Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Az Apple sorozatot készít Asimov Alapítvány-trilógiájából

• Válasz írásához lépj be
15 hozzászólás érkezett eddig

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 1945 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.18, 18:25

Csakhogy Asimov éppen a társadalmi/lélektani boncolgatásait helyezte sci-fi környezetbe. Hiába játszódik a Földi időszámítás után sokezer évvel, a lényeg nem a technológián van, hanem az ember/emberiség/robotok viselkedésén, egymáshoz való viszonyukon, fóbiáikon. Nem véletlenül hoztam fel ragyogó ellenpéldának az I, Robot feldolgozást. Az a tökéletes példája, hogyan lehet egy írásból pont az ellenkezőjét kihozni annak, ami szerepel benne.

wisp

wisp

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 65 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.18, 16:21

Dűne: Én mindkét feldolgozást szeretem, igaz, más-más okból. Lynch-é a hangulatában erős, a miniszéria a történetkövetésben. A kettő ötvözete lenne ideális, de mindenképp sorozatformátumért kiált, már szerintem.

Alapítvány: meg lehetne csinálni jól, ebben biztos vagyok. Az Interstellar a tökéletes bizonyíték, hogy hagyományos szemléletű sci-fiből is lehet emberarcú, szórakoztató, vagány darabokat csinálni, anélkül, hogy kimondottan akció vagy kaland irányba menne el a dolog. Csak épp a felsorolt gárda nem arra enged következtetni, hogy megforszíroznák ezt a megközelítést. Mondjuk nem vagyok nagy Asimov-fan, konkrétan csak az Alapítványt olvastam tőle, szóval lehet, hogy azért adok egy esélyt a végeredménynek.

Hoild

Hoild

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 192 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.18, 14:52

Bocsi az OFFolásért, de Lynch Dunejének adjatok +1 esélyt a "Spicediver" által készített szigorúan nemhivatalos Redux V3 változat megtekintésével, amely kizárólag egyes "torrentboltokban" beszerezhető.

Csak szemezgetve a változtatások több oldalnyi felsorolásából:
  • 2 óra 58 perc 36 mp hosszúságú
  • Alapvetően a hivatalos Extended Edition és a Director's Cut anyagából építette teljesen újra a filmet
  • 30+ db új filmrészletet és jelenetet hozzáadott többféle hivatalos és nemhivatalos forrásból (pl. csak a réges-régi LaserDisc változatban meglévőket, eddig csak különféle Making of-okban láthatóakat, YouTube-ra felkerült kivágott jeleneteket, DVD extrákat, stb.)
  • Kronológiailag teljesen újravágta az egészet, az extra hozzáadott jeleneteket is beleértve
  • A korabeli filmtrükkök miatt ma már túl bénán ható egyes közeli felvételeket és pár szerinte túl nyálasat kitörölt
  • A belső monológok kb. 60%-át kipucolta a hangsávból
  • Helyenként kicserélte a háttérzenét is

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 1945 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.18, 13:15

A Dűne sorozat 6 része egészen jó lett. Persze nem szabad nagy látványorgiát elvárni tőle, egyrészt a kora, másrészt az EU koprodukció miatt, de ezen felül vállalható adaptáció.

cobra

cobra

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 88 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.18, 11:54

Bepe: Igazad lehet, bár nekem a mozis feldolgozás úgy elvette a kedvem az egésztől, hogy a minisorozatnak már esélyt sem adtam. Igyekszem pótolni.

Marvin: Színészként azt tartom,hogy egy kifejező gesztus vagy pillantás sokszor többet kifejez a legnagyobb látványorgiánál. És nekem sokkal ütősebb lett volna, ha Harkonnen báró is ilyenektől lett volna gonosz, mint attól a förmedvénytől ahogy ábrázolták. A könyveket évente újra olvasom, a filmet csak egyszer tudtam végig szenvedni, dehát ízlések és pofonok ugye.

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2211 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.18, 08:47

Nem hinném, a legtöbb Lynch-filmnek pont a megfejthetetlenség a lényege, a Dűnében meg olyan sok adatot kellett volna átadni, hogy az ismételt direkt kamerába magyarázásokkal se sikerült (már azok szerint, akik nem olvasták a könyvet, nekem a maga látomásos módján ez a legjobb feldolgozás, bár nem a legtesthezállóbb feladat a művésznek).

BePe

BePe

Admin

• Admin
  • 4585 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.18, 02:19

@Marvin

azok a kis fuzetkek szerintem a legtobb Lynch fele filmhez egyebkent se artananak. 

