Ugrás tartalomhoz

Fotó
* * * * * 2 Szavazat

Shadowrun alapfelszerelés

• Válasz írásához lépj be
35 hozzászólás érkezett eddig

nornwarrior

nornwarrior

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 272 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.01.20, 08:50

Jók és hangulatosak a képek! A leírások amiket tettetek pedig szintén. Kedvem támadt lótni futni mindenféle felszereléssel :D Shadopwrun rulez !

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4334 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.01.19, 21:21

Kis színes: az általam ismert lányok jelentős részének volt bicskája még jóval a #metoo előtt, legalábbis többnek, mint ahány jámbor geek szaladgál jatagánnal (Raoul Renier természetesen kivétel).

Bicska nem tudom, de a paprikaspray vagy hasonló biztos van a nőismerőseimnél. (jobb, mint a gáz, mert a kóbor kutyára is hat :D)

Thirlen

Thirlen

Browncoat

• Fórumita
  • 1100 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.01.19, 16:08

Raoul Renier mikor volt jámbor? :)

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2218 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.01.19, 16:04

Kis színes: az általam ismert lányok jelentős részének volt bicskája még jóval a #metoo előtt, legalábbis többnek, mint ahány jámbor geek szaladgál jatagánnal (Raoul Renier természetesen kivétel).

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11152 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.01.19, 14:34

Srunban az életvitel középszintig aprópénz az igazán drága kiberekhez / varázstárgyakhoz képest, egyszerűen hülyeség nem tenni rá, hacsak nem direkt a csövezés a cél.

Tény, hogy direkt kell ilyennek megcsinálni a karaktert, de néha a mesélő is közölheti, hogy most NE költsetek ilyesmire, mert "in medias res" nagy trutyiban kezdtek.

(A másik véglet, hogy ha egy "beágyazott" karaktert, aki tulajdonképp a kapcsolataiból él, bedobsz pld egy Kocka jellegű szituba - az elég komoly mesélői rosszindulat).

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2218 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.01.19, 14:22

Srunban az életvitel középszintig aprópénz az igazán drága kiberekhez / varázstárgyakhoz képest, egyszerűen hülyeség nem tenni rá, hacsak nem direkt a csövezés a cél. CP2020-ban érdekes módon mindenkinek van havi "fizetése", még nomádoknak és fixereknek is, akiknek rendes állásuk, de még lakásuk sincs feltehetően (nálam egy csöves kampányban nem volt, mindenki megkapta a kezdő 1 havi pénzét, aztán lehetett kreatívkodni).

Thirlen

Thirlen

Browncoat

• Fórumita
  • 1100 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.01.19, 14:22

Szerintem sokféle okból indulhat a karakter nincstelen életvitellel. Pl.:

Most érkezett a városba. A vagyona az, ami nála van és két helyi telefonszám, akik állítólag majd segíthetnek ebben-abban.

Éppen elvesztette mindenét. Kirúgták a cégtől, kirakták a céges lakásából és most azon tűnődik, hogy mi a fenét kezdjen magával.

Menekül. Hátrahagyott mindent és kell találnia egy helyet, ahol meghúzhatja magát.

Most szabadult (By KLM).

Patkány sámán.

Nem jellemző ugyan, de a jelenlegi karakterem pont nincstelenként indult. Felszerelése kb. a ruha, ami rajta volt és egy pisztoly. Akkor engedték ki a kórházból, mert magához tért a kómából. Volt kb. annyi pénze, hogy tudott venni egy szójaburgert és aznap éjszakára be tudott fizetni egy koporsószállóba.

