Ugrás tartalomhoz

Fotó

Új MAGUS szerepjáték

• Válasz írásához lépj be
3321 hozzászólás érkezett eddig

seti

seti

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1016 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Tegnap, 16:54

Az egyik legfontosabb IP az, amelyikben pénz van, úgy általában minden cégnek. Hogy a többi M* (az elsöprő sikerű, bár kicsit láthatatlan szerepjátékon kívül) micsoda, azt nem tudom, gyanítom nem a szórványosan megjelenő és jó esetben nullszaldós regények vagy a kártya. 

A kártya szerintem szépen fogy, az termel némi hasznot, elég sokan játsszák, gyakrabban jelennek meg hozzá kiegészítők, mint ahány regény jelenik meg. Azok már lehet, hogy tényleg nullára jönnek ki.

A szerepjátékot meg a kiadó úgy látszik nagy ívben...

Végül tényleg azt fogják elérni, hogy akit még egy kicsit is érdekelt a játék új kiadása, az inkább keres valami mást. Én inkább beruházok egy magyar D&D 5E-re, vagy még akár a Runequestre is, pedig a d100 rendszertől kiráz a hideg, minthogy tovább várjam a csodát a DV-től szerepjátékfronton. 

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2531 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Tegnap, 13:32

Az egyik legfontosabb IP az, amelyikben pénz van, úgy általában minden cégnek. Hogy a többi M* (az elsöprő sikerű, bár kicsit láthatatlan szerepjátékon kívül) micsoda, azt nem tudom, gyanítom nem a szórványosan megjelenő és jó esetben nullszaldós regények vagy a kártya. 

morgorito

morgorito

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 604 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Tegnap, 12:51

Ott van mindjárt az Auvron, a Codex és a Káosz (ez utóbbinak a pdf változata ráadásul közkinccsé van bocsájtva).

Sajnos az utóbbinak a weboldala meghalt, szóval már nem nagyon tudok olyan helyről ahol "hivatalosan" beszerezhető.

Egyébként meg, persze, van jó pár házi megoldás, de azért szerintem legbelül mindenki szeretné ha valami jó sülne ki a dologból.

Csak a sokszori csalódottság és becsapottság a legelhivatottabb rajongókból tudja a legerősebb utálatot kiváltani. A Zember már csak így működik.

slaGerzson

slaGerzson

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 296 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Tegnap, 12:34

Kevesebb nyafogást, uraim. A helyzeten változtatni nem tudunk, reméljük, hogy egyszer majd lesz és jó lesz az új könyv. Addig meg tessék mással játszani, maradt még elég szerepjáték a Földön. Ott van mindjárt az Auvron, a Codex és a Káosz (ez utóbbinak a pdf változata ráadásul közkinccsé van bocsájtva). Ha rekedtre károgjuk magunkat, akkor se kapunk hamarabb új Magust. Hacsak valaki nem azért teszi, mert szeret másra mutogatva károgni. Én is már csak azért nézek ide vissza, mert nem tudok leiratkozni. Nincsenek hivatalos hírek? Hát nincsenek. Majd lesznek. Uff.

Módosította slaGerzson: Tegnap, 12:35

kukac

kukac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1167 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Tegnap, 09:18

Nekem az egésszel kapcsolatban a DV hozzáállása a leginkább furcsa. Ha én akármilyen csóró, bóvli piaci szereplő vagyok, nem fogom azt mondani, hogy az egyik legfontosabb IP-m cuccait valaki ingyen fejleszti.
Saját példámból kiindulva (számtech), nem fogom úgy hirdetni a szerver szintű megoldásaimat, hogy Pistike rakja össze esténként youtube videókról a DELL szervereket ingyen. Ön kedves ügyfél a legnagyobb bizalommal telepítse rá a tíz/százmilliós cégének adatait. Ki venne tőlem akár egy egeret is?

Remélem ez komoly, mert viccnek azért elég durva lenne. :szerencsetlen: Pont azért ilyen az egész, mert a M* a DV-nek talán a legjelentéktelenebb IP-je. Ezt a hozzáállásuk ékesen mutatja.

Mármint a M* szerepjáték. A többi megy.

Fefe

Fefe

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 267 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Tegnap, 09:11

Nekem az egésszel kapcsolatban a DV hozzáállása a leginkább furcsa. Ha én akármilyen csóró, bóvli piaci szereplő vagyok, nem fogom azt mondani, hogy az egyik legfontosabb IP-m cuccait valaki ingyen fejleszti.
Saját példámból kiindulva (számtech), nem fogom úgy hirdetni a szerver szintű megoldásaimat, hogy Pistike rakja össze esténként youtube videókról a DELL szervereket ingyen. Ön kedves ügyfél a legnagyobb bizalommal telepítse rá a tíz/százmilliós cégének adatait. Ki venne tőlem akár egy egeret is?

