Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Villámhírek – 2017.11.06.

• Válasz írásához lépj be
19 hozzászólás érkezett eddig

Vorador

Vorador

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1441 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.11.17, 21:04

Dobjátok el a Diablot, Path of Exilet és az ilyen vackokat (kivéve Grim Dawnt, az maradhat :) ) - 10 év után új kiegészítő jelent meg a Titan Questhez!!! :)

Egy minden eddiginél nagyobb új act, új mastery (így már 45 mastery kombináció lehetséges), új cuccok, meg minden ami kell.

Hányszor gondoltam arra, hogy milyen jó lenne, ha szerepelne a játékban a skandináv mitológia és most valóra vált. :)

Garaboncias

Garaboncias

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 397 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2017.11.15, 13:37

Mindaz, amit a Középfölde-sorozatról már most sejteni lehet:

http://volgyzugoly.uw.hu/hirek/hirek.php?mod=osszes&id=735

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7368 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.11.15, 12:46

Amúgy már hivatalos:

http://deadline.com/2017/11/amazon-the-lord-of-the-rings-tv-series-multi-season-commitment-1202207065/

Több évad lesz helyből, és a GYU előtti időkben fog játszódni.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 5936 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.11.15, 10:04

Nem tudom ki mennyire hallott / olvasott róla én a héten hallottam, a Gyűrűk ura alapján sorozatot készítenének. Semmi se biztos, igen képlékeny hír még, nincs idő pont még csak tárgyalások folynak róla. 

Amiben lenne is fantázia:

-a Másodkor, a Gyűrűk kikovácsolásának története majd Szauron háborúja

-az északi Dúnadán királyság tündöklése és bukása

-Mória és a törp-ork háborúk

-Númenor története és a háborúk Szauronnal, majd Númenor bukása

-az Első Korból a nagyobb regék megfilmesítése, mint: Beren és Lúthien; Húrin gyermekei; Gondolin ostroma; Earendil utazása;

Esetleg a nagy film elbaszott jeleneteinek kivágása, pár snitt berakása:

-nem jelennek meg tündék Helmszurdokban, mert nem voltak

-Faramir nem rabolja el Frodót és hurcolja magával

-Bombadil Toma és az Öregerdő megjelenítése

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2795 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.11.15, 03:00

És beindult az úg 'Goblins: Animated (2nd edition)' gyűjtés az indiegogo-n. Ezúttal kisebb összegre lőnek, nagyon ügyesen kitalált colletible-mániás jutalom-szintekkel (nehéz volt választani, hogy a kifesthető Goblins miniatúrák, az art printek, a plüss Klik, vagy az I Am Great övcsat tetszik jobban...). Ezúttal nem teljes pilot epizódra lőnek (bár ha összejön rá a pénz, megcsinálják :)), csak egy 5-10 perces mega-trailerre, hogy utána stúdióknál úgy tudjanak házalni, hogy már valami komolyat tudnak megmutatni.
Hajrá!

https://www.indiegogo.com/projects/goblins-animated-2nd-edition-rpg-animation

Malitia

Malitia

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 264 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.11.10, 13:44

XMENRED.jpg

(Forrás)

Tuti más monsztákat lehet majd benne fogni mint a Blue-ban úgyhogy mindenki töltse fel az X-labda készleteket! Hogy mikor jön a Silver a Gold mellé arról még nincs hír. Várjunk... Az X-Mon ez meg X-Men. Francba. :duh:

Nem, nem fogom a Marvel összes vackát megosztani (bár a teljes kreatív csapattal együtt bejelentés üdítő) de ennél a Pokémon viccek csak úgy írták magukat. :muhaha:

DiMalto

DiMalto

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 640 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.11.09, 18:45

Nem tudom ki mennyire hallott / olvasott róla én a héten hallottam, a Gyűrűk ura alapján sorozatot készítenének. Semmi se biztos, igen képlékeny hír még, nincs idő pont még csak tárgyalások folynak róla.  

https://port.hu/cikk/tv/sorozat-keszul-a-gyuruk-urabol/article-48753

http://comment.blog.hu/2017/11/04/gyuruk_ura_lord_of_the_rings_sorozat_amazon_netflix

Jó is lenne, főleg valami alternatív, darkos, low hangulattal.

Rossz előjel viszont, hogy az HBO kiszállt a licitből... remélem nem lesznek túl mohók a jogtulajok, gondolom már eddig is elég szépen teljesített a frencsájz.

