Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Megjelent a Kingdom Come: Deliverance CRPG

• Válasz írásához lépj be
26 hozzászólás érkezett eddig

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7568 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.02.20, 09:36

"Mi miind egyééniségek vaagyunk." :)

-- az a film, amit mindenki idézni szokott az Interneten.  :pig:

Így jobban belegondolva, szerintem a neten még nem nagyon idézgettem belőle...

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2170 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.02.20, 09:33

Inkább csak nem érdekeltek annyira, tudod a kockafejekkel szemben a szabad lelkek.

A szerepjátékos piaci helyzetem köszöni, jól van, kamaszkoromban kazalszámra vettem mindent, csak mert megjelent, ma már nem hoz lázba egy újabbnál is újabb kockadobálási módszer.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6115 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.02.20, 00:05

Senki nem fogja kommercializálni az identitásod vagy midet, ha nincs is! Hogy erre még nem gondoltatok, velem jól rábasztak a gonosz kapitalisták.

Rád nem építenék szerepjátékos piacot, mert még a Kard és mágia roppant nehéz szabályai is nehezen mentek időnként. :ork:  :gonosz: 

pierredelacroix

pierredelacroix

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 602 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.02.19, 23:21

Én nem.(vagyok egyéniség)

Ynas_Midgard

Ynas_Midgard

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1056 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.02.19, 21:52

Én offline is szoktam idézni :nyenye:

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4189 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.02.19, 21:30

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7568 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.02.19, 20:31

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11093 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.02.19, 20:27

Senki nem fogja kommercializálni az identitásod vagy midet, ha nincs is! Hogy erre még nem gondoltatok, velem jól rábasztak a gonosz kapitalisták.

Ja, te nem vagy olyan egyedi és megismételhetetlen,mint mi :P

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2170 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.02.19, 19:04

aluminiumtrioxid

aluminiumtrioxid

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1562 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.02.19, 12:06

A mókás az lenne, ha az SJW-hiszti miatt többen vennék meg a játékot, mint amennyien ódzkodnak tőle, ez lenne az igazi alázás a kis polkorrekt ugribugriknak. :cool:

Igazából az basz fel, hogy Vávra nagyon tudatosan meglovagolta ezt az érzést, és a mindenféle internetes platformokon iszonyat sokat sírdogált, hogy jaj a gonosz twitternácik elnyomják az ő művészi szabadságát, és gyertek támogassátok az igazzy gerinces játékfejlesztést, ami nem hódol be a SJW-terrornak. Ami azért hihetőbb lenne, ha a játék kickstarterének eredményein akár kicsit is látszott volna az állítólagos média-összeesküvés hatása, vagy úgy általában bármilyen objektíven megfigyelhető negatív hatással lett volna az egész hiszti a stúdióra.

Szóval az egyik oldalon persze, ott vannak azok, akiknek nem tetszik, hogy nem lehet fekete karaktert indítani a játékban, és ezért (illetve: Vávra az ezt érő, eredetileg meglehetősen szolidan megfogalmazott kritikára adott reakciója miatt) csúnya dolgokat mondanak rá twitteren. De a másik oldal morálisan semmivel sem jött ki jobban az ügyből: Vávra gyakorlatilag a GG Anita Sarkeesianje, aki ugyanolyan gátlástalanul kihasználja a vihart a biliben arra, hogy a meglehetősen középszerű termékét szélesebb közönségnek juttassa el pusztán azon az alapon, hogy "ha megveszed, az nem fog tetszeni azoknak, akiknek a politikai véleményével nem értesz egyet".

És ezzel igazából nem is feltétlenül lenne baj (már ha úgy gondolod, hogy az identitásod ilyesfajta kommercializálása nem baj), csak általában ugyanazok, akik a Gamergate-hiszti idején a leghangosabban visítottak, hogy "milyen undorító dolog már, ha valaki az áldozat státuszából akar pénzt meg ismertséget szerezni", furcsamód hallgatnak, amikor Vávra csinálja ugyanezt.

• Petrus kedvelte ezt

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11093 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.02.18, 15:17

(Egyébként gondolom az egész f***verés arra megy, hogy egyszer járt egy fekete rabszolga Bohémiában, és ezért mindenképpen szerepeltetni kell őket a játékban...)

A szultán izraelita rabszolgakereskedőjétől vehetnénk pár etióp kopt keresztényt a játékban, az biztos tetszene a SJW-knek. 

_Kilhalm (NPC/NJK)

_Kilhalm (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2018.02.18, 12:00

Üdv!

