Ugrás tartalomhoz

Fotó

Harmadik Törvénykönyv (verseny)

• Válasz írásához lépj be
601 hozzászólás érkezett eddig

BePe

BePe

Admin

• Admin
  • 4600 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.01, 06:57

1e7.jpg

Koszonet a szervezesert es ertekelesert.

Eberen_Orkodo

Eberen_Orkodo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 939 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.31, 21:54

Azért vicces, hogy több pályázat esetében is az objektív résznél van, aki 1., más meg 10. helyezést adott. Ennyit az objektivitásunkról... :-D

NoiseEHC

NoiseEHC

Logikarendőrség

• Fórumita
  • 645 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.31, 12:44

Ja igen, ez kimaradt: ha valaki úgy venné észre, hogy a sorrendje pont a rossz irányban van, akkor gratulálok neki, hogy nem szólt, mikor rákérdeztem... De mindegy is, mert az eredményt már nem vagyok hajlandó átvariálni, nagyon örülök a második helyemnek. :D

Amúgy nekem az lett a verseny tanulsága, hogy van egy csomó induló, akinek a rendszere nagyon nem tetszett, viszont a meglátásaikat simán beleírnám a saját rendszerembe. Itt gondolok Dronner, MysticR és Symur pályaművére, amikből nekem az jött le, hogy ők nagyon karakteresen képesek megfogalmazni, hogy mit szeretne látni a játékos a MAGUS-ban, csak a tényleges szabályokat kéne másra hagyni. :) Az ő meglátásaikon kívül még olyanoktól is simán lopnék, akiknek a rendszere is jó lett, például Aserminio mágia ellenállása vagy Hatalom itala receptkönyve, vagy Éberen Őrködő félsiker szabályai. Azt hiszem, Hulla mágia rendszer - fokozatok kibontását is schmittelem majd... :)

Na, én most elhúzok egy hétre nyaralni, június 10-én jövök vissza. Addig jó lenne, ha valaki, aki több Diplomácia Képzettség fokot vett fel, mint én, az rákérdezne a DV fórumon, hogy akkor lesz-e LTK, vagy sem. Hátha neki érdemben válaszolnak. Ha nem lesz semmi konkrét válasz, netán előrendelési lehetőség, akkor részemről könyvutalvány nyereményben maradunk.

Azt nem tudom, hogy mennyire tudok majd az egy hét alatt fórumozni, de valószínűleg amúgy is kicsit visszavonulok. Ugyanis a trollok elleni szent (és nyilvánvalóan igazságos) küzdelmemben, úgy látom, én is trollá változtam. Ezen kicsit elmélkednem kell majd...

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 1958 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.31, 12:41

Igen, tökéletesen mutatja a megosztottságot, az egyik tábor újítani akar, a másik a régit ráncfelvarrni. Sok sikert annak a fejlesztőnek, aki mindkettőt meg tudja csinálni.

Hulla77

Hulla77

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 291 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.31, 10:20

Ez egy nagyon érdekes táblázat. Köszönet érte, hogy megmutattad. ;)

NoiseEHC

NoiseEHC

Logikarendőrség

• Fórumita
  • 645 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.31, 02:03

Nos, részemről ez volt az utolsó MAGUS verseny, amit szerveztem. Ha Raonék bebuknak a LTK-val, és valami csoda folytán még az után is lesz egy feltámasztási kísérlet, akkor sem fogok már újabb versenyt szervezni, mert 112917 karakter értékelés begépelése kicsit megfeküdte a gyomrom (nem számolva a pályaművem 48013 karakterét). Amúgy azért is nem éltem a magas nyeremény felajánlással, mert nem akartam, hogy még olyanokat is értékelnem kelljen, akik csak a nyereményért indulnak, bőven elég azokat, akiknek van valami mondanivalójuk is. Ezen kívül úgy gondolom, hogy az ilyen MAGUS fejlesztő versenyekből kihoztunk már, amit lehet, volt már konverziós és ráncfelvarrós is, nem tudom, mit lehetne még kitalálni, ami nem volt.

Persze, ez ne gátoljon senkit sem újabb verseny szervezésében, sok sikert hozzá! :)

Ha megnézitek a pályaműveket, akkor szerintem már mindenkinek nyilvánvaló, hogy ezekből nem lehet összehozni egy közös ETK rácfelvarrást, annyira különböző irányokba indult el mindenki. Persze ez nem lehet kizáró ok egymás ötleteinek gátlástalan lenyúlása előtt... :)

Pebosztolom még, hogy ki kire szavazott, jól látható, hogy mennyire kettévált a mezőny: azokra, akik a konvencionális ETK kedvelők, és azokra, akik az újításokat kedvelik. Számomra nyilvánvaló, hogy mindkét csoport igényeit szinte lehetetlen egyszerre kielégíteni, persze próbálkozni lehet attól... :)

XRztJQ0.png

Aserminio_de_Mueria

Aserminio_de_Mueria

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 455 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.30, 20:56

Köszönöm NoiseEHC -nak és minden nevezőnek a befektetett munkát! Főleg, hogy nem zártatok ki a versenyből.

