Ugrás tartalomhoz

Játék készítési, kivitelezési trükkök

• Válasz írásához lépj be
2986 hozzászólás érkezett eddig

mclucas

mclucas

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 148 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.09.02, 21:14

sziasztok!

van ötletek kártyatartó készítésére? a talisman sokadik kiegészítője után igencsak megszaporodtak a lapok és kéne valami amibe praktikusan tudnám tárolni játék közben. Találtam neten párat (pl. e-raptor) de közel tizezer pénzt azért nem adnék ki érte.

válaszokat/tippeket eőre is nagyon köszönöm!!

üdv!

boresit

boresit

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 69 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.21, 07:12

Kedves kollégák, valaki esetleg elkészítette már a Game of Thrones 2.ed. magyarosított kártyáit nyomtatható, esetleg kártyagyáras formátumban? Ha igen, kérem írjon nekem - ha nem, akkor megcsinálom a közeljövőben...

Köszönettel és barátsággal,

Sándor

jamie

jamie

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 259 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2014.07.28, 08:20

Tudok egy oldalt ahol A4 es öntapadó "matrica" fotópapír van jó áron. 700 Ft 20 lap, ez szerintem nagyon jó én ezt használtam. Keress rá a gold-media ra. Üdv

köszi szépen! végül egy ismerős nyomtatta ki a nyomdagépével matricás lapokra és ráragasztgattam a németre az angol scannelt matricákat.

Egyébként a World of Warcraft - Shadow of War-ról van szó. Azokat a lapokat amelyeket jól be kell keverni mint az itemek, eventek kártyavédőztem, de a talenteket és a spelleket nem, mert így is igényesen nézett ki és úgysem kopik, mert nem kell keverni csak kiválasztani és a karakterlapra helyezni.
Úgyhogy végre teljes lett a WoW társas gyűjteményem, már csak ki kéne festeni! :)

rferenc

rferenc

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 56 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.07.28, 07:22

Tudok egy oldalt ahol A4 es öntapadó "matrica" fotópapír van jó áron. 700 Ft 20 lap, ez szerintem nagyon jó én ezt használtam. Keress rá a gold-media ra. Üdv

Nekem az a megoldás vált be, hogy komplett kártyákat gyártok. Kinyomtattatom lézer nyomtatóval 300g-os papírra kétoldalasan (kártya eleje színes, hátlap f/f) kivágom, és le sarok kerekítem. Néztem a kártyavédős megoldást is, de az nekem annyira nem jött be, és árban a kártyavédők kb ugyan annyira jöttek ki, mint a fekete fehér hátlap... ~30 ft / kártyára jött ki nekem így.

Kártyára ragasztást én mellőzném...

De ha tényleg profi megoldást szeretnél akkor lehet rendelni külföldről egyedi kártyákat. Nyilván ez a legdrágább megoldás. Kb ~40-60 ft / kártyára jöhet ki szállítással. Persze mennyiség biztos nagyon befolyásolja. Ezt a verziót még nem próbáltam.

Sziasztok!

Ti, hogy szoktatok magyarítani kártyalapokat?

Az a helyzet, hogy lesz egy német játékom, amihez ha minden jól megy megkapom az angol lapokat scannelve (köszi Kydaira :D ) és rá kéne illesztenem a lapokra az angol verziót, mert németül semmit nem tudok...
Nekem ezek jutottak eszembe:
-Kinyomtatom simán színesben papírlapra, kivágom és egy kártyavédőbe helyezem őket, a kártya elé a lapot.
-Ugyanezt, csak ráragasztom papír ragasztóval szépen egyenletesen. Opcionálisan a keverést elősegítendő sztem nem árt egy kártyavédő itt sem.
-Matrica lapokra nyomtatom és simán kivágom és ráragasztom a kártyára. Talán ez tűnik a legigényesebb ötletnek, de eddig kicsit belenézve a témába a matricás lapok nem olcsóak. Ha esetleg tud valaki linkelni olyat ami megéri azt megköszönném. Olyanban gondolkodtam, hogy A4-es nagy matricás lapra beszerkesztem a kis kártyákat, kinyomtatom és kivágom.

