Ugrás tartalomhoz

Fotó

MAGUS 2018

• Válasz írásához lépj be
1678 hozzászólás érkezett eddig

Kaloz

Kaloz

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 662 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Tegnap, 21:50

KLM: Én ezt inkább valahogy úgy képzelem, hogy kihajtják a söpredéket, és reménykednek hogy minél kevesebben jönnek vissza. Végülis lehet hogy máshol is megvan a titkos tudás, de inkább kivételesnek kéne lennie, semmint gyakorinak, mert különben elveszti az exkluzivitását.
Az abbitacélt én is valahogy így képzelem, a nem olyan jó sokfelé van, nem túl drága, és meg is tudják munkálni, a nagyon jó az nagyon drága, kevés van, és ha nem is mindenhol, de megvásárolható . A többi csodafém ugyanígy, minél jobb, annál ritkább, drágább, és kevesebb kovács tudja megmunkálni. De létezik, még ha a legtöbben csak a hírét is hallják.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 10505 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Tegnap, 20:27

Az ugye tiszta, hogy ha akvérként kivezényelnek a felszínre, akkor a többi akvér ellen védelmet nyújtó tárgyaidat (szimbiontákat, biovereket, etc) nem hagyod az otthoni öltözőszekrényben, mert akik maradnak, azok nem arról híresek, hogy ne vernék le róla a TUTO lakatot?

És igen, Doran esetében külön begyűjtőosztagok vannak. Gondolom Toronnál is. Meg a törpéknél is.
Meg minden kísérletező kedvű boszmester is szívesen rátenné a mocskos kezét egy halott aquirra... Stb.

De azért azt is tartom, hogy a legtöbb akvér talimán "napszemüveg" - ha emlékszel. Meg annyira azért ritka, mint mai napság egy - régebbi tipusú - irányított pct rakéta. Pláne annak kínai koppintása :gyagya:

- - -
Abbitról még egy szó: azért egy személyre szabott vért esetén lehet, hogy várnod kell egy évet. Ha sokat fizetsz, akkor egy felet.
De egy sodronying ott lesz a polcon 3-5 méretben (khálként viszont "így jártál").

Módosította KLM: Tegnap, 20:30

Kaloz

Kaloz

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 662 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Tegnap, 19:58

Orastes: Nos, a leírás alapján az abbitacél nem nagy extra, kb. azt tudja amit az ETK-ban is, illetve van a jobb abbit, az az ETK-s mithrillre hasonlítana teljesítményben is, de árban is. De KLM-el értek egyet, ha van rá pénzed elmész és megveszed.
TNG nálunk az ynevi James Bond, mindenki látta a filmeket, de senki se hiszi el, hogy igaz. :)

KLM: Aquirokat kb. a zászlóháborúkban vernek, abból meg volt 14 a kicsit több mint 3000 év alatt. Ráadásul szerintem nem elég az aquir cafrang, megfelelően tartósítani kell, az meg már eléggé titkos tudás, Doranban, Toronban biztos megvan, de máshol?

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 10505 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Tegnap, 18:55

@abbit
Szerintem az abbit az, amit pusztán pénzért meg lehet venni, személyre szabott vértet is akár, bár ahhoz "sorba kell állni".

Amúgy az aquir cafrangok is gyakoriak északon, főleg egy-egy ediomadi horda lecsapkodása után.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 5838 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Tegnap, 18:44

A leírása megvan, de hogy megjelenik, és ha igen, akkor játéktehnika is lesz hozzá, azt senki nem mondta. :) Gazdagabb, vagy magasabb szintű karekternél azért az abbitacél szerintem már alap dolog, a mindenféle lunír meg hasonló pedig lehet legendás kincs. (Lásd a jégacélt, amit Gorduin apja egy toroni Nemes Ház vitrinjéből kellett hogy ellopjon. Máshol nem is tudom említik-e.)

Az abbitot úgy kezelném, hogy olyan, amit nagy nehezen be lehet szerezni, de abból sem teljes vértet, vagy hasonlót, inkább egy-egy fegyvert, esetleg egy láncinget.

