Ugrás tartalomhoz

Fotó
* * * * * 2 Szavazat

Shadowrun alapfelszerelés

• Válasz írásához lépj be
35 hozzászólás érkezett eddig

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2352 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.01.17, 20:42

Blob: Engem Vámpírtól D&D-ig meg az idegesít k***ára, ha a játékos a homlokára csap és nagy hirtelen rádöbben, hogy pont van nála svájci bicska / poroltó / 200' selyemkötél még akkor is, ha civilben könyvtáros vagy ministráns a templomban. Majd szépen megveszed és felírod, ha meg nincs, akkor legyél kreatív a jegyzetfüzeteddel / kardoddal / rágógumiddal / amid van.

nornwarrior

nornwarrior

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 277 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.01.17, 20:41

Thirlen: Igen
ami a képen van. Nagyon zorall

Thirlen

Thirlen

Browncoat

• Fórumita
  • 1117 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.01.17, 19:11

Magam részéről hozzátenném, hogy - hacsak nem koldusokkal vagy frissen szabadult/szökött/rasztalanított egyénekkel játszunk - "a kezdőfelszerelést egyenként összevásárolni" dolgot mindig nevetségesnek, garasoskodónak találtam, rendszertől függetlenül. 

Semmi gond, különbözőek vagyunk. Én például a "Ja, nincs fölírva, de van nálam egy balta is!" jellegű dolgoktól szoktam vakarózni.

Nornwarrior: Erre?

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6422 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.01.17, 18:58

Magam részéről hozzátenném, hogy - hacsak nem koldusokkal vagy frissen szabadult/szökött/rasztalanított egyénekkel játszunk - "a kezdőfelszerelést egyenként összevásárolni" dolgot mindig nevetségesnek, garasoskodónak találtam, rendszertől függetlenül.

Szerintem SR-ben megvan a helye. Fontos szerepe van annak, hogy mivel készül a csapat, a karakter a melóra, illetve mihez fér hozzá, ha rá szakad az ég. Ezért nem mindegy az sem, hogy mennyi pénzzel indul a karakter: felszerelést, ráadás spanokat, kibervert, mágikus kellékeket is ebből veszi. Ha nem kérem számon, mindenki a legalsóra rakja.

Mellesleg talán a játékos is jobban beleilleszkedik, beleszokik a világba, ha odafigyel, hogy mihez mi kell.

Persze ha John Wick-szerű instant akció van, akkor mindez fölösleges. De egy olyat inkább Savage Worlds-ben mesélek le. A klasszik Shadowrun megmarad az alaposan eltervezett, apróságokra is figyelni kell jellegű történeteknek.

Bulldy

nornwarrior

nornwarrior

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 277 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.01.17, 18:00

Kíváncsi volnék a táska tartalmára. :)

Blob

Blob

Kockavadász Ogre

• Fórumita
  • 1604 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.01.17, 13:49

Thirlen

Thirlen

Browncoat

• Fórumita
  • 1117 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.01.17, 10:43

Thirlen: én max 3. kiadásban gondolkodom, az van meg több potenciális játékosnak és ebben is van a minimális SR gyakorlatunk.

Ha adsz közre egy ilyet is, hálás leszek! Ha megírod olyan stílusban, mint ezt a cikket, az hatalmas plussz. :)

Bulldy

Rendben, valamikor majd összedobok valami PACKs szerűséget 3. kiadáshoz!

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11385 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.01.17, 09:28

Egy idézet egy régi SRun meséből:

"Hogyhogy megtalálták anyámat? Hát több RASZ-om van, mint a partinak együttvéve..."

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6422 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.01.17, 09:18

Thirlen: én max 3. kiadásban gondolkodom, az van meg több potenciális játékosnak és ebben is van a minimális SR gyakorlatunk.

Ha adsz közre egy ilyet is, hálás leszek! Ha megírod olyan stílusban, mint ezt a cikket, az hatalmas plussz. :)

Bulldy

nornwarrior

nornwarrior

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 277 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.01.17, 08:47

Hű de elfogadnám azt a kést meg a zseblámpát !
:) :D

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6184 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.01.16, 21:56

Remek összefoglaló, hangulatos és hasznos is, köszi szépen! :cool:

(Igaz, talán harmadik kiadással játszottam egyet pár éve, azóta nem nagyon.)