Ha valaki boldogsága ezeken a 10-20 nujeneken múlik, akkor persze, vegye úgy, hogy az életvitele tartalmazott pár dolgot a listából. Számolgatni nem kell, levonod az összeget a kezdőpénzedből és ha szeretnéd, ezek vannak nálad. Az árak a teljesség kedvéért szerepelnek és az olyan esetekre, ha valaki pl. a már említett nincstelen életvitelen akar indulni a megadott szegény helyett. Mert akkor pontosan zéró dolgot tartalmaz az életviteled. Vagy ha a mesélő szerint a hivatalosan céges bérszámfejtő életvitele nem jogosítja fel pl. túlélőkésre.

Szeretném egyébként leszögezni, hogy fegyvert és páncélt egyetlen alap életvitel sem ad.
De ezt a listát azért írtam, hogy szerintem mit érdemes egy kezdő árnyvadásznak mindig magánál tartani. Gondold végig IRL: Hány nem dohányos hord magánál öngyújtót? Feltehetően hány nőnél (no offense) találsz kést? Egy jó zseblámpa mindenkinél van, akinél kellhet? Szigetelőszalag? Semmit sem számít, hogy mi van otthon, ha nem ott van rá szükséged.

Streetline Special nem szerepel, mert bár a későbbi kiadásokban valamivel javult a helyzet, de 1-3e-ben legfeljebb figyelemfelkeltésre jó. Ha előveszel egy ilyet, hogy azzal fenyegesd meg elrablóidat, legfeljebb megköszönik neked, hogy milyen jót röhögtek, mielőtt péppé vernek. Esetleg valami jó kis speciális vegyi töltetű kapszulás lőszerrel, de azt egyrészt nem tudom, önvédelmi pisztolyokhoz lehet-e, másrészt már igencsak túlmutat az alapfelszerelésen. Legalábbis nekem furcsa lenne, ha mindenki pisztolyt dugdosna az alsógatyájában.

Örülök, hogy ennyire megmozgatta sokak fantáziáját a cikk. Legközelebb Bulldy kérésére: Shadowrun PACKs 3e-hez! :)

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11152 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.01.19, 12:26

És utána hazamész a lakásba, ami mint említettem, ki volt fizetve hónapokra előre a karaktergenerálás következtében. 

Ha viszont nem, akkor a cég arkológiáját is most foglalják le adótartozás vagy ellenséges felvásárlás miatt. 

A másik lehetőség a "drága kiberver, 0 életvitel" megoldásra, hogy most tesznek ki a sittről...

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2218 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.01.19, 11:56

És utána hazamész a lakásba, ami mint említettem, ki volt fizetve hónapokra előre a karaktergenerálás következtében. A sötét jövőben járunk, az utcákon állandóan szemerkélő savas esőben szétdzsekkelt szamurájok és céges öltönykék róják a kegyetlen!

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11152 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.01.19, 11:54

Amúgy, csak nekem hiányzik a listáról a Streetline Special-hoz hasonló, tényleg bárhova elrejthető hold-out fegyver? Persze, nyilván nem elefántra való, de sok vadászatnál volt életmentő, hogy a karakteremnél mégis volt valami ami lőfegyver. 

Az élet apró örömei. 

.22 Winchester Rimfire Magnum 

• HalfDemon kedvelte ezt

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11152 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.01.19, 11:52

Amúgy sem túl életszerű, hogy valakinek van pénze megvenni 70000000 nuyenért (a vagyon általában elég magas prioritás szokott lenni generáláskor, hacsak nem varázsló vagy) a legújabb überf***a kibernemtudommit, utána meg megy csövezni.

Ott állsz a munkahelyed előtt, hónod alatt egy kartondobozban a cuccod. És még csak hétfő, negyed tíz van... 

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2218 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.01.19, 11:17

Orastes: Ehhez képest az alapkönyvben minden mintakarakternek van előre fizetve életszínvonal vagy micsoda pár hónapra legalább, csövest asszem nem is láttam köztük. Amúgy sem túl életszerű, hogy valakinek van pénze megvenni 70000000 nuyenért (a vagyon általában elég magas prioritás szokott lenni generáláskor, hacsak nem varázsló vagy) a legújabb überf***a kibernemtudommit, utána meg megy csövezni.