Más ötlet? :)

Módosította rferenc: 2014.07.28, 07:26

boresit

boresit

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 69 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.07.27, 20:15

Szia Mindenki,

ismer valaki olyan asztalost, aki társasjáték elemeket fából el tudna készíteni? Első körben prototípusok kellenének, nyilván nem kocka meg korong jelölő, de esetleg kis szériás gyártás is összejöhet belőle.

Köszönettel,

S.

Bolem

Bolem

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 228 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.07.14, 21:41

Sziasztok!
Ilyen akril korongokat lehet kapni itthon?
http://www.litko.net/product_images/a/814/GMB017c-product-main__98834_zoom.jpg
Figurákat ragasztanék rá...

bithalver

bithalver

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 198 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.04, 21:29

Ez valóban nem lenne lehetetlen, csak találnom kell megfelelően méretezhető / darabolható lapot amire felmehetnek a matricák. Ki fogom próbálni!

Egyes papírboltokban lehet kapni söralátét kartont többféle vastagságban, olyat keress (az ára négyzetméterre van, szóval vágnak belőle amekkora kell).

1 es 2 mm vastag konyvkoto lemezt vettem mar tobbszor is, a katalogus elerheto itt: http://www.papyrus.com/huHU/products.htm?product=U_HU01_prod110150&select=U_cat530007&expand=U_cat530007
Egy 700x1000 mm-es lap nagyjabol 250 forint volt kb egy eve.

My two cents.

Aquiss

Aquiss

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 497 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.03, 14:15

Ez valóban nem lenne lehetetlen, csak találnom kell megfelelően méretezhető / darabolható lapot amire felmehetnek a matricák. Ki fogom próbálni!

Egyes papírboltokban lehet kapni söralátét kartont többféle vastagságban, olyat keress (az ára négyzetméterre van, szóval vágnak belőle amekkora kell).

Kristof

Kristof

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 67 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.03, 13:48

guszty

guszty

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 342 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.03, 08:13

Sziasztok

Egyedi doboz készítéséhez hol találok tippeket/leírást?

http://boardgamegeek.com/thread/310575/cardboard-box-building-howto

Aquiss

Aquiss

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 497 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.02, 23:45

Üdvözletem.

GMT szintű játékelemeket (lapocskákra gondolok) szerintetek hogyan, milyen módszerrel lehetne készíteni? Vagy hasonlót ti hogyan csinálnátok? Tegyük fel a képek már megvannak hozzá.

Ez aránylag egyszerűnek tűnik.

Én a képeket összeszerkeszteném A4-es méretű lapokra, majd otthoni nyomtatóval A4-es matricás fotópapírra nyomtatnám. Ezeket az a lapokat pedig ízlés szerinti* vastagságú kartonra ragasztani, majd vmi módszerrel (én: ollóval) szétvágni.

A nyomtatási minőséget a grafika minősége alapján választanám, szép grafikákat én. kb. a legjobb minőségben szoktam (persze így hamarabb fogy a festék), de egyszerűbb grafikánál az átlagos is elég lehet.

* Ha jól gondolom, a "GMT szintű" az olyan 1mm vastag kartonlapkákat jelent, az még aránylag könnyen vágható ollóval is, de pl. 2 mm vastagságnál már meg kell küzdeni vele (de nem lehetetlen).

Kristof

Kristof

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 67 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.02, 17:33

Üdvözletem.

GMT szintű játékelemeket (lapocskákra gondolok) szerintetek hogyan, milyen módszerrel lehetne készíteni? Vagy hasonlót ti hogyan csinálnátok? Tegyük fel a képek már megvannak hozzá.

Capa

Capa

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 194 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.02, 16:22

Sziasztok

Egyedi doboz készítéséhez hol találok tippeket/leírást?