TNG meg a "legenda" kategóriába esik (sokak utálatának örvend) illetve egy darab említésre alapozva nem tenném be az "Ynev különleges anyagai" listába. Persze, az aquirok "alkatrészei" is megtalálhatóak egy csomó leírásban, de attól még nem lesznek gyakoriak Yneven bárhol. :nos:

Kaloz

Kaloz

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 662 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Tegnap, 17:03

KLM: Tharr-hitű aszisz boszorkánymesteri rend, kalandozásból hazatérő, a vagyonából erődöt építtető, majd tanítványokat fogadó főnökkel, akit természetesen a nagykirály pártját fogó helyi hercegkapitány is támogat, de azért független. Lehet persze, hogy sikerül leszerződtetni néhány kahrei mestert, de ahogy te mondod: nem csak pénzért.
A rendőr simán belenézhet a csomagtartóba (Alapos ok kell hozzá. Például hogy gyanús vagy.) ha valami cégzóna magánzsaruja főleg. És ebben az esetben a pénz nem biztos hogy elég. De ha egy magas polcon ülő céges intéz nekik igazolást, hogy ők a cég alkalmazottjai, a fegyverekre pedig engedélyük van? csak ehhez tényleg magas polcon kell ülni.

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 1718 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Tegnap, 16:46

De attól még feltételezem a parti látott már windlinget illetve a másik bandánál is létezett Doran. Meg Ordan.

Persze, nem világszinten lettek kivégezve, csak a JK-k nem hozhatták, így aztán nem kellett mindenféle kínos módon lekorlátozni őket. Van amikor valami nem fér bele az adott mesébe, mert 2 perc alatt megoldja. Vagy a mesélő valami olyan settinget állít fel. Srunban én pl. tervezem ilyen bandás csapat indítását, csupa tini, aki a pusztulatban tengődik. Így pl. nem lehet hermetikus mágus köztük csak sámán, meg nem pisztolyokhoz fognak érteni, hanem bunyóhoz, bunkókhoz, esetleg késekhez. Ami persze nem zárja ki, hogy 10 év múlva ne legyen valamelyikük utcai szamuráj kiborg AK98-cal, csak teljesen máshonnan indítunk.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 10505 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Tegnap, 16:23

KLM: Azt a félezer nyílágyút gondolom nem csak a pénzért gyártották le. Azaz ha én, a roppantgonosz aszisz BM meghívom őket a hatfős rendem frissen épített erődjébe, hogy tápolják föl egy kicsit a védelmet, nem biztos hogy eljönnek. Egy helyi főúr másfeledik szintű fiának simán lehet abbitacél páncélja attól, hogy az 5. szintű jöttmentnek nem adnak el ilyesmit. Ha a KM letisztázza hogy ilyen a világ, és következetesen tartja magát hozzá, belefér. Majd a másik mesélőnél kiéljük magunkat. :)
(Ha már CP2020, nem jó, ha a rendőrség egy rakás nehézfegyvert talál a csomagtartóban, kivéve ha sikerül valamilyen engedélyt szerezni hozzá. SIkerül? Magas szintű képzettséggel már igen.)

Ha te erődöt építettél egy BM renddel és köztudottan Rondagól híve vagy, akkor éppenséggel lehet, hogy egy csapat gorviki jelentkezik, pár giribichi mechanikussal és egy SRun rajongóval (koskoponya van a homlokára tetoválva, biztos szereti a SRunt).

Mondom: tőzsde van és nemzetközi reptér. A Csepp és Tengerben például. Ahol egyébként a fenti bekezdés gorviki enklávéja is szerepelt!

CP: Jenkiföldön a zsaru nem kutathatja át csak úgy a kocsidat - viszont ha egy US Army M2 .50 HMG feliratú láda van a csomagtartóban és rajta 100 euró, akkor simán lehet, hogy továbbenged (a 100 EB-t nem). 
De nem véletlenül mondtam "kalát". Az ott is az "olcsó,van dögivel" szinonímája - egy profi (6-7-es Combat Sense körüli) szólónál simán belefér, hogy vesz egy ilyet, egy teszkós eldobható mobilt és a balhé után 10 perccel mindez már egy fél kilós termitcsomag társaságában éri el a 2000 celsius fokot.

.
.
.