Csontrago

Csontrago

New Promethean

• Fórumita
  • 443 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.11.09, 17:19

https://port.hu/cikk/tv/sorozat-keszul-a-gyuruk-urabol/article-48753

http://comment.blog.hu/2017/11/04/gyuruk_ura_lord_of_the_rings_sorozat_amazon_netflix

Módosította Csontrago: 2017.11.09, 17:21

Malitia

Malitia

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 264 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.11.09, 11:07

Pletykák szerint a DC Jonathan Hickman-t* is megkörnyékezte de eddig úgy tűnik sikertelenül.

Bendis nem rossz író úgy általában, csak van amiben jobb másban meg rosszabb**, illetve életcéljának tekinti, hogy minél kevesebb dolog történjen egy füzetben***.

* Ő írta a 2015-ös Secret Wars eventet és szinte mindent ami elvezetett hozzá, ami után aztán távozott is a Marveltől.
** Noir detektív történetek, és alacsony erőszintű / tini hősök mennek neki legjobban. Sci-fi vagy csapat könyv? Menekülj!
*** Így tudott akár 7-et 8-at írni havonta míg a legtöbb írónak maximum 3-4 megy.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7368 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.11.09, 10:19

Köszi, Vorador! A szokott módon alapos leírás. :sor:
Köszi, Malitia! Megy is ki a Facebookra. :)
Köszi, Glowface! Légyszi dobd majd be ide a linket (vagy egy PÜ-be), ha elindul az új gyűjtés!

Malitia

Malitia

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 264 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.11.09, 08:35

A világ vége komolyan közeledhet mert Brian Michael Bendis a Marvel kiadó egyik kedvenc* és messze legtermelékenyebb írója pár nappal ezelőtt bejelentette, hogy átszerződött a DC-hez.

Hogy ez mit jelent a sorozatainak (Jelenleg: Defenders, Jessica Jones, Invincible Iron Man, Spider-Man (a Miles Morales-es)) azt nem tudni.

* A rajongók véleménye megoszlik. Egyik oldalról ő találta ki Jessica Jones-t, az is népszerű volt amikor a Daredevil-t vitte stb. ... Másik oldalról a Vorador által korábban említett Iceman-es leleplezést is neki köszönhetjük (még akiknek maga a retcon tetszett is a megvalósítás nem annyira), de többek közt az évszázad legutáltabb Guardians of the Galaxy írója címre is pályázhat.

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2795 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.11.09, 04:54

A nem túl sikeres Goblins:Animated kickstartert az alkotók visszavonták (asszem úgy 100.000 dollárnál járt a tervezett 450.000 - 2millióból, félidőben).

A lelkes közönség és egyben prókátorok hada javaslatait is figyelembe véve egy sokkal jobb, hatékonyabb kampányt indítanak egy héten belül Indiegogón helyette!

Vorador

Vorador

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1441 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.11.08, 12:21

A kötet tartalma:

Giant-Size X-Men

Avagy az X-Men újjászületése. Ahogy régen írtam, önmagában nem túl kiemelkedő, de olyan képregényes mérföldkő, hogy mindenképpen érdemes egyszer elolvasni. Ebben szerepel először Vihar, Árnyék, Kolosszus...

Ehhez eredetileg még nem volt köze Claremontnak (Len Wein írta), de érdekesség, hogy később létrehozta belőle a "Claremont cut" verziót a Classic X-Men sorozatában. Ebben megtartotta a Giant-Size X-Men érdekesebb részét (melyben Xavier összegyűjti az új csapatot) és okosan pár oldalba sűrítette a gyengébb harcolós részt, ám kiegészítette egy ragyogó új fejezettel a sztorit, ami a csata utáni éjszakát mutatja be, a régi és az újonc X-Menek ismerkedését, egymáshoz való viszonyát.

X-Men 94-95.

Itt Claremont csak a dialógusokat írta, a sztoriért még mindig Len Wein a felelős. "Sajnos a 94-95. részek még mindig nem az igaziak. Egyrészt borzalmas az ellenfélválasztás: a szmokingos, monoklis, sétapálcás Count Nefaria és állat/ember csapata, az Ani-Men egyszerűen gagyik. Másrészt Claremont sem mentes néhány rossz szokástól, szüksége lesz néhány hónapra, hogy csiszolódjon a stílusa."  Pl. Claremont ugye színésznek is tanult, szóval talán ezért szeretett kezdetben hatalmas hangos monológokat mondatni a szereplőkkel. :) Később ezek a képregényipar legminőségibb belső monológjaivá szelídülnek, melyek csodás betekintést nyújtanak a hősök gondolataiba, érzéseibe.

X-Men 96-100.

