Ugrás tartalomhoz

Fontos! Olvasd el és add tovább! Ha regisztráltál valaha felhasználót az LFG.HU-n (vagy régebben az RPG.HU-n), akkor kérünk, hogy jelentkezz be vele, mert 2018. május 25-től a GDPR miatt változik az adatkezelés módja. Ha nem adsz külön engedélyt az adatait tárolására, a felhasználói fiókodat törölnünk kell.
Köszönjük.

Fotó
- - - - -

Kaphat-e Oscar-díjat egy Netflix-film?

• Válasz írásához lépj be
12 hozzászólás érkezett eddig

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7494 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.16, 12:23

"A legendás rendező, Stephen Spielberg" STEVEN Spielberg...

Csak az hibázhat, aki dolgozik. :) Köszi, javítva.

T_Riise

T_Riise

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 1 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2018.04.16, 10:39

"A legendás rendező, Stephen Spielberg" STEVEN Spielberg...

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4150 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.29, 19:54

Nincs ezzel semmi gond. Az Oscar-díj pont olyan, mint a közgazdasági "Nobel-díj" (idézőjelek nagyon szándékosan): nem egy művészeti ág általános csúcsteljesítményeinek jutalmazására hozták létre, hanem marketingeszközként egy iparági tömörülés promóciójára. Az Oscar Hollywood önmagának adott jutalma; ezzel a szemmel nézve nagyjából rendben van, többet meg értelmetlen tőle várni.

Csináljon magának saját díjátadót a Netflix és az Amazon blackjackkal és k***ákkal, ahogy azt kell.

(A k***ákat nem én csillagoztam ki!)

Módosította elGabor: 2018.03.29, 19:54

• strato és Orastes kedveli ezt.

Malitia

Malitia

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 278 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.29, 18:01

• BePe és strato kedveli ezt.

wisp

wisp

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 55 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.29, 17:41

Szvsz. magukat járatják le. "Oszkárosdit mi játszunk, ti játszatok mást" :D

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2112 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.29, 14:04

Szerintem csak Tarr Béla kapjon bármit, a többi kutyaütő elmehet a búsba!

• Birbin kedvelte ezt

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 1860 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.29, 14:04

Igen, az Oscar ugyan hatalmas hírverést ad, de sajnos az átlagtagokbkól kiindulva - 50+ éves fehér férfi - könnyen lehet tuti befutót csinálni, lásd Darkest Hour. Kérdés, hogy ahogy ez a réteg fokozatosan kihal, mennyire változik meg az egész, érdemes-e ezt megvárniuk a stream szolgáltatóknak, vagy tényleg jobb összeállni egy stream díjra?

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6158 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.29, 12:53

Érdekel valakit az Oscar?

Az utóbbi évek tapasztalata, hogy ha kiszámítható, unalmas filmeket akarsz, nézz Oscar-jelölt/díjazott filmeket.

A független streamer-ek legalább mernek kísérletezni és réteg-igényt kiszolgálni.

Bulldy
  • KLM, Malitia, Nocturna and 2 others like this

Hoild

Hoild

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 188 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.29, 12:51

@strato: +1 a streaming-szolgáltatók saját díjainak létrehozása mellett. Az Academy Awards úgyis eléggé leszerepelt azzal, hogy míg régen érték-alapú volt, utána átváltott pusztán üzletire, mostanában pedig ideológiaira.

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2833 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.29, 12:50

Az első érzésem nekem is az, hogy a nagyköltségvetésű, moziléptékű netflix (amazon, stb) filmek miért ne indulhatnának a mozifilmek ellen.
Másrészt viszont az is igaz, hogy a nagyköltségvetésű, de TV-re készült produkciók sem indultak soha a mozisfilmek versenyein. Valahogy így volt szokás.
(Más-másrészről viszont klasszikus tévés filmek közül nem is nagyon jut eszembe olyan, ami komolyan az oscardíjas mozi kategóriájába beleférne... hmmm).

Szóval, mit tudom én.
Az első érzésem nekem is az, hogy a nagyköltségvetésű, moziléptékű netflix (amazon, stb) filmek miért ne indulhatnának a mozifilmek ellen.
Másrészt viszont az is igaz, hogy a nagyköltségvetésű, de TV-re készült produkciók sem indultak soha a mozisfilmek versenyein. Valahogy így volt szokás.
(Más-másrészről viszont klasszikus tévés filmek közül nem is nagyon jut eszembe olyan, ami komolyan az oscardíjas mozi kategóriájába beleférne... hmmm).

Szóval, mit tudom én.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7494 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.29, 12:40

Egy kicsit más szögből nézve úgy is feltehetjük a kérdést, hogy vajon érdemes-e pedáloznia a Netflixnek, Amazonnak és a többi csak sztrímer médiának, hogy a filmjeik bekerülhessenek az Oscar, Cannes stb. pixisébe, vagy érdemesebb-e inkább abban gondolkozniuk, hogy a kritikus tömeg elérésekor elindítsák a saját díjaikat a saját szabályaik szerint?

BePe

BePe

Admin

• Admin
  • 4563 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.29, 12:35

Szerintem teljesen felesleges ez a nehezites, a netflixen keresztul gyakran egy film nagyobb kozonseget erhet el, mint egyhetes mozis bemutatokkal. 

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6159 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.29, 10:36

Filmeket már nem csak a mozivásznon láthatunk. Vannak olyan produkciók, például a Netflix háza táján, amik kifejezetten képernyőre készülnek. Van-e különbség film és film között, részt vehetnek-e ugyanazon a megmérettetésen? Többek szerint nem. A legendás rendező, Stephen Spielberg is ezen a véleményen van, szerinte a tévéfilmeknek nincs helyük az Oscar-gálán, maradjanak szépen az Emmynél. A Cannes-i Filmfesztivál is változtatott a szabályain az elmúlt évben: minden filmnek, amelyet kiválasztottak a megmérettetésre, legalább egyheti filmszínházi megjelenést is vállalnia kell...

http://lfg.hu/83249/hirek/kaphat-e-oscar-dijat-egy-netflix-film/

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]