Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Súlyos gondok a Chrono Trigger PC-s portja körül

• Válasz írásához lépj be
14 hozzászólás érkezett eddig

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7686 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.04, 12:33

Van már hivatalos törekvés is a javításra:
http://steamcommunity.com/games/613830/announcements/detail/1652133167148114465

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7686 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.08, 09:55

Ismét a modderek mentik meg a helyzetet?
https://steamed.kotaku.com/modders-are-trying-to-salvage-chrono-trigger-on-pc-1823566781

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 1952 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.05, 16:00

Nincs ezekkel semmi baj, csak megjelenés után 2 évvel, pár €-ért kell megvenni őket. ;) Látom az FF témáról lekéstem, ajánlani akartam az utolsókat, mert bár továbbra is eszméletlen időt bele lehet ölni, de legalább egyszerűsítették a rendszert és míg a VIII-ban neked kellett kézzel beállítani minden egyes mágiát - ami kezdőként a végefelé simán elvisz 1 órát is -, addig a XIII-ban már egyszerűen szerepek vannak és úgy viselkednek a karakterek: fighter, support, healer stb.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7686 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.05, 08:55

A Telltale-nek a Back to the Future volt az utolsó kalandjátéka. Azóta sztorijátékokat adnak ki, ahol a történet kap elsődleges hangsúlyt minden mással szemben. Nem érdemes felróni nekik, hogy nincs bennük tisztességes fejtörő, mert ez sosem volt céljuk. ;)

FFX: Remélem, bejön majd. Jó játékot kívánok!

Vorador

Vorador

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1455 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.04, 23:07

Na, végül a Final Fantasy X-et vettem meg, melyben közrejátszott, hogy megláttam belőle ezt a videót. :)

Vorador

Vorador

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1455 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.04, 07:14

És hogy én is ajánljak valamit: mindössze 5 euró a Life Is Strange, ami a 2. legjobb epizodikus kalandjáték, amivel valaha játszottam.

Melyik az első? :)

Cognition: An Erica Reed Thriller. Egy nyomasztó hangulatú kaland, melyben a címszereplő Erica Reed, egy FBI ügynöknő nyomoz testvére gyilkosa után. Ebben a hagyományos eszközök mellett paranormális képessége is segíti: egy tárgyat megérintve képes érzékelni, hogy mi történt azzal a múltban. Fontos megjegyezni, hogy a Telltale játékainak nem létező (vagy agyhalott :) ) fejtörőitől eltérően a Cognition-ben igazi, gondolkodást igénylő puzzlek vannak.

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3313 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.04, 00:37

És hogy én is ajánljak valamit: mindössze 5 euró a Life Is Strange, ami a 2. legjobb epizodikus kalandjáték, amivel valaha játszottam.

Melyik az első? :)

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7686 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.03, 23:40

Akció van a Final Fantasy játékokra is. Ezek jobban sikerültek (technikailag), mint a Chrono Trigger? Melyiket ajánlanátok annak, akik még egyik résszel sem játszott? Eljött az ideje, hogy belenézzek a szériába. :)

Én a VII-VIII-IX-cel játszogattam komolyabban. Mindegyik jó volt, de egyiket sem játszottam végig, mert istentelenül sok idő elmegy rájuk, ha az ember maximalista. Márpedig ezekben rengeteg rejtett dolog van, aminek a megtalálásában sajnos szerepet játszik a véletlen is. Nekem a IX jött be a legjobban, talán a fantasy setting miatt. Ezt majdnem végig is játszottam, heveny guide olvasgatások, és nem kevés órányi grindelés mellett, de ha nem zavar, hogy kimarad a tartalom egy része, akkor nyugodtan ess neki bármelyiknek, amelyiknek a settingje bejön, bármiféle előkészület nélkül. Akár a legújabbnak is, ami épp most jött ki PC-re.

Őszintén szólva ebben a JRPG műfajban szerintem a Chrono Trigger, illetve annak a szegről-végrőli folytatása, a Chrono Cross a legjobb mind sztoriban, mind játékmenetben, bár az én merítésem nem a legmélyebb. Ezeket PC-n csak emulátorral tudod játszani (jelen cikk tárgyától inkább tekintsünk el), de manapság ez már nem jelent semmilyen minőségromlást (hacsak nem matuzsálem a géped).
A FF IX-et én jobb híján PSX emulátorral játszottam annak idején, de pár éve megjelent egy PC-s kiadás, amiben vannak gyorsító/csaló funkciók is. Az eredeti VII és a VIII elérhető a Steamen is, a VII-ből készül egy remake is.

