Ugrás tartalomhoz

Fotó

7th Sea

• Válasz írásához lépj be
769 hozzászólás érkezett eddig

scaurus

scaurus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 672 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.02.10, 20:04

...

Persze ez az én ízlésem, de én elég lehúzósnak tartom  a fizikai árakat, egy olyan termékért ami véleményem szerint se nem lett jobb, és semmi újat nem tud felmutatni az előző kiadáshoz képest.

Enyhe TROLL és erős OFF TOPIC hozzászólás.

A StarWars Ep.VII. se sok újat mutat az 1977-eshez képest, oszt' mégis 2 milliárd usa dollárnál jár.

Nem tudom, de mintha mindent elöntene a nosztalgia, a retró, és a bevált régi dolgok újracsomagolva kelendőbbek lennének, mint az újdonságok.

Fene tudja.

Módosította scaurus: 2016.02.10, 20:05

nod20

nod20

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 633 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.02.10, 10:40

Mark Diaz Trumannal mint project manager ez nem lep meg. :)

Nem is az árat sokkalom, a PDF valóban jó árban van. Viszont a többi már nem annyira.

Nekem viszont furcsa, hogy ennyien felugranak a sztorira. Az új világ mitől "swashbuckling" számomra rejtély. Az országok kevésbé "valósak",(pl.  Eisen még (!) sötétebb lett és halottak megidézése lett a varázslatuk, miért???), stb, a rendszer szerintem gyenge (szinte diceless találd ki mi történik rendszer a "erősen összetett egyszerűségével" szerintem lusta játék tervezés, új advantagek kimondottan gyengék, stb.). Egyetlen pozitívum, hogy nincs metaplot ufokkal. :)

Persze ez az én ízlésem, de én elég lehúzósnak tartom  a fizikai árakat, egy olyan termékért ami véleményem szerint se nem lett jobb, és semmi újat nem tud felmutatni az előző kiadáshoz képest.

Eberen_Orkodo

Eberen_Orkodo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 984 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.02.10, 09:41

Azért az durva, hogy 7 PERC alatt megfinanszírozták...

Marketingkommunikációs szempontból is jól fel volt építve a dolog.

40 dollárért az összes első kiadásos könyv pdf-ben (jó, oké, már biztos mindenkinek megvan ingyé...) és az összes most megjelenő második kiadásos cucc - szerintem nem rossz. Jó, nyilván itt a balkánon nyavajgunk már ezért a 11k-ért is, meg hát az árfolyamot is köszönjük meg a felelősöknek.

nod20

nod20

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 633 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.02.09, 21:42

Élesítették.

Hivatalosan is kihagyom. Semmit se találtam ami érdekelt volna. Túl sok kultúra, túl elnagyolt, mint a világ, mint a rendszer.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8215 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.02.09, 19:22

Élesítették.

nod20

nod20

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 633 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.02.09, 13:45

Itt a Kickstarter tervezet.

Módosította nod20: 2016.02.09, 13:46

nod20

nod20

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 633 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.02.09, 00:23

Quick Starter nagyon rossz lett szerintem. Kusza, nem egyértelmű, stb. OK, hogy ez tervezet, de azért remélem sokkal jobb lesz a végleges.

Megolvastam és nekem nem jött be, de nekem a Fate se jött be. Ez is egy hasonló "narrativ" rendszer lett.

Erősen gondolkodom, hogy kihagyom a Kickstartert.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6238 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.02.07, 21:05

Amúgy tessék meghívni JWt magyar RPG találkozóra és lesz Mo benne. Ezért Lo. a 7th Seaben.... ;)

De nekünk saját tengerünk nem igazán volt (Horvátokkal perszonálunió volt) vagy legyen a Balaton a 8. tenger? :gugye:

nod20

nod20

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 633 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.02.07, 17:39

Szerintem "nagyon" sok minden változott: Nincs kezdeményezés, 10esket kell kitenni, stb, virtue és hubris egyszerre van, stb. Hogy jobb-e, relatív. Szerintem nem minőségi lett a változás, hanem a szabályrendszer stílusa változott.

Röviden: a szett kiváltja a raiseket. Minden szett egy raise.

Várható volt, hogy a narratív fele megy el, ld. Houses of the Blooded. JW évek óta ilyen RPGket csinál és nyíltan ezeket is favorizálja.

HotB túl "mesélős" lett nekem. Meglátjuk milyen lesz a 7th Sea.

Viszont a Lengyelo. teljesen felesleges volt bele. Nem érzem, hogy bármi értelme lenne vagy többletet nyújtana.

Amúgy tessék meghívni JWt magyar RPG találkozóra és lesz Mo benne. Ezért Lo. a 7th Seaben.... ;)

Gyors átlapozás alapján nem változtattak a dolgon valami sokat. Megmaradt a rengeteg Fortély, ami eddig is volt, és a roll + keep módszeren sem változtattak. Szóval nekem leginkább finomhangolásnak tűnik a dolog, és az olyannak elég nehéz megítélni a minőségét játék nélkül.

Nekem az jött le, hogy változik a roll+keep: ugyanannyi kockával dobsz, de 10-esével érsz el egy emelést. Kábé össze kell adni a dobott kockákat, bár ő bonyolít egyet rajta (szedd össze tízesével a kockákat), de ennek a bonyolításnak nem látom értelmét, meg is írom neki (kérte, hogy jelezzünk vissza). Az első emeléssel eléred a célodat, amit a dobás előtt be kell jelentened.

