Ugrás tartalomhoz

Fotó

Új MAGUS szerepjáték

• Válasz írásához lépj be
3690 hozzászólás érkezett eddig

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12412 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.01, 10:57

Mindezt nagyrészt olyanok, akik a látszat szerint a legkifacsartabb indokokkal és karakterekkel gygaxi-calwelli "realizmusban" hülyébbnél hülyébb karakterhalálokat írnak játékbeszámoló gyanánt.

Amúgy a Fomalhaut blogot - sem - olvasom. Miért tenném?

Tehát először a beszámolók alapján lefikázol egy bizonyos játékstílust, aztán bevallod, hogy azokat a beszámolókat nem is olvastad.

Oké.

És, ez miért lenne probléma, ha egyszer sznob vagyok? (Tudod kinek szól és miért?)

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6521 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.01, 10:55

KLM, ebben több kreativitást látok, mint a Szippantósok Krónikáiban, holott ez is nagy kliséhalmaz. :bezzeg:

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2624 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.01, 10:54

Szerintem meg a költő (Narmor) arra célozhatott, hogy a "megbízó - lecsapom - következő" vonallal szemben elég sok találékonyságot igényel a nyitott játékmenet az Örökségben, szóval a diagnózis kissé félrement. Egy bevallottan olcsó ponyvaszellemű kampányt igazzy szerepjátszásnak (ezen gondolom a drámatagozatot értik) nézni is elég érdekes, várom Columbo további nagy felismeréseit.  

Premier

Premier

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 617 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.01, 10:51

Mindezt nagyrészt olyanok, akik a látszat szerint a legkifacsartabb indokokkal és karakterekkel gygaxi-calwelli "realizmusban" hülyébbnél hülyébb karakterhalálokat írnak játékbeszámoló gyanánt.

Tehát először a beszámolók alapján lefikázol egy bizonyos játékstílust, aztán bevallod, hogy azokat a beszámolókat nem is olvastad.

Oké.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12412 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.01, 10:50

Kilhalm, gondolom magusban az ősaquir, meg régi kyr/dawai/ryeki elfelejtett démonok meg kuttogányok nyugodtan behelyettesíthetőek a D&D-s élőhalott ősmágusokkal, csak Yneven. :ezvan:

Ha nem akarsz túl igényes lenni, akkor persze.  :gugye:

Dallasz

Dallasz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2498 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.01, 10:42

Dallasz: Bőven van kreativitás az Örökség kampányban, amelyről Marvin és Orastes mesélt, plusz szabadság (ennek fontosságát nem lehet elégszer hangsúlyozni), amely az igazi sandboxokat jellemzi - szóval megbízó akkor van, mikor felhajtunk magunknak egyet, vagy ha ránk talál egy és mi elfogadjuk az ajánlatát. Emellett mindenki a saját pecsenyéjét sütögeti.

Ajánlom figyelmedbe a játékbeszámolókat a beyondfomalhaut.blogspot.hu oldalon.

Tudod ennek olyan "Miénk az egyetlen igazi szerepjáték, amit más nem érthet!" szaga van. A játékbeszámolót majd elolvasom, ha elfog az angolkór.

Módosította Dallasz: 2017.09.01, 10:42

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6521 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.01, 10:16

A D&D második kiadásában (gy.k.AD&D) nem volt morális szabály, ha bekaptál olyat, ami -10 alá vitt, akkor kampó.

Kilhalm, gondolom magusban az ősaquir, meg régi kyr/dawai/ryeki elfelejtett démonok meg kuttogányok nyugodtan behelyettesíthetőek a D&D-s élőhalott ősmágusokkal, csak Yneven. :ezvan:

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12412 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.01, 09:22

@Kilhalm

Nem kell magyarázkodnod. Ha érdekelnék a tények egyeseket, visszaolvasnának.

A morális szabály meg jövőre lesz 25 éve, hogy a Z.Ö.L.D.ben megjelent 

Spoiler

_Kilhalm (NPC/NJK)

_Kilhalm (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2017.09.01, 09:15

Üdv!

