Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Harmadik Törvénykönyv (MAGUS szerepjáték-fejlesztő verseny)

• Válasz írásához lépj be
43 hozzászólás érkezett eddig

invalidnick

invalidnick

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 9 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.22, 16:57

Aha, már érteni! Köszönöm az infókat.

ui: Hát már hogy ne emlékeznénk a Bubmac-pontokra :)

_Kilhalm (NPC/NJK)

_Kilhalm (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2018.05.22, 13:12

Üdv!

Ott a link az aláírásomban. Már játszható állapotú, de azért van mit tenni.

(OFF)Tudom. ;) Tervezem is, hogy majd játszom, (ezt kivételesen játszani jobban szeretném mint mesélni). Csal attól félek nem fogok hozzá embereket találni (bár Mindighthoz is sikerült, igaz mindenki Midnight szűz még, de CX mesélőt manapság nagyon nehéz.). (/OFF)

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11180 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.22, 12:10

Üdv!

(OFF)Én a magam részéről KLM Ződ Kódexét várom. Számomra az a legszimpatikusabb. Szabad karakteralkotás, a CX kicsit továbbgondolt mágiarendszere. A mágia ellenállás (Aura) külön képzettségen alapul így nem kell kialakulnia annak a jelenségnek, hogy a világleírások szerint ritka és különleges pszivel a játékban mindenkinek rendelkeznie kell. Sok képességet valószínűleg össze lehet vonni és még úgy is marad annyi hogy lehessen kombinálgatni.(/OFF)

Pszt: Ott a link az aláírásomban. Már játszható állapotú, de azért van mit tenni. 

bubmac

bubmac

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 128 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.22, 09:48

...pl. a karakteralkotásról. Hogy pontokat vegyél, vagy dobáskódot. A Bubmac-pontok már matematikailag le lettek vezetve :)

Ezt jó volt látni):) Még valaki emlékszik a pontjaimra? :) Most is ezzel a karakteralkotással terveztem indulni, de nem készültem el.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7742 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.22, 09:06

Szóval légyszi valaki világosítson fel, miről maradtam le. Tényleg még mindig itt tart az egész? Vagy valamelyik kiadó közben dolgozik valamin? Akkor viszont mi értelme ennek a versenynek? Ezt csak így a saját szórakoztatásunkra?

Igen, ez a verseny NoiseEHC önálló kezdeményezése arra, hogy amíg nem történik semmi látható a hivatalos kiadvánnyal, addig a vállalkozó szelleműek alkothassanak valamit önmaguk és a közönség szórakoztatására. Nevezhetjük laborkísérletnek is, aminek nincs elvárt eredménye.

A hivatalos új MAGUS-ról van külön topikunk, ha gondolod, böngészd át, de szerintem egész kevés dolog van, amit még nem mondtak el a témában. :)

Link

tar242

tar242

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 760 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.22, 08:50

Akkor viszont mi értelme ennek a versenynek? Ezt csak így a saját szórakoztatásunkra?

Röviden: igen

_Kilhalm (NPC/NJK)

_Kilhalm (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2018.05.22, 08:27

Üdv!

(OFF)Én a magam részéről KLM Ződ Kódexét várom. Számomra az a legszimpatikusabb. Szabad karakteralkotás, a CX kicsit továbbgondolt mágiarendszere. A mágia ellenállás (Aura) külön képzettségen alapul így nem kell kialakulnia annak a jelenségnek, hogy a világleírások szerint ritka és különleges pszivel a játékban mindenkinek rendelkeznie kell. Sok képességet valószínűleg össze lehet vonni és még úgy is marad annyi hogy lehessen kombinálgatni.(/OFF)

Módosította Kilhalm: 2018.05.22, 08:34

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11180 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.22, 07:33

Szóval légyszi valaki világosítson fel, miről maradtam le. Tényleg még mindig itt tart az egész?

Volt egy ilyen is:

http://lfg.hu/66981/hirek/magus-szerepjatek-fejleszto-versenyecske/

Meg van egy ilyen:

http://www.deltavision.hu/forum/viewforum.php?id=93

Amit épp szállnak a legyek, de Raon állítja, hogy nem döglött meg.

invalidnick

invalidnick

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 9 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.22, 07:18

Nem, abban én sem bízom, hogy itt bármi belátható időn belül ki legyen adva. Pedig pár éve még (2013-2014) hatalmas elánnal be volt harangozva minden. Emlékszem, voltak kérdőívek, hogy ki mit szeretne, meg össznépi brainstorming, pl. a karakteralkotásról. Hogy pontokat vegyél, vagy dobáskódot. A Bubmac-pontok már matematikailag le lettek vezetve :)

Aztán az egész hamvába holt, az utolsó bejegyzés a honlapon (www.magus.hu) 4 éves, és azóta sem hallani az egészről semmit. Vagy csak hozzám nem jutnak el az infók? Bevallom mostanában nem sűrűn jártam szerepjáték fórumokra, de végre feljövök az lfg.hu-ra, és mit látok? Egy háromezeregyedik próbálkozást, hogy ismét kezdjünk mindent elölről, és javítsuk meg az ETK-t.