Esetleg nézz még rá az I am Setsunára is (épp ez is féláron van). A páros varázslatok/technikák miatt szeretik összefüggésbe hozni a Chrono Triggerrel, de amúgy nem tudom, mennyire érdemes a próbára (mondjuk Very Positive az értékelése).

A jövőre nézve talán a Ni no Kuni II az, amit érdemes fél szemmel követni.

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 661 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek
   3                              

Kelt 2018.03.03, 22:14

Én csak a 7. résszel játszottam, az viszont jó volt.

Vorador

Vorador

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1455 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.03, 20:40

Akció van a Final Fantasy játékokra is. Ezek jobban sikerültek (technikailag), mint a Chrono Trigger? Melyiket ajánlanátok annak, akik még egyik résszel sem játszott? Eljött az ideje, hogy belenézzek a szériába. :)

És hogy én is ajánljak valamit: mindössze 5 euró a Life Is Strange, ami a 2. legjobb epizodikus kalandjáték, amivel valaha játszottam. Megható történet, szimpi főszereplők és időutazás (pl. a tanár feltesz egy kérdést, megvárod amíg valaki megmondja a választ, majd visszapörgeted az időt és így már tudni fogod a megfejtést).

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3313 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.03, 15:34

Hm, pedig az intro alapján jópofa kis játék lehet, szívesen kipróbálnám... de így asszem kihagyom.

nornwarrior

nornwarrior

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 273 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.02, 20:39

Vettem észre. A menübe nem lehet kilépni. Péel. Pedig ez egy ikonikus cucc. Ikonikus karakterek, történet, helyszín, utalások. Így elpacsálni valamit. Cég még ekkora böszmeséget nem csinált mint amit ők csináltak. Elk**rák, nem kicsit, nagyon!

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7686 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.02, 09:58

Érthetetlen, hogy miért nem az eredeti SNES vagy a Wii VC verziót vették alapul. Ezt így kár volt.

Sajnálom, mert bár én már rongyosra játszottam olyan 15 éve, nem lett volna rossz, ha a mai csecsemők is hozzájutnak egyszerűen, mert tényleg kiváló kis játék. Amúgy a játék SNES emulátoron való beröffentése nem több 3 Google-keresésnél és letöltésnél, csak hát legalitás szempontjából eléggé szürke zóna. Mondjuk azt sem hiszem, hogy az eredeti játék készítőihez bármennyi pénz eljutna ebből a steames kiadásból...

Vorador!

Ha az ember rajongó, a '90-es évek játékainál mind érdemes utánanézni az egyéb portoknak is (SNES, PSX, Amiga stb.), mert sokszor nem a PC-s a legjobb és legtartalmasabb, és emulátorral kisebb-nagyobb ráfordítással mind elindítható manapság is. Én tavaly játszottam végig például a Prince of Persia SNES verzióját, és azon túl, hogy a játék sokkal változatosabb és szebb, van benne egy csomó mini boss, és a végső összecsapás Jaffarral is sokkal izgalmasabb egy újabb kardozásnál.

De kiváló példa még a Doom 64, ami egy eléggé más hangulatú és dinamikájú játék, mint a PC-s változat. Ennek a kipróbálásához még emulátor sem kell, hála a modder közösségnek:

Sőt, még Brutal Doom-féle kezelést is kapott.

Persze vannak olyan játékok is, amiknél talán nem érdemes az összes portot kipróbálni, mert az ember több szempontból is beleőszül. :)

Vorador

Vorador

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1455 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.02, 07:56

Basszus, pedig ezt szívesen kipróbáltam volna. :(

Volt egyszer már hasonló, amikor gyerekkorom két kedvenc kalandjátéka (Drakula 1-2) kapcsán fedeztem fel, hogy az eredeti helyett a mobil verziót portolták vissza PC-re, ami egy megvágott, primitív valami...

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6266 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.01, 23:05

Február végén sokakat meglepett, hogy a Square Enix kiadta a Chrono Trigger PC-s változatát a Steam-en, hiszen annak ellenére, hogy az 1995-ös játék a mai napig hatalmas rajongótáborral bír, a cégnél nem érezték szükségét annak, hogy bármiféle hírverést csapjanak a sokak által várva várt megjelenésnek. Ahogy az azonban kisvártatva kiderült, a japán vállalatnál okkal kerülték a felhajtást, mivel a húsz euróért kínált alkotás nem más, mint a mobiltelefonokra kiadott, jóval olcsóbb variáns egy különösen igénytelen portja. Így amellett, hogy az új kiadás grafikája kifejezetten csúnya és elmosódott, a felhasználói felülete is érintőképernyőkhöz lett kitalálva, ami roppant nehézkessé teszi a használatát.

http://lfg.hu/82870/hirek/sulyos-gondok-a-chrono-trigger-pc-s-portja-korul/

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]