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2352 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.01.16, 20:52

Évezredek óta nem játszottam Srunt, de szórakoztató volt.

Módosította Marvin: 2018.01.16, 20:52

Thirlen

Thirlen

Browncoat

• Fórumita
  • 1117 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.01.16, 20:46

SirThomas: Igen, eléggé alap dolog a nagy része, de az ember mindig belefut érdekes dolgokba... Amikről utána jó sztorikat lehet mesélni:lol:

Ha szeretnél még olvasgatni, esetleg (szégyentelen önreklám ON) nézd meg a többi cikkemet is, van köztük pár Shadowrun...

Bulldy: Összedobhatok ugyan egy hasonlót pillanatok alatt, de negyedik-ötödik kiadáshoz jöttek ki hasonlók, "PACKs" néven a Runners Toolkitben (4e) és a Run Fasterben (5e). Személy szerint nem szeretem őket - egyszerűen túlságosan elbaltázottnak érzem jó részüket, főleg amikor a szerző mindenáron kerekíteni akar kerek összegre és ezért berak pár plusz dolgot...

Viszont létezik egy rakás, a netes közösség által összerakott is, lehet köztük jó ötleteket találni. Az alábbi a kedvencem (5e-ben ennyi a prioritásból választható legkisebb erőforrás), valahogy minden benne van, ami egy ilyen jellegű karakterhez kell. :-)

Hobo With A Shotgun PACK
(6,000 Nuyen/3 Karma)

Squatter Lifestyle (1 Month prepaid)
Fake SIN (1)
Meta Link Commlink with:
 >Sim Module (Hot Sim)
 >Trodes
 >Mapsoft (Home Sprawl)
 >5 Dream Chips

Defiance T-250 Shotgun (short-barrelled version)
50 Rounds of Explosive (slug) Ammunition
Lined Coat with Chemical Protection (1)

Lugggage (good) - Backpack or Military-Surplus Duffel Bag
1 Standard Credstick
Survival Kit
Respirator (1)
Flashlight

Módosította Thirlen: 2018.01.16, 20:50

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6422 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.01.16, 19:51

Nagyon jó!

Ideális kezdőknek, mert az SR felszerelés-listája szinte végtelen, engem mindig megijesztett. :)

Jó a cikk stílusa is. Szívesen olvasnék ilyet néhány archetípusra specializálva: két-három fajta utcai szamuráj, varázshasználók, ügynök, egyéb. Ugyan a szabálykönyvben van kezdő felszerelés, de egészen más így olvasni, ráadásul a játékosoknak odaadva nekik is segítség, hogy tudják mire számíthatnak. (Különösen ha olyan koca SR játékosok, mint én, akik főleg kalandozó fantasy-ban utaznak és a biztonság és védelem kimerül egy Nondetection-ben - kizárólag akkor, ha tudjuk, hogy rossz fát tettünk a tűzre. :P)

Bulldy

SirThomas

SirThomas

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2047 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.01.16, 16:39

Tetszetős cikk lett ez - még akkor is, ha nagyon basic témakör -, de mindig jó a kedvencekről cikket olvasni. Köszi Thirlen! :))

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6353 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.01.16, 07:37

Az alábbiakban szeretnék egyfajta alapfelszerelést összeírni kezdő Shadowrun karakterek számára. Nem feltétlenül valami kötelező “Standard Kalandozó Felszerelés” jelleggel, inkább egyfajta gondolatébresztőnek szánom a karakteralkotás részeként, hogy pl. ne az első tűzharcban ne derüljön ki, ha valaki elfelejtett lőszert venni. A különböző összegeket alapvetően a harmadik kiadás szerint számoltam, de a cikk végén a többi kiadáshoz is megadtam, illetve kiadástól függően is mellékeltem pár megjegyzést a nagyobb testre szabhatóság érdekében.

http://lfg.hu/82087/rpg/shadowrun-alapfelszereles/

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]