Ugrás tartalomhoz

Fotó

Új MAGUS szerepjáték

• Válasz írásához lépj be
3690 hozzászólás érkezett eddig

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12412 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.01, 07:46

Így valós kockázat van a kampányban, nem véd minket a "morális szabály" típusú úszógumiszabály, amit mindig is marhára gáznak tartottam.

Én is, többek között ezért érveltem amellett, hogy igen ritka lesz az, amikor a karakter egyedül, gyógyító képesség (spell, pszi, ital, medkit, képzettség és letéphető ingujj) nélkül, pont 1-9% hápén él túl egy "encountert", ezért szabály se kellene rá.

Vagy lemaradtam valamiről és valaki a közelmúltban éltette "A" morális szabályt?

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12412 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.01, 07:42

Miért megy kalandozni a hobbit, ahelyett, hogy otthon pipázna?
(Cthulhu: miért nyomoz titkos szekták után egy helyettesító tanár?)

Én pont nem szeretem Lovercraftot, illetve nem találom szórakoztatónak a Ctulhut, de nem is járok át
ezt a nézetemet a vonatkozó fórumon hangoztatni és az ott lakók orra alá dörgölni.
(Akinek nem inge...)

Mi van az öreg élőholt varázsló kriptájában?

A "dungeon" nem feltétlenül jelent sötét barlangot. Ha adott egy varázsló, aki volt annyi erős, hogy lich lett belőle, lehet annyi esze, hogy ne egy koromsötét barlangban töltse el az örökkévalóságot  :)
Az Icewind Dale-ben olyan az élőholtak egyik vezére, hogy "ha már örökre ide vagyok láncolva, akkor legalább hideg ne legyen már. Igazam van nem? De"

Itt fontos kitétel volt, hogy "élőholtak között is őrültnek számító".

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1393 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.01, 07:36

KLM, a most futó KéM parti az bevallottan kissé a Káosz Szavának hangulatát követte sok téren, igen a karakterek is hullottak rendesen, legutóbb éppen az enyém, tizedikként és az induló partiból utolsóként. Áttiport rajtunk a gygaxi realizmus szöges bakancsa. :gugye:

Így valós kockázat van a kampányban, nem véd minket a "morális szabály" típusú úszógumiszabály, amit mindig is marhára gáznak tartottam.

Több karakterem elhullta után, sokkal nagyobb volt a feszültség, amikor egyedül betörve egy védett házba rájöttem, hogy valaki más is van odabent... Ám nem mehettem el, mivel kellett onnan valami, ami nélkül a nyomozásunk elakadt volna. Végül kiderült, hogy egy orgyilkos ólálkodik odabenn, méghozzá nem is akármilyen, de szerencsére a kísérletét, hogy megfojtson egy zsinórral, sikerült elhárítanom, sőt végül én kerekedtem felül és a saját fojtódrótjával öltem meg.
Egyáltalán nem volt biztos a kimenete a dolognak, könnyen meghalhatott volna a karakterem,ám végül győzedelmeskedett, megszerezte a szükséges információt és még némi értékes holmit is elrakott, mielőtt felgyújtotta a helyszínt...

Mindez közel sem lett volna ilyen izgalmas, ha tudom, hogy a karakterem nem halhat meg. Sőt, akkor az sem lett volna nagy dilemma, hogy bemenjek a szobába, ahol valami nagyon gyanús, vagy inkább meneküljek el kockáztatva, hogy nem szerezzük meg a szükséges információt.

Dallasz: Bőven van kreativitás az Örökség kampányban, amelyről Marvin és Orastes mesélt, plusz szabadság (ennek fontosságát nem lehet elégszer hangsúlyozni), amely az igazi sandboxokat jellemzi - szóval megbízó akkor van, mikor felhajtunk magunknak egyet, vagy ha ránk talál egy és mi elfogadjuk az ajánlatát. Emellett mindenki a saját pecsenyéjét sütögeti.
Ajánlom figyelmedbe a játékbeszámolókat a beyondfomalhaut.blogspot.hu oldalon.