Viszont mi lenne, ha nem hagynánk ennyiben a dolgot, hogy ez is elsüllyedjen a sok MAGUS házirendszer között? Ha minden résztvevő szavazna egyetlen játékra, amivel a legszívesebben játszana a nevezők közül (mindegy, hogy mennyire ETK jellegű), akkor én látatlanban felajánlanék tízezer forintot a következő verseny díjának: A kiválasztott rendszer szabályai szerint készülő világleírás-versenyre. Mit szólnátok egy következő próbatételhez?

Urban

Urban

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1556 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.28, 12:38

Koszonom NoiseEHCnak a szervezest es az alapos ismertetoket, valamint minden resztvevonek az inspiralo es konstruktiv legkort. Nagyon elegedett vagyok ezzel a versennyel minden szempontbol, meg a forumra is hajlando voltam ezert visszajonni :)

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11180 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.28, 10:14

Mondjuk, valahol várható volt, hogy a évtizedek óta élőholt állapotban levő M*-ba életet lehelő pályázatot Hulla nyeri :D

Gratula egyébként :)

Hulla vagy Selmo, ja - animálás vagy feltámasztás, de mozogni fog :)

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5238 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.28, 07:56

Gratulálok Hullának!

Mivel a véleményekhez nem írtam helyezést, összesítve nálam ez volt a sorrend, ha valakit érdekel.

1.

Symur – Harmadik Törvénykönyv

2.

Hulla 77 - MAGUS ETK PATCH, avagy egy Harmadik Törvénykönyv

3.

MysticR – Harmadik Törvénykönyv

4.

NoiseHC – Harmadik Törvénykönyv

5.

Aserminio_de_Mueria – d6 Harmadik Törvénykönyv (d63TK)

6.

Éberen őrködő - MÁGUS VILÁG Dungeon World hack a M.A.G.U.S. ETK szerepjátékhoz

7.

Onedoor2 – MAGUS k10

8.

Kavarajavarava - Harmadik Törvénykönyv – Szabálycsomag

9.

Levitatio – ET szabálymódosítás

10.

Urban – SAMAN

De még egyszer gratula mindenkinek, nagyon igényes anyagokat adtatok be.

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2260 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.25, 11:05

Bunda!

(Sztem a békás meséket is diszkvalifikálni kéne a KéM-pályázaton.)

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5238 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.25, 09:06

Mondjuk, valahol várható volt, hogy a évtizedek óta élőholt állapotban levő M*-ba életet lehelő pályázatot Hulla nyeri :D

Gratula egyébként :)

Hulla77

Hulla77

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 291 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.20, 09:29

Na, elküldtem az utolsó értékelést is, remélem tovább növekszik a drámai feszültség...

Azt hiszem, most egy ideig nem kívánok semmiféle szerepjáték rendszert olvasni, de főleg nem értékelést írni... :)

Ez egy brutális meló lehetett, szóval elismerés és köszönet az egész megszervezéséért és lebonyolításáért! 

Magam részéről izgatottan várom a jövőhetet. ;)

H.

NoiseEHC

NoiseEHC

Logikarendőrség

• Fórumita
  • 645 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.20, 07:47

Na, elküldtem az utolsó értékelést is, remélem tovább növekszik a drámai feszültség...

Azt hiszem, most egy ideig nem kívánok semmiféle szerepjáték rendszert olvasni, de főleg nem értékelést írni... :)

kavarajavarava

kavarajavarava

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 74 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.16, 10:06

"A pályázó építheti akár UTK alapokra is a játékát, vagy választhat k100 helyett más kockát, de nyilvánvalóan minél több dolgot megváltoztat, a pontozóknak annál kevésbé lesz „ETK jellegű”, bármit is jelentsen ez. Ennek ellenére nincs szent tehén, bármelyik alrendszert lehet kukázni az eredeti szabályokból, csak akkor ezt bele kell írni a pályaműbe, esetleg az indoklását is."

Áhh, nekem ebből az jött le, hogy mindenféle rendszerrel lehet indulni, de az ETK-hoz hű k100-as rendszerek fognak a jobb helyeken végezni. Ezért találtam furának, hogy vannak akik direkt hátrányból akarnak indulni.

