Ugrás tartalomhoz

Fotó

Új MAGUS szerepjáték

• Válasz írásához lépj be
3690 hozzászólás érkezett eddig

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6521 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.08.31, 15:57

Kilhalm, a vért ráolvasztása ellen könnyű védekezni: felvesz egy erősebb bőrvértet, míg a "budin megtámadok valakit" nálam a mesélő fantáziaszegénységéről árulkodik, hogy nem tud kinyírni egy karaktert, csak akkor, ha az teljesen ki van szolgáltatva neki. Van egy rakat, ennél sokkal ötletesebb módszer is.
(Trónok harcát nem nézek, olvastam 3 könyvet, elég volt, nem jött be.)

_Kilhalm (NPC/NJK)

_Kilhalm (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2017.08.31, 15:56

Üdv!

Hát a 15+ év alatt amióta fórumozom mindig ez volt. A semmiről nem lehet beszélni. :sherlock:

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8571 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.08.31, 15:54

A topik dinamikája a következő:

10 Kijön az új kérdőív, aminek a kivesézése egy-két nap alatt lecseng.

20 Valakinek egy félmondatából elindul egy mellékes téma, egyre nagyobb off körökkel. Csütörtök környékére már nehéz megmondani a legutolsó oldal alapján, hogy a téma egyáltalán a MAGUS-ról szól-e.

30 Pénteken, ha nem jön időben az új kérdőív, jön néhány komment arról, hogy késik.

40 GOTO 10

:buszke:

_Kilhalm (NPC/NJK)

_Kilhalm (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2017.08.31, 15:24

Üdv!

Ez most teljesen OFF:

Ha legközelebb varázsló karakterrel játszom abból leszek kő gazdag, hogy olyan bűbájos vérteket készítek amikben lehet aludni és riasztanak ha valaki belép a szobába.

_Kilhalm (NPC/NJK)

_Kilhalm (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2017.08.31, 15:09

Üdv!

Orastes.

Tisztelettel kérlek. Kifejtenéd miért mesélői genyóság az, ha egy PC-t leszúrnak a budin, még az, hogy ráolvasztják a vértet nem?

_Kilhalm (NPC/NJK)

_Kilhalm (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2017.08.31, 14:58

Üdv!

Kilhalm, a Kopó az egy felsőligás tag, bár az alakváltó anur lenyomta, neki nem lenne sok gond. (Nem tudom ki az az Arya Stark :he: )

Azért a Kopót írtam mert se varázsolni nem tud, se a klánja támogatására nem számíthat. De akkor legyen a kopó butított (PC szintje +3 szintű) verziója.

Arya Stark a népszerű Game of Thrones sorozat egyik szereplője. Mások alakját felölteni képes orgyilkos. Bár erősen a "jelhordozó" kategóriába tartozik, mert zsenge kora ellenére tápos. Ő azért példa mert szintén nem tud tűzlabdát lőni, meg belső időzni. Csak sunnyogni meg harcolni, de inkább orgyilkolni.

Kaloz

Kaloz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1154 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.08.31, 14:52

KLM: Az agonizálás egy másik karakteremnél jött elő, szerencsére életúton kívül, mert meghaltam. Mondjukrá akkor mindenki más is. :)

_Kilhalm (NPC/NJK)

_Kilhalm (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2017.08.31, 14:43

Üdv!

Mondjuk nálunk ez sosem volt probléma, mindig is használtuk az ÚTK megfelelő passzusát:

• Ép sérülés vagy fele Fp esetén zavaró hátrány (-10 mindenre)
  • Fele Ép esetén jelentős hátrány (-25 mindenre) és mérsékelt vérzés (1Ép / 5 perc)
  • 4 Ép vagy alatta esetén végzetes hátrány (-50 mindenre) és heves vérzés (1Ép / 4 kör)

Valahogy segít a játékosoknak gondolkodni. Persze mi nem is köpönyeglobogtatós én vagyok a jani 1 Ép-ről leváglak stílusban játszottunk.

Pont ez a stílust szeretem én is. Ám az ÚTK-val az a bajom, hogy rengeteg energia lenne mindent kidolgozni. Ugye Selmo :D ? A mágia rendszer mint olyan nem is létezik. Az 5E-nek sincsen nagy, de feketén-fehéren le van írva, hogy melyik kaszt mit tud és a D&D 5E ontja a kiegészítőket. Az ÚTK-hoz meg egy "szaros" erősen kétséges, hogy mennyire használható bestiárium jelent csak meg.   

_Kilhalm (NPC/NJK)

_Kilhalm (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2017.08.31, 14:37

Üdv!

Kalóz: Ugye ott sem jött elő a 10% hápén való agonizálás problémája?

Ehhez a szabályhoz nem ragaszkodnék ha olyan partinak mesélnék akik hasonló ellenállást tanúsítanának. Szimplán letudnám annyival, hogy mit kíván meg a dramaturg.

De én szeretem az ilyen szabályokat.

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 2130 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.08.31, 14:33

Mondjuk nálunk ez sosem volt probléma, mindig is használtuk az ÚTK megfelelő passzusát:

• Ép sérülés vagy fele Fp esetén zavaró hátrány (-10 mindenre)
  • Fele Ép esetén jelentős hátrány (-25 mindenre) és mérsékelt vérzés (1Ép / 5 perc)
  • 4 Ép vagy alatta esetén végzetes hátrány (-50 mindenre) és heves vérzés (1Ép / 4 kör)

Valahogy segít a játékosoknak gondolkodni. Persze mi nem is köpönyeglobogtatós én vagyok a jani 1 Ép-ről leváglak stílusban játszottunk.

