Ugrás tartalomhoz

Fotó

Harmadik Törvénykönyv (verseny)

• Válasz írásához lépj be
613 hozzászólás érkezett eddig

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8218 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.12.03, 13:12

Ezt a személyeskedő vonalat szerintem nyugodtan engedjétek el, vagy vigyétek át privátba, ha éreztek benne annyit. Itt kezd fárasztó lenni.

Noise!
Ha itt a fórumon találsz 2-3 jelentkezőt, gondold ki és írd meg a kiírást, segítek a címlapra kerülésben. A téli szünet talán alkalmas idő lenne az ügy elindítására, zárásnak meg a februárt javasolnám.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6247 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.12.03, 12:23

Bulldy, számomra nem volt az, ragozzam, mutogassam el, zsenike? : fejsimi:

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6565 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.12.03, 12:12

Bulldy, tőled sem láttam emlékezetes magus-fejlesztést, és akkor mi van?

Leszámítva azt, amivel megnyerem a NoiseEHC által szervezett LFG-s alternatív rendszerű MAGUS háziversenyt?

Semmi gond Orastes, trollkodj tovább egy olyan játéknál, amiért semmit nem tettél még rajongóként sem és sem a világát, sem a rendszerét nem szereted. :P

Oszd inkább a Shadow of the Demon Lord témában az észt, úgyis az a játékok alfája és omegája.

Bulldy

Módosította Bulldy: 2017.12.03, 12:14

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6247 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.12.03, 11:52

KLM, a magus mágiarendszere egy a sok közül, nem ezen múlik, hogy egy játék mennyire népszerű. A jelenlegi magus-játékok mágiarendszere inkábbb bug, mint feature.
Star Wars: lehet hogy egy csöppet ismertebb és népszerűbb, mint a magus, meg ugye jöttek ki folyamatosan mindenféle megoldások, nem volt olyan, hogy 10 évig nem jött ki semmilyen hivatalos szerepjátékos anyag.

Bulldy, tőled sem láttam emlékezetes magus-fejlesztést, és akkor mi van?

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6565 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.12.03, 11:40

NoiseEHC: Bármikor. Kéne már egy-két új MAGUS regényt olvasni, de adjak értük pénzt? :D :P

Persze, ha lesz verseny, biztos indulok. :) (Csak legyen rá vagy két hónap...)

Bulldy

NoiseEHC

NoiseEHC

Logikarendőrség

• Fórumita
  • 687 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.12.03, 10:43

Én kíváncsi lennék egy "d100 MAGUS ráncfelvarrás" háziversenyre. ;)

Kéne még egy könyvutalvány, mi? :D Akkor ezt indulásnak lehet tekinteni?

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6565 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.12.03, 10:29

Orastes: ha nem érdekel a d100, ne fejlessz rá. (Mondjuk a nem-d100 MAGUS pályaművedre sem emlékszem...)

Kalóz: valamiért mégis kedvelik az emberek Ynev-et. Ennél rétegebb dologra is összejött már pénz. Ha Ynev nem is No.1 már itthon, még mindig érdemes (lenne) foglalkozni vele.

Én kíváncsi lennék egy "d100 MAGUS ráncfelvarrás" háziversenyre. ;)

Bulldy

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11783 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.12.03, 00:37

Nem akarom lelombozni a mélyen tisztelt egybegyűlteket, de mi értelme lenne egy új, akármilyen magus-rendszernek? (...)Intellektuális kihívásnak azért jó.  :D

Mi értelme volt hát ennek a hozzászólásnak?

A régi játékosoknak úgyis megvan a maguk jól bevált, háziszabályokkal spékelt rendszere,

Így megismerhetik egymás háziszabályait.

az újak meg válogathatnak a jobbnál jobb rendszerek és érdekesebbnél érdekesebb világok közt. A magus valamikori erősségét jelentő irodalomból is mi maradt mára?

Nem is tudom, ilyen alapon mi értelme van új Star Wars szerepjátékot fejleszteni? A világot úgyis elcseszték a filmekkel... 

Egyébként melyik világ "érdekesebb"? Eleve szubjektív a válasz.

Amúgy meg - lemaradásban vagyok persze a M* irodalommal és annak egy részét nem is tervezem behozni - a frissebb könyvek közül is akadnak egész jók (a frisset nagyvonalúan értelmezve a Garmacor könyvek nekem pld. bejöttek, részben a Vihar Ibara felett is).

Módosította KLM: 2017.12.03, 00:38

Kaloz

Kaloz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1154 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.12.02, 23:56

Nem akarom lelombozni a mélyen tisztelt egybegyűlteket, de mi értelme lenne egy új, akármilyen magus-rendszernek? A régi játékosoknak úgyis megvan a maguk jól bevált, háziszabályokkal spékelt rendszere, az újak meg válogathatnak a jobbnál jobb rendszerek és érdekesebbnél érdekesebb világok közt. A magus valamikori erősségét jelentő irodalomból is mi maradt mára?

