Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Zaranassinum RPG v2

• Válasz írásához lépj be
56 hozzászólás érkezett eddig

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7743 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.04, 12:21

A magán életemben nem kapok ilyen erős kritikákat, de úgy érzem, itt egyre jobban kezdem kezelni.

Ahogy jó apám szokta mondogatni: a halálfélelmet is gyakorolni kell. ;)

Zaranassinum

Zaranassinum

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 73 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.04, 11:24

A harmadik verzióban többek között a következő változások lesznek:
Olyan világ, melyben nincs kikényszeritve a jóság.
A fajok, hatterek jatektechnikai és szerepjáték beli funkciót kapnak.
Egységesebb elnevezések
Komolyabb játéktechnika, logika és motiváció a pacifizmusra
Valószínűleg d20 kocka rendszer
Átgondoltabb világ, történelem, mindennapi élet.
Összeszedettebb "mágia" rendszer.
Kidolgozni az összes felszerelést, eszközt, alkalmazást,
Fajok, hátterek, jártasságok kreatívabb megközelítése, és teljes kidolgozása.
Kisebb méretű világ

Mit hagytam ki esetleg?

Köszönöm minden "szövetségesemnek"!

Zaranassinum

Zaranassinum

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 73 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.04, 11:05

"a te szövetségesed ebben az ügyben"

A személyes bajom az volt, hogy nem így tekintettem egy két hozzászólásra. (különösen a Facebook on)
De a dolgok mögé látva, tényleg szövetségesem lesz mindenki, aki elolvassa és véleményezi.
A magán életemben nem kapok ilyen erős kritikákat, de úgy érzem, itt egyre jobban kezdem kezelni.

Mindig tanul az ember.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7743 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.04, 07:47

Ezt azért gondolom jó ötletnek, mert így triplán hasznos. 1. Nem "tolom az arcába" senkinek, akit nem érdekel.
2. Akik tényleg kíváncsiak rá, azok véleményezhetik
3. Megkapom a várt segítséget

Így sem tolod senki arcába. Hidd el, csak az tölti le és olvas bele, akit valamilyen szinten érdekel. A többiek véleményére nem is kell adnod (maximum egy képet kapsz általuk arról, hogy pusztán a cikk bemutató szövege alapján milyen benyomások keletkeznek az emberekben). Aki viszont letölti, elolvassa és így alkot véleményt, az a te szövetségesed ebben az ügyben, még akkor is, ha negatív kritikát fogalmaz meg.
Ha bevonulsz egy saját, eldugott fórumba, akkor pont azt a belterjességet, torzult véleményt kockáztatod, amire BePe is felhívta a figyelmedet.
Én megértem, ha túlzónak érzed egy-két kritika tartalmát vagy hangnemét, nem való mindenkinek a rivaldafény, de a hátrányaival együtt az előnyeit is elveszíted, ha elvonulsz egy kisebb színpadra a műveddel.

Zaranassinum

Zaranassinum

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 73 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.04, 02:13

Kedves BePe!

A kisebb fórumon azt értettem, hogy a "Saját világok és rendszerek" alforumon osztom meg a harmadik verziót.
És valóban csak azokra fogok rá írni majd egy privát üzenetet, hogy lehetőség van letolteni, akiket érdekel . Azaz azokra, akik hozzászólásaikban jelezték ezt valamilyen formában.
Ezt azért gondolom jó ötletnek, mert így triplán hasznos. 1. Nem "tolom az arcába" senkinek, akit nem érdekel.
2. Akik tényleg kíváncsiak rá, azok véleményezhetik
3. Megkapom a várt segítséget

De ha a te tanácsod az, hogy újra címlapon legyen, nincs ellene kifogásom.

BePe

BePe

Admin

• Admin
  • 4600 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.04, 00:25

Egy egy mondatot lehet több féleképpen is értelmezni.
Ezért fordulhat elő, hogy én félreértem BePét, te meg félreértessz engem.
...