@cobra

szerintem a Lynch fele Dune is inkabb `inspired by`, a Syfy fele 3 reszes minisorozat meg `based on`.

az utobbi eleg huen koveti a konyvet. 

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2211 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.17, 23:40

Érdekes, egy filmben hogy kéne megoldani a dolgokat? Nem látvánnyal? (Pont a Dűnében sok a magyarázás, ami egyes nézetek szerint a filmművészet kudarca, a film az film, és nem illusztrált irodalom, ehhez képest a Lynch-féle Dűne bemutatóján még kis füzetkéket is osztogattak a tudnivalókkal.)

Abdul

Abdul

Jetipásztor

• Fórumita
  • 395 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.17, 21:05

Mondjuk szerintem az emlegetett Man in the High Castle sem egy akcióregény, mégis tökjó sorozatot sikerült belőle kihozni (igaz az is inkább inspired by, de jobb is így). Szóval bármi lehet.

cobra

cobra

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 88 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.17, 17:49

Kicsit úgy vagyok ezzel, mint anno a Dűnével. Zseniális regény és valahogy mégsem sikerült egy normális filmet készíteni belőle. Sok mindent ami belőlről fakadt, leginkább látvánnyal próbálták megoldani. Olyan is lett.
  • elGabor kedvelte ezt

BePe

BePe

Admin

• Admin
  • 4585 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.17, 07:19

Elismerem, hogy nem egyszeru belole sorozatot csinalni, de a legrosszabb ami tortenhet, hogy keszitenek a `based on` helyett egy `inspired by` adaptaciot. 

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2856 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.16, 15:14

Magának az Alapítványnak (első könyv) a struktúrája eléggé adná magát egy sorozathoz ... epizódikus fejezetekkel. Persze, nyilván egy mai sorozat nem akarná túl szorosan követni a regényt. Már csak azért se, mert a főszereplőket folyton le kéne cserélni, epizódonként... meglátjuk. Ki lehetne hozni érdekeset belőle.

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 1945 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.16, 14:16

Pont most olvasom az Asimov összest és pont ez jutott eszembe, hogy talán sorozatban el lehetne adni egy szűk rétegnek - pl. a The Man in the High Castle nézőinek -, akik hajlamosak a filozfálgatásra. Aztán a végén kapunk egy I, Robot förmedvényt. :szomoru:

beornmaci

beornmaci

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 84 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.16, 11:38

Hmmm... Az Alapítvány-sorozat alapvetően egy igen kevés akcióval rendelkező, amolyan beszélgetős-gondolkodós zseniális alkotás. Hogy fognak ebből "sikeres" filmet csinálni? Nyílván meghagyják a címet, és lesz belőle egy agyatlan akciófilm, az "Én, a robot" mintájára.

Szinte látom már a Második Alapítványbéli ügynököt, amint X-men-eket és sith lovagokat megszégyenítő színes-szagos-robbanós elme trükköket vet be. Jaj.

Remélem, hogy nem így lesz, bármilyen kicsi is erre az esély.

Módosította beornmaci: 2018.04.16, 11:41

wisp

wisp

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 65 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.16, 09:53

Legutóbb még olyan pletykákat hallottam, hogy Christopher Nolan akarja filmre vinni. Őróla, az Interstellar után, el tudtam volna képzelni, hogy tud mit kezdeni az alapanyaggal, a fenti két szerzőnél felsorolt címekről viszont az ugrott be, hogy mégis mit keresnek egyáltalán a projektben.

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6234 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.16, 06:24

Isaac Asimov Alapítvány-trilógiáját hosszú évek óta meg akarják filmesíteni, ám annak dacára, hogy a Fox, a Warner Brothers, a Sony és az HBO illetékesei is azon voltak, hogy elkészülhessen az adaptáció, a tervezetekből végül semmi sem lett. Azonban az író rajongói most örülhetnek, mivel a Deadline tájékoztatása szerint az Apple megszerezte a jogokat és elvileg minden akadály elhárult a munkálatok elől. A sorozatért David S. Goyer and Josh Friedman felel, előbbinek az Acélember mellett a 2014-es Godzillát, illetve a `Batman Superman ellen - Az igazság hajnala`-t köszönhetjük, illetve a 2019-ben esedékes Terminator-rebootban is benne van a keze. Az utóbbi a Terminátor – Sarah Connor krónikáin túl a 2005-ös Világok harca társzerzőjeként lett ismert.

http://lfg.hu/83647/hirek/az-apple-sorozatot-keszit-asimov-alapitvany-trilogiajabol/

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]