Ugrás tartalomhoz

Fotó

Új MAGUS szerepjáték

• Válasz írásához lépj be
3550 hozzászólás érkezett eddig

Fefe

Fefe

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 448 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.26, 07:53

Van létjogosultsága, de itthon kellene az új kiadást gatyába rázni. Szerintem úgy, hogy a magus legyen belőle ne valami más. Mondom ezt úgy hogy nem vagyok nagy ETK-fan, inkább olyan AD&D-ben és D&D3-ban Ynevezős.

Cain

Cain

Walkin' Dead

• Fórumita
  • 1373 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.25, 23:28

Andrzej Sapkowski regényeiből egészen népszerű nemzetközi franchise született, szóval ki tudja. Sajnos a magyar játékipar még nem tudott tűrhető CRPG-t kiizzadni magából (hacsak ezt nem), pedig mindkét meghatározó magyar fantasy regénysorozat esetében volt próbálkozás. Turáni átok? Rossz vállalkozói és pénzügyi kultúra? Jobban fizet a LiveJasmin? Nehéz ezt eldönteni.

Azt nem hiszem, hogy Ynev olyan komoly koncepcionális versenyhátránnyal rendelkezne a külföldi RPG- és CRPG-szettingek nagy részével szemben. De igazából komoly versenyelőnnyel sem. Annyi van benne, hogy egy részletes, többé-kevésbé koherens megosztott világ és fantasy játékszetting. Ennek van értéke, bár nem tudom, Gáspár András nélkül mennyi az annyi. Ha kijönne egy népszerű, jó M* CRPG, biztosan nagyot ugrana az ázsiója.

Egy jól sikerült számítógépes játék (nem feltétlen RPG) tényleg nagy lökés lenne... de egyelőre a hazai piacon se sikerült bizonyítani az új M* létjogosultságát. A jelenlegi M* rendszerek közül egyébként nem tudom bármelyik versenyképes lenne-e CRPG alá ültetve.

A settingek nagy részével szemben nem lenne hátrányban, csak a sikeresekkel szemben. Mivel az M* inkább kevésbé mint többé koherens, (amin Raon megjegyzése szerint nem is szeretnének javítani, az egymással ellentétes források MIND hivatalosak maradnak) a kontinens jelentős része fehér folt (és azt se tudni mekkora a kontinens egyáltalán) stb. Minden irónia nélkül, tök jó hogy a setting alkalmas Trónok Harca szerü intrikára, meg Witcheres sztorikra, de ezekre van saját rendszer is a külföldi piacon.

Ezt aligha támogatnák meg az elég vegyes összképet (mind minőségben mind világnézetben) mutató regények, amik nem érhetőek el a külföldi olvasók számára... és kérdéses hogy sikeresen kiadhatóak lennének-e.

Gáspár András nem tudom mennyit segítene a helyzeten - hiszen évtizedek alatt sem tette, sőt - de egyelőre nem lépett helyére senki aki megfogja a gyeplőt.

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4477 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.25, 20:51

Andrzej Sapkowski regényeiből egészen népszerű nemzetközi franchise született, szóval ki tudja. Sajnos a magyar játékipar még nem tudott tűrhető CRPG-t kiizzadni magából (hacsak ezt nem), pedig mindkét meghatározó magyar fantasy regénysorozat esetében volt próbálkozás. Turáni átok? Rossz vállalkozói és pénzügyi kultúra? Jobban fizet a LiveJasmin? Nehéz ezt eldönteni.

Azt nem hiszem, hogy Ynev olyan komoly koncepcionális versenyhátránnyal rendelkezne a külföldi RPG- és CRPG-szettingek nagy részével szemben. De igazából komoly versenyelőnnyel sem. Annyi van benne, hogy egy részletes, többé-kevésbé koherens megosztott világ és fantasy játékszetting. Ennek van értéke, bár nem tudom, Gáspár András nélkül mennyi az annyi. Ha kijönne egy népszerű, jó M* CRPG, biztosan nagyot ugrana az ázsiója.

(Trivia: a minap rendelt tőlem egy adag könyvet egy cseh fantasy- és szerepjáték bolt. Levelezés közben kíváncsiságból rákérdeztem, hogy a cseh fejlesztésű játékok valamelyikéből született-e már angol kiadás, mert szívesen vennék belőlük. A válasz nemleges volt. Tehát most nem állunk rosszabbul, mint a csehek... és hamarosan elébük vágunk! :sor: )

Raksi

Raksi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 109 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.25, 14:35

ez se rossz:

Van terv arra hogy esetleg kiterjeszteni angolra, a játék nyelvét hogy mások is elvezhessék. Véleményem szerint a mágus fel tudja venni a versenyt a többi szerepjátekkal gondolok itt dnd és pathfinder re ha megfelelő nyelvi és promóciós háttér van mögötte. Remek érdekes világképe van ami azonos lapon említhető a híres forgotten relmsal. Van e erre érdeklődése az alkotóknak vagy terve.

kiégtem...

