Ugrás tartalomhoz

Fotó

7th Sea

• Válasz írásához lépj be
766 hozzászólás érkezett eddig

nod20

nod20

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 628 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.09, 02:49

Köszi, jó tipp.

Személy szerint én kihagyom, mert nekem nem jött be a 2. kiadás.

Ha valaki esetleg beruházna a 2. kiadás könyveibe, itt most van egy jó ajánlat:
https://www.drivethrurpg.com/product/267745/7th-Sea-2E-Ultimate--GMs-Day-BUNDLE

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7963 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.01, 09:16

Ha valaki esetleg beruházna a 2. kiadás könyveibe, itt most van egy jó ajánlat:
https://www.drivethrurpg.com/product/267745/7th-Sea-2E-Ultimate--GMs-Day-BUNDLE

nod20

nod20

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 628 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.01.07, 03:33

valami Fiasco, vagy Puppetland-szerű élmény kedvéért, de ez a két utóbbi a lehető legmesszebb áll a kalózmuskétás zsánertől.

John Wick fő célja az volt, hogy ne "döntés és dobás" legyen, hanem "dobás és döntés". A dobás legyen értelmezve, és ne a cél, ami meghatározza a dobást.

Részben sikerült, de nem lett jó a rendszer szerintem se.

Radivoj

Radivoj

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1604 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.31, 09:22

Nos belenéztem a könyvbe, és játék nélkül ezek a megjegyzéseim.

Láttam már olyat, hogy nincs részletezve fegyver, páncél, egyebek.

Ez egy kalózmuskétás játék, minimálisan elvárás lenne, hogy a vívás elemeit megvalósítja.

Amibe beletartozik az, hogy van olyan, hogy kötésbe került fegyverek, gáncsolás, arrébblökés, lefegyverzés.

Nomost ezek egyáltalán nincsenek részletezve. Nem azt mondom, hogy mindenképpen szeretnék kodifikálva látni olyanokat, hogy mit jelent mechanikailag az, hogy staggered, stunned, blinded, burning stb. kondíció. Olyan narratív játékok sem kodifikálják ezeket, mint az Earthdawn: Age if Legend vagy az End of the World.

De legalább számolnak velük!

Adnak némi kockát, hogy amennyiben relevánssá válik a játékosnak (átmenetileg kiosztott) kondíció, akkor az mechanikusan befolyásolja egy-egy releváns dobás esélyét.

Itt semmi ilyesmi nincs.

Megjegyzem, olyan OSR játék is számol a kondíciókkal, amiket aztán igazán nem lehet bonyolultnak nevezni, a BareBones Fantasy és a Black Hack is, szóval a kondíciók jelenléte egyáltalán nem okoz könyvelőfantasyt mindenképpen. (Pláne, ha úgy kezelem, ahogy azt kezelni kell: kiosztom kis indexkártyán, hogy ez meg ez a kondíció aktív a játékoson, számoljon vele)

Nos a 7tenger 2. kiadása annak érdekében, hogy ritkán kelljen dobni (tényleg ritkán kell dobni) teljesen kukázza azt a tradicionális módszert, hogy a csata egyes részletei mechanikailag is következményekkel járnak a csata további menetére.

Még olyasmit sem látok (amit a jelenlegi emelésköltéses módszerben is alkalmazni lehetne), hogy ja, csata közben éppen ezt csináltad, ennek pedig olyan KONZEKVENCIÁJA van, hogy elbódultál, ha a következő csatabeli akciódnál, amit kimesélnél, jelentősége lenne, akkor minimum egy helyett több emelésbe kerül az akció.

Ennek a mechanikai szimulációnak az elmaradása szerintem ahhoz vezet, hogy a csata közben a játékosok alig élhetik meg karaktereik suhintásait, elbénázásait és egyebeit, helyette elég borzasztó mű-párbeszédeket folytatnak (a példaharc helyenként hidegrázósan rossz leírásokkal terhelt).