Szerintem nagyszerű játék. Kicsit még bug-os, előfordul, hogy egy-két ruha kilóg a felső réteg alól és "fej nélküli" tömeggel is találkoztam benne. A harcrendszer ezerszer izgalmasabb mint bármely más általam játszott crpg esetében. Izgalmasak a küldetések, főleg a az ostromok. A lopakodás is nagyon jó. Sötét ruhát kell húzni, puha lábbelit, az egyik legnehezebb harcot sehogyan sem bírtam megnyerni, majd az ellenfelet hátba szúrtam és elvettem a zsákmányom. :D

A sztori lehet sejteni, hogyan alakul majd a folytatásban. Hiszen Zsigmond Cseh király és NR császár volt... :)
  • elGabor kedvelte ezt

Rothskin

Rothskin

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 66 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.02.18, 09:30

Én kipróbáltam. Állandóan magyarokkal kell konfrontálódni akik remekbeszabott káromkodásokat produkálnak. Nekem tetszik csak marha sokat tölt minden beszélgetés előtt.

theomer

theomer

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 156 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.02.17, 12:57

Ezek után én egész biztosan meg fogom venni.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6115 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.02.16, 18:22

A mókás az lenne, ha az SJW-hiszti miatt többen vennék meg a játékot, mint amennyien ódzkodnak tőle, ez lenne az igazi alázás a kis polkorrekt ugribugriknak. :cool:
  • KLM kedvelte ezt

chomy

chomy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1930 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.02.16, 17:54

Vávra zaklatása teljesen kimaradt nekem, és igazából a videókat, meg (a játékot ajnározó) egy-két ismertetőt elnézve nekem az jött le, hogy ez a játék valószínűleg krva unalmas.

...de az SJW-hiszti láttán úgy döntöttem, tartozom annyival a jóérzésnek, hogy megvegyem a játékot. ;)

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4189 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.02.16, 16:16

Huh, rémlett ez a GamerGate dolog. Most utánnaolvastam. Vihar a biliben. :P

Bulldy

Egy nagyobbra nőtt internetes flémháború - de pl. annyira azért komolyan veszik, hogy bekerült a Southern Poverty Law Center (egy közismert rasszizmusellenes lobbicsoport) sajtószemléjébe, epizódot szentelt neki a Law & Order SVU, az RPGNeten pedig automatikus permaban jár a támogatásáért. Persze ahogy ilyenkor szokott lenni, dolgozott rendesen a Streisand-hatás. :pipe:

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6195 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.02.16, 15:31

Huh, rémlett ez a GamerGate dolog. Most utánnaolvastam. Vihar a biliben. :P

Bulldy
  • aluminiumtrioxid kedvelte ezt

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6115 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.02.16, 15:26

A régi szerzők, mint Robert E. Howard még tudták hogy hol van a négerek helye. :gugye:

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4189 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.02.16, 14:13

Kereskedők nyilvánvalóan megfordultak a középkori Csehországban - v.ö. "böszörmények" és "izmaeliták", meg a rájuk vonatkozó törvények különféle nagy királyaink törvénykönyveiből. Őket jogos volna szerepeltetni egy korhű játékban. Voltak akkoriban is utazók, kivételes egyéniségek (pl. a kijevi fejedelmekkel házasodó magyar előkelők), és volt egyfajta multikulturalizmus; sőt, néha nagyon eltérő népségek éltek egymás mellett eltérő szokásokkal és eltérő törvények alatt. Ez nagyon érdekes téma, többek között ezért is olyan hangsúlyos a Helvécziában is.

A probléma akkor kezdődik, amikor...

• egyedi vagy ritka esetekből általánosítunk teljes, a maitól nagyon eltérő társadalmakra;
  • mindezt azért tesszük, hogy a játékvilág megfeleljen valami modernkori politikai elvárásnak;
  • zsarolással és hisztivel megpróbálunk arra kényszeríteni egy cseh játékfejlesztőt, hogy a kreatív vízióját meghágva megfeleljen valami politikai agyrémnek (ami ráadásul amerikai elképzeléseket kér számon egy cseh játékstúdión).

Vávra nyugodtan "bemesélhetett" volna egy mór harcos NJK-t, de azután, hogy ezzel elkezdték baszogatni, nem nagyon csodálkozom, hogy nem állt kötélnek.

(Viszont állítólag vannak a játékában jászok és kunok - legalábbis a tervek között pár éve még szerepeltek. Hollywood mikor készíti el a következő jász vagy felvidéki szász témájú filmet? :))

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]