Innentől pedig már full Claremont. Maga a sztori jobb, bár még nem a legjobb, igazából a 100. számig (ahol megkezdődik a Főnix Saga előkészítése) nem túl jelentős a cselekmény a karakterábrázoláshoz, a csapatdinamika felépítéséhez képest. Az egyik kedvenc jelenetem példának arra, hogy milyen szinten volt Claremont már az első évében:

https://i.imgur.com/cvDSGEH.jpg

Ekkor Rozsomák még nem igazán tudott beilleszkedni a csapatba, nem különösebben kedvelte a többieket, azok pedig tartottak tőle és nem akartak mindenáron legjobb barátok lenni a nyers, kellemetlen, dührohamos Rozsival. (Egyébként Logan akkoriban annyira szokatlan karakter volt a maga zord, antiszociális, magányos farkas mivoltával, hogy az olvasók nem szerették és olyan leveleket küldtek a Marvelnak, hogy írják már ki a sorozatból és miért nem inkább ő halt meg Thunderbird helyett. De Claremont kitartott Rozsomák mellett, aki aztán az egyik legnépszerűbb képregény szereplő lett. :) ) Nézzétek meg, hogy a boltosnak is hogyan válaszol, kb. ilyen volt mindenkivel. Viszont Jeant megkívánta, sőt szerelmes lett belé, de Rozsi ilyen finom érzelmeket még nehezen tudott értelmezni, szóval ami lényeget leszűr magának: "Amit a Rozsomák akar, azt megszerzi magának."

A fenti szituációban Jean kórházba került és Rozsomák végül úgy dönt, hogy meglátogatja. És itt láthatjuk, hogy Logan mennyire szánandó, sérült, magányos emberként létezett eddig. Azt hitte, hogy majd kettesben lesz Jeannel, és meg sem fordult a fejében, hogy Jean barátai már rég ott vannak és várják az orvosoktól a híreket, mert aggódnak érte és végig mellette akarnak maradni. Ahogy a szerintem szuper narráció is mondja, ez egy olyan dolog, amit Rozsomáknak tudnia kellett volna, de talán mégsem. Hiszen hogyan is lehetne tisztában a barátság működésével egy hozzá hasonló ember, aki egészen eddig saját lényébe sűrítette létezését, mások élete és halála pedig nem jelentett ehhez képest semmit. Akárcsak a virágok, melyeket azonnal el is tüntet, mielőtt bárki meglátná.

Úgy gondolom, hogy a képregényekben később nagyon népszerű lett a borongós, magányos farkas hős archetípusa, de ez a legtöbbször csak egy póz, mert menő. Sehol sem éreztem olyan igazinak, mint a kezdeti Rozsomáknál, akinél a zord külső nem egy aranyszívet rejtett, hanem egy sérült embert, akinek meg kellett tanulnia puszta túlélés helyet élni. Ahogy Logan és a többiek változnak Claremont 16 éve során, olyan hihetően és kidolgozottan, mintha igazi embereket követnél nyomon másfél évtizeden keresztül, az a legmeghatározóbb képregényes élményem.

Egy rövid párbeszéd jóval későbbről (1983), amiben Rozsi már egészen más. (A fordítást én csináltam régebben, tudom, elég ronda. :) )

https://i.imgur.com/RFAuZ1o.jpg

Módosította Vorador: 2017.11.08, 12:25

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7368 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.11.07, 12:35

A most magyarul megjelenő kötet tartalmáról majd később írok még pár sort.

Akár többet is. Én még mindig reménykedem, hogy egyszer majd folytatod az X-Men történelem sorozatot. :)

Köszi a kimerítő választ. :sor:

Vorador

Vorador

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1441 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.11.07, 12:08

Chris Claremont X-Men magyar megjelenés. :)

https://www.facebook.com/kepkockakiado/

Tartod még az álláspontod, hogy érdemes itt kezdeni az X-Men olvasmányokat?

Igen. Máshol szerintem nem érdemes kezdeni az Uncanny X-Ment.

- Claremont előtt nyilván nem, mert az az időszak nevetségesen bárgyú

- Claremont után a 90-es évek nem, mert gyenge, buta és a crossover áradat szétszabdal, megakaszt minden sztorit

- az ezredfordulónál Claremont visszatér egy rövid időre, de itt valahogy nem volt a helyzet magaslatán, felejthető

- a Chuck Austen érát akkor se olvasd, ha pisztolyt tartanak a fejedhez

- 2004-ben megint visszajön Claremont és marad pár évet, sajnos a kezdés és a befejezés elég semmilyen, de közben akad pár jó húzása, mely méltó régi forradalmi önmagához (pl. az egyik szám cselekménye 24 másodpercet ölel fel)

- ezután Ed Brubaker egy teljes évre fellövi az X-Ment űrbe, ami nem volt rossz, de úgy éreztem, hogy csak a kissé túlnyújtott felszopása a Vulcan sztorivonalnak, ami végül nem is az X-Men újságokban futott

- 2008-ban jött a Messiah Complex, ami nagyon jó, de nem ajánlott itt kezdeni, mert szerintem úgy az igazi, ha előtte képbe kerültünk az X-Men helyzetével Mike Carey szuper X-Men Legacy-jéből, illetve a nekem nagyon kedves New Mutants v2 és New X-Men v2-ből.

