Ugrás tartalomhoz

Fotó

Apocalypse World és leszármazottai

• Válasz írásához lépj be
39 hozzászólás érkezett eddig

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7688 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.09.12, 13:34

Hmm... az a gyanúm, hogy nem lapoztatok bele a konkrét szabályokba. Az AW rendszerét annyiban használom (talán egy kicsit túlzás is az AW-re mutogatni), hogy próbadobásnál két hatoldalú kockával kell dobni, illetve háromféle eredmény lehet (6 vagy kevesebb, 7-9, 10 vagy több), illetve az eredményeknél van egy-két választási lehetőség is. A játékmechanizmus nem leíró jellegű, mint az AW és leszármazottai.

Bevallom töredelmesen, hogy letöltöttem és belelapoztam, de hosszabb volt, mint amire számítottam, illetve amire adott helyzetben időm lett volna, ezért be is zártam. :) Nem kezdtem el kibogarászni belőle a konkrét megoldásokat. Ennyi alapján csak az alábbi távkiértékelő válaszra tellett, de mondjuk volt értelme, mert így, hogy válaszoltál rá, máris sokkal világosabb a koncepció. :D

slaGerzson

slaGerzson

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 231 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.09.12, 13:24

(És még az is lehet, hogy egy flippert is megpróbálok átkonvertálni AW mentalitású kockadobálósra) :D

slaGerzson

slaGerzson

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 231 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.09.12, 13:02

Hmm... az a gyanúm, hogy nem lapoztatok bele a konkrét szabályokba. Az AW rendszerét annyiban használom (talán egy kicsit túlzás is az AW-re mutogatni), hogy próbadobásnál két hatoldalú kockával kell dobni, illetve háromféle eredmény lehet (6 vagy kevesebb, 7-9, 10 vagy több), illetve az eredményeknél van egy-két választási lehetőség is. A játékmechanizmus nem leíró jellegű, mint az AW és leszármazottai. Meg van adva, hogy mennyit lehet lépni, mit lehet támadni, mennyi a sérülés, stb. Az Archonról szereztem egy gyári leírást, ott meg voltak adva a lények képességei (igaz, melléknevekkel, nekem kellett azokat számokba fojtani).

Jó eséllyel az ELITE című játék átdolgozását is az AW által ihletett szabályokkal fogom megoldani (bár jelenleg kockakészletes a piszkozat), illetve a focis társasjátékomat is... Szóval tessenek mély lélegzetet venni :D ;)

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7688 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.09.12, 12:25

Érdekes ötlet. Valóban fura, hogy pont az AW-hez nyúltál, de tény, hogy a játék harci részét lényegében tetszőleges rendszerben le lehet bonyolítani, ami kezeli azt, hogy a figuráknak vannak tulajdonságaik és különleges képességeik.
Én egy egyszerűbb, önmagától értetődő rendszerrel jobban el tudnám képzelni az Archont asztali társasjátékként, gördülékenyebbnek érezném a játékmenetet. Ezt az AW megoldást inkább érdekes kísérletként tudnám értékelni.
Én mindenesetre örülök, hogy ilyenekkel (is) foglalkozol. Inspirálóan tud hatni. :)

Acelpatkany

Acelpatkany

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 219 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.09.11, 20:37

Az Apocalypse rendszert arra találták ki, hogy az egyébként mechanisztikus szabályok helyett regényesebb, kalandosabb, leíróbb rendszer legyen. Elhibázottnak tartom ezt a rendszert visszabutítani wargame szintre. Én idegenkedem aszámítógépes játékok tabletop rpg-vé alakításától, mert a számítógép sokkal bonyolultabb számításokkal teremti meg a kiegyensúlyozott játékmenetet, és ehhez képest egy rpg legfeljebb olyan, mintha az eredeti Mona Lisát egy 5 kilobájtos JPG képen tekintenénk meg.
Az Archon nekem kimaradt, én Dark Legionst nyomtam PC-n. De egy játékra sem gondolok olyan nosztalgiával, hogy átdolgozzam, felelevenítsem bármilyen formában.