Na de már nagyon várom a végét, mert van még egy-két igen érdekes nevező. :D

NoiseEHC

NoiseEHC

Logikarendőrség

• Fórumita
  • 645 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.16, 01:31

De ha panaszkodunk, akkor inkább azon, h miért csináltak nem k100-as rendszert, ha pedig ez volt a kiírás. Mert azzal lehet vitatkozni, h vmi ETK-s vagy nem, de a kiírásban k100 szerepel. (végül ezen úgy lendültem túl, h biztos én vagyok a hülye és félreértettem, de látom, h kár volt)

Nem tudom, hogy honnan jött, hogy k100 a kiírás. A kiírás ez volt:

"Az előző versennyel ellentétben, a CÉL most fix: A mai elvárásoknak megfelelő rendszer létrehozása, ami a lehető legtöbbet megőrzi az ETK jellegéből, és a lehető legtöbbet támogatja az ETK lehetőségeiből. Itt nincs pontosabban meghatározva, hogy mik a „mai elvárások” vagy mi is az „ETK jelleg”, mert szerintem ezek elég szubjektív kategóriák, és mindenkinek mást jelentenek. Így legalább minden induló átérezheti, hogy a hivatalos MAGUS játékfejlesztők micsoda dilemmában vergődhetnek…

A pályázó építheti akár UTK alapokra is a játékát, vagy választhat k100 helyett más kockát, de nyilvánvalóan minél több dolgot megváltoztat, a pontozóknak annál kevésbé lesz „ETK jellegű”, bármit is jelentsen ez. Ennek ellenére nincs szent tehén, bármelyik alrendszert lehet kukázni az eredeti szabályokból, csak akkor ezt bele kell írni a pályaműbe, esetleg az indoklását is."

Na most szerintem elég jól sikerült ezt a részt megfogalmaznom, és sehol sem írja, hogy a rendszernek muszáj k100-nak lennie, sőt, az ellenkezőjét írja. Ezen kívül, volt még egy jó hosszú eszmecsere a fórumon, hogy mi számít konverziónak és mi ETK módosításnak, és a vége az volt, hogy ezt nem kívánom definiálni, mert lehetetlen. Szóval nem kell siránkozni hátrakötött lábbal, szerintem mindenkinek egyenlő volt a terep.

A pontozás pedig kielégítően működött, wisp kolléga jól látja a helyzetet, de többet erről nem mondok, mert nem kívánom lelőni a poént.

kavarajavarava

kavarajavarava

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 74 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.15, 17:19

Bár most már sejtjük a sorrendet, sztem korai még ítéletet mondani, vagy következtetéseket levonni. Vagy pedig nagyon késő már, mert a sorrendet leadtuk.

De ha panaszkodunk, akkor inkább azon, h miért csináltak nem k100-as rendszert, ha pedig ez volt a kiírás. Mert azzal lehet vitatkozni, h vmi ETK-s vagy nem, de a kiírásban k100 szerepel. (végül ezen úgy lendültem túl, h biztos én vagyok a hülye és félreértettem, de látom, h kár volt)

wisp

wisp

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 68 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.15, 14:45

Bár csak csendben, kívülről figyeltem a versenyt, szerintem jól szuperál a pontozási rendszer: az utóbbi három pályamű azért kerülhetett a középmezőnybe, mert letisztultabb, áramvonalasabb, használhatóbb szabályokat mutattak fel, mint amiket megelőztek, viszont ennek eléréséhez kukázniuk kellett minden eredeti mechanikát. Az élmezőnyben gondolom azok végzik majd, akiknek sikerült összeegyeztetniük az ETK-hűséget a modern és működőképes rendszer kitétellel.

NoiseEHC

NoiseEHC

Logikarendőrség

• Fórumita
  • 645 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.15, 13:14

És attól, hogy lépten-nyomon a kevés magus-os orra alá dörgölik, mekkora lúzernek tartják őket emiatt, sem nekik sem nekünk nem lesz jobb. 

Őőőő, de-de, nekik ettől lesz jobb. Lehet erről véleményt formálni, és vitatkozni, de akik csak beledörgölik mások orrát, azok jobban érzik magukat ettől, mert végre valakihez képest menőbbnek érzik magukat. Rájuk kell hagyni, hadd örüljenek ők is néha... :)

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 1958 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.15, 12:51

Én is úgy értelmeztem az eredeti kiírást, hogy ETK javítást kell készíteni. Dolgoztam is a saját megoldásaimon, de végül nem fejeztem be, ami nem is baj, mert ezek mellé a pályaművek mellé nem fért volna be, ahhoz túlontúl hasonlít az eredeti ETK-ra.

Én alapból is ÚTK javítást írtam, csak rájöttem, hogy nagyon kevéssé maradt volna ETK, plusz jelen formájában túlbonyolítani sikerült a dolgot, mert nagyon szép dolog a %-os képzettségrendszer és az ebből adódó pár százalékonkénti fejlődés, de valószínűleg a legtöbb ember a háta közepére sem kívánja ezt vezetni. Másrészt elsunnyogtam volna a mágiaellenállás és mágiareform részét, mert nem akartam vele foglalkozni.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]