Dunda

Dunda

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 838 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.23, 12:53

2. Érdemes próbát tenni a kiadókkal is, h küldjék el a forrásfájlt mert szeretnéd magyarítani magadnak. Van h elküldik. És akkor szerkeszthetőbe kapod, csak a szöveget kell átírni. (Így van Snowdoniához, Carrarához, The Witcheshez, Ankh-Morporkhoz és hamarosan lesz remélem Metro 2033-hoz is magyar nyelvű kártyáim)

Úú, tényleg van ilyen, hogy elküldik?

Hát ez nyilván kiadó- és szerző- és játékfüggő. Nekem a fenetebbiekkel szerencsém volt, de van aki nem is válaszolt -pl Belfort: ott a lapkákat szkenneltem, tisztogattam.

Amúgy nem biztos, h mindig kell tisztogatni mindet: ha azonos hátterűek, akkor csak egyet kell az azonosakból, és csak a képeket átmásolni a sablonnak kinevezettbe. /pl. Kingdom builder kiegjénél így csináltam/

Aquiss

Aquiss

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 497 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.23, 12:28

1.  Ha kénytelen vagyok szkennelni vagy kép formátum a forrásom: gimp, szöveg letakarítás, vissza szövegezés

2. Érdemes próbát tenni a kiadókkal is, h küldjék el a forrásfájlt mert szeretnéd magyarítani magadnak. Van h elküldik. És akkor szerkeszthetőbe kapod, csak a szöveget kell átírni. (Így van Snowdoniához, Carrarához, The Witcheshez, Ankh-Morporkhoz és hamarosan lesz remélem Metro 2033-hoz is magyar nyelvű kártyáim)

Úú, tényleg van ilyen, hogy elküldik?

Csak mert épp azt akartam mondani Winnie-nek a Lords of Waterdeep magyarításra, hogy ha megszerezné a forrásfile-okat (mondjuk psd-ben), akkor még segítenék is benne (csak erre kevés esélyt láttam).

Ui. a szokásos scannelős-retusálós módszer itt nagyon macerásnak tűnik, ha szépre akarná az ember, mivel a szöveg tele van ikonokkal, a szövegmező háttere "koszos", ráadásul 120 kártyára...

Dunda

Dunda

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 838 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.23, 10:32

Én alapvetően 2 megoldást használok

- Ha sürgős és nem sok lap, akkor színes nyomtatás, és laminálás. Ennek ugye a hátránya, h annyira nem keverhető ha nagy a pakli, meg hát van egy 1-2 mm-es fóliaszegély.

- Ha ráér, vagy sok lap: akkor Kártyagyár. Mostanság csak évente egy van, és vmikor mostanában indulnia is kéne egynek. A Kártyagyár előnye, h minőségi, szép kártya,  a hátránya pedig, h csak egy adott méretben csinál -vagy torzítod, vagy átszerkeszted vagy ...stb.

Kíváncsiságból, na meg mert ki tudja mikor lesz Kártyagyár és most is vannak magyarításaim, szóval kértem árajánlatokat cégektől, akik foglalkoznak egyedi kártya készítéssel is, de nem olcsó. kb 200 lapom lenne, és ez kb 7e Ft - igaz: abban a méretben, ahogy nekem kell, 300 gr-os papíron, 2 oldalon fóliázva. Így 37 Ft/lap az ár. -Még gondolkodom rajta-

A munka része:

1.  Ha kénytelen vagyok szkennelni vagy kép formátum a forrásom: gimp, szöveg letakarítás, vissza szövegezés

Módosította Dunda: 2014.05.23, 10:36

jamie

jamie

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 259 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2014.05.23, 08:24

Köszönöm szépen a tippeket!

Konkrétan arról lenne szó, hogy a WoW - Shadow of War kieget nem lehet sehol kapni, vagy ha igen akkor horror áron. A jelenlegi milan-os rendeléssel viszont veszek egy német nyelvűt 4 és fél euróért! :D illetve Kydaira volt olyan kedves és átküldte tegnap az összes angol nyelvű scannelt Shadow of War kártyát, így gondoltam addig előkészülök, amíg a milan-os rendelés megjön és egyből játszhatóvá teszem.

