Ugrás tartalomhoz

Fotó

Tapasztalat, XP, szintlépés

• Válasz írásához lépj be
41 hozzászólás érkezett eddig

Eberen_Orkodo

Eberen_Orkodo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 968 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.10.18, 08:55

Én is már régóta úgy csinálom, ahogy te: ahányadik szint jön, annyi játékülés (vagy ahányadik szintű, ez ugye eggyel kevesebb). Vagy ahol nem szintlépés van, hanem a TP-ből fejlődnek, ott idő alapján, mondjuk óránként egy.

A barebone-os megoldáshoz hasonló a Dungeon World-ös is, csak ott mindössze három kérdés van, de másból is lehet TP-t szerezni (jellemből, partitagok közötti kötelékekből).

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4530 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.10.18, 06:44

[Átmozgatva A D&D unokatestvérei topikból]

Van valaki, aki hagyományos módon szokott XP-t számolni? Én már nagyon régen úgy csinálom, hogy jelenlét alapján adok 1XP-t, amiből össze kell gyűjteni annyit, amennyi a következő szint. (tehát második szintre lépéshez 2 XP kell).

Viszont mostanában megtetszett a hagyományos módszer, valamint a barebones fantasy módszeres is.

(BBF: van tíz kérdés, amit felteszel a játékosoknak. ha igennel tudnak válaszolni, az +1 XP. Például ha "túléltél egy kemény harcot?" az 1 XP, de a nyolc kemény harc is csak 1 XP).

XP forrás:

- pénzköltés: 1 ezüst = 1 XP, ez tiszta sor

- szörnyek legyőzése: 100 XP / HD (ha dúrva képességei vannak - troll, nimfa - akkor +1/+2 HD-nak számítva)

- egyéb kihívások, csapdák: 100 XP / szint (én a csapdáknak szoktam szinten adni)

- "kalandozás, felfedezés"

Nyilván ezzel az utolsó elemmel vagyok bajban, ezt Ti hogy szoktátok belőni? Azt tudom elképzelni, hogy a játék után beosztom jelenetekre a játékot, utólag megfogalmazva a jelenetek célját, és hogy elérték-e amit akartak. De mennyit ér egy cél teljesítése? Ezt ti hogy szoktátok csinálni?

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]