Azért ez továbbra is mesélői probléma, mint mondtad, ezt előre kell letisztázni. Én pl. a legutóbbi ED mesében megmondtam, hogy nincs windling, mert nekem nem hiányzik egy 30 centis, repülő, asztráldetektor. De ugyanígy a legutóbbi M* mesében az ÉSz területén játszottunk harci-marcikat, így jópár kaszt ki volt lőve - tűzvarázsló, boszorkány, bajvívó, varázsló stb.

De attól még feltételezem a parti látott már windlinget illetve a másik bandánál is létezett Doran. Meg Ordan.

Módosította KLM: Tegnap, 16:27

Kaloz

Kaloz

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 662 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Tegnap, 16:08

Selmo: Na ja, a sokat emlegetett "ahány csapat annyi Ynev" ilyenkor üt vissza. Nálunk is voltak elég komoly eltérések a KM-ek közt, volt ahol kentaurokat kergettünk a barlangokban, és volt gőzautó száguldozott az utcán. Régi szép emlékek. :D

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 1718 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Tegnap, 15:44

Azért ez továbbra is mesélői probléma, mint mondtad, ezt előre kell letisztázni. Én pl. a legutóbbi ED mesében megmondtam, hogy nincs windling, mert nekem nem hiányzik egy 30 centis, repülő, asztráldetektor. De ugyanígy a legutóbbi M* mesében az ÉSz területén játszottunk harci-marcikat, így jópár kaszt ki volt lőve - tűzvarázsló, boszorkány, bajvívó, varázsló stb. Ezért kell leülni és átbeszélni, hogy ez és az lesz. Meséltem úgy Final fantasyt, hogy mondtam, srácok, ez egy minimalista rendszer, full diablo szintű, öld meg a szörnyet, szedd fel a kincset, hogy tápolódni tudj és erősebb szörnyet tudj leölni. Nem is volt belőle probléma, hogy nincsenek harci módosítók, nincs harc közbeni mozgás vagy távolságszámolás. Jött a monszta vagy szétverték vagy futottak, next.

Kaloz

Kaloz

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 662 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Tegnap, 13:33

KLM: Azt a félezer nyílágyút gondolom nem csak a pénzért gyártották le. Azaz ha én, a roppantgonosz aszisz BM meghívom őket a hatfős rendem frissen épített erődjébe, hogy tápolják föl egy kicsit a védelmet, nem biztos hogy eljönnek. Egy helyi főúr másfeledik szintű fiának simán lehet abbitacél páncélja attól, hogy az 5. szintű jöttmentnek nem adnak el ilyesmit. Ha a KM letisztázza hogy ilyen a világ, és következetesen tartja magát hozzá, belefér. Majd a másik mesélőnél kiéljük magunkat. :)
(Ha már CP2020, nem jó, ha a rendőrség egy rakás nehézfegyvert talál a csomagtartóban, kivéve ha sikerül valamilyen engedélyt szerezni hozzá. SIkerül? Magas szintű képzettséggel már igen.)

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 10505 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Tegnap, 12:47

Selmo: Nem azzal volt a gond, hanem hogy elveszíti a jelentőségét a mágikus tárgy, ha a varázsló ingyen csinál. Mondjuk a dzsenn varázsló jellemébe bele is illett, hogy akkor ad ilyet a csapattársainak, ha kiérdemlik valamivel.

Hogy is mondjam, Cpunkban is "elveszíti a jelentőségét" a lenyomozhatatlan mobil meg a meló után egy adag termittel a kukába lökött "egyszerhasználatos" bérgyilkos-ak...

De hát ez egy olyan világ, ahol nemzetközi repterek meg tőzsde van. Meg az ifjú Carnelian hatalomra kerülésekor már ott tolongott a sok szerencsevadász, akik közül a két kahrei legyártotta a falanxnak az a félezer nyílágyút.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 10505 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Tegnap, 12:42

KLM: Mindegy mit akar a varázsló, ha a KM diszkréten megkéri a játékost, hogy ne csinálja már, na.

Blob: Inkább ez mint a bronz. :)

Ennyi erővel a fejvadászt is megkérheti, hogy ugyan már ne orgyilkoljon. Ha a KM nem tud/akar kezelni egy mozaikmágust vagy egy boszorkányt, akkor ne engedje hozni, ne pedig kiherélje.

