Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Húszoldalú: Magyar DnD Fanzin – felhívás

• Válasz írásához lépj be
41 hozzászólás érkezett eddig

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2218 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.10, 18:12

Elszállt, művészi ötlet: egy fogadóban havonta egyszer összejönnek a környék fogadósai, piakeverő versenyre. Mindenki megissza a tőle balra ülő koktélját, amit direkt erre az alkalomra kevert, aztán elalszanak tőle - aki a legkorábban ébred, az kiválaszthatja valaki másnak a fogadóját és a köv. hónapban ő üzemeltetheti a haszonnal együtt. (Némelyek szerint a fogadósok megtalálták a módját, hogy ki-be járkáljanak egymás álmaiban és jól leverjék a konkurenciát, innen a kék-zöld foltok a fejükön ébredés után.)

kavarajavarava

kavarajavarava

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 74 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.10, 18:05

Fogadókoz: Azért lehet izgalmas, eredeti helyszín egy fogadó. Pl az Galaxisútikalauz stopposoknakban van egy fogadó a világ végén, ahol minden nap vége lesz a világnak és igazán luxus körülmények között lehet elfogyasztani a vacsorát. Külön érdekesség, hogy másnapra minden visszaáll, szóval semmi gond, ha véletlenül kitöröd a pincér nyakát.

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 652 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek
   3                              

Kelt 2018.04.10, 17:13

Hát.. Lehet én vagyok kiöregedett vén kocka de ennek sok értelme nincs. Ez kb egy fogadókészítő pályázat, amire van x+1 random program táblázat. Gondolom a jövőben jön a dungeon, sír, kastély, vár, város, kikötő, stb helyszínek. Értem hogy próbálkoztok de lehet érdemesebb lenne valami minőségibb tartalmat generálni ennél. Pl: összefüggő komplex rejtvények egy dungeonban.

Vén rókák seperc alatt kitalálnak egy fogadót (a legtöbb vén róka játékos meg nem is igényli hogy nagyon eredeti légyen)

Durva ez az élből fikázás... 
Először meg kellene értened, hogy mi az, amihez hozzászólsz, mert láthatóan fogalmad sincs róla, hogy mi is ez, utána jöhet az építő kritika. Bár nem hinném, hogy lenne alapod a kritikára mielőtt az első szám megjelenne.
Téged sem akadályoz meg senki, hogy BÁRMELY témában minőségi anyagot küldj be a szerkesztőségbe. 

Csak a jegyzőkönyv kedvéért, a te posztod számít fikázásnak.

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 652 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek
   3                              

Kelt 2018.04.10, 17:02

Na, munka helyett azon agyaltam, hogy milyen lehet egy fogadó, ami nem helyszín. Nyilván a "minden nap csak alkonyatkor van nyitva" nem túl kreatív, tehát lássuk mi lehet.

A fogadó mondjuk időkristályként funkciónál, tehát valamilyen frekvenciával ismétlődik. Térkristály fogadó esetében a fogadó ismétlődik, esetleg az úton egy napi járásnyira mindig ugyanaz a fogadó áll, és bent is mindig ugyanazok vannak, esetleg csak az ajtó egy közös zsebdimenzióba nyílik, és mindenki oda tud visszamenni, ahol bement a kocsmába. Térkristályra példa a gyémánt, amiben ugyanaz a hatszög alakú szénmolekula ismétlődik újra meg újra. (A DM meg eldönti hogy a kocsmában cserélt tárgyaknak mi a sorsa...)

Időkristályként ezt úgy tudnám elképzelni, hogy minden nap visszaáll ugyanabba az állapotba, pl. ha leég, akkor holnap reggel 7-kor újraépül, a bennégett emberek (orkok) pedig ismét az asztalnál söröznek. Vagy minden nap ugyanaz a nap, ha bemész január 7.-én, akkor minden nap január 7. lesz, amíg el nem hagyod a kocsmát, erre rengeteg példa van a fictionben, amikor a főhős minden reggel ugynazon a napon ébred. :D

renugard

renugard

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 5 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.10, 16:25

Kérlek nézd meg a nevem alatt megjelent cikkek hosszú sorát... Küldtem én eleget és fogok is még küldeni;) Először meg kellene értened ki az, akihez hozzászólsz ;)

És igen kimondom hogy ez így önmagában kb nulla. Glowface szebben összefoglalta kb egyetértek vele (első résszel), a második rész (példák) már kevésbé hasznosak (számomra) de összességében egy jó irányba indult el.

Értem hogy fűt a lelkesedés, a tenni akarás meg a túlbuzgóság, de hidd el aki régóta van a hobbiban az nem fog ettől hasraesni.

