Ugrás tartalomhoz

Fotó

Harmadik Törvénykönyv (verseny)

• Válasz írásához lépj be
613 hozzászólás érkezett eddig

NoiseEHC

NoiseEHC

Logikarendőrség

• Fórumita
  • 685 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.15, 09:42

A fentiekből - hangsúlyozom, a saját értelmezésem - az jött volna, hogy az ETK-jelleg, az ETK motor minél nagyobb részének megőrzését jelenti, értelemszerűen azon módosításokkal, amik a megadott hibák nagy részét kiküszöbölik. De akkor félreértettem a kiírást. Bocs akkor ezért is, mea culpa.

Én is így értettem, amikor a kiírást megcsináltam, csak direkt nem az ETK motor megőrzése volt a cél, hanem az ETK lehetőségeinek a megőrzése. Például az utolsó pályaműben az összes varázslat megmaradt, csak most már használható is a mágia. Az ETK motor képzettség és harci része viszont teljesen kukázva lett, ami azért elég extrém. Én emiatt 2 pontot adtam csak ETK jellegre, Hulla meg tök hátra sorolta, ilyen az élet.

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5488 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.15, 09:20

Számomra az ETK-nak nincs hangulata. A M*-nak van hangulata. Az ETK-nak motorja van, ami kiszolgálni próbálja több-kevésebb sikerrel a M* hangulatát.

Ez pervát vélemény, de szívesen veszem, ha valaki lerajzolja nekem, mi a különbség pl. az ETK és a NAGY ZÖLD hangulat között. Főleg, hogy a kiadványok leíró szövegének 99%-a CTRL+c CTRL+v.

Három M* kiadvány van számomra, aminek önálló hangulata van:

* Summarium

* Enoszuke

* Toron

Ebből az első egy hangulati paradigmaváltás, mondhatni M* 2.0, a másik kettő világleíró kiadvány, amiből az utóbbi játéktechnikát (motort) nem is tartalmaz.

A fentiekből - hangsúlyozom, a saját értelmezésem - az jött volna, hogy az ETK-jelleg, az ETK motor minél nagyobb részének megőrzését jelenti, értelemszerűen azon módosításokkal, amik a megadott hibák nagy részét kiküszöbölik. De akkor félreértettem a kiírást. Bocs akkor ezért is, mea culpa.

Módosította Dronner: 2018.05.15, 09:21

NoiseEHC

NoiseEHC

Logikarendőrség

• Fórumita
  • 685 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.15, 09:02

Tényleg nem értem az embereket. Többedik pályamunkánál olvasom, hogy pozitívum, hogy nincs köze az ET-hez. De hát ez volt a verseny lényege, hogy minél használhatóbb anyagot készítsünk, az ET jelleg megőrzésével. - Konverziós, új rendszeres verseny korábban volt, tudtommal.

Ez kicsit olyan, mint a főzőverseny, amin az a feladat, hogy fantáziadús ételeket készítsünk krumpliból, és az lenne a bírálók véleménye, hogy azért pontozzuk le, mert krumplit tartalmaz. Nemtom, ha egy krumplis versenyen valaki fantasztikus madártejet készít, ami értelemszerűen nem tartalmaz krumplit, akkor az bármennyire fantasztikus, az objektív listán nem kerülhetne előre... Bármely más versenyen első lehet, de a krumplison nem.

De lehet, hogy én értettem félre a kiírást. Mindegy.

Az, hogy kinek mi az ETK jelleg, teljesen megfoghatatlan, nem véletlenül került bele a szubjektív listába. Akinek nem tetszik az ETK jelleg, annak egy konverzió nyilván pozitívum lesz, ezen nincs mit csodálkozni. Voltak olyanok is, akiknek az ETK jelleg nem a szabályokat jelentette, hanem valami MAGUS hangulatot, de ezek eléggé hátra lettek pontozva. Ha viszont Acélpatkány kirohanása a probléma, nos szerintem jobb ignorálni, mert nem indult a versenyen, csak hangember...

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5488 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.15, 08:28

Tényleg nem értem az embereket. Többedik pályamunkánál olvasom, hogy pozitívum, hogy nincs köze az ET-hez. De hát ez volt a verseny lényege, hogy minél használhatóbb anyagot készítsünk, az ET jelleg megőrzésével. - Konverziós, új rendszeres verseny korábban volt, tudtommal.

Ez kicsit olyan, mint a főzőverseny, amin az a feladat, hogy fantáziadús ételeket készítsünk krumpliból, és az lenne a bírálók véleménye, hogy azért pontozzuk le, mert krumplit tartalmaz. Nemtom, ha egy krumplis versenyen valaki fantasztikus madártejet készít, ami értelemszerűen nem tartalmaz krumplit, akkor az bármennyire fantasztikus, az objektív listán nem kerülhetne előre... Bármely más versenyen első lehet, de a krumplison nem.

