Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

30 éves a Star Trek: Az új nemzedék

• Válasz írásához lépj be
8 hozzászólás érkezett eddig

aluminiumtrioxid

aluminiumtrioxid

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1445 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.10.06, 20:30

Sajnos a Discovery minden jel szerint egy kalap bikaürülék lesz. Túl sok hangot kaptak az írók politikai nézetei, s a tokenizmus röhelyes méreteket öltött. Az ellenfélnek elsőként bedobott klingonok, azon kívül hogy ultra ocsmányan néznek ki, egy szánalmasan nyilvánvaló szalmabábjai a politikai oldalnak amire Hollywood előszeretettel köpköd. 

Mindeközben a másik oldal meg azért sír, hogy a csúnya gonosz írók milyen iszlamofóbok, hogy ilyen nyilvánvaló ISIS referenciává változtatták a klingonokat, és biztos csak arra megy ki a játék, hogy ezzel mindenféle atrocitásokat igazoljanak ellenük.

Ki-ki azt lát bele, amit akar (bár mondjuk az "úristen, nők a főszereplők, ráadásul az egyik még fekete is, micsoda tokenizmus" szerintem elég nehezen igazolható álláspont).

Madfox

Madfox

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1294 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.10.06, 19:04

Külön letöltöttem az eredeti szériát is, hogy újranézzem. Bármennyire gagyinak néz ki ma, a maga idejében úttörő volt, és a benne felvetett ötletekből jónéhányszor merítettek a későbbi szériák. A DS9 máig a kedvencem, nem utolsósorban mert egy valamivel cinikusabb, realisztikusabb hangot ütött meg.

Sajnos a Discovery minden jel szerint egy kalap bikaürülék lesz. Túl sok hangot kaptak az írók politikai nézetei, s a tokenizmus röhelyes méreteket öltött. Az ellenfélnek elsőként bedobott klingonok, azon kívül hogy ultra ocsmányan néznek ki, egy szánalmasan nyilvánvaló szalmabábjai a politikai oldalnak amire Hollywood előszeretettel köpköd. A régi Star Trek lehet tanított emberséget, ettől ne várja senki, hogy fog.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 10662 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.10.06, 17:47

Igaz, nagy Babylon 5 rajongó is vagyok, talán ezért jött be annyira a DS9 is.

Érdekes, nekem a DS9 a kedvencem, de ennek ellenére nem kedvelem különösebben a B5-öt... Pedig nem rossz.

anarion

anarion

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 769 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.10.06, 17:14

Nekem a DS9 a kedvenc Star Trek sorozatom, és a cikkben meg sem említett Star Trek: Enterprise sorozatot is nagyon bírtam. Harmadik helyen pedig ott a Voyager. Nekem talán pont a TNG és a TOS voltak, amelyek a legkevésbé jöttek be.

Igaz, nagy Babylon 5 rajongó is vagyok, talán ezért jött be annyira a DS9 is.

cobra

cobra

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 80 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2017.10.05, 20:40

Ez volt az a Star Trek sorozat aminek mind a hét évadát vègig néztem. Az eleje elèg kinlódva indult, de a harmadik èvadtól igazán király volt. Akárki akármit mond nekem a TNG adta meg az igazi Star Trek feelinget. Vègre nem csak három főszereplőröl szòlt az egèsz ès nem akart olyan görcsösen epikus lenni mint a DS9 vagy a Voyager. Ezekkel egyūtt nagyon szerettem a dupla részeket, némelyiket moziban is megnèztem volna.Jean-Luc Picard pedig szvsz a Kapitány

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 10662 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.10.05, 12:58

Jövőre meg a DS9 lesz 25 éves. 

cyberdog

cyberdog

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 84 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.10.05, 12:33

A Voyagert néztem és szerettem, a nemezis két példányban van meg könyvben, amúgy tősgyökeres Star Wars párti vagyok...

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4997 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.10.05, 07:12

" - A TNG sorozat részeinek alapötleteit a többi sorozatban újra felhasználták."

A holofedélzet ellenük fordul, álmodtuk az egész részt, kitörlik az emlékeinket, visszamegyünk a 20 századba? :D

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6044 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.10.05, 06:43

A Star Trek az eredeti sorozattal indult 1966-ban. Egy ezt követő animációs sorozat után a hetvenes évek végére terveztek egy új sorozatot, de a 1977-ben megjelenő első Star Wars film sikerén felbuzdulva, inkább elkészítették az első Star Trek mozifilmet. Ezt újabb mozifilmek követték, melyek a negyedik olyan sikeres lett, hogy ekkor már bele mertek vágni egy új sorozatba. Ez lett az Emmy- és Nebula-díjas Star Trek: The Next Generation. Mindez 30 évvel ezelőtt történt.

http://lfg.hu/80602/vegyes/30-eves-a-star-trek-az-uj-nemzedek/

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]