Igen egyértelműen a matricás megoldást preferálnám, csupán kíváncsi voltam más ötletekre is, de úgy néz ki ez nyer.

Tomcy játszottam is a magyar Descent 2-del és valami olyasmire gondolok, mert az tetszett. Jelenleg a scannelt változat 39 oldal, bár szerkesztéssel talán lehetne csökkenteni a picit a nyomtatandó felületet.

Aratan

Aratan

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 69 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.23, 07:34

Nekem az a megoldás vált be, hogy komplett kártyákat gyártok. Kinyomtattatom lézer nyomtatóval 300g-os papírra kétoldalasan (kártya eleje színes, hátlap f/f) kivágom, és le sarok kerekítem. Néztem a kártyavédős megoldást is, de az nekem annyira nem jött be, és árban a kártyavédők kb ugyan annyira jöttek ki, mint a fekete fehér hátlap... ~30 ft / kártyára jött ki nekem így.

Kártyára ragasztást én mellőzném...

De ha tényleg profi megoldást szeretnél akkor lehet rendelni külföldről egyedi kártyákat. Nyilván ez a legdrágább megoldás. Kb ~40-60 ft / kártyára jöhet ki szállítással. Persze mennyiség biztos nagyon befolyásolja. Ezt a verziót még nem próbáltam.

Sziasztok!

Az a helyzet, hogy lesz egy német játékom, amihez ha minden jól megy megkapom az angol lapokat scannelve (köszi Kydaira :D ) és rá kéne illesztenem a lapokra az angol verziót, mert németül semmit nem tudok...

-Kinyomtatom simán színesben  papírlapra, kivágom és egy kártyavédőbe helyezem őket, a kártya elé a lapot.

-Ugyanezt, csak ráragasztom papír ragasztóval szépen egyenletesen. Opcionálisan a keverést elősegítendő sztem nem árt egy kártyavédő itt sem.

-Matrica lapokra nyomtatom és simán kivágom és ráragasztom a kártyára. Talán ez tűnik a legigényesebb ötletnek, de eddig kicsit belenézve a témába a matricás lapok nem olcsóak. Ha esetleg tud valaki linkelni olyat ami megéri azt megköszönném. Olyanban gondolkodtam, hogy A4-es nagy matricás lapra beszerkesztem a kis kártyákat, kinyomtatom és kivágom.

RaveAir

RaveAir

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 207 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.23, 07:23

Gondolkodtam rajta, mivel elég sok Forgotten Realmsen játszódó PC-s magyarításban vettem részt. De elvetettem, mert nem volt kedvem egyedül csinálni és kártyákat szkenelgetni/fényképezni.

Tényleg, ha már magyarítás. Mennyiből lehet kihozni a Lords of Waterdeep lapok magyarítását? Vagy valaki vállalna ilyet? Nyilván fizetnék érte. Léteznek magyarított lapok?

Vagy van arra halvány esély, hogy kiadják idehaza?

tomcy

tomcy

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 47 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.22, 20:55

Szia

Én leginkább a matricás megoldást választom. Office depoban vettem egy 100-as matricás csomagot, és már egy ideje azt használom. Én magyarítani szoktam így a játékokat.

Elsőként beszkennelem az eredeti kártyát, és PS segítségével kitörlöm a szöveget, és helyére, beillesztem a magyar szöveget, majd ezt kinyomtatom öntapadós papírra. Nem olcsó, és időigényes is, de szerintem megéri. Már van pár így magyarított játékom (Descent 2nd, Elder sign).

Persze, a kártyavédő sosem árt, nem csak azért mert sérülhet a matricás ragasztás, hanem mert a kártyákat is jobb védeni :)

A lényeg, hogy a legszebb megoldás ez lenne... ráadásul, ha olyanok a lapok, nem kell az egész lapot kinyomtatni, elég a szöveges részt ráméretezni, így kevesebb lapból is meglehet.

Melyik játékról van szó? :)

Üdv:

Tamás

Sziasztok!

-Kinyomtatom simán színesben  papírlapra, kivágom és egy kártyavédőbe helyezem őket, a kártya elé a lapot.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]