_Kilhalm (NPC/NJK)

_Kilhalm (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2017.08.31, 14:25

Üdv!

OK, egy partiban EGYSZER ez előfordul - mármint, hogy Garmacorra se Celestius, se Gudrid, se Badrid nem vigyáz.

És Celestiusnak sem "súg" Domvik valamely angyala.

Ennyi pont elég, nem kell Garmacornak mindenképpen meghalnia. Arról, hogy ki mennyire vigyázott rá meg döntsön a kocka...

De pont ő az akinek halálvágya van, üti-veri a szolgáit, akik ilyenkor inkább nem mennek a közelébe. Hullarészegen egyedül üldögél a mólón, és minden hétköznap verekszik egy ivóban. De ez már részletkérdés, mert lehet úgy is mesélni, hogy ilyenkor Domvik valamelyik "angyala" vigyáz rá.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6521 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.08.31, 14:24

Kilhalm, a Kopó az egy felsőligás tag, bár az alakváltó anur lenyomta, neki nem lenne sok gond. (Nem tudom ki az az Arya Stark :he: )

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12412 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.08.31, 14:20

De maradjak az alapvetésemnél. Van egy ürge akire ráolvasztották a vértjét, mondjuk túléli de kevés HP-val. Az alap rendszerben semmi baja az én elképzelésemben döglődik mint hal a szatyorban. Nekem ez tetszik jobban.

Nyílván ezek a szabályok elsősorban a PC-k kárára vannak, mert a legtöbb harci interakcióból az ellenséges NPC-k nem távoznak élve.

Valahogy a JK-k több NJK-t szoktak leölni, mint viszont és ezzel bizony az utolsó csapást könnyíted meg a JK-knak, ráadásul több adatot is kell számon tartanod mesélőként.

PErsze ha te ezt akarod :)

....

Kalóz: Ugye ott sem jött elő a 10% hápén való agonizálás problémája? 

Módosította KLM: 2017.08.31, 14:21

Kaloz

Kaloz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1154 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.08.31, 14:19

Sunnyogás vs teljesvért: A gorviki wier Ranagol-papomat megalázta egy csapat lovag. Este adott egy aranyat a szolgának, hogy küldje a főkolompost (csak az ő nevét tudta) a könyvtárba. Hát nyilván nem teljesvértben ment... A folyósón aztán Láthatatlanság evilági lények előtt+Hátbaszúrás Mf, a zajra kirontott a haverja is, akkor Elkoppintás+infralátás. Szorosan, de mindkettő megvolt.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12412 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.08.31, 14:17

WC-n meghalni elég dicstelen vég, de ha a JK emiatt sír, juttassuk eszébe a nagy embert: 

https://i2.wp.com/wanderingbakya.com/wp-content/uploads/2015/11/sevencrush.com_.jpg

(sajnos többszöri próbálkozásra sem engette beilleszteni ide a fórumra) :(

Végül is Vincent Vega kijutott a retyóról... 

(mondjuk főleg azért, mert barátaim nincsenek),

El sem tudom képzelni ez miért lehet. :gonosz: (Bocs, magas labda volt)

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2624 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.08.31, 14:15

(KLM: én meg akkora jenő vagyok, hogy egyedül megyek mindenhova (mondjuk főleg azért, mert barátaim nincsenek), még egy koncerten se lett semmi bajom, pedig gyakran legális kábítószert is fogyasztok!)

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12412 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.08.31, 14:13

Kilhalm, városi környezet és egy felbérelt tűzvarázsló kiszedi a legerősebb lovagot a páncéljából egy piti fémizzítás varázzsal, nem is kell hozzá magas szint.

BM Vakság detto (már ETK-ban) "kedves".

_Kilhalm (NPC/NJK)

_Kilhalm (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2017.08.31, 14:13

Üdv!

Kilhalm, városi környezet és egy felbérelt tűzvarázsló kiszedi a legerősebb lovagot a páncéljából egy piti fémizzítás varázzsal, nem is kell hozzá magas szint.

És tisztelettel, szerinted mi gyakoribb, a tűzvarázsló vagy a "maffiózó" ?  Amit én írtam ahoz elég egy nagyvárosi tolvajklán vagy 1-3 combosabb NPC. És ez miért is jobb?

De ez nem erről szól. Ha az ellenfél egy tűzvarázsló akkor nyilván ezt csinálja, de ha az ellenfél a Kopó vagy Arya Stark akkor meg amazt.

De maradjak az alapvetésemnél. Van egy ürge akire ráolvasztották a vértjét, mondjuk túléli de kevés HP-val. Az alap rendszerben semmi baja az én elképzelésemben döglődik mint hal a szatyorban. Nekem ez tetszik jobban.

Nyílván ezek a szabályok elsősorban a PC-k kárára vannak, mert a legtöbb harci interakcióból az ellenséges NPC-k nem távoznak élve.

Sphynx

Sphynx

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 914 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.08.31, 14:10

WC-n meghalni elég dicstelen vég, de ha a JK emiatt sír, juttassuk eszébe a nagy embert: 

https://i2.wp.com/wanderingbakya.com/wp-content/uploads/2015/11/sevencrush.com_.jpg

(sajnos többszöri próbálkozásra sem engette beilleszteni ide a fórumra) :(

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6521 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.08.31, 14:03

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]