slaGerzson

slaGerzson

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 231 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.09.11, 15:09

Nos, sikerült elkészülni az Archon videójáték asztali társassá átalakításával, melyhez itt-ott az Apocalypse World alapszisztémáját használtam fel. Mondjuk, hogy prototípus. Íme:

Archon Asztali Társasjáték

Mit gondoltok?  :titok:

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7688 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.08.25, 23:19

Illetve Strato mestert kérdezném, hogy ebből az Apocalypse World és leszármazottaiból nem lehetne egy külön könyvtárat készíteni, amibe játékonként lehetne új témát nyitni?

Ilyesmire csak BePének van jogosultsága.

Én úgy gondolom, hogy elfér minden itt kényelmesen. Nem jellemző, hogy két téma egyszerre lenne itt aktuális, és emiatt ütközne, szóval innen nézve nem gond. Ha viszont szétszednénk, lenne pár tucat topikunk, amiknek mindegyikében legfeljebb 4-5 hozzászólás árválkodna.

Szerintem jó ez így, mehet ide ömlesztve minden. Nem látom még annak a jeleit, hogy kinőttük volna az egytopikos állapotot. Persze, ha a tömeg észérvekkel rám cáfol, tudom a hajlás jellemzőit mutatni. :)

A focis játékot meg szerintem azért lenne jó a fórumon tartani, mert akkor mindenki látná a többiek ötleteit. Szerintem itt is elférhet, de emitt tuti biztosan találsz neki megfelelő topikot (vagy nyithatsz egyet):

http://lfg.hu/forum/index.php/forum/256-sajat-keszitesu-rendszerek-es-vilagok/

slaGerzson

slaGerzson

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 231 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.08.25, 09:59

Illetve Strato mestert kérdezném, hogy ebből az Apocalypse World és leszármazottaiból nem lehetne egy külön könyvtárat készíteni, amibe játékonként lehetne új témát nyitni? Nekem az a gyanúm (tudván saját elmeroggyanásomat), hogy lesznek még hozzá játékok. Például terveim közt szerepel a régi C64-es Archon videójáték átkonvertálása élő társasjátékra, persze PBTA stílusban...

Mit gondolunk erről? :)

slaGerzson

slaGerzson

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 231 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.08.25, 09:39

Húsz évvel ezelőtt készítettem egy focis társasjátékot, szinte csak kockadobálgatásból állt, de munkahelyi unaloműzésnek remek volt, egy recepción dolgoztam, ahol mindig volt egy biztonsági őr is velem, egyikünk figyelmét se vonta el túlságosan a melóról. Most leporoltam, és úgy gondoltam, hogy ezt is alávetem a PBTA stílusnak. Az újból még csak jegyzetek vannak a doksi végén, szóval akit érdekel és akinek van kedve segíteni ötletekkel, teszteléssel, annak kirakom:

Az ötleteléseket inkább drótpostán kérném, hogy ne duzzasszuk túl ezt a fórumot, maradjon meg lényegibb dolgok közlésére: karak.ug@gmail.com

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5117 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.08.17, 15:03

Jó a vadonjáró. Így egész pofás lett a kieg, nem lógnak ki nagyon fogalmak. Még a bérencek díjainál átírhatod a c-ket k-ra.

A kerditeket cr-nek vagy kr-nek szokták rövidíteni.

Birbin

Birbin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1753 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.08.17, 11:59

Jó a vadonjáró. Így egész pofás lett a kieg, nem lógnak ki nagyon fogalmak. Még a bérencek díjainál átírhatod a c-ket k-ra.

slaGerzson

slaGerzson

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 231 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.08.17, 11:14

Amúgy kinek hogy tetszenek a Star Wars témájú kirigamik? Nemrég találtam őket a neten, szerintem nagyon tutik!

slaGerzson

slaGerzson

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 231 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.08.17, 11:01