Szóval légyszi valaki világosítson fel, miről maradtam le. Tényleg még mindig itt tart az egész? Vagy valamelyik kiadó közben dolgozik valamin? Akkor viszont mi értelme ennek a versenynek? Ezt csak így a saját szórakoztatásunkra?

Ez az említett "Legutolsó törvénykönyv" lenne az, amin hivatalosan dolgoznak? És tényleg így fogják hívni?

NoiseEHC

NoiseEHC

Logikarendőrség

• Fórumita
  • 645 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.22, 01:38

Most valószínűleg nagyon le leszek hurrogva, de én már csak kínomban röhögök az egészen. 2007-ben a Tuan egyszer már kiadott egy rendszert, ami, ha nem is volt tökéletes, az ETK legtöbb gyermekbetegségét orvosolta. Aztán jött egy rajongói háziszabály Hulla és Selmo tollából (iskolaalkotó metódus), mely még ezt balanszolta kicsit. De nem ám hogy e mentén haladnánk tovább! Á, inkább jogi úton kaszáljuk el az egészet. A két kiadó gyerekes perlekedése miatt szopjanak a rajongók, és topogjunk egy helyben újabb 10-15 évet.
Most tényleg újra és újra fel kell találni a spanyolviaszt? Még mindig ott tartunk, hogy az ETK 1993-as rendszerét kell toldifoldizni meg ismételten újraírni? Engedjük már el!

Félreértés ne essék, jelen kezdeményezés amúgy dicséretes, hogy össznépi brainstorming keretében fejlesszük a játékot (ha időben olvasom, valószínűleg indulok is rajta). Tényleg csak azon vagyok kiakadva, hogy az amúgy is kis létszámú hazai szerepjátékipar ennyire megosztott, és emiatt minden értelmes kezdeményezés:

a) csak mint nem hivatalos háziszabály jelenhet meg
b) gyökeresen kell különbözzön minden eddigitől (lásd Codex) nehogy a plágium vádja érje, és emiatt ki kell dobni a rendszer működő elemeit is.

És tényleg nem akarok senki oldalára állni, csak mint egyszerű rajongó és játékos szenvedem meg ezt az értelmetlen kakaskodást. Bocsánat ha kicsit off voltam.

Tisztelettel:
INVALIDNICK a.k.a. Zaraken

Hát, elég off volt, mert szerintem senki sem gondolta, hogy ez ki lesz adva, mármint rajtad kívül...

invalidnick

invalidnick

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 9 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.22, 00:43

Most valószínűleg nagyon le leszek hurrogva, de én már csak kínomban röhögök az egészen. 2007-ben a Tuan egyszer már kiadott egy rendszert, ami, ha nem is volt tökéletes, az ETK legtöbb gyermekbetegségét orvosolta. Aztán jött egy rajongói háziszabály Hulla és Selmo tollából (iskolaalkotó metódus), mely még ezt balanszolta kicsit. De nem ám hogy e mentén haladnánk tovább! Á, inkább jogi úton kaszáljuk el az egészet. A két kiadó gyerekes perlekedése miatt szopjanak a rajongók, és topogjunk egy helyben újabb 10-15 évet.
Most tényleg újra és újra fel kell találni a spanyolviaszt? Még mindig ott tartunk, hogy az ETK 1993-as rendszerét kell toldifoldizni meg ismételten újraírni? Engedjük már el!

Félreértés ne essék, jelen kezdeményezés amúgy dicséretes, hogy össznépi brainstorming keretében fejlesszük a játékot (ha időben olvasom, valószínűleg indulok is rajta). Tényleg csak azon vagyok kiakadva, hogy az amúgy is kis létszámú hazai szerepjátékipar ennyire megosztott, és emiatt minden értelmes kezdeményezés:

a) csak mint nem hivatalos háziszabály jelenhet meg
b) gyökeresen kell különbözzön minden eddigitől (lásd Codex) nehogy a plágium vádja érje, és emiatt ki kell dobni a rendszer működő elemeit is.

És tényleg nem akarok senki oldalára állni, csak mint egyszerű rajongó és játékos szenvedem meg ezt az értelmetlen kakaskodást. Bocsánat ha kicsit off voltam.

