Ugrás tartalomhoz

Fotó

Harmadik Törvénykönyv (verseny)

• Válasz írásához lépj be
612 hozzászólás érkezett eddig

Hulla77

Hulla77

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 300 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.12.01, 00:26

Sziasztok!

Tudom, itt az ideje a havi helyzetjelentésnek, mégis pár nap türelmet kérnék még. Én bízom benne, utólag majd azt mondjátok: megérte. ;)

Üdv,

H.

Hulla77

Hulla77

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 300 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.10.30, 00:34

Sziasztok!

Következzék a szokásos helyzetjelentés.

A legutóbbi jelentkezésem óta még további 2 szóló értékelés futott be. Az elmúlt hónap során sikeresen összesítésre kerültek az eddig kapott visszajelzések. Az eredeti koncepcióval összeegyeztethető javaslatok és felvetések közül egy százas nagyságrendű lista állt össze. Persze ezek túlnyomó többségében kisebb volumenű pontosítások, kiegészítések, ám van köztük néhány jelentősebb módosítás is. Az egyes pontoknak közel 90%-a mostanra már bedolgozásra is került a szabálykönyvbe.

Terveim szerint a novemberi hónap során ez a munkafázis befejeződik majd. Az ezt követő lépésben a módosítások jegyzékét véleményezésre megküldöm majd a fejlesztésben eddig résztvevő személyek részére. Ők egy hetes időkeretben reagálhatnak rá. Ezt követően - ha minden jól sikerült - a közösség számára elérhetővé válik a szabálykönyv következő verziója. 

Üdv,

H.

Hulla77

Hulla77

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 300 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.30, 12:02

Sziasztok!

Az újabb egy hónap elteltével ma véget ér az első Nyílt teszt.

Végül 6 szóló és 14 csapat jelezte részvételi szándékát, akik közül 4 szóló és 3 csapat ért el a célig. Nekik ez úton is külön köszönöm azt az időt és energiát, amit a feladatba öltek. A távol maradó csapatok egyik fele nyom nélkül elveszett a téridő kontinuumban, a másik része jobbára a kevés szabadidővel indokolta a dolog elsikkadását. Tudjuk, milyen nehéz hobbi a miénk, meg lehet érteni őket is. Mindazonáltal néhány szóló visszajelzésre még ígéretet kaptam. Remélem, megvalósulnak!

A következő lépésben a visszajelzések összesítésére és a kapott eredmények anyagba történő bedolgozására kerül majd sor. Legkésőbb egy hónap múltán ismét helyzetjelentek! 

Üdv,

H.

Hulla77

Hulla77

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 300 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.08.17, 09:35

Sziasztok!

Mivel nem szeretnék abba a hibába esni, hogy nem kommunikálok a köz felé, ezért egy rövid helyzetjelentést a Nyílt Teszt aktuális állásáról.

Összesen 5 szóló és 12 csapat jelentkezett a tesztelésre. Eddig 3 szóló küldött hosszabb-rövidebb véleményt az anyagról. A csapatok terén - kik közül még senki nem végzett a feladattal - nagyobb a bizonytalanság. Ennek fő okozója a nyári uborkaszezon. Ez valahol az én hibám is, hisz nem a legszerencsésebb időszakot jelöltem ki a feladatra. Ezt kompenzálandó, egy hónappal (szept. 30-ig) kitolom a tesztidőszak záró dátumát. Nem hajt a kiadó és nem ostromolnak rajongók százai, inkább csináljuk végig rendesen a dolgot. 

U.i.: Ha bárki szeretne még csatlakozni és úgy érzi elegendő számára a hátralévő másfél hónap, keressen bátran.

Üdv,

H.

Hulla77

Hulla77

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 300 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.06.07, 07:23

Az indulás első hetében 15 megkeresés kaptam, melynek a fele érkezett csapatoktól, míg a másik részt egyéni érdeklődők tették ki. Számítok egy természetes "lemorzsolódásra" ezért továbbra is bíztatok mindenkit, aki a részvétellel kacérkodik, hogy vágjon bele. Az ideális az lenne, ha legalább tíz csapat nyüstölné a rendszert.