De lehet, hogy én értettem félre a kiírást. Mindegy.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8213 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.10, 12:19

Onedoor2 alkotása:
http://lfg.hu/83910/

Urban pályaműve:
http://lfg.hu/83929/

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8213 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.03, 08:50

Dronner pályaműve:
http://lfg.hu/83856/

A Symur-féle megoldás:
http://lfg.hu/83890/

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5488 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.27, 06:33

Egy kis magyarázat az értékelésemhez, mielőtt bárkit megbántanék.

Alapvetően le a kalappal minden versenyző előtt, mivel indultam én is, tudom, mekkora meló volt lerakni bármit is az asztalra.

Az értékelést olvasás közben írtam, nem utólag, így pozitívok közé azok kerültek, amik az alapleváráson felül kifejezetten a kedvemre valóak voltak, tehát az "extra jó, hogy benne van" kategóriások. Ugyanakkora negatív elemek azok, amiket az érthetőséget csökkentették, számomra logikátlanok voltak, vagy kevéssé tetszettek, tehát a kisebb gubancoktól a koncepcionális problémákig minden, így értelemszerűen ezekből lett több.

De még egyszer: valamennyi pályamű készítőjének /respect, szép munka!

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8213 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.26, 08:48

Itt a 10. helyezett:

http://lfg.hu/83811/

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5488 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.24, 07:48

Én +/- elemek listát készítettem mindenkiéről (a sajátot leszámítva persze), ami azért relatíve hosszúvá tette az értékelésemet. Másoljam be a cikk után mindenkihez, vagy írjak egy rövid véleményt oda, és akit érdekel a részletezettebb változat, annak küldjem a sajátját privátban?

Nyugodtan másold be a cikk után, tárhely van hozzá, ha meg valakinek nem tetszik, akkor majd átgörgeti. Nyilván senki sem fogja elkérni privátban.

Ok. Én mindenesetre  - noha ezek szerint nem nyilvánvaló - örülök, ha valaki elküldi az enyémeket privátban :)

NoiseEHC

NoiseEHC

Logikarendőrség

• Fórumita
  • 685 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.23, 22:01

Én +/- elemek listát készítettem mindenkiéről (a sajátot leszámítva persze), ami azért relatíve hosszúvá tette az értékelésemet. Másoljam be a cikk után mindenkihez, vagy írjak egy rövid véleményt oda, és akit érdekel a részletezettebb változat, annak küldjem a sajátját privátban?

Nyugodtan másold be a cikk után, tárhely van hozzá, ha meg valakinek nem tetszik, akkor majd átgörgeti. Nyilván senki sem fogja elkérni privátban.

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5488 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.23, 16:12

Eberen_Orkodo

Eberen_Orkodo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 984 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.23, 10:50

Le a kalappal NoiseEHC előtt, ha mindegyik műről ilyen részletesen ír!

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8213 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.23, 08:06

Itt az első megjelent pályamű:
http://lfg.hu/83724

Aki írna értékelést hozzá, az mostantól kommentként megteheti a cikk alatt.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8213 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.20, 09:37

Hol lehet(?) majd olvasni az értékelést?

Ha minden igaz, NoiseEHC ír egy-egy értékelést minden pályaműről, melyeket cikkek formájában fogunk lehozni a főoldalon. A saját szöveges értékeléseiket eme cikkek alatt, szokásos komment formájában fűzhetik hozzá azok a pályázók, akik vették a fáradságot, hogy írjanak ilyet.

Onedoor02

Onedoor02

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 13 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.20, 06:04

Hali!

Hol lehet(?) majd olvasni az értékelést?

NoiseEHC

NoiseEHC

Logikarendőrség

• Fórumita
  • 685 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.16, 01:52

Na, a többség a 2-re szavazott, ami azért is jó, mert így nem kell megváltoztatnom a számokat az excel (LibreOffice) táblában. Sőt, mint kiderült, az AVERAGE() függvény kihagyja az üres mezőket (tehát nem 0-nak veszi), ez egy kellemes meglepetés volt.

A nyertes pedig...

...hehe, ezt majd megtudjátok a végén. :) Mondjuk reménykedtem, hogy nem lesz holtverseny benne, de két nevezésnél azonos az átlag, így muszáj lesz megszámolnom benne a karaktereket (rövidebb nyer a kiírás értelmében).

Elkezdem begályázni az értékeléseket, remélem minél hamarabb kikerülhet az első.

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5488 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.15, 21:23

Legyen a 2.

Eberen_Orkodo

Eberen_Orkodo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 984 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.15, 18:13

Szintén 2, haladjunk.

Symur

Symur

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 115 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.15, 17:39

Az osztásoknál gondolom 1 tizedesjegyig lenne számolva?
Pl.

Eredeti osztott
35 3,5
67 6,7

Így oké lehet.

kavarajavarava

kavarajavarava

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 106 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.15, 17:19

A 2. tetszik nekem is. A matekot meg Hulla jól mondja. Bár az is egy megoldásnak tűnik, h Aserminiotól mindenki 5pontot kap.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]