Ha kell fogadó fogok egy D20-at és dobok innen: http://www.drivethrurpg.com/product/63106/Ultimate-Toolbox

Én tudom, hogy kihez szólok, de már ne is haragudj, de ez nem hatalmaz fel semmire. Nem kell hasraesni, mint ahogy én sem esek hasra. Semmit sem kell. Pláne nem kell fikázni.
Ha kell egy fogadó, én is tudom használni az internetet. A magazin nem erről szól. De ezt te nyilván tudod...

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5108 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.10, 16:03

Hát.. Lehet én vagyok kiöregedett vén kocka de ennek sok értelme nincs. Ez kb egy fogadókészítő pályázat, amire van x+1 random program táblázat. Gondolom a jövőben jön a dungeon, sír, kastély, vár, város, kikötő, stb helyszínek. Értem hogy próbálkoztok de lehet érdemesebb lenne valami minőségibb tartalmat generálni ennél. Pl: összefüggő komplex rejtvények egy dungeonban.

Vén rókák seperc alatt kitalálnak egy fogadót (a legtöbb vén róka játékos meg nem is igényli hogy nagyon eredeti légyen)

Először meg kellene értened, hogy mi az, amihez hozzászólsz, mert láthatóan fogalmad sincs róla, hogy mi is ez, utána jöhet az építő kritika. Bár nem hinném, hogy lenne alapod a kritikára mielőtt az első szám megjelenne.
Téged sem akadályoz meg senki, hogy BÁRMELY témában minőségi anyagot küldj be a szerkesztőségbe. 

Kérlek nézd meg a nevem alatt megjelent cikkek hosszú sorát... Küldtem én eleget és fogok is még küldeni;) Először meg kellene értened ki az, akihez hozzászólsz ;)

És igen kimondom hogy ez így önmagában kb nulla. Glowface szebben összefoglalta kb egyetértek vele (első résszel), a második rész (példák) már kevésbé hasznosak (számomra) de összességében egy jó irányba indult el.

Értem hogy fűt a lelkesedés, a tenni akarás meg a túlbuzgóság, de hidd el aki régóta van a hobbiban az nem fog ettől hasraesni.

Ha kell fogadó fogok egy D20-at és dobok innen: http://www.drivethrurpg.com/product/63106/Ultimate-Toolbox

renugard

renugard

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 5 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.10, 15:54

renugard

renugard

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 5 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.10, 15:29

@Glowface:
Pontosan ilyen szabadon kreatív írásokat vár a szerkesztőség :)

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2861 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.10, 14:08

Saját 10fillérem:

aminek én nem látom értelmét, az a rosszemlékű, d2nd edition-ös "Volo's guide" [to the North, to the Dalelands, to the Sword Coast, stb] sorozat (számomra) elképeszteőn unalmas utikalauz stílusa. Egyik kocsma, másik fogadó, névvel, 1-5 csillagos (pipás/söröskupás) értékeléssel, pár szavas leírással. Semmitmondó, random táblából generálható adatok.
A fenti "elvárt" tartalom (színvonal, árak, biztonsági szint, stb) szerintem eléggé ebbe az irányba mutat, ezért nem tartom szerencsésnek.

Szabadabb, kreatív írások várásának több értelmét látom:
- valaki küld néhány sajátos fantasy étel-, vagy italreceptet, esetleg gondolatébresztő étlapot (leukrotta vese, fűszeresen, pirított krumplival...)
- valaki küld valami érdekes kocsmaspecifikus mini-eseményt, amivel klasszikus random encounter helyett fel lehet dobni az utatást;
- valaki küld egy szokatlan fantasy kocsma-fogadó koncepciót, megintcsak ötletadónak (kentaur felszolgálók? elemi tűz síkjába nyíló mikroportálos központi tűzhely? elszegényedett nemesek kúriájába berendezett fogadó?)

Szóval, standard kocsmák leírása helyett a központi tematika köré épülő, rövidebb vagy éppen közepesebb hosszú, kreatív kedvcsináló, gondolatébresztő írások. Minél kevésbé standardizált tartalommal, mindegyik más gondolatmenetre épülne rá.
  • Garaboncias kedvelte ezt

wisp

wisp

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 66 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.10, 13:34

Igazából ezeket ilyen one-shot, vagy epizódikus dolgoknak gondoltam, nem egy hosszabb kampány részének. Ettől még áll, amit írsz, vagyis hogy sokadjára már nem poén, de én kezdőként kezdőfejjel gondolkodom. :)
A paladinokat nem büntetésként képzeltem, hanem a velük való konfrontáció lenne ez esetben maga a kaland, hogy ne érjen véget az alkalom ott, hogy "Oké, betörtök, pár falusit le kell csapnotok, de sikerül kipihenni magatok. Akkor... nos ennyi, jövő héten találkozunk!"
A térképeket én sem szeretem, még IRL sem áll rájuk az agyam, pedig azok valós helyeket ábrázolnak. A legszimpatikusabb megoldás, amit eddig térképre láttam, az a pathcrawl, de az nagyobb léptékhez jó, mint egy épület vagy helyiség.