A +1-en túl egyébként ilyesmivel ad&d, srun és cpunk mesélőnél is összefutottam.

"Nem, ötödik szintig nem kapsz Sleep varázslatot, mert tápos"
"Nem, ötezer nuyenért sem tudsz egy doboz apds lőszert szerezni az Ares Predatorodhoz"
"Nem, egy AKt nem szerezhetsz".

Kaloz

Kaloz

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 662 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Tegnap, 12:37

Selmo: Nem azzal volt a gond, hanem hogy elveszíti a jelentőségét a mágikus tárgy, ha a varázsló ingyen csinál. Mondjuk a dzsenn varázsló jellemébe bele is illett, hogy akkor ad ilyet a csapattársainak, ha kiérdemlik valamivel.

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 1718 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Tegnap, 12:25

KLM: Mindegy mit akar a varázsló, ha a KM diszkréten megkéri a játékost, hogy ne csinálja már, na.

Blob: Inkább ez mint a bronz. :)

Ennyi erővel a fejvadászt is megkérheti, hogy ugyan már ne orgyilkoljon. Ha a KM nem tud/akar kezelni egy mozaikmágust vagy egy boszorkányt, akkor ne engedje hozni, ne pedig kiherélje.

• KLM kedvelte ezt

Kaloz

Kaloz

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 662 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Tegnap, 12:18

Orastes: A leírása megvan, de hogy megjelenik, és ha igen, akkor játéktehnika is lesz hozzá, azt senki nem mondta. :) Gazdagabb, vagy magasabb szintű karekternél azért az abbitacél szerintem már alap dolog, a mindenféle lunír meg hasonló pedig lehet legendás kincs. (Lásd a jégacélt, amit Gorduin apja egy toroni Nemes Ház vitrinjéből kellett hogy ellopjon. Máshol nem is tudom említik-e.)

Dronner: Ha már ízlés, emlegettük itt valahol, hogy mi kéne az alapkönyvbe: bronzvért, vagy ismétlő nyílpuska? Mert ami ott megjelenik az meghatározza a későbbieket is, lásd a KKUK-t, ami után elég nehéz volt bojlerről, rovarriasztó varázsjelről, és gépíjról beszélni, pedig hát léteztek már akkor is.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 10505 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Tegnap, 11:55

@Orastes és vörös lunir
Crantai kóborlótól "örököltünk".

morgorito

morgorito

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 157 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Tegnap, 11:55

Azért, elég unalmas az, ha a parti boszorkánya mindenkiből rabszolgát csinál, vagy a mozaikmágus mindenkire rácsesz egy hűség mentálbélyeget. Mer ez vicces egyszer, de ha valaki szokást csinál belőle, az eredmény az lesz, hogy mindenki úgy építi a karakterét, hogy irdatlan magas pszi-pajzsokat szerez, vagy szolgát játszik.

Ez pedig szerintem alapvető problémája a boszorkány kaszttal, úgy an-bloc. UTK-ban legalábbis tuti, de ha jó emlékszem nem sokkal jobb a helyzet a többi kiadásban sem. 

De ha valaki szeret így játszani, ő dolga, de engem pölö azért zavart.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 5838 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Tegnap, 11:46

Dronner, nem az a baj hogy vannak ilyen anyagok, hanem tipikusan olyan dolog, hogy egy játékosnak mikor lesz vöröslunírból, vagy élő fémből bármije? Tipikusan olyan anyag, ami alapkönyvben hót fölösleges, mehet netes kiegbe, vagy hasonlóba.

Spoiler

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5127 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Tegnap, 11:38

Most tényleg ízlésről vitatkozunk? Miért baj az, hogy ha van egy normális rendszer, amihez vannak ilyen opcionális kiegészítő dolgok, mint pl. a fémek, amiket vagy használtok, vagy nem, de egyesek szeretnék vele színesíteni a játékukat (engem mondjuk, sose fogott meg a téma)?

Lehet, hogy egyedül vagyok vele, de egyre inkább az az érzésem, hogy a menő progress fanokat már az is zavarja, ha a lehetőség megvan a másként játékra... Pár év múlva TEK-kel karöltve razziázni is fogtok, hogy mindenki úgy játszik-e ahogy ti szeretnétek? :para:

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]