Bevallom, nem hittem volna, hogy maskepp is lehet erteni amit irok, mint szo szerint. Olvasd el kerlek ujra amit irtam. 

A magam ketcentese... Ezzel a mondatoddal "Kaptam egy tanácsot arra, hogy kisebb fórumon osszam meg, ha kész lesz. Ezt fogom tenni." szerintem pont azt mutatod meg itt az embereknek, hogy innentol felesleges neked segiteni, hiszen CSAK az otleteket/buzditast/konstruktiv kritikat akarod megkapni toluk, de cserebe mar nem adsz semmit, a javitott vagy kesz verziot ok mar nem erdemlik meg. 

Termeszetesen mindez a szived joga, en maximum csak sajnalom, hogy ha szerinted ez igy korrekt.

Tovabbi jo munkat!

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2260 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.03, 13:13

Szerintem tedd ki nyugodtan.

Zaranassinum

Zaranassinum

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 73 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.03, 12:49

Egy egy mondatot lehet több féleképpen is értelmezni.
Ezért fordulhat elő, hogy én félreértem BePét, te meg félreértessz engem.

Nem akartam a platformot ledegradálni. Mint ahogy gondolom te sem akartál engem.

Igen, meg fordult a fejemben, hogy lusta leszek és megalkuvó. Ugyanakkor bízom benne, hogy sikerül ezen túllendülni.

Enkara

Enkara

Ékműves

• Fórumita
  • 108 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.03, 12:12

Nem gondolom, hogy BePe így értette volna, amit mondott. Te most konkrétan ledegradáltad azt a platformot, ahonnét a legváltozatosabb segítség érkezhetne, és elmentél (vagy készülsz menni) a kisebb ellenállás irányába, ahogy a lusták és a megalkuvóak teszik. Csak mondom. 

Zaranassinum

Zaranassinum

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 73 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.03, 11:04

BePe: Igazad van. Nem kellene sokat várnom a (nagy)közönségtől.

Úgy érzem, van bennem elég tűz a folytatáshoz.

A dilemma dolog is kezd megoldódni. (túlreagáltam)

Kaptam egy tanácsot arra, hogy kisebb fórumon osszam meg, ha kész lesz. Ezt fogom tenni.

BePe

BePe

Admin

• Admin
  • 4600 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.03, 05:56

Jopar evnyi, kisebb-nagyobb kozossegek szemei elott vegzett munkak+fejlesztesek utan azt hiszem nyugodt szivvel merem allitani, hogy soha senki nem fogja tavolrol sem ugy ertekelni vagy megerteni a jatekodat, ahogyan te szeretned. Elvarni ezt szerintem doreseg is lenne. 

Ugy velem, hogy az a fajta kreativ hozzaallas es kimeletes kritika, amit varsz csak annyira kicsi alkotokozossegben mukodik, ami pont a szuk mintavetelezes miatt ad fals eredmenyt. (A korbesz..as persze jol kenegeti a majat es az egot, de nagy szemellenzot is ad.) 
A legtobb, amit elerhetsz az internet (nagy)kozonsege elott, hogy nyitott szivvel leszu"ro:d magadnak a kommentekbol a tanulsagot es ha van eleg tuz benned, akkor vegigcsinalod a projekted, erot meritve abbol, hogy emberek legalabb olvasas es hozzaszolas szintjen foglalkoztak a munkaddal. 

Az egesz topikot vegigolvasva egyebkent nem erzem negativnak a userek hozzallasat, amire a dilemmadat alapozod. Azokat a kerdeseket teszik csak fel, amik a kesz muvet letoltokben/megvasarlokban is felmerulnenek az elso olvasas utan... es akik csak szeretnenek jot jatszani egy koherens jatekkal. Tokmindegy, hanyan csinaljak. 
En csak remelem, hogy nem erzed tul magasnak ezt a lecet.

