Ugrás tartalomhoz

Fontos! Olvasd el és add tovább! Ha regisztráltál valaha felhasználót az LFG.HU-n (vagy régebben az RPG.HU-n), akkor kérünk, hogy jelentkezz be vele, mert 2018. május 25-től a GDPR miatt változik az adatkezelés módja. Ha nem adsz külön engedélyt az adatait tárolására, a felhasználói fiókodat törölnünk kell.
Köszönjük.

Fotó
- - - - -

Levitatio: ET szabálymódosítás - MAGUS szerepjáték-fejlesztő verseny

• Válasz írásához lépj be
31 hozzászólás érkezett eddig

levitatio

levitatio

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 8 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.26, 12:50

Bevallom ez azon pályaművek egyike volt, amit nem bírtam tisztességesen elolvasni. Nem zárom ki, hogy voltak benne jó ötletek, de a szöveg megfogalmazása, szerkesztése számomra annyira zavaró volt, hogy képtelen voltam átküzdeni magamat a 20+ oldalon.

Az első pár oldal átrágása sem hozta meg a kedvemet, amikor ilyeneket találtam a rendszer alapjait bemutató fejezetben: "próbadobás<>=célszám".

Tényleg nincsenek nagy elvárásaim, de ha valaki rendszert "fejleszt", legalább a relációs jeleket ismerje, vagy ha nem, akkor írja csak le szövegesen, hogy mire gondol.

Fentiektől függetlenül mindenképpen gratulálok legalább az induláshoz. A beleölt munkát is látom egyébként, de az egész szöveget érdemes lenne átszerkeszteni, átírni.

Utólag átolvasva a javított munkámat sajnos megértelek és mindenki mást is, aki erősen kifogásolta a formai minőséget. Elnézést érte!

Számomra sok helyen zavaros volt, de egyébként is bonyolult. A célból a modern rendszer kitételt szerintem egyáltalán nem érte el. Ráadásul - szintén szerintem - az ép-fp megkülönböztetés pont jó a mágusban, erre azt dobta ki a tervező. Nem éreztem úgy, hogy javítja az ETK hibáit, inkább a régi hibákat újakra cserélte. Három próbálkozás volt, ahol nem tudtam érdemi pozitívumot megfogalmazni magamnak, ez volt az egyik.

A cél tulajdonképpen a k100-as dobáskód megtartása mellett a harc-, képzettség- és mágiarendszer próbadobásainak, módosítóinak egységesítése lett volna, többnyire saját ötletekkel. Ezzel reméltem egyszerűsíteni tudom a játékmechanikát, de megtartok valamit a mágus hangulatból. Mivel nem is próbáltam ki egy jó ideje új játékokat, és ez már nem is fért volna bele az időmbe, lemondtam a modern rendszer kitételnek való megfelelésről.

• Lélektan micsoda? Táblázatból kimaradt szociális jártasság? A lélektan nem segítheti a befolyásolást, csak a védekezésben hasznos?
  • Haldoklásnál mi történik pontosan? Ha sikertelen a próba, akkor az illető sérül egyet, amiől meghal? Ha sikeres akkor mi történik? 1 Fp-re kerül és nem haldokol tovább, vagy haldoklik tovább, de nem sérül be és hal meg? Milyen gyakran kell haldoklás próbát tenni? Pl. leütnek 0 Fp-re, egyből dobom a próbát, ami ha sikeres felpattanok és harcolok tovább, amit követően megint leütnek, ami után sikeres próbával újra talpra ugrok, vagy hogyan kell ezt elképzelni?
  • A harcrendszer tesztelve volt? A támadásnál 5-szörösen számít a tulajdonság, védekezésnél 1-szeresen csak?
  • csak 1 faj van kidolgozva

Két szociális jártasság van; befolyásolás és lélektan (emberismeret)

Haldoklásnál az történik, mint az ET-ben; meghal vagy stabilizálódik. Itt a többi kérdés teljesen jogos.