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5108 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.10, 12:58

- A karakterek épp most jöttek a településre, megszállnának, de a fogadó zárva. Kis kérdezősködés után kiderül, hogy a fogadós előző nap szőrén-szálán eltűnt. A helyiek nem adnak szállást jöttment kalandozóknak, szóval ha meg akarnak pihenni, neki kell állniuk, ahogy vannak, fáradtan, éhesen, koszosan előkeríteni a fogadóst.

Vagy betörik az ajtót lepihennek a számonkérő falusiakat pedig felkoncolják. ;) Kicsit "jobb" parti ott hagy egy zacskó aranyat és továbbáll.

Hát, tény, hogy Törvényes és- vagy Jó jellemű csapatnak érdemes ilyet mesélni. Vagy a mesélő bedobhat egy ilyet csaliként, tudva, hogy úgyis rombolás lesz belőle, majd az éjszaka folyamán (mikor a karakterek még alszanak :D) megjön a Törvényes Jó paladin-csapat...

Az bajom ezekkel hogy többségében sehova nem vezető időpocsékolás. Ne érts félre az ötlet nem rossz, de ha A-ból B-be megyünk akkor nem szeretem - sőt kb semmikor sem lejátszani a bevásárolást, szálláskeresést, stb. Lehet romantikája az ilyen low-level ökörködésnek (elmosta a víz a hidat, elkóborolt haszonállat/gyerek) de x-dik alkalommal már nem új hanem fárasztó. És kb ez lesz a fantasy fogadók 95%-ból.

Illetve ezen a példán lehet kicsit érezni hogy majd a Km jól megbünteti a gonosz csapatot mert nem mentek a küldetés irányába.

Naiv kezdő koromban én is rajzoltam Star warsban kocsma alaprajzokat, de aztán rájöttem hogy felesleges. Sőt a térképek nagyon nagy része felesleges, az ember ott helyben felskiccel valamit.

Módosította auer: 2018.04.10, 12:59

wisp

wisp

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 66 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.10, 12:31

- A karakterek épp most jöttek a településre, megszállnának, de a fogadó zárva. Kis kérdezősködés után kiderül, hogy a fogadós előző nap szőrén-szálán eltűnt. A helyiek nem adnak szállást jöttment kalandozóknak, szóval ha meg akarnak pihenni, neki kell állniuk, ahogy vannak, fáradtan, éhesen, koszosan előkeríteni a fogadóst.

Vagy betörik az ajtót lepihennek a számonkérő falusiakat pedig felkoncolják. ;) Kicsit "jobb" parti ott hagy egy zacskó aranyat és továbbáll.

Hát, tény, hogy Törvényes és- vagy Jó jellemű csapatnak érdemes ilyet mesélni. Vagy a mesélő bedobhat egy ilyet csaliként, tudva, hogy úgyis rombolás lesz belőle, majd az éjszaka folyamán (mikor a karakterek még alszanak :D) megjön a Törvényes Jó paladin-csapat...

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5108 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.10, 12:23

wisp

wisp

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 66 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.10, 12:13

Nekem tetszik az ötlet, egy kis színt vinni az agyonhasznált, de bizonyos tekintetben elhagyhatatlan motívumba. :) Szerintem egy-egy könnyedebb kalandot simán fel lehet húzni a fogadó témájára:

- Gyilkosság történik a fogadóban, senki sem mehet el, amíg nincs meg a tettes. Klasszikus nyomozós sztori, az egész kaland a fogadóban játszódik.

- Nevesics városkájában már generációk óta üzemel a Hajlott Nádhoz címzett kocsma és fogadó, a helyiek és az átutazók is szívesen töltik itt idejüket. A fogadós, Tódor, vidám, szeretni való fickó. Pár hónapja azonban megnyitotta kapuit a fogadó a Felhőtlen Éghez, amely luxusszolgáltatásaival, külföldről hozatott borával, saját fürdővel, stb. igyekszik meghódítani a közönséget, de nem sok sikerrel: az első hetek érdeklődése után egyre kevesebben akarják ezen a puccos, drága helyen elkölteni a pénzüket, rendre visszatérnek Tódor megfizethető házi söréhez. A Felhőtlen Ég tulaja kétségbeesésében alávaló módszerekhez folyamodik: kezdetben csak rossz hírét kelti a Hajlott Nádnak, majd igyekszik egyre jobban aláásni Tódort (patkányok szabadon engedése a fogadóban, vendégek zaklatása, de végső esetben akár gyújtogatáshoz is folyamodik). A karakterek lehetnek a végrehajtók, akiket a Felhőtlen Ég felbérelt Tódor ellehetetlenítésére, vagy ha épp leégve érkeztek a városba, valószínűleg Tódornál szálltak meg, így ők is célpontjaivá válhatnak a szabotázsakcióknak.

