Ugrás tartalomhoz

Fotó

MAGUS 2018

• Válasz írásához lépj be
1849 hozzászólás érkezett eddig

Avangion

Avangion

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 323 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.08.07, 19:29

Némileg OFF, de a hozzászólásokból összeáll egy MAGUS sajátosság:

De továbbra is úgy gondolom, hogy bronzvértek helyett ... jobb lett volna, ha a szerepjáték szabálykönyv jobban lefedi az alapját képező irodalmi világot

De komolyan bele kellett volna rakni szerinted az egyszerű halandó számára beszerezhetetlen cuccokat (Tier felszerelései ), meg ugye milyen hasznos volt az a sok aquir ereklye a summáriumban is?

...a mesélőnk tűzzel-vassal irtott minden tápolási kisérletet. Abbitacél? Kahrei nyílpuska? Varázstárgy? Még mit nem! Úgyhogy csak ültünk ott a többszáz aranyas vagyonunkon..

Klasszikus MAGUS jellegzetesség:

- a regények a fontosak, mert azoktól lesz a világ "egyedi", meg több, mint a (többnyire) lenézett tucatfantasyk, mint a D&D

- pakoljuk tele a regények zömét táposabbnál táposabb szereplőkkel (jó esetben régi saját karaktereink) és még táposabb cuccokkal, had csorogjon a nyála a sok kis kockának

- mindenhol hangsúlyozzuk, hogy "de ilyen ám csak a regényekben lévő szereplőknek lehet, Te ezt játékban soha nem érheted el"

- írjunk lenéző cikkeket a tápolásról és iránymutatót az igazzy szerepjátékhoz

- végül az új MAGUS rendszer mindenképpen képezze le az alapjául szolgáló irodalmi világot, mely jellemzően olyan dolgokról ír, amik a játékosoknak úgysem lehetnek

:hogymi:

• Nocturna, aluminiumtrioxid és Gkar kedveli ezt.

Kaloz

Kaloz

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 717 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.08.07, 18:56

KLM: Na, a D&D az a játék, amiről jóformán semmit se tudok. 

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 10568 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.08.07, 18:52

Bár náluk amúgy is 20. szintű félaquir varázslók voltak 200-as TÉ-vel és 300-as VÉ-vel, sárkányháton. :D

Hja, én 1994-ben futottam bele olyanba, akinek 52. szintű tűzvarázslója volt. Jó, persze addigra már megvolt az, aki levágta Vadert és felrúgta a Császárt SWban, illetve D&D-ben elmondott egy Szent Mondatot.

Ránk ez csak annyira volt hatással, hogy a mesélőnk tűzzel-vassal irtott minden tápolási kisérletet. Abbitacél? Kahrei nyílpuska? Varázstárgy? Még mit nem! Úgyhogy csak ültünk ott a többszáz aranyas vagyonunkon.. :D

Aha, ebben a fázisban ért minket a 3rd D&D, a harmadik tsz-en elérhető "egyéb varázstárgy készítése" feattel (vagy mi volt a neve). Az akkor nagyon jól esett.

Kaloz

Kaloz

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 717 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.08.07, 17:39

Bár náluk amúgy is 20. szintű félaquir varázslók voltak 200-as TÉ-vel és 300-as VÉ-vel, sárkányháton. :D

Hja, én 1994-ben futottam bele olyanba, akinek 52. szintű tűzvarázslója volt. Jó, persze addigra már megvolt az, aki levágta Vadert és felrúgta a Császárt SWban, illetve D&D-ben elmondott egy Szent Mondatot.

Ránk ez csak annyira volt hatással, hogy a mesélőnk tűzzel-vassal irtott minden tápolási kisérletet. Abbitacél? Kahrei nyílpuska? Varázstárgy? Még mit nem! Úgyhogy csak ültünk ott a többszáz aranyas vagyonunkon..:D

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 10568 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.08.07, 16:49

Kaloz

Kaloz

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 717 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.08.07, 16:36

Diocletianus: Ellent kell mondanom. Az én tapasztalatom, hogy a MAGUS népszerűsége épp annak köszönhető, hogy olyan lett amilyen. Mi nem olvastunk akkoriban szinte semmit (Mégis miből?) úgyhogy azt játszottunk ami összejött. High, low, dark, nálunk mindenféle fantasy volt, csak a mesélőtől és a hangulatától függött. Ami a világot illeti, volt olyan aki azért kritizálta JvdB csajos regényét, mert emeletes házak voltak benne..:P

Gkar: Hiszed vagy sem, tudok olyan csapatot akiknek nagyon hasznos volt. Bár náluk amúgy is 20. szintű félaquir varázslók voltak 200-as TÉ-vel és 300-as VÉ-vel, sárkányháton. :D

• Gkar kedvelte ezt

Gkar

Gkar

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 278 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.08.07, 16:15

jobb lett volna, ha a szerepjáték szabálykönyv jobban lefedi az alapját képező irodalmi világot

Ha példát akarsz akkor itt van rá egy. Köszi hogy írtál egyet. Egyébként itt nem rád vagy a hozzád hasonlókra gondoltam hanem az át/felül/keresztbe írások nagymestereire.  
A 93-ban kiadott alapkönyv, hogy is tudott volna megfelelni az irodalmi műveknek? Amikor 2 kivételével azok később jelentek meg. De komolyan bele kellett volna rakni szerinted az egyszerű halandó számára beszerezhetetlen cuccokat (Tier felszerelései ), meg ugye milyen hasznos volt az a sok aquir ereklye a summáriumban is?