Nem volt tesztelve a harcrendszer. A védekezésnél is 5-szörösen számít a tulajdonság, valószínűleg elírtam. 

Elvileg a másik faj az ember.

NoisEHC:

Lett volna a próbadobásból származó varázslat erősítésnek egy felső korlátja, a varázslat mp-je. Ennek az egésznek az volt a célja, hogy a nagy varázslatok erősebbek, tovább fenntarthatók stb., de a kicsik ár-érték arányban jobbak legyenek és hasznosak maradjanak nagyobb szinteken is. Ezt a végleges verzióból kifelejtettem.

Szóval nekem az a véleményem, hogy a pályamunkákat szórakoztató irodalomnak, ötletbörzének, lelkes emberek segítő szándékú javaslatainak kellene tekinteni, semmint teljes értékű, piacképesnek gondolt, pénzügyileg sikeres vállalkozást megalapozó üzleti terméknek. Persze egy kétéves rajzát is megítélhetném Szinyei Merse Pál-mércével, de picit aránytalan lenne szerintem.

Én is hasonlóan álltam a dologhoz. Igaz legközelebb igyekszem jobban felmérni mennyi időt tudok szakítani ilyesmire, hogy igényesebb és érthetőbb munkát kapjatok.

Köszönet NoisEHC-nak és mindenkinek, aki részt vett a verseny lebonyolításában és az értékelésben!  

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7542 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.26, 08:47

Itt a következő:
http://lfg.hu/83811/

Hetente kettesével fogunk menni.

Hulla77

Hulla77

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 268 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.25, 22:44

Lassan jöhetne már a többi mű értékelése is...

Legyünk türelemmel, merthogy a projectgazdának nem kis meló lehet ilyen színvonalas minősítéseket írni. Emlékeim szerint a legutóbbi hasonló projectjénél kb. heti két anyag került ki. Ezzel én most simán kiegyeznék. Úgy hozzávetőleg május végére derülne ki a végső győztes kiléte! ;)

Avangion

Avangion

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 348 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.25, 20:39

Bevallom ez azon pályaművek egyike volt, amit nem bírtam tisztességesen elolvasni. Nem zárom ki, hogy voltak benne jó ötletek, de a szöveg megfogalmazása, szerkesztése számomra annyira zavaró volt, hogy képtelen voltam átküzdeni magamat a 20+ oldalon.

Az első pár oldal átrágása sem hozta meg a kedvemet, amikor ilyeneket találtam a rendszer alapjait bemutató fejezetben: "próbadobás<>=célszám".

Tényleg nincsenek nagy elvárásaim, de ha valaki rendszert "fejleszt", legalább a relációs jeleket ismerje, vagy ha nem, akkor írja csak le szövegesen, hogy mire gondol.

Fentiektől függetlenül mindenképpen gratulálok legalább az induláshoz. A beleölt munkát is látom egyébként, de az egész szöveget érdemes lenne átszerkeszteni, átírni.

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5193 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.25, 17:50

NoiseEHC
Ez kicsit olyan, mint az, hogy "azt ígértem, hogy formába hozom magam. Én a kerek formát választottam." :)
  • NoiseEHC kedvelte ezt

Symur

Symur

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 84 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.25, 11:51

Lassan jöhetne már a többi mű értékelése is...

NoiseEHC

NoiseEHC

Logikarendőrség

• Fórumita
  • 630 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.25, 09:38

Ha a kiírás szerint ki kell dolgozni ki két fajt, akkor legyen benne két faj. Máskülönben lehetett volna az is a kiírás, hogy "dolgozz ki legalább egy fajt részletesen". Szerintem ez a kiírás miatt probléma.

A kiírás ez volt: Legalább 2 szabadon választott ETK faj szabályait tartalmazza, az egyik faj az ember is lehet.
Szóval, az egy embertől különböző faj elég. De amúgy nem kértem ezt számon, csak megjegyeztem. :)

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5193 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.25, 07:21

Acélpatkány:

Csak a magam nevében beszélhetek, de az én motivációm nem a világmegváltás volt. (Eleve én Új tekercsek párti vagyok, nem ET. Így ha bármit komolyan gondolnék, inkább onnan indulnék el, nem az ET-ből.)