A visszajelzések tapasztalatai alapján szeretném jelezni, hogy a tesztidőszak augusztus 31-ig tart. Minimális "követelmény" a karakteralkotáson felül három teljes értékű játékalkalom lebonyolítása. Maga a játék hagyományos vagy online módon is történhet. Csatlakozni folyamatosan lehet.

Üdv,

H.

Hulla77

Hulla77

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 300 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.06.03, 13:27

Hulla, vannak benne a kalandozóknak különböző speciális képességei is, vagy csak annyi, hogy az egyik mondjuk tud varázsolni, a másik meg nem, cserébe nem, de máshoz jobban ért? :titok:

(Gondolok itt olyanokra, mint az ETK-ban a fejvadász "minden második szinten +1 sebzés minden fegyverrel")

Vannak. Az M*P-ben  Adottságnak nevezem őket és nagyon fontos eszközei a karakterek egyedivé szabása során. Az aktuális verzió 30 db* Adottságot vonultat fel és mindegyik három-három fokozattal rendelkezik. Minden kaszt három (varázstudók négy) Adottságot biztosítanak kedvezményesen az ahhoz tartozó karakterek számára. 

A kérdésedre visszatérve, például a fejvadász esetében ezek tömören:

- Ellenálló: mérgekkel és betegségekkel szemben kap magasabb ellenállást.

- Pusztító: növekszik a közelharci sebzése.

- Sugallat: egy döntés kapcsán kaphat (a KM-től) egy előérzetet.

A karakter alkotás/fejlődés során a játékos dönt arról, hogy melyikben és mennyire szeretne fejlődni. Illetve bizonyos megkötések mellett más - nem kasztból adódó - Adottságokra is szert lehet tenni.

*Reményeim szerint a tesztelők segítségével még tovább bővíthetjük majd a repertoárt!

Üdv,

H.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6234 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.06.03, 11:42

Hulla, vannak benne a kalandozóknak különböző speciális képességei is, vagy csak annyi, hogy az egyik mondjuk tud varázsolni, a másik meg nem, cserébe nem, de máshoz jobban ért? :titok:

(Gondolok itt olyanokra, mint az ETK-ban a fejvadász "minden második szinten +1 sebzés minden fegyverrel")

Hulla77

Hulla77

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 300 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.06.03, 00:11

Érkezett hozzám egy kérdés, hogy mégis milyen jellegű változtatásokat tartalmaz az M*P az ETK-hoz képest? Mivel ez másokat is érdekelhet, ezért itt válaszolnám meg. Nos:

