Ugrás tartalomhoz

Fotó

7th Sea

• Válasz írásához lépj be
767 hozzászólás érkezett eddig

Eberen_Orkodo

Eberen_Orkodo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 980 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.11.04, 18:24

Lesz néhány új dolog a 7th Sea-hez?

http://www.alderac.com/blog/2015/11/03/a-return-to-7th-sea/

sankoras

sankoras

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 9 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.09.03, 10:12

Sziasztok!
Föltettem az adok-veszekbe is a hirdetésem, de szeretném itt is jelezni nektek, hogy megválnék a két alapkönyvemtől. Nem sokat forgattuk, egy-egy jelenetet megpróbáltunk eljátszani, de most már nem fogunk tudni összeülni játszani. Hirdetem itt is, a vaterán is, jófogáson is. Ha érdekelne valakit, itt is megkereshet. 
Sokat segített a párhuzam az újkori Európával. Nagyon jó volt a karakteralkotás is, sok örömet okozott nekünk. Minket se nagyon érdekelt a mágia, annál inkább a bajvívás. A tulipános Fan-fan karaktert is össze lehetett rakni - a nagydumás, csajozós játékosok kedvére. A  mesélés alatt meg az Utolsó Mohikán zenéje szólt kedvcsinálónak.
A könyv is nagyon lapoztatja magát. Kár, hogy már nem tudunk többet nekiülni. Sok szabadságot kínált.
Köszi a figyelmet, és elnézést kérek, ha nem jó helyre írtam. 

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8141 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.04.24, 21:53

(Ha a Savage Worlds esetleg opció, még nézz utána a Pirates of the Spanish Mainnek:

https://www.peginc.com/store/pirates-of-the-spanish-main-2/

Illetve a 50 Fathomsnak is:

https://www.peginc.com/product-category/50fathoms/)

Eberen_Orkodo

Eberen_Orkodo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 980 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.04.24, 20:04

Én is nagyon szeretem a 7Tenger. A szabályok ma is ugyanolyan modernek és használhatóak, mint majd 20 éve.

Tényleg sokféle zsánert lehet vele játszani, persze inkább könnyedebb hősködést ajánlja.

A tenger nem feltétlenül játszik központi szerepet egy kampányban, tenger közelébe se kell menni, ha nem akartok.

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5197 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.04.24, 15:38

Kösz az infókat, pozitívabb képet fest mint amitől kicsit tartottam. Még csak megbeszélés szintjén van a dolog, ha lesz belőle vmi, akkor visszatérő vendég leszek itt ;)

Módosította auer: 2015.04.24, 15:45

szabadid

szabadid

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 598 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.04.24, 15:14

A játékosok könyvében nem kap akkora szerepet a tengeri utak szabálymechanikája, ellenben a mesélők könyve már kínál rá szabályokat. Nekem kicsit száraznak tűntek, de nem annyira használtam őket. Egy-egy félresikerült dobásnál volt, hogy véletlen találkozás lett a vége - ami egyrészt jó pár nappal megtoldotta az utazást, másrészt érdekes dolgok sültek ki belőle. Pl.: kannibál sziget,vagy homokzátony, ahol egy másik hajó megfeneklett, egyetlen túlélővel, stb.

A 7tenger elnevezés kicsit csalóka, pláne, hogy csupán 6 tenger van a világtérképen. Az utolsó a 7. tenger (vagy inkább hetedhét tenger), ami kicsit hasonló a Karib Tenger Kalózaiban látott Világ Végéhez. Tengeri babona, hogy az eltévedt, hánykódó hajók olykor a 7. tengeren találják magukat - ahol a hullámok fém színiűk, az égen egyszerre ragyog a Hold és a Nap...

Megjegyzem, a stílus és a hangulat a két alapkönyvben még valóban egy bohókásabb, könnyedebb világképet sugall. Utána a kiegészítők már inkább horror (sőt, kozmikus horror) irányba viszik el a történetet. Saját ízléstől függ, mennyire szeretnéd bevonni ezeket az elemeket a mesédbe. (Ha szeretnéd, írok részletesebben, hogy nálunk milyen formában jelentek meg ezek az elemek.) Akár egészen lovecrafti szintre is juthat a dolog.