Az a szörnyű, hogy én még egyet is tudok vele érteni. Szerintem is van olyan érdekes Ynev, mint a legtöbb népszerű világ. Sőt, szerintem érdekesebb is. Hangsúlyozom, hogy szerintem.

Cain

Cain

Walkin' Dead

• Fórumita
  • 1373 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.25, 13:08

Én megértem ha valaki szereti ezt a világot, úgy mint anya a kicsi downkóros gyermekét de azért, szóval egy downkórosról senki nem várja már hogy majd a világbank vezérigazgatója lesz. Szóval örülünk neki ha végre önnellátó tud lenni meg nem kell neki mindenféle külső segítség.

Ez a gyöngyszem kitől származik?

Kurkó Tímea kommentje a Facebook témánál.

Cundior

Cundior

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 792 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.25, 13:06

Én megértem ha valaki szereti ezt a világot, úgy mint anya a kicsi downkóros gyermekét de azért, szóval egy downkórosról senki nem várja már hogy majd a világbank vezérigazgatója lesz. Szóval örülünk neki ha végre önnellátó tud lenni meg nem kell neki mindenféle külső segítség.

Ez a gyöngyszem kitől származik?

Cain

Cain

Walkin' Dead

• Fórumita
  • 1373 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.25, 13:00

ez se rossz:

Van terv arra hogy esetleg kiterjeszteni angolra, a játék nyelvét hogy mások is elvezhessék. Véleményem szerint a mágus fel tudja venni a versenyt a többi szerepjátekkal gondolok itt dnd és pathfinder re ha megfelelő nyelvi és promóciós háttér van mögötte. Remek érdekes világképe van ami azonos lapon említhető a híres forgotten relmsal. Van e erre érdeklődése az alkotóknak vagy terve.

kiégtem...

Azért ez a válasz topkomment gyanús:

Cain

Cain

Walkin' Dead

• Fórumita
  • 1373 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.25, 12:56

Ebben a csoportban (fb) ez a koma interjút akar csinálni Raonnal (nem röhög!) és kérdéseket vár a közösségtől. Ne kimélje akinek van kidobni való ideje!  :lmao:

https://www.facebook.com/groups/MaSzK/?multi_permalinks=3014285351981512&notif_id=1592854855808962&notif_t=group_highlights

Az utóbbi fél évben két interjú is volt Raonnal, továbbra is 0 értelmes infoval rendelkezünk, mégis mit vár a csávó egy harmadiktól?

Néha már az is kérdés bennem, hogy van-e bármilyen fejlesztés, vagy csak Raon a M* jelenlegi legnagyobb trollja...

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12352 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.25, 06:12

@Morgorito
"A lényeg az, hogy egy jó, komolyan vett tesztelés alatt ezeknek ki kéne bukniuk. "

Már miért kellene kibuknia? Szerintem nem hiba...

morgorito

morgorito

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 776 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.24, 22:28

Itt arról van szó, hogy mondjuk ne legyenek benne alapból olyanok, mint a boszorkány ME ignorálása.

A varázslónak meg a végtelen E-s bélyegei.

Vagy a fejvadász végtelenül halmozódó sebzésbónusza. Vagy még sorolhatnánk, minden tapasztaltabb MAGUSozó tud pár ilyet.

A lényeg az, hogy egy jó, komolyan vett tesztelés alatt ezeknek ki kéne bukniuk. Ha egy-egy bennmarad, segáz.

Egyébként ha más játékra is lehet mutogatni, tessék megnézni az 5e PhB és Xanathar's közötti különbséget. Azért látszik melyiket tesztelték normálisan, és melyik az Unearthed Arcanák+pár dolog összfércelése. :P

Módosította morgorito: 2020.06.24, 22:29

Fefe

Fefe

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 448 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.24, 22:18

ez se rossz:

kiégtem...

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12352 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.24, 22:13

Itt arról van szó, hogy mondjuk ne legyenek benne alapból olyanok, mint a boszorkány ME ignorálása.

A varázslónak meg a végtelen E-s bélyegei.

Fefe

Fefe

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 448 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.24, 22:06

Egy másik:

Csak egy kérdés: mikooor? 