- Egy éles szemléletváltással valóban kiválasztotti státuszba emeli a Kalandozókat. 
- Magyarázatot ad a Kalandozók irreális fejlődési görbéjére. 
- Megvalósítja az oktatás nélküli fejlődéshez kapcsolódó játékosi gyakorlatnak a rendszerbe való beépítését.
- Rendezi a Tulajdonságok terén tapasztalható visszásságokat. Valódi és érdemi különbségeket produkál az egyes Tulajdonság értékek között.
- Minden Tulajdonság érték esetében bevethető Tulajdonságpróbát kapunk, amely ezen felül egyaránt rendszerszintűre emeli a biztos tudás és az irreális cél fogalmát. 
- A hangsúlyosan Tulajdonság alapú harcértékek az ETK-nál érdemibb különbséget tesznek karakter és karakter közt.
- A Tulajdonság alapú maximumok és egyéb megkötések gátat szabnak az irreális vagy torz karakterfejlesztési elképzeléseknek.
- Az öt képzettségi fok bevezetésével árnyaltabb képzettségrendszert hív életre.
- A magasabb képzettségfokok túlzottan korai és viszonylag könnyű elérését gátolja meg a Tulajdonság-követelmények bevezetésén keresztül.
- Minden Képzettség esetében mód nyílik a Tulajdonságpróbákkal teljesen azonos mechanizmusú próbadobás használatára. 
- Az új alapokra helyezett Jellemrendszer közvetlenül és játékmechanika szinten jutalmazza a szerepjátékos teljesítményt.
- A megújult karakteralkotási mechanizmus csökkenti a véletlen eddigi nyomasztó túlsúlyát, és így a játékosok az előzetes elképzeléseikhez leginkább illeszkedő karaktereket hívhatnak életre. 
- Az alternatív Tulajdonság meghatározási módszer akár verseny körülmények esetén is megállja a helyét.
- Képes kezelni a különböző fajok és életkorok problematikáját. 
- Biztosítja a különböző Kasztok közti egyensúlyt, illetve a kiegyenlített fejlődési görbét biztosít minden karakter számára.
- Messzemenőkig lehetővé teszi az egyéni elképzeléseknek megfelelő karakterek megalkotását.
- Minden cselekvés kapcsán egységes, gyors és következetes játéktechnikai lebonyolítását tesz lehetővé.
- A fegyveres összecsapások alkalmával gyorsabban levezényelhető és kiszámíthatóbb eredményeket produkál. 
- Nagymértékben redukálja a harci jelenetek során szükséges kockadobások számát.
- Egységesíti a harcérték módosítók számát, illetve értékeit.
- Minden téren egységes ellenállási mechanizmust hív életre.
- Szakít a hétköznapi és megkerülhetetlen Pszi-koncepcióval. Másfelől viszont növeli az abban való fejlődés spektrumát, és törekszik visszacsempészni belé némi misztikumot.
- Dinamikus és egyedi fejlődési modell biztosítása a varázstudók számára.
- Megszünteti a mágiahasználat terén az „egylövetű” varázstudók gyakorlatát.
- Képzettség alapú és így egyénre szabható mágiarendszert vezet be.
- A kezdeti elképzeléseknek megfelelő és a kreativitás jegyében fogant szabadabb magasmágiát hív életre.
- A kényszerű specializáció miatt csökkenti a varázslók tényleges repertoárját és így játékbeli túlsúlyát.
- Elősegíti a tucat NJK-k statisztikájának következetesebb és könnyebb kezelését.
- A Legenda pont rendszerének opcionális megválasztásával többféle játékstílust is képes kiszolgálni.
- és még az elődjének sok-sok kisebb nagyobb hibáját próbálja javítani. 

Hulla77

Hulla77

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 300 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.05.30, 23:39

Annak idején igen jó értékelést adtam a Mágus Patch-re (3. és 2. hely), most is látom a példaanyagokon, hogy elég jól összerakottnak tűnik. A bonyolultsága viszont ugyanúgy elriaszt, mint tavaly, úgyhogy kihagyom. De azért hajrá!

Köszi a biztatást, illetve a pozitív véleményt. Emlékszem, te egy szépen összerakott light rule pályaművel indultál. Szóval én ott labdába sem rúghatok. Mindenesetre az elmúlt év során próbáltam minél több helyen egyszerűsíteni. Csak képtelenség minden elvárásnak megfelelni, és így inkább az ETK-s "életérzés" feljavítására helyeztem a hangsúlyt. Aztán persze majd a közönség eldönti, mennyire lett ez sikeres. ;)

Eberen_Orkodo

Eberen_Orkodo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 984 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.05.30, 15:24

Annak idején igen jó értékelést adtam a Mágus Patch-re (3. és 2. hely), most is látom a példaanyagokon, hogy elég jól összerakottnak tűnik. A bonyolultsága viszont ugyanúgy elriaszt, mint tavaly, úgyhogy kihagyom. De azért hajrá!

Hulla77

Hulla77

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 300 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.05.30, 00:05

Sziasztok!