Szóval:

1. Bejelented, mi a célod (kiugrani az ablakon az égő házból)

2. A mesélő megmondja, mi az ára (egy sebzés a tűz miatt, még egy az esés miatt), és hogy milyen trait+skill kombóval dobsz (ügyi+atlétika)

3. Dobsz, mondjuk 10,8,5,3,1, ez két emelésre elég

4. Tehát sikerül kiugranod az ablakon, ez az első emelés, de vagy megégsz egy kicsit, vagy a bokád rándul meg.

Nekem tetszik ez az irány, valahogy a közös történetmesélés trendjét érzem rajta, olyan Dungeon World behatás. 

Módosította nod20: 2016.02.07, 17:43

Eberen_Orkodo

Eberen_Orkodo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 984 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.02.07, 12:12

Gyors átlapozás alapján nem változtattak a dolgon valami sokat. Megmaradt a rengeteg Fortély, ami eddig is volt, és a roll + keep módszeren sem változtattak. Szóval nekem leginkább finomhangolásnak tűnik a dolog, és az olyannak elég nehéz megítélni a minőségét játék nélkül.

Nekem az jött le, hogy változik a roll+keep: ugyanannyi kockával dobsz, de 10-esével érsz el egy emelést. Kábé össze kell adni a dobott kockákat, bár ő bonyolít egyet rajta (szedd össze tízesével a kockákat), de ennek a bonyolításnak nem látom értelmét, meg is írom neki (kérte, hogy jelezzünk vissza). Az első emeléssel eléred a célodat, amit a dobás előtt be kell jelentened.

Szóval:

1. Bejelented, mi a célod (kiugrani az ablakon az égő házból)

2. A mesélő megmondja, mi az ára (egy sebzés a tűz miatt, még egy az esés miatt), és hogy milyen trait+skill kombóval dobsz (ügyi+atlétika)

3. Dobsz, mondjuk 10,8,5,3,1, ez két emelésre elég

4. Tehát sikerül kiugranod az ablakon, ez az első emelés, de vagy megégsz egy kicsit, vagy a bokád rándul meg.

Nekem tetszik ez az irány, valahogy a közös történetmesélés trendjét érzem rajta, olyan Dungeon World behatás. 

Radivoj

Radivoj

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1606 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.02.07, 11:17

A lengyeleknek persze örülök, Erdély viszont továbbra is sehol, hacsak nem Ussura egyik belső tartománya az. Hogy Castille mennyiben alakul át Mexikóból Spanyolországgá, a draft alapján lehetetlen eldönteni.

A Talajnep elnevezés az komoly? :)

nod20

nod20

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 633 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.02.05, 21:38

Kijött a draft! Már aki feliratkozott a listára...

Tesztelni akarja valaki? :)

nod20

nod20

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 633 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.02.04, 20:55

:)

7th_Sea_01.jpg

És még egy:

7th_Sea_02.jpg

Módosította nod20: 2016.02.04, 20:55

nod20

nod20

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 633 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.02.04, 18:50

Kösz az update-eket!
Ilyen lesz az új borító?

Igen, bár konkrétan nem mondták, de valószínű. A régi "design" nekem jobban tetszett. Majd meglátjuk....nagyon szeretem JWt, de nem vagyok biztos, hogy minden tetszeni fog az új kiadásban. Majd meglátjuk....

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8215 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.02.04, 12:35

Kösz az update-eket!
Ilyen lesz az új borító?

nod20

nod20

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 633 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.02.03, 23:58

:nod:

7th_Sea_cover.jpg

nod20

nod20

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 633 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.01.20, 17:46

Még nincs kickstarter időpont és JW "szívatja" a lelkes rajongóit a morzsákkal...

Következő tudjuk:

- RK lesz, Trait + Skill, de nincs keep. Hogy miért és hogyan, még titok.

- Vesten-Vestel nem lesz annyira markánsan megkülönböztetve.

- Eisen sötétebb lesz (még sötétebb ????? )

- Sarmatian Commenwealth (Lengyelo.), demokrácia szerűség lesz. A király mindenkinek nemességet, mert a nemesek megbénítják az országot.

- Backgroundok (semmi köze az eredetihez) skill csomagok lesznek. Így elsőre valami knack szerű lesz, de lesz benne advantage is.

- Sorcery advantage lesz

nod20

nod20

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 633 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.01.04, 20:15

Alakul az új kiadás.  Következő töredékek derültek ki FB képekből.

Próbálom követni a híreket az új verzióval kapcsolatban, de ha nem nagy kérés, dobnál egy privát üzenetet nekem, amikor elindul a Kickstarter? Ha önálló cikkbe nem is, de bedobnám a Villámhírekbe.

Szerbusz! Írok (csak ne felejtsem el), de még nincs biztos időpont. Én nem vagyok biztos a januári időpontban sem, mert még tolják ki az anyagot. Utána layout, stb, de lehet hogy sikerül nekik.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8215 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.01.04, 10:55

Alakul az új kiadás.  Következő töredékek derültek ki FB képekből.

Próbálom követni a híreket az új verzióval kapcsolatban, de ha nem nagy kérés, dobnál egy privát üzenetet nekem, amikor elindul a Kickstarter? Ha önálló cikkbe nem is, de bedobnám a Villámhírekbe.

nod20

nod20

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 633 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.01.04, 02:54

- lesz egy Sarmatian Commenwealth, ami Lengyelország lesz, 2 királyság egy királlyal és egy parlamenttel

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]