Blob

Blob

Kockavadász Ogre

• Fórumita
  • 1604 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.01.19, 10:31

Marvin, szerintem a Shadowrunban ritkán van olyan, hogy otthon. A viszonylag csöves árnyvadászok örülnek, ha meg tudják magukat húzni valahol két kaland között.

(A kivétel a mi kampányunk volt, ahol négyen voltunk egy druidakör tagjai, a brit elit felső 5%-a volt a társadalmi pozíció, a mesélő azt mondta, vagyon előny nincs, de pl. furcsán néztek, mikor varázsfókuszt kellett beszerezni, voltak ilyen mondatok: "Herold, jól értem, ezek RÁNK LŐTTEK? Oda az új, 1000 fontos kalapom!")

Szerintem meg a legtöbb életvitel megvétele opció pont azt mutatja, hogy a Srunban az árnyvadászoknak is van otthona.

Mondom, a csövezés is érdekes játék lehet, de akkor legyen az a fókuszban és akkor nem azt kell nézni, hogy az alapfelszerelés része-e az 500 nuyenes skuló, meg a hosszú kard és tőr, hanem azt, hogy aznapra van-e pénz kajára és vehet-e big macet/egész disznyót vagy mára csak a szója burger/csirke farhát jut.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6122 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.01.19, 09:23

Marvin, szerintem a Shadowrunban ritkán van olyan, hogy otthon. A viszonylag csöves árnyvadászok örülnek, ha meg tudják magukat húzni valahol két kaland között.

(A kivétel a mi kampányunk volt, ahol négyen voltunk egy druidakör tagjai, a brit elit felső 5%-a volt a társadalmi pozíció, a mesélő azt mondta, vagyon előny nincs, de pl. furcsán néztek, mikor varázsfókuszt kellett beszerezni, voltak ilyen mondatok: "Herold, jól értem, ezek RÁNK LŐTTEK? Oda az új, 1000 fontos kalapom!")

Blob

Blob

Kockavadász Ogre

• Fórumita
  • 1604 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.01.19, 06:04

Hogy egy karakternek _otthon_ mije van, az kaland közben elég irreleváns, hacsak nem a nappalijától a fürdőszobáig kalandozgat. Amit meg útközben szedeget fel, azt is fel lehet ám írni, mert nagyon nem mindegy, van-e éppen nála tűzpiszkáló meg öngyújtó, ha pont világot akar gyújtani a sötét pincében és pofán csapni valamivel az ott ólálkodó monsztert...

Ez oké, de itt az alapfelszerelés volt a kérdés (cikk): azt, ami otthon van, magammal vihetem, de akkor meg minek külön megvenni?

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2218 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.01.18, 18:33

Hogy egy karakternek _otthon_ mije van, az kaland közben elég irreleváns, hacsak nem a nappalijától a fürdőszobáig kalandozgat. Amit meg útközben szedeget fel, azt is fel lehet ám írni, mert nagyon nem mindegy, van-e éppen nála tűzpiszkáló meg öngyújtó, ha pont világot akar gyújtani a sötét pincében és pofán csapni valamivel az ott ólálkodó monsztert...

Ratface

Ratface

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 267 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.01.18, 17:01

Köszi Thirlen!

HalfDemon

HalfDemon

Gonosz Házimacska

• Fórumita
  • 603 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.01.18, 13:21

Amúgy, csak nekem hiányzik a listáról a Streetline Special-hoz hasonló, tényleg bárhova elrejthető hold-out fegyver? Persze, nyilván nem elefántra való, de sok vadászatnál volt életmentő, hogy a karakteremnél mégis volt valami ami lőfegyver. 