Ha az volt a cél, hogy olyan legyen egy csata szimulációja, mintha Dumas írta volna, csak kollaboratívan, megosztva a játékosok és a mesélő között,

• akkor ezt a koncepciót lábon lőtte az, hogy semmilyen jelentősége nincs a riposztnak, a cselnek, a lerohanásnak (1. kiadásban volt), azaz egyáltalán nem érződik az, hogy itt kalózmuskétás duhajkodás zajlik;
  • és lábon lövi a nagy kollaboratív Dumas-k vagyunk mindannyian, együtt írunk meg egy jelenetet-koncepciót az, hogy folyamatosan metagaming elemeket emlegetnek.

Szóval, sajnos, a leírt formában szerintem nem működik.

Értem, hogy narratív játékot szeretett volna John Wick, még pedig olyat, hogy a ROll and Keep szisztéma maradjon, mégpedig úgy, hogy alig-alig kelljen dobálni, de ehhez a csata fölbontását szerintem rossz mértékre állította be. Következmények kellenek. Csatában mindenképpen. A koreografált csatázás aligha lehet meg a szimuláció nélkül. Ő meg ezt kukázta, valami Fiasco, vagy Puppetland-szerű élmény kedvéért, de ez a két utóbbi a lehető legmesszebb áll a kalózmuskétás zsánertől.

Módosította Radivoj: 2018.03.31, 09:25

nod20

nod20

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 628 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.06.05, 20:24

A 2. kiadásban tényleg nincs páncél/pajzs illetve ezekre szabály ? Mert én nem találtam.. az mondjuk oké, hogy pl. mellvértet vagy láncinget max egy eiseni használna, nahde pajzsot azért más népek is, még képeken is szerepel.. vagy én vagyok béna, hogy nem találom?

Nincs. Sőt fegyver sincs megkülönböztetve. A 2. kiadásnak nem sok köze van az első kiadáshoz. A hangulat is más (sokkal inkább fantasy), a rendszer meg FATE-szerű lett, de nem az elegáns fajtából.

Erősen javaslom, ha nem volt gondod az első kiadással akkor ne válts, mert nagyon más játék lett.

Shiwo

Shiwo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 725 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.01.17, 14:19

A 2. kiadásban tényleg nincs páncél/pajzs illetve ezekre szabály ? Mert én nem találtam.. az mondjuk oké, hogy pl. mellvértet vagy láncinget max egy eiseni használna, nahde pajzsot azért más népek is, még képeken is szerepel.. vagy én vagyok béna, hogy nem találom?

nod20

nod20

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 628 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.10.28, 14:24

Mi nem? :) Amúgy amit már sok angol szerepjátékos megfogalmazott.

A világ nem swashbuckling, hanem Solomon Kane féle S&S. Nem ezt ígérték.

A rendszer gondok:

• A párok keresése a d10 között nekem nehezebb mint összeadni.
  • Az "én mondom, te mondod" teljesen felesleges, mert 90%-ban nem kell (kit érdekel egy pl. egy kártyajátéknál), különben meg fura dolgok jöhetnek ki mikor nincsen összhangban az elképzelése a mesélőnek és a játékosnak (oda dobom elé a széket - volt ott szék) ami idő megint, illetve semmivel nem tud többet mint bármely más rendszer, ahol veszik a fáradtságot és lemesélik a dobást.
  • Varázslatok külön al-rendszer, miért kellett?
  • Vívó iskolák hatása egy bonus, slusz és 5-6 manöver van. Felesleges volt beletenni.
  • Történet (Story) felesleges adminisztráció. Egy normális csapat úgy is elmondja mit akar és mit nem. Ha nem, akkor ez se fog segíteni rajtuk. Értem az ötletet, de ezt vagy megteszi egy csapat maga, akkor nem kell mondani, vagy úgyse fogják, hiába van szabály (vagy rosszabb megerőszakolják a szabályt).
  • A karakter alkotások olyan "csomagokat" használnak amik meghatároznak előnyöket. Minden muskétásnak villám reflexe van és minden huszár csapatjátékos.
  • Titkos társaságoknak szívességet kell tenni és akkor kapsz pontokat amiket elkölthetsz a társaságnál. Felesleges adminisztráció.
  • Sebzés nem egyszerűbb a első kiadásnál
  • stb.