- Valahogy, valamilyen körülmények között a karakterek megszereznek/megörökölnek egy fogadót. De vajon tudnak vele mit kezdeni?

De akár az is érdekes problémákat vethet fel, ha a helyszínül szolgáló településen nincs fogadó (már ha a csapat vevő rá, hogy ilyesmivel foglalkozzon)

(Nem hiszem, hogy neki fogok állni a követelményeknek megfelelően kidolgozni ezeket, szóval ezért küldtem el ide. De ha valaki látna fantáziát valamelyikben, nyugodtan használja fel a saját anyagához  :))

• elGabor kedvelte ezt

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 652 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek
   3                              

Kelt 2018.04.10, 11:28

Ahogy a felhívásban szerepel, itt nem csak helyszíneket várunk, sőt! Jó lenne, ha minél kreatívabban tudnák értelmezni a beküldők a kereteket, és tényleg hasznos, használható dolgokat küldeni.

Fogadó, mint nem helyszín? Fogadó az időben? Vagy a fogadó összeomlik a létezésbe?

Most hogy belegondolok, tényleg lehetnek érdekes dolgok, de gyanítom, csak összezavarja a játékosokat, vagy nem lehet átadni, hogy most valójában miért is több/jobb/másabb, mint egy randomgenerátorból összedobott fogadó...

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 676 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.10, 08:58

(BTW a max. 2 oldalban maga az aktuális tematika is befolyásolt minket, de könnyen lehet, hogy minden téma más terjedelmet igényelne.)

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 676 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.10, 08:49

Üdv!

A kezdeményezés szuper, de én a 20 oldalas keretet és a 2 oldalas terjedelmi korlátot inkább oktalan béklyónak (és gimmicknek) látom, mint valaminek, ami valóban szükséges. Az eltúlzott minimalizmus gyakran megy a tartalom kárára, és nem jobb, mint a végtelenbe nyúló, novellásított leírások. A "légy tömör, kifejező, és játékcentrikus" szerintem bőségesen megteszi.

Egyébként hajrá! :)

Köszönjük! :)

Meglehet, hogy a terjedelmi korláttal mellélőttünk, ez ki fog derülni. Csupán azt szeretnénk elkerülni, hogy két-három nagyobb anyagból álljon az egész. De nem vagyunk restek korrigálni menet közben vagy a későbbiekben, ha a tévedésünk kiderül. :)

Ha valakit csak ez tartaná vissza a beküldésben, ne tartsa magában, szóljon!

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 676 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.10, 08:43

Sok mindenben igazad van.

Egyrészt az egész fellángolás abból indult, hogy amikor előjött egy beszélgetésben a Remarkable Inns c. könyv, a közösség több tagja úgy gondolta, hogy ennél jobbat mi is tudnánk. Másrészt a fogadó egy annyira, de annyira meghatározó és markáns stílusjegye a fantasynek, hogy van egy szimbolikus jelentése annak, hogy ezzel kezdünk. Ahogy a felhívásban szerepel, itt nem csak helyszíneket várunk, sőt! Jó lenne, ha minél kreatívabban tudnák értelmezni a beküldők a kereteket, és tényleg hasznos, használható dolgokat küldeni.

A rejtvények egy nagyon jó ötlet következő tematikának, fel fogom vetni, köszönjük! :)

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4233 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.10, 08:42

Üdv!

A kezdeményezés szuper, de én a 20 oldalas keretet és a 2 oldalas terjedelmi korlátot inkább oktalan béklyónak (és gimmicknek) látom, mint valaminek, ami valóban szükséges. Az eltúlzott minimalizmus gyakran megy a tartalom kárára, és nem jobb, mint a végtelenbe nyúló, novellásított leírások. A "légy tömör, kifejező, és játékcentrikus" szerintem bőségesen megteszi.

Egyébként hajrá! :)

Eberen_Orkodo

Eberen_Orkodo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 935 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.10, 08:40

Biztos kapunk néhány érdekes ötletet is. Meg nem csak fogadó lesz. Meg nem csak fogadóleírást várnak, ez csak a tematizáló koncpeció. Írhatsz fogadóban hasznos varázslatokat is, gondolom.
Inkább szurkoljunk, hogy legyen jó, és persze járuljunk hozzá. KaTás fanzin, KéK-fanzin, elGabor fanzinja, DnD-s Youtube-csatorna, nem semmi!

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]