Tisztelettel:
INVALIDNICK a.k.a. Zaraken

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7742 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.02.28, 11:46

FYI:
http://lfg.hu/forum/index.php/topic/24481-harmadik-torvenykonyv-verseny/#entry2159133

A pályaműveket a htkverseny(kukac)gmail.com címre küldjétek!

Aserminio_de_Mueria

Aserminio_de_Mueria

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 455 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.02.17, 23:01

Jelentkeznék én is a versenyre. Olyan 85% -ban kész a nagy mű, emberi számítás szerint befejezem a határidő végére.

NoiseEHC

NoiseEHC

Logikarendőrség

• Fórumita
  • 645 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.02.12, 01:28

A pszí diszciplínákat nagyjából összeszedtem. A bárd varázslatait megkapjuk táblázatban?

A varázslat-táblázatok eredetileg a konverziómhoz készültek, hogy a társszerzővel meg tudjuk vitatni, és csoportosítani a varázslatokat. A bárd varázslatait nem gépeltem be, mert annyira egysíkúak és unalmasak, hogy erről nem volt értelme kommunikálni.

Ebből következik, hogy nem is lesz ilyen táblázat, de ha megnézed, a bárd nem is szerepel a lehetséges varázshasználók között, pont azért, mert nem érdekes egyáltalán szabály szempontból.

Megjegyzem, a HTK fórum jobban használható a versenyhez kapcsolódó kommunikációra, mert azt még olvassák is emberek... :)

MysticR

MysticR

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 35 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.02.08, 14:12

A pszí diszciplínákat nagyjából összeszedtem. A bárd varázslatait megkapjuk táblázatban?

NoiseEHC

NoiseEHC

Logikarendőrség

• Fórumita
  • 645 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.12.22, 10:46

Jelentkezem, mert van ötletem, bár eddig semmilyen szerepjáték-fejlesztő versenyt nem fejeztem be...

Nagyon helyes!!!

Megjegyzem, a jelentkezésekre a linkelt fórum szolgál, hogy a többiek is láthassák, hogy van ám itt mozgás...

Eberen_Orkodo

Eberen_Orkodo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 939 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.12.22, 10:14

Jelentkezem, mert van ötletem, bár eddig semmilyen szerepjáték-fejlesztő versenyt nem fejeztem be...

Matzi

Matzi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1752 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.12.22, 00:57

Attól, hogy van mértékegységrendszer még ki lehet zárni a Newtoni és Kvantumfizikát. Képzelj el egy kváziközépkori világnézetet.

Nem lehet kizárni, mert elvi bajok vannak. Láttál te olyan kvázi kozépkori világnézetet, ahol a láthatatlanság varázslat a sovány torpenovésu varázslóra jól mukodik, de a nagy lovag túl nehéz, ezért nem tud láthatalanná válni?

És akkor nem is beszéltunk a méretkategória változtató transzformációról, és az szarul definiált légiességrol. A varázslatok egyértelmu forrása a D&D és ott ezek legtobbje fel sem merul.

vizmi

vizmi

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 92 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.12.20, 17:34

Ezúton szeretnék nevezni semennyire sem kész pályaművemmel. Jómagam és lelkes tesztelő/proofreader csapatom 70% bizonyossággal előáll valamivel a határidő végéig, ami egészen biztosan belefér a terjedelmi korlátokba. Hasonlóan biztos az is, hogy semmi köze nem lesz semelyik törvénykönyvhöz. Mit szeretnénk akkor csinálni?

Világkép
Olyan fantasy, ahol a kincseket nem sárkányok őrizik a kazamatákban. Nemesek, titkos társaságok kincses kamráiban porosodnak, és kevesen emlékeznek rá, hogy pontosan mire is használatosak. Az egymással vetélkedő világi és vallási hatalmak, varázslórendek, alvilági testvériségek elsődleges célja a rivális szervezetek varázserejének megszerzése, kiismerése, adott esetben elpusztítása. A karakterek ezen szervezetek különleges ügynökei, szabadúszó zsoldosai, feláldozható bábui a nagy játszmában. A karakterek célja, hogy egyre erősebb kötelékeket hozzanak létre a különféle szervezetekkel. A szervezeteken keresztül juthatnak titkos harci technikákhoz és varázslatokhoz. A tapasztaltabb karakterek megalapíthatják a saját szervezetüket is.

Rendszer
A szabályrendszer elsődleges tervezési szempontja a világkép támogatása (ld. fentebb), másodsorban pedig a klasszikus MAGUS rendszerek hangulatát, szellemiségét (szimuláció alapú, harcközpontú fantasy rendszer) megőrizni.

Módosította vizmi: 2017.12.20, 17:36

Onedoor02

Onedoor02

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 12 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.12.19, 17:55

Jelentkezem :-) Írok privát üzenetet.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]