Szinte pontosan egy év telt el azóta, hogy a Harmadik Törvénykönyvvel kapcsolatos itteni pályázat véget ért. Amikor azon az anyagon dolgoztam, tettem egy könnyelmű ígéretet, fogadalmat, hogy az esetleges győzelmem esetén komplett szabálykönyvet készítek a koncepcióból. Tudjuk a végeredményt. Így az elmúlt évben – váltakozó intenzitással – a M*Patch munkacímen futó szerepjáték szabályrendszerének megalkotásán dolgoztam. Azt nem állíthatom, hogy a feladat végére értem, ám a „házon belüli”, barátok és ismerősök segítségével végzett fejlesztés ideje lejárt. A rendszer mostanra játékra alkalmas állapotba került. A finomhangoláshoz viszont még számtalan játékóra szükségeltetik. Az, hogy ténylegesen mit is sikerült az asztalra letennünk, illetve hogy mi áll még előttünk, csupán a független tesztjátékok alkalmával derülhet ki. Így most ebben szeretném a közösség segítségét kérni.

Várom azok jelentkezését, akik legalább néhány játékalkalom erejéig időt tudnak szánni arra, hogy otthoni körülmények közt, csapatukkal élesben kipróbálják az M*P-t. Ehhez nincs más teendő, mint hogy egy privát üzenet keretében eljuttassák nekem azt az email címet, ahová a komplett szabálykönyv pdf-ét átküldhetem nekik. Ellenszolgáltatásként – jobb híján – örök hálámat és a tesztelésben résztvevők nevének a mindenkori szabálykönyvben való feltüntetését tudom felajánlani. Zárásképpen, illetve ízelítőként álljon itt két részlet az anyagból, hogy a hezitálók és kíváncsiskodók eldönthessék, bele merjenek-e vágni a dologba. Én, a magam részéről, hangosan biztatom Őket! 

Amennyiben bármi kérdés lenne a felvetés kapcsán, örömmel válaszolok rá.

Üdv,
Hulla

BePe

BePe

Admin

• Admin
  • 4643 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.01, 06:57

1e7.jpg

Koszonet a szervezesert es ertekelesert.

Eberen_Orkodo

Eberen_Orkodo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 984 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.31, 21:54

Azért vicces, hogy több pályázat esetében is az objektív résznél van, aki 1., más meg 10. helyezést adott. Ennyit az objektivitásunkról... :-D

NoiseEHC

NoiseEHC

Logikarendőrség

• Fórumita
  • 684 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.31, 12:44

Ja igen, ez kimaradt: ha valaki úgy venné észre, hogy a sorrendje pont a rossz irányban van, akkor gratulálok neki, hogy nem szólt, mikor rákérdeztem... De mindegy is, mert az eredményt már nem vagyok hajlandó átvariálni, nagyon örülök a második helyemnek. :D

Amúgy nekem az lett a verseny tanulsága, hogy van egy csomó induló, akinek a rendszere nagyon nem tetszett, viszont a meglátásaikat simán beleírnám a saját rendszerembe. Itt gondolok Dronner, MysticR és Symur pályaművére, amikből nekem az jött le, hogy ők nagyon karakteresen képesek megfogalmazni, hogy mit szeretne látni a játékos a MAGUS-ban, csak a tényleges szabályokat kéne másra hagyni. :) Az ő meglátásaikon kívül még olyanoktól is simán lopnék, akiknek a rendszere is jó lett, például Aserminio mágia ellenállása vagy Hatalom itala receptkönyve, vagy Éberen Őrködő félsiker szabályai. Azt hiszem, Hulla mágia rendszer - fokozatok kibontását is schmittelem majd... :)

Na, én most elhúzok egy hétre nyaralni, június 10-én jövök vissza. Addig jó lenne, ha valaki, aki több Diplomácia Képzettség fokot vett fel, mint én, az rákérdezne a DV fórumon, hogy akkor lesz-e LTK, vagy sem. Hátha neki érdemben válaszolnak. Ha nem lesz semmi konkrét válasz, netán előrendelési lehetőség, akkor részemről könyvutalvány nyereményben maradunk.