Remélem ez komoly, mert viccnek azért elég durva lenne. :szerencsetlen: Pont azért ilyen az egész, mert a M* a DV-nek talán a legjelentéktelenebb IP-je. Ezt a hozzáállásuk ékesen mutatja.

Egy Pathfinder 1 e magyar fordítást azért megvennék tőlük. Ezzel tudnának esetleg konkurenciát támasztani a Tuannak. Feltéve hogy nem google fordítót használnak.

kukac

kukac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1167 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Tegnap, 07:27

Fefe

Fefe

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 267 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.07, 21:29

Pontosan! A Tuanos csávó a Kockák és Sárkányok interjúban (ami amúgy a D&D5-ről szólt) azt legalább azt mondta, hogy egyáltalán nem tűnt veszteségesnek a jogi hercehurcákig a dolog (amit részeben persze ők okoztak maguknak, ha Raonnak hiszünk). JA és az ővéké, ha nem is tökéletes, de sokak által kedvelt cucc. Legalább megcsináltak valami MAGUS-szerű dolgot ami legalább hasonlított az eredetire is, de tudott továbblépni.

Módosította Fefe: 2020.04.07, 21:29

Alurion

Alurion

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 9 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.07, 21:01

seti

seti

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1016 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.07, 12:42

Szerintem nem a próbajátékok hiányával van a gond, hanem azzal, hogy továbbra sincsen kész a honlapon az a platform, amit a tesztelésre szántak.

Igen, tudom, hogy a gordiuszi csomó kettévágható volna egy egyszerű pdf megosztásával, de úgy tűnik, ez most a DV-nél nem opció, valamilyen oknál fogva ragaszkodnak az összetettebb kivitelezéshez.

Még jó, hogy állítólag tavaly nyár közepe óta kész van az anyag. Azóta hányszor lehetett volna megcsinálni azt a platformot?

Az összetettség meg nem minden esetben jelent jót. Megint kérdőívezni akarnak, tele egy rakás fölösleges kérdéssel, hogy mikor kezdtél szerepjátékozni, hányféle rendszert ismersz, hányszor játszol egy évben? Mert mintha a régiekben ilyesmik is lettek volna, de nem tudom pontosan.

Mindegy is: Ha komolyan gondolnák tennének érte. De nagyon úgy tűnik, hogy nem gondolnak komolyan semmit, pedig megint csak nem a lehetséges vásárlók hozzáállásával van baj, mert még én is kíváncsi voltam erre az új rendszerre, pedig 21 éve nem játszom a MAGOS egyik változatával sem, regényeket is szökőévente ha veszek egyet, a kártya meg totál hidegen hagy.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12099 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.07, 12:17

Mi is úgy szeretünk játszani, mégis sikerült összehozni discordon, egy kockagurító bottal a játékot. 

Anno, mikor ilyesmivel megpróbálkoztunk, a parti egy idő után rámbízta a dobálást, úgyhogy még a bot sem számított. 

Fefe

Fefe

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 267 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.07, 11:44

Gondolom az online platformot is hobbyból fejleszti valaki, mert nincsbennepénzdemindenkitbeperelünkakikiadhozzávalamit!

Garaboncias

Garaboncias

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1158 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.07, 11:08

Szerintem nem a próbajátékok hiányával van a gond, hanem azzal, hogy továbbra sincsen kész a honlapon az a platform, amit a tesztelésre szántak.

Igen, tudom, hogy a gordiuszi csomó kettévágható volna egy egyszerű pdf megosztásával, de úgy tűnik, ez most a DV-nél nem opció, valamilyen oknál fogva ragaszkodnak az összetettebb kivitelezéshez.

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 2120 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.07, 10:47

Mi is úgy szeretünk játszani, mégis sikerült összehozni discordon, egy kockagurító bottal a játékot. Ugyan kicsit döcögősen indult, de azért játszható volt teljes mértékben.

Ha így folytatódik, lehet a shadowrun átiratom előbb teszteljük le, mint kijön az új csodaköny. :gugye:

seti

seti

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1016 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.07, 10:04

@ Fefe

Viszont ebből az újból még mindig nem láttunk semmit, pedig január már messze van. Igen, tudom: Nem tudtak azóta sem összeülni a hiányzó két, vagy akárhány tesztjátékra. Most legalább nem kell hozzá kifogás, hiszen járvány van, és a huszonegyedik században még nincs lehetőség online játéküléseket tartani. :)

Már előre látom, hogy az lenne rá a válasz, ha vennék a fáradtságot a fejlesztők, hogy mi régi motoros szerepjátékosok vagyunk, és csak élőben szeretünk játszani, mert az úgy az iggazzy...