Amiket ismerek rendszerek, bár sok nagyon megkopott:

Pár WoD világ (jétszani csak régi Vampire-t játszottam)

CoC (Régen meséltem)

Star Wars D6 és D20 (Néha játszottam)

M*, kb. az összes (Legjobb meséket itt játszottam végig, mert szar az M* rendszere de jó mesélő és csapat mellett élvezetes)

SRUn 3 és 5 (Kedvenc modern setting)

CX (Legjobb mágiarendszer, a világ elmegy, Max cicanacis rajzait utálom)

D20 (Tehát D&D 3.5) főleg a Midnight, ezt sajna még nem játszottam

D&D 5 (most barátkozom vele)

Ars Magica több kiadás, csak a magyarral játszottam

Requiem

Savage Worlds (Inkább csak a Savage Rifts, mert az original Rifts nekem szabályilag sok)

Rifts (A mai napig nem értem a szabályokat de a világ bejövős)

El Gábor 2 rendszerét felületesen átnéztem, de nemek nem jött be a játékvilág.

L5R

WH Fantasy

WH 40K (nem jön be)

Zweihander (gyak WHFRP)

Cpunk (nekem nagyon öreg rendszer, jó, de a kiadványok pózer 80'-as évek külalakja elriaszt)

_Kilhalm (NPC/NJK)

_Kilhalm (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2017.09.01, 09:00

Üdv!

Így valós kockázat van a kampányban, nem véd minket a "morális szabály" típusú úszógumiszabály, amit mindig is marhára gáznak tartottam.

A morális szabály pont egy D&D csökevény volt 20? éve.

Én pont egy olyan szabályt akartam bevezetni ami még halálosabbá teszi a rendszert. Moráli szabály évek óta elő sem került a fórumon.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12412 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.01, 08:55

Talán mert vannak rajta érdekes beszámolók, hírek, ismertetők sok mindenről, amik a napi gyakorlatban hasznosak lehetnek akkor is, ha az ember közvetlenül nem használja őket, tudod, látókör vs. begyöpösödött M*-fanklub... 

Jajj, de hát egy sznobot az információhiány ("mi az a dawa?" "a jelenlévők közül mindenki legalább 10 rendszert ismer - na jó, Dronner csak nyolcat") miért akadályozna abban, hogy elmondja a véleményét?

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2624 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.01, 08:48

Talán mert vannak rajta érdekes beszámolók, hírek, ismertetők sok mindenről, amik a napi gyakorlatban hasznosak lehetnek akkor is, ha az ember közvetlenül nem használja őket, tudod, látókör vs. begyöpösödött M*-fanklub... 

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12412 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.01, 08:44

KLM: "...a legkifacsartabb indokokkal és karakterekkel gygaxi-calwelli "realizmusban" hülyébbnél hülyébb karakterhalálokat írnak játékbeszámoló gyanánt."

Az ilyen bátor kijelentések előtt(...)

Az idézett mondatomnak miért hagytad ki a kipontozott részét? 

_Kilhalm (NPC/NJK)

_Kilhalm (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2017.09.01, 08:42

Üdv!

Mi van az öreg élőholt varázsló kriptájában?

Ez megint mesélői stílus kérdése...

Valahogy a D&D egyes irányzataiban bevett szokás, hogy az élőhalott varázslók megalomániás épületeket emelnek maguknak, teletömik kincsekkel, varázstárgyakkal, szörnyekkel meg csapdákkal és ott bent vannak mint a befőtt. A közelükben élőket ez meg kicsit sem zavarja, sem fordítva. Aztán jön Kolbászos Rompó meg a bandája...

Kolbászos Rompóék kedves gazfickók, nem lehet rájuk haragudni. Az öreg élőhalott varázsló sem lesz mérges, hogy a közeli település lakói segítik Kolbászos Rompóékat, itatják, etetik, gyógyítják és megveszik a sok szart amit a kedves kis csibész felhoz. A klncseit védő csapdák és szolgák nem azért vannak ott, mert tényleg félti azokat.Miután Kolbászos Rompó és bandája meghalt vagy elment nem ad egy leckét a település lakóinak.

Persze Kolbászos Rompóék esélyesek arra, hogy kinyírják az öreg varázslót és a szolgáit. Az meg senkinek nem jut eszébe, a varázslónak meg a szolgáinak sem, hogy Rompiékat akkor lepje meg amikor azok nem számítanak rá.

Nem baj ez. Meg is lehet magyarázni, hogy ez szokás arrafelé. Ha öreg varázsló vagy akkor semmit nem érsz egy dándzsön nélkül. A helyiek meg direkt dándzsönök mellé költöznek mert bagóért megvehetik azt amit Kolbászos Rompó felcipel. Az öreg varázslók meg csak várnak és várnak, hogy most vajon mi lesz. Ellopja Rompi a kőbe szúrt varázskardot vagy meghal.