Módosította Narmor: 2017.09.01, 07:39

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12412 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.01, 07:11

@Kalóz és a M* "hamvas végzet asszonya"
A WMC könyvekben jellemzően fiatal csajokkal jön össze TNG is, Garmacor is (jó, mondjuk Tristana esetén nem tudjuk hány éves, mire összejön a villámkezűvel a Holdfényemberben, de őt is a huszadik - földi számítás szerint huszadik - születésnapja előtt tették élőholttá).

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 5091 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.01, 07:07

Miért megy kalandozni a hobbit, ahelyett, hogy otthon pipázna?
(Cthulhu: miért nyomoz titkos szekták után egy helyettesító tanár?)

Erre a kérdésre a választ a játékosnak kell tudnia, nem másnak. Úgy is feltehetnénk, hogy: minek készítesz olyan karaktert, amivel utána nem tudsz játszani?
A játékosok és a mesélő a kampány előtt megbeszélik, hogy milyen típusú kalandokat fognak játszani. Ha a mesélő felkészül ilyen típusú kalandokkal, akkor a játékosok megtehetnek annyit, hogy gondoskodnak egy motivált karakterről.

érdekesség: az első DnD variánsokban azért (is) volt a hobbit karakterosztálynál (!) szintkorlát, mert átélhették életük nagy kalandját, mielőtt visszamentek pipázni meg a kertben kapirgálni.

Mi van az öreg élőholt varázsló kriptájában?

A "dungeon" nem feltétlenül jelent sötét barlangot. Ha adott egy varázsló, aki volt annyi erős, hogy lich lett belőle, lehet annyi esze, hogy ne egy koromsötét barlangban töltse el az örökkévalóságot :)
Az Icewind Dale-ben olyan az élőholtak egyik vezére, hogy "ha már örökre ide vagyok láncolva, akkor legalább hideg ne legyen már. Igazam van nem? De"
Lehet lent labor, takarítószemélyzet, szentély, meditációs szoba, edzőterem (ha már van néhány ezer éved, akár kardozni is megtanulhatsz, nem?), akármi. Nem törvényszerű, hogy elhagyott, elkorhadt minden. Lehet, hogy alkut kötött mélysötét lakóival, akik engednek a zsarolásnak és építőmestereket, személyzetet biztosítanak. Lehetnek gólemjei, másolatai (simulacrum), foglyai, alkudozhat elementálokkal, démonokkal.

A másik verzió, hogy a dungeon teljesen a földi valóságon kívül működik. Ilyen lehet például a Csendes Király birodalma Planescape Torment-ben, az útvesztők ahová a Úrnő börtönzi be a "vétkeseket", vagy Pharod szemétlabirintusa Sigil alatt. Más verziók például városok nemrég elhagyott részei (pl. a lecsökkent lakosságú Konstantinápoly), területek, amiket elhagytak valamilyen okból (sugárzás, orkok, Batu kán), mágiával elrejtett területek (nimfa ligete), más dimenziók (rézmező rézerdő középen vár)...

Módosította galu22: 2017.09.01, 07:08

Kaloz

Kaloz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1154 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.01, 07:05

KLM: Milyen hamvas milyen végzet milyen asszonya?

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12412 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.08.31, 23:19

KLM: Nekem ilyen a Fenegyerekek című méltatlanul elfeledett filmből rémlik. Akció, de megvan benne a "magus-hangulat", mindenkit legyőző hősök, laza beszólások, kincs, kaland, mi kell még? :D

Nem rémlik a hamvas végzet asszonya, mint M* toposz.

Amúgy a reterátos jelenet anno CX-ben

Spoiler

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6521 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.08.31, 22:17

KLM, a most futó KéM parti az bevallottan kissé a Káosz Szavának hangulatát követte sok téren, igen a karakterek is hullottak rendesen, legutóbb éppen az enyém, tizedikként és az induló partiból utolsóként. Áttiport rajtunk a gygaxi realizmus szöges bakancsa. :gugye:

Kaloz

Kaloz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1154 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.08.31, 21:41

KLM: Nekem ilyen a Fenegyerekek című méltatlanul elfeledett filmből rémlik. Akció, de megvan benne a "magus-hangulat", mindenkit legyőző hősök, laza beszólások, kincs, kaland, mi kell még? :D

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2624 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.08.31, 21:39

Dallasz: "Nekem az a jó kaland, amikor a mesélő a könyvben foglalt szabályokon túl be tud csempészni egy kis kreativitást akkor is, ha ez keményen a karakterem rovására megy."