Zaranassinum

Zaranassinum

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 73 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.02, 16:35

A kiadványom második verziójának a címlap megjelenése, és az arra jött kritika kettős érzést hagyott bennem.

Egyrészt sokan felismerték, hogy ez nem egy kész mű, hanem egy próbálkozás arra, hogy egy teljesen amatőr hasznos tanácsokat kaphasson a munkájához olyan emberektől, akik magasságaiban is értik a szerepjátékot.Ezek a személyek építő tanácsait megfogadva tényleg jobb lesz a következő verzió.

Azok, akik ezt nem ismerték fel,  meglátszódott a hozzászólásaikon is. 

És itt jön a dilemma:

Osszam meg a következő verziót is, hogy jobbá tegyem vele a saját fejlesztésem, és kapjam meg, hogy nincs önkritikám? Vagy hagyjam az egészet és a fiókban tárolgassam, és megkíméljem magam ettől?

Hajlok az utóbbira. De ezzel együtt szeretném, ha az LFG. hu alkalmas lenne annak megvalósítására is, amire én gondoltam eredetileg. Bár lehet, hogy nagyot tévedtem, és ide csak olyan tartalmak valók, amelyeken már nincs mit javítani.

Nem arról van szó, hogy nem bírom a kritikát, mert úgy vagyok vele, hogy minden kritika hasznos valamilyen formában. Csupán azt nem igazán kedvelem, ha egy amatőr művét olyan szinten véleményezik, mintha az egy éveken keresztül épített, profi csapatmunka eredménye lenne.

Senkinek nem akartam beszólni, csupán az ezzel kapcsolatos dilemmámat akartam megosztani.

És nem győzöm hangoztatni, hogy hihetetlenül hálás vagyok azoknak, akik hozzá tettek a kritikájukkal a második verzióhoz.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7743 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.26, 08:43

@Zaranissinum
A Facebookon a MaSzK csoportban van még néhány visszajelzés/vélemény a játékkal kapcsolatban. Nyílt a csoport, szóval elvileg belépés nélkül is el tudod őket olvasni:
https://www.facebook.com/groups/MaSzK/permalink/1605041549572573/

Avangion

Avangion

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 356 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.18, 08:31

Ha valóban úgy érzed, hogy segítettem, annak őszintén örülök.

A válaszoddal kapcsolatban: szerintem teljesen mindegy, hogy az alapfelállás hiperrealisztikus vagy tündérmese, a koncepciónak a világ saját logikáján belül következetesnek kell(ene) lennie.

Az általad említett SW következetlenségekkel kapcsolatban az a teljesen szubjektív véleményem, hogy ilyesmit én akkor tudok elfogadni egy világon belül, ha

- nem borítja fel a világ alapvetéseit

- hozzátesz valamit a szórakozáshoz, világhoz

Magyarul - a te példáidnál maradva - az űrben a hajók hangja jelentősen hozzátett a moziélményhez SW-ben, ahogy az is, hogy halálukkor a jedik után nem maradt ott három fogtömés és egy csípő protézis. A világodban lévő ellentétek viszont inkább arra emlékeztetnek, mint ha azt olvasnám egy novellában, hogy Yoda az utolsó ötszáz évében Erő érzékeny gyerekeket boncolt élve, hogy megfejtse az Erő titkát.

Zárásként kívánom, hogy alkoss egy SW-hez hasonlóan szórakoztató univerzumot, és garantálom, hogy senki nem fog kötekedni. :)

Zaranassinum

Zaranassinum

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 73 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.18, 00:15

Kedves Avangion!