A célom a felsorolt pár (jónéhány) M* hibára alternatív megoldást találni, relatíve egyszerű eszközökkel úgy, hogy ne távolodjak el az ET hangulatától túlságosan. Hogy menyire sikerült, majd kiderül.

Én úgy látom, hogy bár szigorú voltam az értékelésnél helyenként, de azt igyekeztem a versenykiírás keretei között tartani.

Szóval nekem az a véleményem, hogy a pályamunkákat szórakoztató irodalomnak, ötletbörzének, lelkes emberek segítő szándékú javaslatainak kellene tekinteni, semmint teljes értékű, piacképesnek gondolt, pénzügyileg sikeres vállalkozást megalapozó üzleti terméknek. Persze egy kétéves rajzát is megítélhetném Szinyei Merse Pál-mércével, de picit aránytalan lenne szerintem.

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5193 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.25, 07:04

Ezek nem problémák a kiírás szerint.

Ha a kiírás szerint ki kell dolgozni ki két fajt, akkor legyen benne két faj. Máskülönben lehetett volna az is a kiírás, hogy "dolgozz ki legalább egy fajt részletesen". Szerintem ez a kiírás miatt probléma.

A mozaikmágia nálam az ET-hangulathoz kell. Így ez a hangulat miatt probléma nálam. Szubjektív szempont a kiírás szerint...

De kéretik a dolgot nem komolyan venni ez szubjektív vélemény, nem rögtönítélő bíróság ;)

Módosította Dronner: 2018.04.25, 07:09

NoiseEHC

NoiseEHC

Logikarendőrség

• Fórumita
  • 630 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.25, 00:33

• csak 1 faj van kidolgozva
  • nincs mozaikmágia

Ezek nem problémák a kiírás szerint. Az egyik faj lehet az ember, tehát ha csak egy fajnak van szabály, akkor a normális állapot az ember. A mozaikmágiánál is csak egy ötlet kell, hogy hogyan legyen, de az is elfogadható, ha azt írja, hogy: “Mozaikmágia nincs, mert szerintem baromság, és a regényekben sincs ilyen. A (nemmozaik)varázsló, iskolának megfelelő varázslatlistát kap.”

NoiseEHC

NoiseEHC

Logikarendőrség

• Fórumita
  • 630 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.25, 00:19

Pontosan. Magát a pályaművet nem értékelem részletesen, mert némi tanulmányozás után kiderült, hogy ennél még a Kard és Varázslat is újszerűbb és izgalmasabb rendszer. A 25 év az ETK megalkotása óta telt el (számolgatok vissza, hogy középiskolában mikor loptuk ki az íveket az Alföldi Nyomdából, amikor épp nyomdásztanulók voltunk).

25 éve Nyúl készített egy Codexet, amivel lehet, hogy a Mágusban végzett munkájáért vezekelt, ám sajnos a feledés és a supporthiány homályába veszett.

Tákolgatták itt az ETK-t, lett ÚTK, MTK, de egyik rosszabb volt, mint a másik. Erre most azt várja valaki, hogy nyeretlen kezdők letesznek 20 oldalban egy megváltó rendszert? És kikötés, hogy a 25 éve is elavult rendszerre hasonlítson? Anyám gyere, borogass!

Hát, ez azért már annyira retardált, hogy muszáj rá válaszolnom. Nem mondom, hogy te voltál az egyetlen, aki képtelen volt értelmezni a szituációt, mert rajtad kívül volt még egy másik emberke is, aki egy LTK-hoz készült kívánságlistát nyújtott be "pályaműnek", hogy szerinte minek kéne benne lennie. De felvilágosítottam, hogy ennek a versenynek semmi köze a hivatalos fejlesztéshez, és aztán ennyiben maradtunk. Na most visszaolvastam az eredeti hozzászólásodat, amit amúgy sikerült félreértenem, mert nem feltételeztem, hogy valaki ennyire ne lenne képben, és így való igaz, ez a kiírás nem olyanoknak készült, mint te. Azért kettőtökön kívül mindenki megugrotta ezt az intellektuális akadályt...