Nekem is van egy olyan mesém, hogy a "maga sorsának kovácsa" nemes idős korára kicsit megzakkant és nagyon félt attól, hogy halála után nem kerül a "mennybe", sőt inkább kárhozat lesz a sorsa. A királyság liszenszelt nekromantáit fizette meg, hogy építsenek neki mauzóleumot. Az öreg soha nem halt meg, a rothadó teste egy szépen faragott kőkoporsóban fekszik és egy "mennyei" illúzióban "tengeti" a napjait.

A fiai a mese "epilógus" részére végső elkeseredésükben és már minden mindegy alapon bedöntik a kripta ajtaját hátha van bent annyi kincs amivel lehet valamit kezdeni.

Pofára esnek, nincsen. Vannak szép faragások, rúnajelek, meg egy szintén élőhalott sírőrző. Ja meg pókháló.

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2624 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.01, 08:27

KLM: "...a legkifacsartabb indokokkal és karakterekkel gygaxi-calwelli "realizmusban" hülyébbnél hülyébb karakterhalálokat írnak játékbeszámoló gyanánt."

Az ilyen bátor kijelentések előtt azért talán javallott pár beszámolóba is belenézni, az egyik rögtön itt ni:

http://beyondfomalhaut.blogspot.hu/2017/08/campaign-journal-inheritance-12-arghul.html

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12412 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.01, 08:22

Miért megy kalandozni a hobbit, ahelyett, hogy otthon pipázna?
(Cthulhu: miért nyomoz titkos szekták után egy helyettesító tanár?)

OK, ha visszaolvasol, látod, hogy kritizkálák a M*-t azért

- mert köpönyeglobogtatós

- mert mégsem mindig köpönyeglobogtatósat akarunk játszani

- de nem szabad Bullák és Bányajogokat játszani (ami egyébként azóta opció, mióta a fighter AD&D-ben 9. szinten követőket vonz és várat építhet)

- de itt senki nem akar változást

Kaloz

Kaloz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1154 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.01, 08:11

KLM: Ja! Hát igen, az nekem se, és nem is hiányolom. A Csepp és tengerből meg az Észak lángjaiból is sikerült kihagyni, és én ennek személy szerint nagyon örülök. 

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12412 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.01, 08:10

Pont az "őrültség" a legkönnyebb hasraütéses kibúvó bármi normális indíték helyett - a gonosz varázsló mindenkit kinyír, aki a tornyába megy, kivéve a zöldre festett hajú félelf kislányokat, nekik direkt kincseket ad, mert "őrült", az élőhulla király a kripta mélyén csak hörcsögöket gyűjt, és nem érdeklik az áldozatai által elhullajtott értékek, mert "tébolyodott" stb. 

Na ez az, lehet hogy az iZombie fél stábján kell átvágnod magad három törpehörcsögért, amiből kettő már élőholt is  :gugye:

(Egyébként meg a téboly a legnehezebb motiváció is, ha viszonylag hitelesen próbálja az ember előadni - lásd "Hogyan játssz malkávval")

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2624 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.01, 08:04

Pont az "őrültség" a legkönnyebb hasraütéses kibúvó bármi normális indíték helyett - a gonosz varázsló mindenkit kinyír, aki a tornyába megy, kivéve a zöldre festett hajú félelf kislányokat, nekik direkt kincseket ad, mert "őrült", az élőhulla király a kripta mélyén csak hörcsögöket gyűjt, és nem érdeklik az áldozatai által elhullajtott értékek, mert "tébolyodott" stb. 

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 5091 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.01, 08:00

Miért megy kalandozni a hobbit, ahelyett, hogy otthon pipázna?
(Cthulhu: miért nyomoz titkos szekták után egy helyettesító tanár?)

Én pont nem szeretem Lovercraftot, illetve nem találom szórakoztatónak a Ctulhut, de nem is járok át
ezt a nézetemet a vonatkozó fórumon hangoztatni és az ott lakók orra alá dörgölni.
(Akinek nem inge...)

Túl burkoltan fogalmaztad meg a mondanivalódat ahhoz, hogy megértsem, mit szerettél volna mondani :)
Látok rá esélyt, hogy elbeszélünk egymás mellett.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]