Számomra lehangoló. Nem azért mert nem az én ízlesem szerint van,  az egy dolog, de egy rengeteg dolog logikátlan. A világról ne is beszéljünk......

Mi sajnos még nem tudtuk kipróbálni, de ebben az időhiány mellett nyilván az is benne van, hogy átlapozva nem fogott el az "ezt azonnal ki akarom próbálni" érzés. De azért kap egy esélyt.

A rendszerrel mik voltak a főbb problémák?

Eberen_Orkodo

Eberen_Orkodo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 968 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.10.28, 10:20

Mi sajnos még nem tudtuk kipróbálni, de ebben az időhiány mellett nyilván az is benne van, hogy átlapozva nem fogott el az "ezt azonnal ki akarom próbálni" érzés. De azért kap egy esélyt.

A rendszerrel mik voltak a főbb problémák?

nod20

nod20

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 628 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.10.28, 01:34

Kipróbáltuk, és nagy csalódás volt nekünk a 2. kiadás.

A változtatások néhol nevetségesek. A szabály rendszer legalább annyi problémát vet fel, mint az első kiadás.

JWék megpróbálnak egy játékba tuszkolni a A 3 Muskétást, Drakulat, Grimm meséket, Nyomorultak és társait. Természetesen nem sikerült, így egy langyos katyvasz lett az egész.

Kár érte, mert jó is lehetett volna.

nod20

nod20

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 628 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.22, 11:26

Megjelent az alapkönyv: http://www.rpgnow.com/product/185462/7th-Sea-Core-Rulebook

Azért a borítója nagyon amatőr lett...

nod20

nod20

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 628 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.02.26, 14:10

Természetesen van igazság abban, amit mondasz. Ízlés kérdése, meg úgy is meglátjuk, milyen lesz.

Conan, te jó ég, hogy én mennyire imádom! Mondjuk erre mondhatnám, hogy Blade of the Iron Throne...

De jó lenne, ha John Wick csinálna egy Conanos rpg-t. Vagy lenne egy Hyboria a 7. tengeren túl, nem-Ausztrália mellett... (vicceltem)

A Conan RPG kimondottan jó lett és mint írtam, szerintem a szabályrendszerre is elmenne 7th Seabe. Persze átnevezve bizonyos fogalmakat. BotIT-nál jóval egyszerűbb, bár a Spiritual Attributok (az a nevük, mint a Riddle of Steelben?) zseniális ötlet!

JW nagy elme, de egy komoly vonalat egyedül nem tud  fenntartani. Ő egy történet író, nem szerepjáték szabály vagy világ készítő, és nincs is türelme hozzá. A saját játékaival is mindig ez volt a problémám.

Eberen_Orkodo

Eberen_Orkodo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 968 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.02.25, 18:21

Természetesen van igazság abban, amit mondasz. Ízlés kérdése, meg úgy is meglátjuk, milyen lesz.

Conan, te jó ég, hogy én mennyire imádom! Mondjuk erre mondhatnám, hogy Blade of the Iron Throne...

De jó lenne, ha John Wick csinálna egy Conanos rpg-t. Vagy lenne egy Hyboria a 7. tengeren túl, nem-Ausztrália mellett... (vicceltem)

nod20

nod20

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 628 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.02.25, 00:16

Achtung, Achtung ... negatív leszek. :) Személyes vélemény következik.....

Nekem ez már túl kevés, túl későn.

- gyakorlatilag a rendszerük sehol nincs, még csak most próbálgatják. Ez még Kickstartérnél is szégyen.

- Freiburgot miért kellett kiegészítőnek? 2 oldalon le lehet írni a különbséget. Ha nem akkor minek változtatják meg. Írhattak volna egy másik városról és mindenki jól jár. Pontosan az csinálják, mint az AEG Otosan Uchival L5Rben....

- Már van nem-Arábia,  nem-Afrika, nem-Kína, nem-Észak- és Dél-Amerika és lesz állítólag nem-Japán. Már lassan több kiegészítő lesz mint nem-Európai országokról. Swashbackling..hmmm.