Megdöbbentő lehet már megint, de nekem is, mivel a K&M nem túl szabálynehéz játék, így jogászkodni benne elég nehéz, sőt direkt azért hagy vázlatosan sok mindent, hogy maradjon hely a rögtönzésnek és a hirtelen ötletek megvalósításának. Megbízó amúgy a sok futó szál közül egyikben volt, a többiben meg nem, pénz a kezdőadag, aztán mennek csak úgy a saját fejük után a kalandozók egy rejtélyes örökségből maradt levél igencsak homályos utalásai nyomán.  

_Kilhalm (NPC/NJK)

_Kilhalm (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2017.08.31, 21:19

Üdv!

Amúgy ismét csak meglepő lehet, de a játékainkban az alapállás általában a "jóravaló gazfickók", akik nem riadnak vissza az erőszaktól, de csak attól lopnak, aki megérdemli (ill. gazdátlan kincseket), ok nélkül rendszerint nem gecóznak senkivel, és nem, ártatlan/semleges embert se ölnek meg csak úgy kérdés nélkül csettintésre, mert valaki pénzt ad érte (és még csak pusztán az xp-ért sem, schade).

Az én rusnyakülsejű bocskoros nemesem, Gilbert Voker sem azért öl mert ártani akar bárkinek. Sőt vallása tanítását megfogadva gyámolítja is a szerencsétleneket ha van rá keret. Ünnepnapokon még a templomi perselybe is dob. Jóravaló gazfickó ő is, csak mivel rusnya és bocskoros, nem igen akad rangja béli felesége, ám ha valaki ad annyi zsozsót amiért igen sokáig látogathatja a legfinomabb örömlányokat és még haza is jut, netán a rangja béli nők édesapjai is megkedvelik, akkor inkább rárúgja valakire a budiajtót minthogy lemenjen a föld alá hullaeleségnek.

Dallasz

Dallasz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2498 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.08.31, 21:15

Dallasz, ez a fegyver-dolog mitől csípődött be ennyire?

Miért kérdezed? Nálatok ez a WC-dolog csípődött be, adtál mellé ráadásul egy magas labdát. Akkor kölcsönösen  leszakadhatunk a témáról, ugye?  :sor:

Amúgy ismét csak meglepő lehet, de a játékainkban az alapállás általában a "jóravaló gazfickók", akik nem riadnak vissza az erőszaktól, de csak attól lopnak, aki megérdemli (ill. gazdátlan kincseket), ok nélkül rendszerint nem gecóznak senkivel, és nem, ártatlan/semleges embert se ölnek meg csak úgy kérdés nélkül csettintésre, mert valaki pénzt ad érte (és még csak pusztán az xp-ért sem, schade).

Itt kiderült végre, hogy eltérő az elképzelés a játékról. Neked és Orastesnek a kalandban van megbízótok, fegyveretek, páncélotok stb., valakinek meg a többkomponensű toroni méreg híján az elkeseredése/elszántsága, leleményessége meg egy szúrófegyvere van.

Nekem az a jó kaland, amikor a mesélő a könyvben foglalt szabályokon túl be tud csempészni egy kis kreativitást akkor is, ha ez keményen a karakterem rovására megy. 

Módosította Dallasz: 2017.08.31, 21:15

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12412 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.08.31, 21:10

Hmm... itt az ideje visszaolvasni a bankrablás M*-ban thread-et.... 

Ezt így mégis honnan? 

Valahogy ez desztillálódott a KéM partik beszámolóiból... 

Módosította KLM: 2017.08.31, 21:12

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2624 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.08.31, 21:08

KLM: "...és az, hogy miért lesz mégis mindig az a vége, hogy viccesen meghalnak?"

Ezt így mégis honnan? _Némely_ karakterek meghalnak, a többség meg nem, sőt néha sikerülnek is a dolgaik, különben igencsak frusztráló lenne kalandozós fantasy. De ezzel újat mondtam? 