Módosította Gkar: 2017.08.07, 16:15

Diocletianus

Diocletianus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1302 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.08.07, 15:38

Nélkülözhetetlenek?

Inkább rendkívül károsak voltak így visszagondolva (pár mű kivételével). Szerintem iszonyat sokat ártottak, az a sok írói baromság nagyon sok mindent félre vitt. Mert ugye azért szar a "NAGYZŐŐŐD" is mert írói "f***ság" helyett bronzvért van csak benne. 

Szerintem abban nincs vita, hogy jelentek meg MAGUS logó alatt szép számmal olyan regények, novelláskötetek, amelyek többet ártottak, mint használtak. De ez szerintem elsősorban annak volt köszönhető, hogy irodalmilag voltak rosszak, nem azért, mert az írók el mertek szakadni a kvázi-középkortól.

Mondjuk "sok írói baromság" emlegetése helyett néhány konkrétum megnevezése többet lendítene a vitán. (Hasonlóan a csúsztatásokhoz. Pl. sehol nem mondtam, hogy a Nagy Zöld szar volt, sőt szerintem teljesen jó volt a '90-es években. De továbbra is úgy gondolom, hogy bronzvértek helyett - amik nem nagyon jelentek meg sehol, semmilyen kalandmodulban sem - jobb lett volna, ha a szerepjáték szabálykönyv jobban lefedi az alapját képező irodalmi világot.)

Üdv:

D.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 10568 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.08.07, 14:00

. Az általam ismert többség éppolyan tucatfantasy-ként játszotta a MAGUS-t mintha DnD, Káosz, vagy Középfölde lett volna. Éppen azért, mert nem "írói fassság" volt az alapkönyvben hanem bronzvért.

Marvin, hallod? :)

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6043 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.08.07, 13:36

(OFF)A D&D3E alapkönyve vállalható volt. Volt benne némi katyvasz egy-két varázslat leírásánál, illetve a papi szférák képességei (tehát nem maguk a listák vagy a varázslatok) hiányoztak belőle, de azért lehetett vele játszani és így is rendezettebb volt az M* -nél. Ami kinyírta, az a kiadói dilettanizmus, amikor egy kulcsszavakban gazdag játékhoz a következő könyv úgy jön ki, hogy más a kulcsszó fordítása (pl. Martial Weapon: harci fegyver/harcművészeti fegyver). A Játékosok Könyve alapján a Mesélők Könyve és a modulok teljesen követhetetlenek voltak. A kiadó pedig sem errátát nem adott az alapkönyvhöz, sem összefésült szószedetet, hogy megkönnyítse a "restaurálást". Váltottam is 3.5-re, az ingyenes SRD alapján.

Bulldy(/OFF)

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1890 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.08.07, 13:32

Miért, a M* még mindig az? Hány aktív játékosa lehet? Pár száz? Vagy tán ezer is megvan?

Fennmaradásának oka sztem főleg a lent sűrűn emlegetett tompultság és szellemi restség (én nem próbáltam, de ismerősi körben gyakori tapasztalat bármi új játék felmutatásakor, hogy á, nem, a M* a jó, mert az ismerjük, minek elolvasni bármi mást).

Kaloz

Kaloz

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 717 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.08.07, 13:27

Selmo: Nem ork különleges képesség volt az okádás, hanem ogár. :)

Szerintem amúgy ha a Káosz jön ki a MAGUS helyett, most is az lenne a téma. Az általam ismert többség éppolyan tucatfantasy-ként játszotta a MAGUS-t mintha DnD, Káosz, vagy Középfölde lett volna. Éppen azért, mert nem "írói fassság" volt az alapkönyvben hanem bronzvért.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 10568 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.08.07, 13:07

KLM: Mennyiben előny, ha akármilyen szerepjátékos brandhez "folyamatosan jön ki" valami huszadrangú ponyva? Jobb lesz ettől a játéknak?

Mivel a konkurrenciához meg nem jött, pláne nem folyamatosan, tudsz más okot mondani, ami miatt még mindig a M* "A" szerepjáték Magyarországon? 

Nem ismerem hazánk összes M*-játékosát, de a nagy részükre (hogy pontosan hány %, azt nemtom, legyen mondjuk 60%) jellemző volt a kráni fejvadászok abbitacél csecsemőszív karimáján való monomániás rugózás

Nem tudom, nekem azért rémlik némi "WTF" a S*-ban megjelent "reboot" kapcsán, bár én sem ismerek mintegy 29800 főt, abból a harmincezerből, akik megvették a ZŐDet.