- nem-Lengyelország szerintem gyenge lett

- nem-Németország horror kabinet jellege is felesleges

- stb.

Invisible Workd, SW Solomon Kaneje tudja mindezt.

Ez számomra pontosan az a szituáció , mikor elvesztik szem elől, hogy mit akarnak és jobbra balra írnak. Kár, mert a csapatban van pár tehetséges ember.

Szerintem nem azért kaptak annyi pénzt, mert jó lett / lesz a játék, hanem nosztalgiából.

Mondjuk hálás vagyok, mert több pénzem maradt a Conan Kickstarterre, amit viszont nem vártam, de nagyon profin csinálták / csinálnak. Sors iróniája, hogy a rendszerük amúgy nagyon hasonlít jellegében a 7th Sea 2nd rendszerére.

Eberen_Orkodo

Eberen_Orkodo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 968 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.02.24, 22:01

No, jól halad a Kickstarter-kampány, közel 6.200 támogató közel 700.000 dollárt hozott össze félidőhöz közeledve, ezzel a legtámogatottabb rpg-kampány címet is elérte a 7Tenger második kiadása.

40 dollárért annyi mindent kapunk, hogy a következő 20 évre elég is lesz. És megjelent a Quick Start újabb verziója jelentősen átdolgozva. Például érthetőbben, jobban felépítve.

A kockadobásnál sajnos viszont már nem csak a 10-eseket, hanem 15-ösöket is kereshetünk (4-es skilleknél) - még bonyolultabb a dobás. Ezek a skill rank-ek se tetszenek nekem.

nod20

nod20

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 628 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.02.11, 23:54

Jó érzés látni, hogy a játékosok ennyire szeretik a 7Tengert és John-t! A félmillió dollár biztos meglesz, ezt a Kickstarter projektek sokáig fogják emlegetni a part menti kocsmákban a Hősök. És John-nak és csapatának is lesz bőven munkája egész évben.

Bízom John-ban - semmi okom rá, hogy ne bízzak benne -, hogy egy jó játék jön ki a végén. Ha valami nem tetszik, meg lehet neki írni, ahogy én is megírtam. Most van itt a lehetőség! Nagyon örülök a projektnek, ami egy pozitív energia tőlem az alkotók felé. Ha valaki földhöz ragadtabb, elég csak annyit értenie, hogy a pozitív visszajelzés nagyon motiváló az alkotó számára.

Az is jó dolog, hogy modernizálja a rendszert, még biztos sokat fogja ő és a több ezer előfizető tesztelni a végleges formája előtt.

Az indián kultúra meg az egyik kedvencem, kifejezetten örülök, hogy lesz ilyen is az egyik kedvenc játékomban.

Attól hogy leírtad hogy Te boldog vagy az új kiadástól a tények nem változnak. Pl.: az indián kultrúra nem swashbuckling, ahogy a sok minden más sem már az új játékban. Örülök, hogy szereted, de attól még nem igazán része  tematikának.,

Képzeld megírtam neki már rég. Mondjuk teljesen feleslegesen, mert most stroyesque trippen van, de megírtam.

Az rpg.neten azért nagyon sokan az első kiadás könyvei miatt veszik meg, vagy csak a világ leírás miatt vagy csak egyszerűen a nosztalgia miatt. Ez mázli, nem minőségi játék / világ/ rendszer érdeme.

Ha valamit pocsékul írnak meg (QS) mit legyek pozitív? Ha nem tetszik a grafika, mert tematikailag inkább sword and sorcery mint swashbuckling mit legyek pozitív? Eddig több mint egy tucat ismerősöm olvasta el a Qst, köztük angol anyanyelvűek, és nem értik vagy csak sokadszorra értették meg. Ez eddig pocsék munka, itt nincs miért pozitívnak lenni. Persze vannak csodák és a végleges játék lehet nagyon jó, de eddig nem biztató a dolog.

Eberen_Orkodo

Eberen_Orkodo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 968 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.02.11, 12:48

Jó érzés látni, hogy a játékosok ennyire szeretik a 7Tengert és John-t! A félmillió dollár biztos meglesz, ezt a Kickstarter projektek sokáig fogják emlegetni a part menti kocsmákban a Hősök. És John-nak és csapatának is lesz bőven munkája egész évben.