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12412 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.08.31, 21:06

Hátööö, valakinek a szarás közbeni megöléséről nekem sok minden eszembe jut, de a dicsőség valahogy nem. 

Nos, figyelemmel arra, hogy a fegyvert magaddal vinni sem jutott eszedbe, nem meglepő. ;)

EZT azért még a Ravasz, a Agy és a többiek - esetenként magas THC szintű - szereplőiből is illik kinézni, ha orvgyilkolni indulnak. 

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2624 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.08.31, 21:04

_Kilhalm (NPC/NJK)

_Kilhalm (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2017.08.31, 21:03

Mondjuk itt felmerül, hogy mégis milyen kincsei lehetnek egy élőholtak között is örűltnek számító illetőnek....

Ugyanezt feszegettem...

_Kilhalm (NPC/NJK)

_Kilhalm (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2017.08.31, 21:01

KIlhalm, az megvan hogy D&D-ben sem csak a dungeonba lehet lemenni, hanem vannak más lehetőségek is?

D&D 5 mesét írok, saját hobbi világra. Kezdő mese szerves része egy boszorkánynak titulált öreganyó, aki füvesasszony, a helyiek szeretik, de eretnek, amint meglátja az érte szalajtott fegyvereseket inkább öngyilkossággal fenyegetőzik (és komolyan is gondolja) mert a helyi pap tuti megkínozza és felkötteti.

A halott főboszorkány fia bosszúból halálos párbajra hívja a városi őrség kapitányát amikor a parti hazafelé tart az egész napos "gyanús elemek" begyűjtése túra után. A stér nemest csúnyán kipicsázza mert félvér elf lévén kb. 30 évvel régebben kezdte a kardforgatást. A nemes élete talán utolsó percében őrlődik, hogy eldobja az életét vagy segítségért kiáltson.

A majd ezer fős város be van szarva, hogy a főboszorkány visszatér kísérteni. A helyi pap és a paladin kasztú templomi poroszló hét napig, űzi az ördögöt a testből. Az öreg pap még egy infarktust is kap.

Közben a templom mágiáját tápláló-, a környéket az apokaliptikus szellemhordától védő erő magja, a társai által réges-régen befalazott vámpír rémálmokkal bombázza a környéket, mert a főbanya rituáléja megzavarta a tomporban.

Szóval ja nem csak pince van D&D-ben sem.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12412 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.08.31, 21:01

Hátööö, valakinek a szarás közbeni megöléséről nekem sok minden eszembe jut, de a dicsőség valahogy nem. Amúgy igen, Rompó lemegy a dungeonba (figyelem, nem azért, mert minden vágya viccesen megnyúvadni, hanem a valószínűsíthető kincsekért), 

Mondjuk itt felmerül, hogy mégis milyen kincsei lehetnek egy élőholtak között is örűltnek számító illetőnek.... 

...és az, hogy miért lesz mégis mindig az a vége, hogy viccesen meghalnak?

(Volt egy M* partink, ami egy amund piramis (de szép is a Powerslave borítója, órákig lehet böngészni) mellett lakott és a menetrendszerűen megjelenő kalandozók után mentek be és "örökölték" a felszerelést, gondosan otthagyva a piramis eredeti lakóinak cuccait.)

Grimdark reterátrajongóknak amúgy ajánlom Clint Eastwood Unforgiven c. filmjét,

Mintha olyan veszkófilm is lett volna, amiben fürdés közben próbálták meglepni a hőst, de ő a duplacsövű trágyaszaggatóval pancsolt... Talán pont szintén Clint bácsival.

Módosította KLM: 2017.08.31, 21:03

Dallasz

Dallasz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2498 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.08.31, 20:57

Hátööö, valakinek a szarás közbeni megöléséről nekem sok minden eszembe jut, de a dicsőség valahogy nem. 

Nos, figyelemmel arra, hogy a fegyvert magaddal vinni sem jutott eszedbe, nem meglepő. ;)

Egyébként bőven elég ilyen esetben, ha a küldetésért kapható tp/XP/stb. a szemed előtt lebeg.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]