Ugrás tartalomhoz

Fotó

7th Sea

• Válasz írásához lépj be
769 hozzászólás érkezett eddig

Kharon

Kharon

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 146 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.03.12, 18:49

Krakéler? Ez tetszik... :aboci:
de maradok a szvesbaklingnál... :(

Nem hiszem, hogy ismernétek (kivéve vizmi), én is ott voltam a "nagysikerű" :) bemutatón. Még le is kameráztak. Bizonyám.

A 7th Sea-t pedig Én biza Hetedik tengernek fordítanám (a találkozón való beszélgetésünk alapján... :D )

(BTW: Krakéler: [ném] fn pejor 1. Kihívóan okvetlenkedő, izgága férfi. 2. (jelzőként) Krakéler alak. (Forrás: Magyar Larousse))

Tehát lehetne 1. okvetlenkedő kalandok
2. izgága férfikalandok :P

Amgy szvsz ez is egy olyan szava az angol nyelvnek, amelyet nem lehet egy szóra lefordítani.

(csak nálam fonódik össze a swashbuckling a kalózokkal? de annyira, hogy nem tudom őket szétválasztani)

Úgyhogy nekem megfelelne a Kalózkalandok, csak ez nem adja vissza azt a hangulatot, amelyet éreztem a bemutatónál. (miszerint ez jóval többről szól(hat), mint kalózkodásról)

Na megint egy csomót írtam, de értelme semmi.
Várom válaszaitokat

vizmi

vizmi

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 92 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.03.12, 13:48

Ez most dicséret?
Mert akkor köszi!
Elég sok energiát öltem bele, hogy hangulatos fordítások és saját anyagok legyenek rajta.
Ilyenkor néha úgy érzem, hogy megérte. :D

Cthulhuka

Cthulhuka

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 21 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.03.12, 11:11

Hali.

Babás az oldal. És eléggé megpiszkálja az ember gondolatvilágát...

vizmi

vizmi

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 92 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.03.12, 10:43

Tény, hogy jelenleg a 7th Sea nem tartozik a legnépszerűbb játékok közé, legalább is nem kis hazánkban.
Az ismertető kész van, BePe 2003.03.13.-ra ígéri, hogy felkerül.
Emellett lesz saját vendégoldal is, aki meg szeretné nézni a tesztverziót, az a http://member.rpg.hu/7thsea/ címen megteheti. Elvileg ez az ismerteővel egyidőben válik "hivatalossá".
Szóval én mindent megtesztek.
:D

Kavefozo

Kavefozo

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 92 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.03.11, 21:59

whoisnot:

Régi harc ez. :D
Lásd előzmények, pl. Ars Magica
http://www.rpg.hu/forum/viewthread.php?tid=779

whoisnot

whoisnot

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 219 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.03.11, 13:37

Az a baj ezzel a fórummal, hogy nagyon el van dugva. Alig lehet rátalálni. Értem én, hogy népszerűségük okán egyes rpg-k címlapra kerülnek, mások meg fiókok mélyére (és hasonló képzavarok), de szerintem lehetne valahogy jobban strukturálni, hogy egy kicsit feltűnőbbek legyenek a kevésbé ismert darabok is...

Kéne írnotok egy ismertetők, vagy valamit, ami címlapra kerülhetne, nem?

:KV:

A_Nagy_Levin

A_Nagy_Levin

balettruha-tervező

• Fórumita
  • 232 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.03.06, 16:26

Ahoy!

Névjegyemet lerakom én is ide. Meg köszönet a lehetőségért, meg azoknak is, akik ott voltak a Találkozón és végighallgatták a bemutatót.

Éljen a csilláron lógás, a függönyökön lecsúszás, meg a Nevers-vágás (remélem, jól írtam :szent:)! A krakéler pedig úgy jön a képbe, hogy ez van az Országh-féle betörőket büntető eszközben, ha valaki felcsapja a "swashbuckling" címszónál.
Márpedig akkor a 7th Sea, a Swashbuckling Adventures - Krakéler Kalandok (és még alliterál is :)).

Aki tehát benéz erre a fórumra, és akár egy fél gondolat megfordul a fejében a Seventh Sea magyar címét illetően, azt kérem, ossza meg velünk. Minden kérdésre (a játékkal kapcsolatban! :D) jön majd válasz azoknak, akiknek még elképzelésük sincs, mi lehet ez a játék. Továbbá, ha Hamlet olvassa ezt a fórumot, szeretném jelezni, hogy láttam, mikor az I. RPG.HU találkozón átvett egy 7th Sea könyvet, tehát kéretik jelentkezni itt is.

[Javítva: 2003.03.06 írta: A Nagy Levin]

vizmi

vizmi

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 92 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.03.06, 16:03

Hi mindenkinek!

Először is némi köszönetnyilvánítás: köszönjük BePének a fórumot, a találkozót, és hogy megtarthattuk a bemutatót a kedvenc játékunkról. Köszönjük azoknak akik eljöttek, meghalgattak minket, és még jobban köszönjük azoknak, akik pozitív élményeiket közzé tették. Nagyon jól esett :szent:
Szóval ez lenne itt a 7th Sea fórum. Az ilyen jellegű fórumok a tapasztalatok szerint úgy működnek, hogy aki nem ismeri az kérdez, az okosok meg válaszolnak. Most azonban szeretném, ha először inkább én kérdezhetnék:

Ti hogyan fordítanátok a játék címét?

daviator

daviator

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 17 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.03.06, 14:55

Szépjónap!

Nem pusztán azért írok ide, mert senki nem teszi, és félek, hogy BePe mégsem találja majd méltónak a 7th Sea-t egy külön fórumra. Persze ez is egy ok. Továbbá, A Nagy Levin megkért, hogy írjak már be valamit erre a fórumra, mert ő most nem nagyon tud írni a netre, pedig ő volt az egyik, aki a 7th Sea bemutatót tartotta, és nagyon szeretne is ide bejegyezgetni, meg hát illenék is neki, de hát csak nem megy az istennek se, pedig hát tényleg jó volna, de majd csak eljön az az idő...
A lényeg azonban leginkább az, hogy szerintem a 7th Sea egy igen kiváló szerepjáték, amely rengeteg alkalmat kínál a kalandorkodásra, krakélerkedésre, miegymás, és amely nem nélkülözi a 'csobogáscsatoló' kaland (swashbuckling adventure) műfajának egyik kellékét sem. Most pedig már nemsokára megjelenik magyarul is, és akkor aztán lehet majd kalózkodni, meg párbajkodni, meg csilláron lendülni, meg várfalat megmászni, meg a hitvány cselszövéseit meghiúsítani, meg a szép leányokat elszeretni, meg minden hősi dolgokat véghezvinni. Na meg persze - és legfőképpen - krakélerkedni. (Bármit is jelentsen az :szent:)
Szóval kezdjünk szerveződni, vagy valami hasonló. És különben is - tessék egy hatalmas és felettébb lelkes rajongótábornak kialakulni.
Mert a 7th Sea megérdemli.

daviator

BePe

BePe

Admin

• Admin
  • 4644 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.03.04, 17:20

Az RPG.HU Talalkozon nagy sikere volt a 7th Sea bemutatonak, igy talan megerdemel egy kulon forumot is :D

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]