Ráébresztettél valamire. Egy olyan világot amit elképzeltem nem lehet úgy megkreálni, hogy 100% ban logikus és következetes legyen. Mert vagy ez hibádzik vagy amaz. Vagy önző vagy önzetlen.
A hirtelen ötletem (ami percenként változhat) az, hogy azt fogom csinálni, mint Lucas a SW vel . Réges régen egyszer volt hol nem volt.
Az SW ben sincs következetes logika minden esetben. Lucas felállitott logikátlan szabályokat és azok onnantól léteztek abban a világban. (hangok az űrben, artu megértése stb.) senki nem hiányolja annak tudományos magyarázatát, hogy igazából mi az erő (nagyjából lehet tudni), mekkora távolságra vannak a rendszerek (mert olyan a filmekben mintha pár óra alatt elérhető lenne bárhonnan bármi) a porgok hogyan tudnak repülni, Luke keze miért tűnt el halálakor. Mert ha ilyen szinten belemegyünk ezekbe a részletekbe, akkor lemaradunk a fenykardok izzó hangjárol, a lézer lövedékek szinkavalkadjarol és a csodálatos erő képességekrol.
Valami hasonlót fogok én is csinálni. Ami hangulatos annak nem kell teljesen logikusnak lennie, ami meg fontos azt letudom majd egy rövid logikusabb magyarázattal.
Szóval valószínűleg Zaranassinum nem egy bolygó lesz hanem túl az üveghegyen egy tündér mese.
Most ezt gondolom.

Köszönöm a hozzászólásod! Úgy érzem, segítettél.

Avangion

Avangion

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 356 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.17, 23:14

Belenéztem kíváncsiságból, de az összefoglaláson túl nem jutottam.

Számomra teljesen ellentmondásos a világkép, Csak néhány példa (bocs, nem akarok gúnyolódni sehol, csak a "helyi" kifejezéseket nem jegyeztem meg):

- már említették, hogy választás szabadsága, döntési lehetőség nélkül nincs "jóság"

- "önzetlenségről" sem beszélhetünk olyan esetben, ha konkrét pozitív, negatív hatásai vannak a cselekedeteknek. Ha "rossz vagyok" kitör a falu mellett a vulkán, ha "jó" vagyok, kapok manát a varázsláshoz. Így ez se nem hit, se nem erkölcsösség, ez színtiszta üzletnek tűnik. Más, elfajzott rpgkben (főleg az alacsony érzelmi és magas értelmi intelligencia mellett, amivel itt még bőven átlagos chi-termélő) a karakter boszorkánymesternek megy és embereket áldoz, itt meg ájtatoskodik, mert az éri meg neki.

- ha jól értem a jóság és "emberiség" érdekében a 24 őstudor 800 éven át tenyésztett és kísérletezett embereken? Ez csak nekem tűnik nagyon keménynek az idealista, erkölcsös világban? :kavar:

- Még szintén a 24 céljaihoz. Nem egészen értem, hogy minek erőlködtek ezer éveken át. Ugye faj már nem volt, amit meg kellett menteni (különben nem kellett volna újratenyészteni a nulláról). Az erőszakot elvetették, ezért teremtettek egy fajt, amit majd felkészíthetnek egy háborúra, ez is furcsa. Még csak a bolygó védelméről sem beszélhetünk az ufókkal szemben, mivel a bolygó maga küzd a legjobban az emberiség ellen. Az új fajnak egyetlen szerepét látom a történelemben, hogy küldheti a kakaót az újra beizzított Magba, ami viszont így leginkább a Mátrix trilógiát juttatja eszembe.

Sajnálom, hogy negatív vagyok, mert a látszat ellenére egyébként díjazom, hogy valakinek a mai világban még van kedve belevágni egy ilyen projektbe. Ha a szerzőnek tetszik, jó játékot, ha nagyobb nyilvánosságnak szánja, én még csiszolgatnám kicsit a gyémántot. :)

Módosította Avangion: 2018.03.17, 23:15

Tocy

Tocy

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 4 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2018.03.17, 10:45

Kedves Tocy!

Nagyon hasznosnak találom a tanácsaidat! Megpróbálom megfogadni mindet!

Külön köszönet, hogy időt szántál arra, hogy ezeket elém tárhasd!