- ezt követi a Matt Fraction korszak, aki irritálóan műmájer és nem tud csapatképregényt írni, az első sztorijának címe (SFX) nagyjából leírja az egész X-Men munkásságát: csili-vili, látványos, menőnek szánt, de mögötte nem sok mindent találunk

- a maradékot nagyrészt Kieron Gillen írta, akitől az egyrészes Losing Hope és a négyrészes Fear Itself tie-in nagyon tetszett, a többi 25 száma közt a gyengétől (Everything is Sinister - brrr) a közepesnél picit jobbig (Breaking Point) mindent tartalmaz

- ezután az Avengers vs X-Men crossover szétveri az addigi status quo-t és elérkezik a politikailag korrekt X-Men világa (pl. Uncanny X-Men 600. számában kiderül, hogy Jégember meleg - 50 évig elég jól titkolta...)

Szóval az első Claremont korszakon kívül gyakorlatilag soha nem volt olyan, hogy az Uncanny X-Men huzamosabb ideig, mondjuk legalább fél éven át folyamatosan jó lett volna, maximum néhány rész erejéig sikerült összekapnia magát pár írónak.

Szerencsére a másik fő X-Men újságnál (címe: X-Men :) ) már jobb a helyzet, mert ott volt nekünk nagyon jó Grant Morrison kb. 40 számon keresztül és Mike Carey (70 szám). De nem velük érdemes kezdeni az X-Ment, mert sokat tesz hozzájuk, ha előtte olvastuk Claremontot.

Főbb X-Men újság még talán az Astonishing X-Men és sokan dicsérik belőle Joss Whedon runját, de nekem nem igazán jött be. Képregényben nem olyan erős, mint a képernyőn (Buffy és Angel sorozatokat imádom), bár az X-Menben is vannak jó szövegei és poénjai, de maga a történet egy elnyújtott, 80%-ban koppintott, szörnyen nosztalgiázó cucc (pl. Jossnak fiatalkorában az álompárja Kitty és Kolosszus volt, ezért amikor írni kezdte az Astonishing-et, visszahozta Kittyt a csapatba és feltámasztotta a halott Kolosszust, hogy szexeltetni tudja őket, ami anno Claremontnál nem történt meg).

A X-Men oldalhajtásokból persze van olyan, ami önmagában is érthető és nyugodtan bele lehet vágni minden előismeret nélkül. Pl. Peter Milligan szatirikus X-Force/X-Statix szériája zseniális és 99%-ban nem kötődik más X-Men újsághoz. De a fő X-Men vonal origója szerintem mindenképpen Claremont. A most magyarul megjelenő kötet tartalmáról majd később írok még pár sort.

Olman

Olman

Magiszter

• Fórumita
  • 2428 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.11.07, 02:26

Igazán jól teljesített a német lapozgatós kalandjáték könyv angol változata (Rider of the Black Sun) is...

https://www.kickstarter.com/projects/1945470500/rider-of-the-black-sun-a-fantasy-gamebook

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7368 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.11.06, 14:38

Tartod még az álláspontod, hogy érdemes itt kezdeni az X-Men olvasmányokat?

Malitia

Malitia

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 264 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.11.06, 12:03

Nos. Ez úgy hangzik mint a Marvel Masterworks - The Uncanny X-Men 1. kötet magyar kiadása.

Vorador

Vorador

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1441 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.11.06, 09:41

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6064 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.11.06, 07:40

Conan RPG már nyomtatásban is; videojátékos csomagok mellett ezúttal Pathfinder, Warmachine, Hordes és Iron Kingdoms szerepjáték könyvek a Humble Bundle-ben; 35 éves D&D kampány; hírek és Blizzard-minőségű videók a BlizzConról; PlayStation előadás a Paris Game Weekről; Brutal Doom v21, Outcast - Second Contact; Nioh: Complete Edition, Star Wars Battlefront 2 előzetes; jövőre jön az Ash vs Evil Dead S03; sorozat készülne a Goblins című képregényből; Star Wars VIII, Fullmetal Alchemist és Bright filmelőzetes; Praetoria az Oats Studiostól; Movieland térképe a Kickstarteren; jön az új Necromunda; WoW cosplay bagollyal

http://lfg.hu/81143/hirek/villamhirek-2017-11-06/

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]