Bízom John-ban - semmi okom rá, hogy ne bízzak benne -, hogy egy jó játék jön ki a végén. Ha valami nem tetszik, meg lehet neki írni, ahogy én is megírtam. Most van itt a lehetőség! Nagyon örülök a projektnek, ami egy pozitív energia tőlem az alkotók felé. Ha valaki földhöz ragadtabb, elég csak annyit értenie, hogy a pozitív visszajelzés nagyon motiváló az alkotó számára.

Az is jó dolog, hogy modernizálja a rendszert, még biztos sokat fogja ő és a több ezer előfizető tesztelni a végleges formája előtt.

Az indián kultúra meg az egyik kedvencem, kifejezetten örülök, hogy lesz ilyen is az egyik kedvenc játékomban.

nod20

nod20

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 628 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.02.11, 01:09

Ez a mi nekem is megdöbbentő. Egy teljesen kusza Quick Starter szabály alapján megrendeli ennyi ember.

A képek alapján ez már nem annyira swashbucking, mint Solomon Kane féle heroic fantasy,persze Swashbuckling szabállyal. Ld. Porte varázsló képe, most komolyan, ennek mi köze a régi Porte varázslóhoz? Eiseniek meg nekromanták lesznek, mert?

Az Azték stb. birodalom is annyira kellett egy kalózos muskétás játékba.... túl széles lett és most jelentették be, hogy még Crescent Empire is stretch goal.

A rendszert meg hagyjuk. JW úgy gondolta, hogy kell a világnak még egy FATE variáns. A QS alapján viszont csak a hátrányait egyesíti a két rendszernek.

scaurus

scaurus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 643 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.02.10, 20:04

...

Persze ez az én ízlésem, de én elég lehúzósnak tartom  a fizikai árakat, egy olyan termékért ami véleményem szerint se nem lett jobb, és semmi újat nem tud felmutatni az előző kiadáshoz képest.

Enyhe TROLL és erős OFF TOPIC hozzászólás.

A StarWars Ep.VII. se sok újat mutat az 1977-eshez képest, oszt' mégis 2 milliárd usa dollárnál jár.

Nem tudom, de mintha mindent elöntene a nosztalgia, a retró, és a bevált régi dolgok újracsomagolva kelendőbbek lennének, mint az újdonságok.

Fene tudja.

Módosította scaurus: 2016.02.10, 20:05

nod20

nod20

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 628 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.02.10, 10:40

Mark Diaz Trumannal mint project manager ez nem lep meg. :)

Nem is az árat sokkalom, a PDF valóban jó árban van. Viszont a többi már nem annyira.

Nekem viszont furcsa, hogy ennyien felugranak a sztorira. Az új világ mitől "swashbuckling" számomra rejtély. Az országok kevésbé "valósak",(pl.  Eisen még (!) sötétebb lett és halottak megidézése lett a varázslatuk, miért???), stb, a rendszer szerintem gyenge (szinte diceless találd ki mi történik rendszer a "erősen összetett egyszerűségével" szerintem lusta játék tervezés, új advantagek kimondottan gyengék, stb.). Egyetlen pozitívum, hogy nincs metaplot ufokkal. :)

Persze ez az én ízlésem, de én elég lehúzósnak tartom  a fizikai árakat, egy olyan termékért ami véleményem szerint se nem lett jobb, és semmi újat nem tud felmutatni az előző kiadáshoz képest.

Eberen_Orkodo

Eberen_Orkodo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 968 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.02.10, 09:41

Azért az durva, hogy 7 PERC alatt megfinanszírozták...

Marketingkommunikációs szempontból is jól fel volt építve a dolog.

40 dollárért az összes első kiadásos könyv pdf-ben (jó, oké, már biztos mindenkinek megvan ingyé...) és az összes most megjelenő második kiadásos cucc - szerintem nem rossz. Jó, nyilván itt a balkánon nyavajgunk már ezért a 11k-ért is, meg hát az árfolyamot is köszönjük meg a felelősöknek.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]