És akkor most leírom explicit, hogy még te is megérthesd:

Ez a kiírás egyrészt egy fricska a hivatalos fejlesztők felé, hogy lám, lehet ETK-alapú rendszereket is csinálni, kevesebb, mint egy év alatt. (Volt ám konverzió készítő verseny is pár éve, mondjuk azon sem indultál...) Másrészt ez egy lehetőség azoknak, akiknek nagyon nagy az arcuk, hogy majd ők megmondják, hogy hogyan lehet a MAGUS-t kijavítani, hogy megmutassák. Harmadrészt ez egy lehetőség azoknak is, akik csak szeretik a kihívásokat.

Nos, remélhetőleg így, hogy letisztáztam számodra a szituációt, ennyiben maradunk veled is.

Symur

Symur

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 84 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.24, 22:29

Levitatio nálam nem az utolsó helyen végzett. Sok ötlete volt, ráadásul nem egy mások által megírt rendszerre épített, hanem saját gondolatokat írt le. Sajnos sok volt a gubanc és a kuszaság.

Minden indulónak  :bravo:  , hogy vette a fáradtságot és elkészült a művével. Meg bírni a kritikákat...

tomscholz

tomscholz

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 49 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.24, 21:27

Aki örömét leli az ilyesmiben, olvasgassa bátran. Azonban azért betámadni valakit, mert egy amatőr versenyre amatőr anyagot ad be, alsó hangon is nem korrekt dolog. Jogos a feléd intézett kérdés, hogy hol a te verziód? Ha tudsz jobbat, itt lett volna a lehetőség.

Tudok jobbat, más is tud jobbat, lentebb leírtuk, milyen kipróbált, tesztelt, free és open rendszerek alkalmasak erre a szerepre. Egymagam most minek tornázzak, amikor ehhez fejlesztőcsapat és tesztelőcsapat kell? Miét kéne újból feltalálni a kereket, ha már mások megalkották?

Ezen kívül súlyos érvelési hiba, ha egy jogos kritikát olyan alapon bírálsz, hogy "csinálj jobbat". Ilyen alapon nem mondhatod egyetlen ételre sem, hogy rossz, amíg nem vagy legalább olyan jó szakács, mint aki az ételt készítette, és nem mondhatod egy zenére sem, hogy rossz, amíg le nem tettél egy jobb zenét azonos stílusban.

Nincs ezzel baj. A probléma az, hogy ezeket rossz fórumon, nem a megfelelő emberek felé közlöd.

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 553 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek
   3                              

Kelt 2018.04.24, 21:16

Ezen kívül súlyos érvelési hiba, ha egy jogos kritikát olyan alapon bírálsz, hogy "csinálj jobbat".

Ha már érvelési hibákról van szó: https://a.te.ervelesi.hibad.hu/lenyegtelen-konkluzio

Ha elolvastad volna az indító posztot, ez az "Az ETK-t kéne ráncfelvarrni" típusú szöveg miatt jött elő, amit mindenki saját szórakoztatására csinált, és nem azért, hogy "megváltsa" a Mágust. Viszont te nem neveztél a versenyre, így miért baj, ha más igen?

Acelpatkany

Acelpatkany

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 181 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.24, 21:03

Aki örömét leli az ilyesmiben, olvasgassa bátran. Azonban azért betámadni valakit, mert egy amatőr versenyre amatőr anyagot ad be, alsó hangon is nem korrekt dolog. Jogos a feléd intézett kérdés, hogy hol a te verziód? Ha tudsz jobbat, itt lett volna a lehetőség.

Tudok jobbat, más is tud jobbat, lentebb leírtuk, milyen kipróbált, tesztelt, free és open rendszerek alkalmasak erre a szerepre. Egymagam most minek tornázzak, amikor ehhez fejlesztőcsapat és tesztelőcsapat kell? Miét kéne újból feltalálni a kereket, ha már mások megalkották?