Köszönöm nagy tisztelettel!!!!

Igazán nincs mit, szeretek ilyesmiken törpölni.

Zaranassinum

Zaranassinum

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 73 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.17, 10:19

Kedves Tocy!

Nagyon hasznosnak találom a tanácsaidat! Megpróbálom megfogadni mindet!

Külön köszönet, hogy időt szántál arra, hogy ezeket elém tárhasd!

Köszönöm nagy tisztelettel!!!!

Tocy

Tocy

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 4 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2018.03.17, 10:03

Cimborámmal minap néztük át a füzet végében lévő térképedet, ez alapján tennék még pár észrevételt.

1. Országok. Ahogy látom, vannak bejelölve birodalmak és országok, de ezek teljesen értelmetlenek (onnan gondolom ezt, hogy látok a térképen határvonalakat). A nemzetek általában pont valamilyen erőforrás-szűkösség miatt jönnek létre, mondhatni az önzés okán. Nem akarunk a szomszédnak adni, a mi családunk, törzsünk, országunk az első, ezért a határainkat körbeverjük cölöppel. Aki átugrik a kerítésen, azt fejbe verjük bunkós bottal. Az általad megalkotott világban erre semmi szükség, mert az emberek döntő többségének önzetlennek kell lennie és segítőkésznek. Arról nem is beszélve, hogy a 24-ek mesterségesen tervezték meg az új világot, így semmi értelme nem lett volna külön nemzetekre, saját kulturákra és nyelvekre mesterségesen széttördelni a lakosságot. Ez mindent csak túlbonyolított volna.
  2. A világ mérete indokolatlanul hatalmas. Egyszerűen nincs szükség ekkorára. A térképed alapján még a legkisebb kontinens másfélszer akkora (!!!), mint Európa. Itt javasolnám, hogy használd mondjuk a MAGUS megközelítését (bár magát a játékot izzó gyűlölettel utálom): végy egy kontinenst, és azt dolgozd ki részletesen! A kontinensen belül szándékosan hagyj néhány nagyobb, fehér foltot, hogy a mesélők oda azt tehessenek, amit akarnak! A többi kontinens létezését említheted, de fedje őket jótékony homály – a rejtély jót tesz a játéknak. Ezt pusztán azért javasolnám, mert nagy összegbe merem fogadni, hogy egy ekkora világ kidolgozásával a következő 15 évben sem fogsz végezni: jelenleg a világod akkora, hogy Tolkien egész Ardája az árnyékában elférne. Márpedig egy jó világot nem a mérete tesz jóvá, hanem a következetes belső szabályrendszere és kidolgozottsága.
  3. Látom, sokan javasoltak kész szabályrendszert a játék alá, akkor én is ajánlanék egyet: Powered by the Apocalypse. Ez egy végtelenül egyszerű, a történetvezetésre és az egyszerű, pörgős játékmenetre koncentráló motor, amit ráadásul tök ingyen megszerezhetsz, ha felveszed a kapcsolatot a készítővel. Ezzel a szabályrendszerrel készült a számomra eddig legkedvesebbszívemcsücske szerepjáték, a Dungeon World is, aminek mostanában készítették el a magyar fordítását, így könnyedén átolvashatod, ha gondolod.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6133 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.16, 15:44

Marvin, az 1989-es AD&D 2. kiadása is próbát tett azzal, hogy a "besorolás" (fordítsuk így, tudom, több variáció is van az "alignment"-re) alatt valamiféle formába öltse azt, hogy a karakterek személyiségének legyen szerepe a játékban. Az más kérdés, hogy ez mennyire lett szirupos, vagy használható, de azért az AD&D alkotói próbálkoztak, :bezzeg:

Szerk: Urban írása megéri, hogy ránézzen, akit érdekel, így hát itt van:

http://lfg.hu/43815/rpg/alignment-alig-ment/

Módosította Orastes: 2018.03.16, 15:46

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]