Azt nem tudom, hogy mennyire tudok majd az egy hét alatt fórumozni, de valószínűleg amúgy is kicsit visszavonulok. Ugyanis a trollok elleni szent (és nyilvánvalóan igazságos) küzdelmemben, úgy látom, én is trollá változtam. Ezen kicsit elmélkednem kell majd...

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 2079 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.31, 12:41

Igen, tökéletesen mutatja a megosztottságot, az egyik tábor újítani akar, a másik a régit ráncfelvarrni. Sok sikert annak a fejlesztőnek, aki mindkettőt meg tudja csinálni.

Hulla77

Hulla77

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 300 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.31, 10:20

Ez egy nagyon érdekes táblázat. Köszönet érte, hogy megmutattad. ;)

NoiseEHC

NoiseEHC

Logikarendőrség

• Fórumita
  • 684 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.31, 02:03

Nos, részemről ez volt az utolsó MAGUS verseny, amit szerveztem. Ha Raonék bebuknak a LTK-val, és valami csoda folytán még az után is lesz egy feltámasztási kísérlet, akkor sem fogok már újabb versenyt szervezni, mert 112917 karakter értékelés begépelése kicsit megfeküdte a gyomrom (nem számolva a pályaművem 48013 karakterét). Amúgy azért is nem éltem a magas nyeremény felajánlással, mert nem akartam, hogy még olyanokat is értékelnem kelljen, akik csak a nyereményért indulnak, bőven elég azokat, akiknek van valami mondanivalójuk is. Ezen kívül úgy gondolom, hogy az ilyen MAGUS fejlesztő versenyekből kihoztunk már, amit lehet, volt már konverziós és ráncfelvarrós is, nem tudom, mit lehetne még kitalálni, ami nem volt.

Persze, ez ne gátoljon senkit sem újabb verseny szervezésében, sok sikert hozzá! :)

Ha megnézitek a pályaműveket, akkor szerintem már mindenkinek nyilvánvaló, hogy ezekből nem lehet összehozni egy közös ETK rácfelvarrást, annyira különböző irányokba indult el mindenki. Persze ez nem lehet kizáró ok egymás ötleteinek gátlástalan lenyúlása előtt... :)

Pebosztolom még, hogy ki kire szavazott, jól látható, hogy mennyire kettévált a mezőny: azokra, akik a konvencionális ETK kedvelők, és azokra, akik az újításokat kedvelik. Számomra nyilvánvaló, hogy mindkét csoport igényeit szinte lehetetlen egyszerre kielégíteni, persze próbálkozni lehet attól... :)

XRztJQ0.png

Aserminio_de_Mueria

Aserminio_de_Mueria

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 460 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.30, 20:56

Köszönöm NoiseEHC -nak és minden nevezőnek a befektetett munkát! Főleg, hogy nem zártatok ki a versenyből.

Viszont mi lenne, ha nem hagynánk ennyiben a dolgot, hogy ez is elsüllyedjen a sok MAGUS házirendszer között? Ha minden résztvevő szavazna egyetlen játékra, amivel a legszívesebben játszana a nevezők közül (mindegy, hogy mennyire ETK jellegű), akkor én látatlanban felajánlanék tízezer forintot a következő verseny díjának: A kiválasztott rendszer szabályai szerint készülő világleírás-versenyre. Mit szólnátok egy következő próbatételhez?

Urban

Urban

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1557 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.28, 12:38

Koszonom NoiseEHCnak a szervezest es az alapos ismertetoket, valamint minden resztvevonek az inspiralo es konstruktiv legkort. Nagyon elegedett vagyok ezzel a versennyel minden szempontbol, meg a forumra is hajlando voltam ezert visszajonni :)

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11767 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.28, 10:14

Mondjuk, valahol várható volt, hogy a évtizedek óta élőholt állapotban levő M*-ba életet lehelő pályázatot Hulla nyeri :D

Gratula egyébként :)

Hulla vagy Selmo, ja - animálás vagy feltámasztás, de mozogni fog :)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]