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4334 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.01.18, 07:45

Blob: Engem Vámpírtól D&D-ig meg az idegesít k***ára, ha a játékos a homlokára csap és nagy hirtelen rádöbben, hogy pont van nála svájci bicska / poroltó / 200' selyemkötél még akkor is, ha civilben könyvtáros vagy ministráns a templomban. Majd szépen megveszed és felírod, ha meg nincs, akkor legyél kreatív a jegyzetfüzeteddel / kardoddal / rágógumiddal / amid van.

Az a fura, hogy veled is és Blobbal is egyetértek :)

Egyrészt tényleg írja fel a karakter, hogy konkrétan mi van nála, mi van mindig a birtokában, nem lesz vita belőle.

De olyan játékokban, ahol egyébként van életvitel, vagyoni helyzet vagy hasonló, ott azért ez nem teljesen indokolt. Ha van egy "átlagos életviteled" havi XXXX euróért, ami ad egy albérletet meg egy félig roncs autót, akkor fura, hogy nincs otthon: evőeszköz, tartalék villanykörte, csavarhúzó, seprű, hamutartó, kávéfőző, néhány újság vagy könyv, zseblámpa, egy-két tartalék boxer és póló. Vagy, hogy nincs a kocsidban egy emelő, egy elsősegélyláda, vagy egy elakadásjelző.

Nyilván a poroltó, a selyemkötél, a telefonba szerelhető poloska, egy Pireuszban horgonyzó teherhajó és a Mona Lisa ebbe nem fér bele, de ilyen filléres apróságok igen.

Ez nagyjából ugyanaz, mint mikor néhány mondatban leírom a helyszínt, ami egy ódon kastély szivarszobája. Konkrétan mondom, hogy van könyvespolc könyvekkel, vastag sötétítőfüggöny, snookerasztal, fotelek... Ha a játékos azt mondja, hogy kivesz a bárszekrényből egy üveg whiskey-t, elvesz a tűz mellől egy piszkavasat, vagy felmarkol néhány billiárdgolyót (amiket nem mondtam, "nem volt felírva"), akkor úgy veszem, hogy értelmesen egészítette ki az elhangzottakat, és mehet.

Ugyanígy szoktam eljárni a felszereléssel is. Apróságokat nyugodtan rögtönözhet, bizonyos kereteken belül. Például ha tüzet akar rakni, akkor elővehet pár papírpénzt a tárcájából és meggyújthatja az öngyújtójával, akkor is, ha nincs felírva.

edit:

Persze a lényeg lemaradt. TEtszett a cikk :)

Módosította galu22: 2018.01.18, 07:46

Blob

Blob

Kockavadász Ogre

• Fórumita
  • 1604 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.01.18, 06:17

Blob: Engem Vámpírtól D&D-ig meg az idegesít k***ára, ha a játékos a homlokára csap és nagy hirtelen rádöbben, hogy pont van nála svájci bicska / poroltó / 200' selyemkötél még akkor is, ha civilben könyvtáros vagy ministráns a templomban. Majd szépen megveszed és felírod, ha meg nincs, akkor legyél kreatív a jegyzetfüzeteddel / kardoddal / rágógumiddal / amid van.

Részben jogos. De pl. jelen esetben minek a kés, a szegény életvitelhez tartozó szálláshoz nem jár? Ha meg nem jár, akkor miért nincs a felszereléslistán pohár? És két palack nuka kóla, hiszen napközben inni is kell valamit. Vagy ezt is számolgatjuk, hogy vettem ma ásványvizet? Vagy a szegény életvitelbe belefér? De hány darab fér bele? Akkor a nehézpisztoly miért nem fér bele? És a kés? És az öngyújtó?

Szóval mivel a garasoskodásos játékra többnyire se idő, se igény (ismétlem: nyilván, ha a játék erről szól, avagy survival módra túlélni kell és számolgatni minden garast, akkor természetesen az kivétel), így sokkal inkább működik a nagyvonalú, realista számolás, ahol persze a játékosi túlkapások elkerüléséhez vagy értelmesebb játékos vagy keményebb kezű mesélő is kellhet.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]