A szabályokat elsajátítani nem nehéz, az alkalmazásukkal voltak problémáim. Az erőszintet nehéz volt sokszor belőni, ugyanis három fajta ellenfél van a játékban és a leggyengébb típusból akár tucatjával is ráereszthettem volna még a kezdő karakterekre is, akkor sem lett volna belőle gond. Ugyanakkor a játékosokkal egy szinten létező ellenfeleknél nehezemre esett belőni az értékeket. Mivel 1-5 között mozognak a statok, így 1-1 pont többlet is már nagy különbségeket eredményezett.

A vívósikoláknak érdemes utánajárni - neten találsz majd összefoglalókat, amiben az összes kiegészítő vívóiskolái szerepelnek majd. Mindenképp ajánlatos beszerezni és átlapozni. A titkos társaságokkal csak óvatosan, nagyon kezdő partinak nem is annyira ajánlom - ha csak a sztorid nem épül valamelyik köré. Nyilván később kiérdemelhetik a tagságot.

A mágia ugyancsak érdekes színfolt, aki varázsvérüvel jön, nagy áldozatra készüljön, csak a sokadik XP adagot követően lesz egy erőszinten a többiekkel. Inkább hangulati elem, de annak nagyon jó - főleg némi háttér ismerettel a világot illetően.

Röviden ennyi jutott eszembe, de lévén, hogy az egyik kedvenc játékom, remélem, ti is kedvet kaptok hozzá. :)
Szívesen olvasnék majd a tapasztalatokról.

cobra

cobra

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 111 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.04.24, 14:49

Hoppsz ez kimaradt, a játék utolsó fejezetében van egy egész korrekt hajózási rész ahol egyedi hajókat állithatsz össze. Ezenkívül minden népnek egyedi vivó technikája és mágiaformája van.

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5197 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.04.24, 14:49

Tengerek, hajózás, van-e?

cobra

cobra

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 111 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.04.24, 13:57

A csapat látóterébe került ez a játék. Elolvastam két ismertető itt az lfg-n. 2+1 kérdésem lenne:
- a magyar kiadásból van pdf?
- A 7tenger név alapján számítanék arra hogy a tengereknek komolyabb szerepe van. A hajózás mennyire része a játék(mechaniká)nak?
- Az ismertetők 2003-sok. 12 év után, mai szemmel milyen a játék?

A játékosok könyvét találtam meg pdf-ben a neten. A játékot, stilusában leginkább a helvécziához tudnám hasonlitani, a rendszer pedig a shadowrunhoz hasonló csak d10-el.
Én Nagyon kedveltem.

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5197 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.04.24, 13:40

A csapat látóterébe került ez a játék. Elolvastam két ismertető itt az lfg-n. 2+1 kérdésem lenne:

- a magyar kiadásból van pdf?

- A 7tenger név alapján számítanék arra hogy a tengereknek komolyabb szerepe van. A hajózás mennyire része a játék(mechaniká)nak?

- Az ismertetők 2003-sok. 12 év után, mai szemmel milyen a játék?

Módosította auer: 2015.04.24, 13:43

korcsi

korcsi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 224 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.04.02, 12:30

Sziasztok!
Újra szárnyat bontanék 7tenger témakörben. Keresek mesélőket egy titkos tanácskozásra wink hangulatjel (szabacsikrichard@gmail.com) és Játékosokat!
Bár az utolsó kampányom óta hosszú évek teltek el igyekszek leporolni a tudásom! 
A játékalkalmakra heti/kétheti(/havi bár az szerintem necces) rendszerességgel A Könyvesboltban (Tuan, Budapest) lennének jómagam mesélésével. 
A szabácsikrichard@gmail.com címen lehet jelentkezni smile hangulatjel

Urban

Urban

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1556 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.04.17, 13:43

Bár nem 7th Sea, de a hatodik Véletlen Találkozások szerepjátékos seregszemlén a hírhedt kalózjáték, a Poison'd is kipróbálható. Még van több szabad hely, gyertek! :)

nod20

nod20

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 631 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.04.10, 12:19

Lehet valahol egy Hét Tenger játékhoz csatlakozni? Kedvem lenne játszani egy kicsit...