Igyekszem feltölteni a javított változatot. A vidékit végül vadonjárónak írtam át (legalábbis egyelőre). Az outlandert azért nem lenne jó peremvidékinek fordítani, mert tulajdonképpen ez az a "kaszt", ami a vándor/kósza/ranger megfelelője, vagyis aki nem a városi környezethez van szokva. E tekintetben meg mindegy, hogy a galaxis mely régiójában született, az is lehet, hogy Corscant egy város méretű ligetében született és éli az életét :)

A retcon-t egyelőre békén hagytam, mert közben rohannom kell ide-oda és nem akartam azon tanakodva időt húzni :)

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7688 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.08.16, 12:22

Az outlander esetén talán ez árnyalhatja a fordítást:
http://starwars.wikia.com/wiki/Outland_Regions

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5117 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.08.16, 11:54

Csatlakozom a köszönetmondókhoz. :)

Az SW világában az Outlands nem a Peremvidékek? Mert akkor lehet, hogy érdemes az outlandert peremvidékinek fordítani - mondom mindezt anélkül, hogy elolvasnám a leírását az outlandernek.

Inkább az Outer Rim. Outlands nem rémlik angol regényekből.

wisp

wisp

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 68 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.08.16, 11:37

Részemről is köszönet az újabb fordításért :)

A retcon eléggé alapfogalom a képregényes és sorozatos szubkultúrákban, azon kívül viszont tényleg WTF lehet még az anyanyelvi angoloknak is. Ha mondjuk betoldásnak, vagy átírásnak/újraírásnak fordítod, az szerintem kb. visszaadja, hogy miről van szó.

Trigger-happy = Gyorstüzelő?

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 722 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.08.15, 20:20

Csatlakozom a köszönetmondókhoz. :)

Az SW világában az Outlands nem a Peremvidékek? Mert akkor lehet, hogy érdemes az outlandert peremvidékinek fordítani - mondom mindezt anélkül, hogy elolvasnám a leírását az outlandernek.

cobra

cobra

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 90 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.08.15, 20:10

A sok javítás közé ékelve, kössz a fordítást. Ha lesz rá lehetőség kipróbáljuk.

Birbin

Birbin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1753 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.08.15, 14:10

Vidéki: A felfedező mellett jó lehet még a felderítő, akár plusz leírónak.
A képességei között nincs semmi, ami földművelésre utalna, és fölösleges Luke-ot mindenáron belegyömöszölni bármelyik kasztba.

Elöljáró: ennyi erővel a kormányzati tisztviselők azok nemesek az eredeti szerint? Láthatólag az eredeti szerző sem találta a szavakat. A vezető nem rossz, mert több képességük is másokkal való kapcsolatra utal. Lehetne még hivatalnok is. A leírásban említett foglalkozások sajnos nem illenek a karakterhez. Például a vagyonos kereskedő vagy a rablóbáró ugyanannyi kredittel kezd, mint a csavargó. (Gy.k.: tudom, hogy ez nem a te hibád.) Úgyhogy igaz, a milliomos csak a példákhoz illik.

A névelőket le lehetne venni a kasztok neve elől, amik függőlegesen szerepelnek.

Stukkerbubus: ki is hagyhatod a szót, a színesítő szövegeknél nem kell mindenáron minden szót lefordítani.

Commando: szerintem a Sniper illik a leíráshoz, de az "előnyös helyzet" kifejezés is egy kicsit misztikus, én úgy értelmeztem, hogy van idő célozni.

Retcon: szerintem az átlag angol se ismeri ezt a szót.

Droidnál az szerepel, hogy "Faji jártasságként a droid típusodnak megfelelő jártasságot kapod meg." Hol szerepelnek a droid típusok?

A kreditet rövidíthetnéd k-val, ha már a szereplőkészítésnél eleve így írod.

Módosította Birbin: 2018.08.15, 14:13

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7688 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.08.15, 14:01

Retcon:
https://hu.wikipedia.org/wiki/Retcon

Ez alapján vifoly a helyes tükörfordítás. :)

A Commando amúgy miért nem volt jó kommandósnak?

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]