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1890 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.08.07, 13:03

KLM: Mennyiben előny, ha akármilyen szerepjátékos brandhez "folyamatosan jön ki" valami huszadrangú ponyva? Jobb lesz ettől a játéknak?

Nem ismerem hazánk összes M*-játékosát, de a nagy részükre (hogy pontosan hány %, azt nemtom, legyen mondjuk 60%) jellemző volt a kráni fejvadászok abbitacél csecsemőszív karimáján való monomániás rugózás akkor is, amikor ezerszer érdekesebb dolgok voltak az orruk előtt magyarul  IS.

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1890 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.08.07, 12:51

Selmo:

Szerepjáték = kalandozós fantasy? De még ha így is lenne, csak a 10 éve megjelent KéM köré a szerző és a játékosi közösség akkora tőkét halmozott fel ötletekben és tök ingyenes kiadványokban, ami legalábbis versenyképes a M* körüli erőlködésekkel. 

Amúgy maga a Szent Zöld is hihetetlenül morbid, önmagának ellentmondó és hibáktól hemzsegő katyvasz lett az évek folyamán már a hivatalos kánonon belül, hozzá képest a DnD3e teljesen játszható volt a magyar alapkönyvekkel is homályos emlékeim szerint.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 10568 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.08.07, 12:50

Regények nélkül soha nem játszott volna senki semmit? Tényleg olyan nélkülözhetetlenek, meg olyan sokkal hozzájárultak az adott játék fejlődéséhez? 

Úgy érzem kimaradt pár lépés abból, hogy az állításomból:

alighanem a lehet az oka, hogy egyrészt a Mókushoz folyamatosan jön ki az irodalom (olyan-amilyen, de van), másrészt meg a felsoroltak fordítási hibái 

hogyan is következik, a beidézett két mondatod? Meg miért is maradt ki, hogy a M* "hardcore" mekkora része csőlátó szerinted?

Értem én, hogy nem szereted a ZŐD-et - legális álláspont, ki lehetne csúsztatások nélkül is fejteni, nem?

Gkar

Gkar

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 278 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.08.07, 12:36

Nélkülözhetetlenek?

Inkább rendkívül károsak voltak így visszagondolva (pár mű kivételével). Szerintem iszonyat sokat ártottak, az a sok írói baromság nagyon sok mindent félre vitt. Mert ugye azért szar a "NAGYZŐŐŐD" is mert írói "f***ság" helyett bronzvért van csak benne. 

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 1723 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.08.07, 12:22

Cundior:

Tévedés, nem küldenélek el semerre, ugyanis magyarul is kijött meglepően sok minden (a piac méreteihez képest legalábbis tuti, pl. CoC, Vámpír, 7Tenger, Ars Magica, Shadowrun, CP2020, DnD3e, MERP, plusz profi és amatőr hazai fejlesztésű cuccok tucatjai), szóval a nyelv sem lehet akadály, ennek fényében még érthetetlenebb a honi közönség beteges M*-fixációja. Na én ebben látom a szellemi hanyatlást, nem abban, ha a népek beérik 600 helyett 20 skillel.

Pedig nagyon egyszerű a megoldás: ezekből egyedül a D&D3E opció még a kalandozós-fantasy játékra. Csak mint azt KLM is említette, vannak "némi" problémák a magyar nyelvű alapkönyvekkel. Magyar alternatívának meg ugye maradt a szélesebb népek által is ismert KéM meg Káosz. Namost, aki nem látja sem viccesnek, sem szerepjátékalapanyagnak a "jól leokádlak" ork különleges képességet, az máris eléggé beszűkült választási lehetőségek előtt áll.

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1890 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.08.07, 12:10

Regények nélkül soha nem játszott volna senki semmit? Tényleg olyan nélkülözhetetlenek, meg olyan sokkal hozzájárultak az adott játék fejlődéséhez? Nekem meg csomó ismerősnek sikerült úgy játszani évtizedeken át, hogy ezekből bármit fogyasztott volna, aki nagy néha megpróbálta, legtöbbször megbánta.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 10568 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.08.07, 11:34

Cundior: Szeretni lehet bármit, de a M*-törzsgárda nagy részére jellemző csőlátás, 

Hmm... Mennyi az a nagy rész? 10%? Vagy 80%?

KLM: Tényleg ezek a többnyire hulladék gaming regények tartották el a hőskorban az AD&D 2nd. világait, a Shadowrunt meg a többit? 

Ez mintha nem kicsi bakugrás lenne ahhoz képest, hogy a M*-hoz folyamatosan jelent meg magyarul irodalom, nem igaz?  

(Amúgy D&D-hez volt rajzfilmsorozat, az SSI is kihozott egy rakás cuccot, stb).

Módosította KLM: 2017.08.07, 11:35

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]