nod20

nod20

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 631 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.03.30, 12:26

Ezt elírták, mert 2 ll-el van a neve... :)

Matzi

Matzi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1757 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.01, 12:50

Kissé átdolgoztam a dokumentumot, főleg a mágia részt. Minden iskolának 3 spellje van, 1.,3., és 5. szinten. Ezek eléggé és markánsan különbözőek, remélhetőleg egyik sem válik elavulttá idővel.
Levettem a varázslási időt 1 akcióra fixen, cserébe a legtöbb spell csak 1 körig hat, így mindig van mit csinálni. Viszont majdnem mindent lehet erősíteni, bár azért még ezt végig kell gondolni.

A harci iskolákat is leírtam, bár ott még 1-2 képesség hiányzik, és gőzöm sincs mennyire vannak egyensúlyban egymással. De ez van, maximum nem lesznek egyensúlyban, az úgyis látszik a rendszeren, hogy tápolni könnyű, rettenetesen könnyű.

Akarok még rittyenteni egy rövidke bestiáriumot, legfőképpen az idézés képességek miatt kell, meg mankó a mesélőnek. Illetve kell pár apróbb szabály, meg lehet, hogy néhányat jobban ki kell fejteni, és persze pár oldalnyi egyéb rizsa, hogy az is megértse a játékot, aki nem ismeri a 7tengert.

Szívesen fogadok minden észrevételt és véleményt, mert lassan szeretném véglegesíteni a dolgokat. :)

7th Dungeon

Sajnos a web-es publish tördelése finoman szólva sem az igazi, de majd ha elkészül, akkor csinálok belőle egy pdf-et, normális szerkesztéssel.

A csapatom szerencsére jól reagált az átállásra eddig, remélem ezután sem lesz komoly gond.

Matzi

Matzi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1757 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.01.25, 11:14

Jelentem az első gyors tesztelésen túl vagyunk. :) A játék egész jól vizsgázott, bár zömében csak az eredetiben is jelenlévő szabályokat használtuk, szóval ez várható volt. Viszont van egy olyan balsejtelmem, hogy a mágiát újra kell gondoljam, legalábbis részben. Szerencsére a csapatból senki sem akart mágiát alkalmazni, de előbb utóbb elkerülhetetlen lesz.

Matzi

Matzi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1757 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.01.20, 11:14

Köszönöm. Még mondjuk nincs teljesen kész, de kezd formát ölteni. Meg fog állni a dolog kb 20 oldalban, kis trükközéssel talán le lehet vinni 10-15re, de talán nem olyan fontos. A link mindig a legfrissebb állapotot mutatja, jelenleg a spellek és a harci iskolák kifejtése hiányzik, meg pár szó a mesélőknek.
Jó lenne ha kapnék visszajelzéseket az anyag minőségét illetően, bármilyen témában, pl kihagyott szabályok, elírások, hiányzó részek, helyesírási vagy fogalmazásbéli problémák, stb...

A kipróbálás remélem menni fog a közeljövőben, majd írok, hogy mik a tapasztalatok, és bele is írom a rendszerbe.

Eberen_Orkodo

Eberen_Orkodo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 980 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.01.19, 10:58

Szép munka! Már csak ki kéne próbálni... :-)

Matzi

Matzi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1757 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.01.17, 14:46

Igen, abban is hasznos lehet. Meg a különböző jellemekből eredő kockák különböző szociális tevékenységekhez adhatóak. Például megfélemlíteni evil-ből lehet, míg engedelmességre utasítani csak lawfulból, stb...

Nem akarok spammelni, de közben fejlesztettem a dokumentumot, a link ugyanaz.
7Dungeons

Még ki kell fejteni a knack-eket, meg a spelleket, meg még néhány szabályt leírni, de a karakteralkotás rész már elkészült szinte teljesen (finomhangolás még kellhet).

Ynas_Midgard

Ynas_Midgard

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1075 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.01.17, 11:45

A négyféle hírnév számon tartása esetleg segítséget nyújthat a jellemváltozás meghatározásában is. Nem emlékszem pontosan a hírnév kockák felhasználhatóságára, de esetleg azt lehetne limitálni valamiképp a négyfelé bontással.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]