyet. Tudom, hogy sokan méltatlankodnának miatta, meg pénzlenyúlásnak minősítenék, de szerintem a nagymágus (kaszt, hivatás, oktatás, akármi) megérne egy teljesen külön kiadványt, már csak hangulatilag is jót tenne a játéknak, ha a mágusnak tényleg van egy “varázskönyve”. Marad még elég varázshasználó így is, amik közül válogatni lehet. Hm? Ki mit mond?

Igazat megvallva mivel nagyon más rendszer lesz mint ami eddig volt, és ha tényleg problémás akkor miért ne.

Cserébe végre kaphatnánk tisztességes kifejetését a boszorkánymesterek/boszorkányok -papíron- sok különböző iskoláinak, mondjuk egy két markánsan eltérő iskolával. (Nem csak mentalitás, hanem varázslista szintjén is).

Aztán kiadják a mozaikmágiát amikor kész lesz.

A fajokról meg annyit, hogy ami az UTK-ban volt, azok szerintem nem problémásak és bőven elegendőek. Habár, ha őszinte akarok lenni, az elf és az udvari ork az -alapkönyvből- való kihagyása valószínűleg nem lenne komoly probléma. (Az utóbbi sose volt tudomásom szerint túl népszerű, az előbbi meg eléggé erőltetten kalandozó faj szvsz.)

slaGerzson

slaGerzson

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 285 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.01.18, 17:04

Sőt meg lehet kövezni, de én még az embereken túli játszható fajokon is elgondolkodnék... na jó, az talán tényleg túlzás volna.

slaGerzson

slaGerzson

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 285 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.01.18, 16:56

Persze Raon írásaiból kiderül, hogy ezen már felesleges rágódni, de azért leírom. Nem tudom, hogy fog kinézni a mágia, de szerintem nem lenne hiba, ha a szent tehénként kezelt (ez nem gúnyolódás akar lenni) mozaikmágia nincs benne rögtön az alapkönyvben, sokkal érdekesebb lenne, ha az egy külön mágiás kiegészítőben kapna helyet. Tudom, hogy sokan méltatlankodnának miatta, meg pénzlenyúlásnak minősítenék, de szerintem a nagymágus (kaszt, hivatás, oktatás, akármi) megérne egy teljesen külön kiadványt, már csak hangulatilag is jót tenne a játéknak, ha a mágusnak tényleg van egy “varázskönyve”. Marad még elég varázshasználó így is, amik közül válogatni lehet. Hm? Ki mit mond?

Cundior

Cundior

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 625 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.01.11, 10:25

Raon,

pontosan mit jelent? Egy várható nyílt teszte a jövő hónapban?

Igen.

Mivel már rendesen benne járunk a "jövő" hónapban, szeretném megkérdezni, hogy mit várhatunk ezen a téren?

AlyrArkhon

AlyrArkhon

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 1 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.01.11, 10:15

Üdv

Azért az viszont nem lenne rossz, ahogy általában ma már elvárható, ha az ember valamit piacra akar dobni, hogy legalább valami kétheti- rendszeres updatet lehetne kapni. Meg valami egységesebb kommunikációs felületet.

Több fórumról összevadászni az infókat nyűg, erre is teljesen véletlenül találtam rá, használt társasjáték böngészés közben nosztalgiából néztem el erre a fórumra van-e bármi változás.

Cundior

Cundior

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 625 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.01.03, 23:47

Nem akarom megint lefutni a felesleges köröket, szóval röviden:
Amíg egy használható rendszert kapunk, amivel tényleg le lehet játszani a regényekből megismert kalandokat, addig örülni fogok.
Ha megint jön egy n+1-ik házi szabály toldozás-foldozás, egy rendszer, ami csak a világleírás szintjén kötődik a MAGUS világához, vagy valami újabb, rohamtempóban összecsapott pénznyelő, akkor simán vállat vonok. Ez a sztori már rég túllépett azon a ponton, hogy kézzel fogható eredmények híján érzelmeket tudjon kiváltani az emberekből.

A közöny is egy érzelem. :)

SlyZero

SlyZero

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 333 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.01.03, 21:25

Nem akarom megint lefutni a felesleges köröket, szóval röviden:

Amíg egy használható rendszert kapunk, amivel tényleg le lehet játszani a regényekből megismert kalandokat, addig örülni fogok.