Július 19. 19:10-20:10. Egy egyhetes programsorozat részeként, aminek a részletei később jönnek, azért nincsenek még kiadva az ilyen dolgok. De majd jönnek!  ;)

Akkor nincs több kérdésem, várjuk a polcokra.  :)

Ja nem a könyv jön akkor, hanem az online interjú, beszélgetés.  :) Nehogy félreértés legyen!

NoiseEHC

NoiseEHC

Logikarendőrség

• Fórumita
  • 811 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.24, 21:52

Ebben a csoportban (fb) ez a koma interjút akar csinálni Raonnal (nem röhög!) és kérdéseket vár a közösségtől. Ne kimélje akinek van kidobni való ideje!  :lmao:

https://www.facebook.com/groups/MaSzK/?multi_permalinks=3014285351981512&notif_id=1592854855808962&notif_t=group_highlights

Kedvencem:

Visszahívják-e Novák Csanádot Új-Zélandról ígérgetni, vagy ezt a kiadó a saját embereivel is meg tudja oldani külső segítség nélkül?

:D

morgorito

morgorito

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 776 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.24, 21:33

morgorito:

Tökéletes rendszerrel én még nem találkoztam, mindegyikben le kell kezelni valami butaságot, legyen az bug, vagy szándékos "megoldás". Kérdés inkább az, hogy mennyire zavaró, zökkent ki a játékból. Mesélőként nekem nem volt olyan, ami miatt különösebben problémám lett volna, szóval nekem az Új Tekercsek + S* tökéletesen megfelelt. A gondom inkább az lett, hogy utánul az ETK már "túl buta", kevés opciót adott. Persze, minden viszonylagos, de pl. mikor a Harmadik Törvénykönyv verseny volt, konkrétan gúzsba kötve éreztem magam az ET-vel. :(

Az hogy kit mi zavar legjobban az szubjektív, és a tökéletesség elérhetetlen.

De azért vannak szintek. Bármelyik MAGUS kiadványban vannak olyan dolgok, amiket én bőven "lustaság/teszteletlenség" miatt bennmaradó hibának értékelnék. Amiből engem ennyi már zavar.

Lehet nekem magasak az elvárásaim, mert én az 5e-n is számonkértem hogy jó kis rendszer, de rohadtul nem tudja azt amit a marketing szerint kéne neki.

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5762 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.24, 21:16

morgorito:

Tökéletes rendszerrel én még nem találkoztam, mindegyikben le kell kezelni valami butaságot, legyen az bug, vagy szándékos "megoldás". Kérdés inkább az, hogy mennyire zavaró, zökkent ki a játékból. Mesélőként nekem nem volt olyan, ami miatt különösebben problémám lett volna, szóval nekem az Új Tekercsek + S* tökéletesen megfelelt. A gondom inkább az lett, hogy utánul az ETK már "túl buta", kevés opciót adott. Persze, minden viszonylagos, de pl. mikor a Harmadik Törvénykönyv verseny volt, konkrétan gúzsba kötve éreztem magam az ET-vel. :(

morgorito

morgorito

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 776 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.24, 21:03

@morgorito és @kukac
A Z.Ö.L.D. meg az ETK esetén annyira nem kell kerülgetni a hibákat, még a felsoroltak miatt sem.

Bármelyiket lekezelem mesélőként, csak ne várja el tőlem a játékos, hogy legközelebb, kicsit más körülmények között ugyanígy fogom kezelni, illetve (ami mozaikmágusnál alap) elmondom, hogyan fog működni a varázslata szerinte, még mielőtt bevetné.

Hát, a "bármelyiket lekezelem" szükségessége a probléma itt.

Mert háziszabállyal bármit meg lehet oldani. Itt arról van szó, hogy mondjuk ne legyenek benne alapból olyanok, mint a boszorkány ME ignorálása. 

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12352 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.24, 20:59

@Fefe
Első kérdés: van már valami konkrét?
Második: még mindig nincs?

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12352 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.24, 20:57

@morgorito és @kukac
A Z.Ö.L.D. meg az ETK esetén annyira nem kell kerülgetni a hibákat, még a felsoroltak miatt sem.

Bármelyiket lekezelem mesélőként, csak ne várja el tőlem a játékos, hogy legközelebb, kicsit más körülmények között ugyanígy fogom kezelni, illetve (ami mozaikmágusnál alap) elmondom, hogyan fog működni a varázslata szerinte, még mielőtt bevetné.

Fefe

Fefe

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 448 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.24, 19:56

Módosította Fefe: 2020.06.24, 19:56

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]