Ugrás tartalomhoz

Játék készítési, kivitelezési trükkök

• Válasz írásához lépj be
2986 hozzászólás érkezett eddig

Metttyu

Metttyu

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 97 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.01.17, 14:01

Sziasztok!

Tudtok olyan helyet ahol speciális méretet is laminálnak?

Vagy csak úgy lehet, hogy A4-ből kivágni?

Hol lehet venni olyan szárazon törölhető filcet aminek a kupakján van egy kis szivacs?

Köszi!

Butcher1980

Butcher1980

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 6 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2017.01.16, 19:08

Sziasztok!

Játéktábla elkészítésében vagyok éppen benne. Kísérletezek a laminálással. A fényes fóliával marha jól néz ki a tábla, viszont csúszik és csillog . Szereztem matt fóliát az nem csúszik annyira viszont nagyon tompa lett az egész. Igaz a amtt fólia 125 micronos, lehet a 80 assal nem lenne ennyire tompa. Nem tudom, hogy kísérletezett e ezzel valaki, vagy lenne e esetleg valakinek ezzel kapcsolatosan jó tanácsa.

Előre is köszi.

Szelephezag

Szelephezag

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 4 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2016.12.01, 22:06

Hello

Érdekelne olyan hely ahol nyomtatnák kártyákat a Dominion társashoz. Lehetőleg olyan cég érdekelne akik a papír anyagát is hasonlóan betudnák lőni. Ha van valaki akinek van ezzel kapcsolatba tapasztalata , vagy csináltatott a Dominionhoz kártyákat irjon

bontapeter86 kukac gmail pont hu 

Caliber

Caliber

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 1 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2016.11.21, 07:10

Sziasztok! Tanacsot kernek: melyik nyomda vallalna komplett tarsasjatek keszitest? Egy darabrol lenne szo, jatektabla,doboz,kartyak stb. Leginkabb magyar ceg erdekelne. Ha van valakinek tapasztalata szivesen vennem:)

Szilferenc kukac yahoo pont com

Swifty

Swifty

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 861 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.09.27, 11:45

Hümm, hát, igazából csak törekednék a jó színvonalra, de ha ilyen macerás, akkor körbenézek nyomdafronton, köszi a segítséget.

Fellegh

Fellegh

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 115 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.09.27, 09:23

Otthon csináltam ilyet, de többet nem csinálnék.

Öntapadós lapra nyomtattam fotónyomtatóval. Ezt lamináltam, majd ráragasztottam 2mm vastag kartonra (from Panton). Eddig minden tökéletes volt. A projekt ott bukott, hogy összehajtható táblát szerettem volna csinálni és ahhoz már kevés voltam.

Egyszerűbb, ha nyomdával csináltatod meg az egész táblát, nekik van benne tapasztalatuk.

Van egy négyzetrácsom egy pdf-ben, ebből szeretnék egy társasjáték táblát készíteni, majdnem profi kivitelezéssel. Valaki, aki már végzett ilyet, megosztaná a tapasztalatait, how-to-kat?

(Amit én gondolok: 1. öntapadós matricára nyomtatni (pl. savix.hu??), 2. valahonnan venni kemény lapot (ezt valami Pantonból? Hány grammosat? 3. ráragasztani... (és imádkozni, hogy ne legyen hullámos??) )

Köszi a segítséget előre is!

Swifty

Swifty

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 861 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.09.26, 12:56

Van egy négyzetrácsom egy pdf-ben, ebből szeretnék egy társasjáték táblát készíteni, majdnem profi kivitelezéssel. Valaki, aki már végzett ilyet, megosztaná a tapasztalatait, how-to-kat?

(Amit én gondolok: 1. öntapadós matricára nyomtatni (pl. savix.hu??), 2. valahonnan venni kemény lapot (ezt valami Pantonból? Hány grammosat? 3. ráragasztani... (és imádkozni, hogy ne legyen hullámos??) )

Köszi a segítséget előre is!

• luckyl és kalippoo kedveli ezt.

GerMe

GerMe

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 1 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2016.09.19, 11:09

Sziasztok!

Szeretném magamnak legyártani a Colt express horses & stagecoach-t. Ezért nagyon hálás lennék, ha valaki beskennelné a lapokat. És ha még a postakocsit is szétszedné e célból, akkor az lenne a csúcs! :)

Ha valaki megteszi, akkor annak előre is NAAAAAGY köszönet!!!!  :leborul:

fortian

fortian

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 19 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.04.21, 13:52

Sziasztok!

Aki már nyomtatott kártyát valahol lenne olyan szíves és megosztaná tapasztalatát velem, mert szeretnék nyomtattatni kb 800 db kártyát és nincs tapasztalatom ezzel kapcsolatban.

Jó lenne tudni melyik nyomda vállal,milyen paraméterekkel mennyiért, megbízhatóság, minőség és nem csillagászati áron.

Több nyomdát és nyomtatószalont nézegettem, de könnyebb lenne a döntésem tanácsokkal.

Továbbá milyen papírra,hány grammosra érdemes nyomtatni ha kártyavédőzöm?

Köszönöm a segítséget!

Aldus

Aldus

Smiling Aquirs

• Fórumita
  • 181 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.04.12, 18:14

láttam playmat-re kérdést, azt szeretném megkérdezni, hogy ti hol csináltatjátok / csináltattátok?