Pedig egy darab d6 eldobásához még csak nem is kell semmi extra kiegészítő roll20 cucc, vagy bármi más, elég simán Skype meg egy jó kamera/mikrofon/füles, oszt hajrá!

Én Savage Worlds-öt meséltem így, pedig ott azért több kocka van, plusz a kártyás kezdeményezés, és mégis sikerült, meló meg család mellett. Viszont a régi mondást ismeri mindenki: "Nem akarásnak nyögés a vége."

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12099 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.07, 09:41

Nos újabb hónap telt el. Se pdf, se új DV honlap...
Nem kellene valami Kickstartert indítanunk? Megfelelő goalok mellett, nekem pár 10.000-et megérne a cucc :)

Ja, látván milyen szinten arconköpik azt a néhány megmaradt M.A.G.U.S. rajongót is, akik valamiért még nem mondtak le az egészről úgy ahogy van, nekem is pont az jutott eszembe, vajon milyen módon adhatnék nekik pénzt...

Te miért a DV/ project-Ds csapatra gondoltál, mint az Alurion által felvetett kickstarter kedvezményezettjeire? :gonosz: 

Fefe

Fefe

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 267 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.07, 09:16

Megvan! A vírus miatt nem tudják tesztelni! (még 6-szor) :)

Cain

Cain

Walkin' Dead

• Fórumita
  • 1363 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.07, 08:51

Cundior, szerintem nem a Magus-rajongók arconköpéséről van szó -hacsak nem a fejlesztők részéről.
Sokkal inkább arról, hogy a mostani fejlesztői gárda (hiába az igyekezet és a jó szándék és tenni akarás, hogy legyen magus) pontosan ugyanazokat a hibákat ismétli, mint a korábbi brigádok:
-ígérgetés a semmire
-titkolódzás, nem tudni minek
-semmilyen konkrétum nincs

Ami van helyette (a tragikus videó) az inkább bár ne is lett volna.

Raonék javára legyen írva, hogy még nem adták fel, pedig ennyi kritika után lehet hogy más megtette volna a helyükben.

Na jó, de mit nem adtak fel, az igérgetést? Vállon ne veregessem már őket érte. Állítólag már rég működő anyaguk van, de még egy kósza mintakaraktert sem láttunk amin agyalhatnánk, nemhogy szabálykönyvet. (ha eléd rakom egy tök ismeretlen szerepjáték alapkönyvét, még ma csinálsz ötöt... nekik ez a saját rendszerükkel nem megy) Hónapok alatt nem valósult meg az összesen 1!! db tesztcsapat még hátralévő 1-2 játékalkalma.

Szerintem lassan az egész témát át lehetne helyezni ide.

KickStarter? Csak olyan projektre adok előre pénzt ami megfelel 2 minimum feltételnek:
- elhiszem hogy záros időn belül - ha késve is - elkészül
- elhiszem hogy tetszeni fog a végeredmény

Nyílván lehetnek más motivátorok is, de ez a minimum. Kár hogy egyik sem áll a Magus-D projektre.

Az álmodozunk a bankházak mágikus védelméről, meg arról hogy "minden idők legmagusosabb rendszere" (bármit is jelentsen ez) miközben nem merjük 5 főnél többnek megmutatni a rendszert inkább a fióknak készülő házibarkács cuccokat idézi fel bennem, mint a profi szerepjáték projekteket kiadói támogatással.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6329 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.06, 21:40

Cundior, szerintem nem a Magus-rajongók arconköpéséről van szó -hacsak nem a fejlesztők részéről.
Sokkal inkább arról, hogy a mostani fejlesztői gárda (hiába az igyekezet és a jó szándék és tenni akarás, hogy legyen magus) pontosan ugyanazokat a hibákat ismétli, mint a korábbi brigádok:
-ígérgetés a semmire
-titkolódzás, nem tudni minek
-semmilyen konkrétum nincs

Ami van helyette (a tragikus videó) az inkább bár ne is lett volna.

Raonék javára legyen írva, hogy még nem adták fel, pedig ennyi kritika után lehet hogy más megtette volna a helyükben.

Cundior

Cundior

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 673 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.06, 20:56

Nos újabb hónap telt el. Se pdf, se új DV honlap...
Nem kellene valami Kickstartert indítanunk? Megfelelő goalok mellett, nekem pár 10.000-et megérne a cucc :)

Ja, látván milyen szinten arconköpik azt a néhány megmaradt M.A.G.U.S. rajongót is, akik valamiért még nem mondtak le az egészről úgy ahogy van, nekem is pont az jutott eszembe, vajon milyen módon adhatnék nekik pénzt...

De persze az én pesszimizmusom ne befolyásoljon senkit.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]