Ha megint jön egy n+1-ik házi szabály toldozás-foldozás, egy rendszer, ami csak a világleírás szintjén kötődik a MAGUS világához, vagy valami újabb, rohamtempóban összecsapott pénznyelő, akkor simán vállat vonok. Ez a sztori már rég túllépett azon a ponton, hogy kézzel fogható eredmények híján érzelmeket tudjon kiváltani az emberekből.

xinaf

xinaf

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1009 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.12.29, 10:10

Szerintem itt rengeteg múlik azon, hogy amit Raon leírt, az tényleg olyan szép és jól működő lesz-e a gyakorlatban, mint amilyen szépen csillog. 

Amennyiben kapunk egy pörgős, epikus, modern, de egyszerű és jól használható rendszert, ahol a játékosok végre tényleg olyan karaktereket alakíthatnak, akiknek érezhetően saját lapjuk van a Kalandorok Krónikáiban, akkor lesz bázisa az új M.A.G.U.S.-nak. 

Persze lesznek akiket ez sem hat meg, mivel évtizedek óta játszanak egy rendszerrel, amit kipofoztak, teletömtek háziszabállyal, és ráadásul kívül-belül ismerik. Ez hozzáteszem, nem igénytelenség, egyszerűen ha kevés a szabadidő, akkor az ember olyanhoz nyúl, amit biztosan szeret, és kevéssé kockáztat olyannal, amit talán szeretni fog.

A d100 cseréje d6-ra feltételezi, hogy az új rendszer inkább a nem M.A.G.U.S.-os, de szerepjátékozó réteget kívánja megszólítani, kevéssé a régi vázra épít. Nagyon kiváncsian várom, hogy jól sül-e el ez a kísérlet, vagy a d20 sorsára jut (ami akár jó is lehetett volna, de...)

anarion

anarion

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 808 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.12.29, 07:49

Igen, engem érdekel. Mondjuk a d6 rendszernek nem örülök (nekem a M.A.G.U.S. az a k100-as rendszer), de meglátjuk mi lesz belőle.

Ezzel én is így vagyok, és ahogy körbekérdeztem az ismerőseim között, még sokan vagyunk így ezzel. Úgyhogy lesz egy párhuzamos m.a.g.u.s "valóság", ahol nagyon sokan játszanak majd tovább a k100 rendszerrel (hogy ETK vagy UTK az most mindegy), hiszen továbbra is ez jelenti számunkra a m.a.g.u.s-t.

Elég azt megnézni, hogy SW-hez mennyi rendszert kiadtak már, mégis jelentős számban játszanak a mai napig is a régi d6 rendszerrel.

Szerintem a m.a.g.u.s-al is így lesz. Majd úgy lehet a legjobban lemérni az elfogadottságát, hogy azokon a szerepjáték találkozókon és versenyeken, amelyeket nem a DV szervez, melyik rendszert részesítik előnyben a játékosok és a szervezők. Bár, ezt a DV biztos tudja majd befolyásolni annak függvényében, mennyire szponzorálja meg őket (és olyat is el tudok képzelni, hogy párhuzamosan is futnak majd, tehát a játékosok el tudják dönteni, hogy ugyanazt a kalandot melyik rendszerben játszanák a találkozón, ahogy volt ez a d20 m.a.g.u.s megjelenésekor is).

Amivel viszont a kiadó jól járhat, hogy talán sokan meg fogják venni ezeket a d6 m.a.g.u.s kiadványokat még akkor is, ha esetleg nem játszanának vele. Gyűjtőként vagy azért, hátha olyan, a világra vonatkozó információkat is tartalmaz, amelyek máshol nincsenek leírva.

Akik meg nem veszik meg, azokhoz is el fog jutni. Pdf formában innen az internet bugyraiból.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11856 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.12.28, 20:55

Komolyan kérdezem: Érdekel ez még bárkit? Ki tudja ezt a bohóckodást még komolyan venni?

Karácsony van: 

- Érdekel

- Majd ha lesz mit, akkor komolyan veszem. 

Amúgy meg, ha biztos vagy benne, hogy ez is magára hagyott szivarként bealszik, akkor mit izgatod magad? 

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]