Sziasztok!

Ez a kérdés engem is érdekelne.

Ha tud valaki helyi "gyártót", kérem ossza meg velem is. Köszi előre is!

parafater

parafater

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 10 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2016.04.08, 11:14

Már nem aktuális, köszi! 

Sziasztok!

Remélem jó helyre írok az alábbi témával kapcsolatban:

Nagy Alien rajongóként elhatároztam magam és rendeltem egy 1989-es, Leading Edge Games által gyártott elég ritka Aliens: The Board Game társasjátékot. 

https://boardgamegeek.com/boardgame/1770/aliens

Mivel nem túl olcsó használtan és nehéz találni szép állapotút, így arra gondoltam, hogy nem ezt nyüstölném esténként, hanem csinálnék belőle egy replikát egy kicsit masszívabb táblával és kiegészítőkkel. 

Két kérdésem is lenne:

Van olyan itt, akinek van tapasztalata nyomdai témában, valamint a kivitelezésben?

Van olyan itt, aki várásolna is egy ilyen replika társasjátékot az eredeti ár töredékéért?

Gondolom minél nagyobb az igény, annál alacsonyabb a költség a nyomdai munkával.

Hangsúlyozni szeretném, hogy nem a meggazdagodás a célom, hanem, hogy minél több rajongóhoz eljuthasson itt Magyarországon ez a nagyon jó kis társasjáték! 

PM please!

Üdv,

PF

Aratan

Aratan

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 69 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.04.05, 08:13

Én csináltam a fordításhoz, bár nem minden kártyához, és nem sztenderd méretű lapokkal...

Blood Bowl Team Managerhez keresek kártya template-eket (pl. psd-ben); a boardgamegeek-et kb. átnéztem, de nem találtam.

Swifty

Swifty

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 861 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.04.04, 14:43

Blood Bowl Team Managerhez keresek kártya template-eket (pl. psd-ben); a boardgamegeek-et kb. átnéztem, de nem találtam.

parafater

parafater

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 10 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2016.04.03, 11:32

Sziasztok!

Remélem jó helyre írok az alábbi témával kapcsolatban:

Nagy Alien rajongóként elhatároztam magam és rendeltem egy 1989-es, Leading Edge Games által gyártott elég ritka Aliens: The Board Game társasjátékot. 

https://boardgamegeek.com/boardgame/1770/aliens

Mivel nem túl olcsó használtan és nehéz találni szép állapotút, így arra gondoltam, hogy nem ezt nyüstölném esténként, hanem csinálnék belőle egy replikát egy kicsit masszívabb táblával és kiegészítőkkel. 

Két kérdésem is lenne:

Van olyan itt, akinek van tapasztalata nyomdai témában, valamint a kivitelezésben?

Van olyan itt, aki várásolna is egy ilyen replika társasjátékot az eredeti ár töredékéért?

Gondolom minél nagyobb az igény, annál alacsonyabb a költség a nyomdai munkával.

Hangsúlyozni szeretném, hogy nem a meggazdagodás a célom, hanem, hogy minél több rajongóhoz eljuthasson itt Magyarországon ez a nagyon jó kis társasjáték! 

PM please!

Üdv,

PF

nimfas

nimfas

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 47 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2016.03.31, 10:06

Őket nézted már?

Www.savix.hu

glad

glad

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 891 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.31, 08:10

Vedozom, de 2 oldali szines kartya a terv. Vegulis nevjegykartya vastagsag is megteszi, csak nem tudom hol s olcson is kellene...

Nyomda 7500 forinttol csinalja ha 1 paklit akarsz, az draga :S (persze ha tobb paklit akarsz ugy mar olcsobb lenne, de en csak egyet akarnek :)

Aquiss

Aquiss

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 495 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.30, 23:52

Hát ha úgyis védőzöd, és nem akarsz kétoldalas nyomtatást, akkor így elsőre a sima Copyguru (vagy Copy General) szalonokat választanám.

Sziasztok,

Pesten akarnek 54 jatekkartyat nyomtatni, ki hol tenne meg?

Majd kesobb ugyis besleeveznem, tehat csak relative vastag papirra gondolnek, mi a bevalt ilyen kis mennyisegben?

glad

glad

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 891 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.30, 13:51

Sziasztok,

Pesten akarnek 54 jatekkartyat nyomtatni, ki hol tenne meg?

Majd kesobb ugyis besleeveznem, tehat csak relative vastag papirra gondolnek, mi a bevalt ilyen kis mennyisegben?

Bolem

Bolem

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 228 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.01, 11:18

Sziasztok!
BGG-n találtam ezt a képet:

https://goo.gl/dC5LTB

Nem tudja valaki, minek hívják ezt a fekete matricát magyarul? Autós webshopokban találni hasonlót, de hátha olcsóbban papírboltban is elérhető, csak nem tudom milyen néven keressem.

Másik kérdés a témához: Olyan helyet tudtok, ahol a tábla "színét" lehetne nyomtatni, hasonló ragasztós ívre?

bahon

bahon

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 85 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2016.02.16, 20:35

Ez nagyon remek hír! Igényes munka, remélem itt is megosztod majd a késztermékeket!

...van, akit érdekel! :)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]