Intellektuális kihívásnak azért jó. :D

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11783 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.12.02, 23:05

Nekem mondjuk nem sok ingerenciám van d100-as rendszerben fejleszteni. :ezvan:
Már csak azért sem, mert teljesen fölösleges, van egy csomó d100-as rendszer, ami messze jobb, mint a magus.

Hogyne, csak a mágiarendszer konverziójánál elég nagy az elhullás.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6247 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.12.02, 21:46

Nekem mondjuk nem sok ingerenciám van d100-as rendszerben fejleszteni. :ezvan:

Már csak azért sem, mert teljesen fölösleges, van egy csomó d100-as rendszer, ami messze jobb, mint a magus.

NoiseEHC

NoiseEHC

Logikarendőrség

• Fórumita
  • 687 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.12.02, 21:43

Az alap az ETK lenne (aminek zöld pentagramma van az elején),

Az ETK az ez:

...

Ez meg az első, 1993-as Mókus.

...

Mindkettőn ott a pentagram... (Az ETK-ban van pld olyan, hogy +5 MP és +1 kör Zóna varázsjelen keresztül varázsolni, a KKÚK-ban meg a Tűztánc novella.)

Ah, köszi, egy kicsit el voltam tévedve a könyvekkel, úgy néz ki.

Szóval, az ETK lenne az alap, csak hogy mindenki tudjon utalni a pályaműben oldalszámra.

Mondjuk megvallom, nagyobb visszhangot vártam csodálatos verseny-felvetésem kapcsán, mintha nem tolonganának az emberek annyira... :)

Amúgy a CÉL most fix lenne: A mai elvárásoknak megfelelő* rendszer létrehozása, ami a lehető legtöbbet megőrzi az ETK-ból, és a lehető legtöbbet támogatja az ETK lehetőségeiből.

A pontozásnál egy szubjektív melyik tetszik legjobban, és egy mennyire kiegyensúlyozott/modern/hagyományőrző a pályamű lenne.

* Hogy pontosan mit jelentenek a mai elvárások, arra eredetileg galu hozzászólását reméltem felhasználni, de miután egy óra kutakodás után megtaláltam, rá kellett jönnöm, hogy inkább a trendekről beszél benne:

http://lfg.hu/forum/index.php/topic/24337-új-magus-szerepjatek-2018/?p=2150918

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11783 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.12.02, 10:53

Az alap az ETK lenne (aminek zöld pentagramma van az elején),

Az ETK az ez:

magus_etk.png?1399211387

Ez meg az első, 1993-as Mókus.

MAGUS_ETK_Kezikonyv_Kalandozoknak_es_Utm

Mindkettőn ott a pentagram... (Az ETK-ban van pld olyan, hogy +5 MP és +1 kör Zóna varázsjelen keresztül varázsolni, a KKÚK-ban meg a Tűztánc novella.)

Módosította KLM: 2017.12.02, 10:55

NoiseEHC

NoiseEHC

Logikarendőrség

• Fórumita
  • 687 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.12.02, 01:26

esetleg a képzettségrendszer teljesen átkonvertálják százalékosra és lőn.

Pont ez ugrott be valamelyik nap, hogy ezzel tök egyszerűen ki lehet védeni a tulajdonságpróba elbaszottságát. Gyorsan csináltam is egy konverziót, hogy a Kp értékek nagyjából ugyanott legyenek. Gondoltam belelesek a CX-be is, hogy ott hogy vannak a cuccok. Csak megint oda jutottam, hogy oké, hogy ezzel megoldottam 1-2 problémát, de megint előjön az elbaszott mágiarendszer, amit újra kéne írni...

Hát, gondolkodom rajta, hogy kéne egy második MAGUS Szerepjáték Fejlesztő Verseny(ecske), ahol a kiírás az lenne, hogy ki tud jobb k100 rendszert csinálni. :)

Az alap az ETK lenne (aminek zöld pentagramma van az elején), azt kéne kijavítani. Az oldalkorlát 10-15 oldal lenne, mert csak a dobáskódok, képzettségek nevei, meg ilyenek lennének, meg mondjuk 3-4 kaszt kidolgozva, ebből 1 varázshasználó. Utalni kéne, hogy a mozaikmágus hogyan lenne, de az nyilván nem kell a 10-15 oldalba, bár próbálkozni lehet. Az elején meg kéne adni, hogy a szerepjáték kiadványokból és regényekből mi játszik a rendszerben, hogy ne legyen ebből félreértés.

Pontozás a múltkori módszerrel. A nyeremény nyilván egy LTK lenne (ha megjelenik valaha, hehe), vagy könyvutalvány, mint múltkor...

A jól sikerült rendszerekből össze lehetne gyúrni egy letisztult véglegeset, kiadásra.  :gonosz:

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]