Ezen kívül súlyos érvelési hiba, ha egy jogos kritikát olyan alapon bírálsz, hogy "csinálj jobbat". Ilyen alapon nem mondhatod egyetlen ételre sem, hogy rossz, amíg nem vagy legalább olyan jó szakács, mint aki az ételt készítette, és nem mondhatod egy zenére sem, hogy rossz, amíg le nem tettél egy jobb zenét azonos stílusban.

• Orastes kedvelte ezt

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6186 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.24, 20:55

Gondolom nem a versenyre volt válasz, hanem az állítólag létező/fejlesztés alatt álló LTK-ra. Már csak azért is, mert a verseny kb. 2 hónapig tartott, nem 25 évig, és kiírás volt, hogy az ETK hangulatot kell megcélozni. Így viszont a komment ilyen értelmezésben értelmetlen. Ezért gyanítom, hogy ez az LTK alkotóinak szólt, vagy a DV-nek.

Pontosan. Magát a pályaművet nem értékelem részletesen, mert némi tanulmányozás után kiderült, hogy ennél még a Kard és Varázslat is újszerűbb és izgalmasabb rendszer. A 25 év az ETK megalkotása óta telt el (számolgatok vissza, hogy középiskolában mikor loptuk ki az íveket az Alföldi Nyomdából, amikor épp nyomdásztanulók voltunk).

25 éve Nyúl készített egy Codexet, amivel lehet, hogy a Mágusban végzett munkájáért vezekelt, ám sajnos a feledés és a supporthiány homályába veszett.

Tákolgatták itt az ETK-t, lett ÚTK, MTK, de egyik rosszabb volt, mint a másik. Erre most azt várja valaki, hogy nyeretlen kezdők letesznek 20 oldalban egy megváltó rendszert? És kikötés, hogy a 25 éve is elavult rendszerre hasonlítson? Anyám gyere, borogass!

Nem várta senki. Volt egy tök amatőröknek szóló kiírás és volt, aki vette a fáradtságot, hogy alkosson rá valamit. Nem a MAGUS megváltása történik itt, hanem ötletek kiírása magunkból, egy alkalom, hogy az eddig csak az asztalfiókban tárolt, félkész ETK-javításunkat végre elkészítsük és a nagyközönség elé tárjuk.

Jelen esetben - és az inkább Callinicus-nak válasz - azt sem látom gondnak, hogy valaki nem ismeri a mostani trendi rendszereket. Ha az elmúlt 25 évben csak ETK-val játszott, akkor is lehet olyan megoldása, ami erre a rendszerre engedi Occam borotváját és eredményez egy letisztultabb rendszert. Nem elvárás, hogy modern legyen. Viszonyítás képpen, ott a Zweihander RPG, amiről sok minden elmondható, csak az nem, hogy modern, mégis masszív rajongótábora van.

Bulldy

Acelpatkany

Acelpatkany

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 181 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.24, 20:42

Gondolom nem a versenyre volt válasz, hanem az állítólag létező/fejlesztés alatt álló LTK-ra. Már csak azért is, mert a verseny kb. 2 hónapig tartott, nem 25 évig, és kiírás volt, hogy az ETK hangulatot kell megcélozni. Így viszont a komment ilyen értelmezésben értelmetlen. Ezért gyanítom, hogy ez az LTK alkotóinak szólt, vagy a DV-nek.

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 553 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek
   3                              

Kelt 2018.04.24, 15:02

Én az OpenQuestet ajánlom a készítők figyelmébe:

http://d101games.com/openquest/

Egy az egyben vihető, alkalmazható, ingyér' OGL. Nem lenne szégyen beismerni, hogy 25 év alatt sem sikerült egy normális rendszert kidolgozni, az OpenQuesttel ki lehetne köszörülni a csorbát.

Az megvan, hogy nem plágium verseny volt meghirdetve?

tomscholz

tomscholz

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 49 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.24, 13:51

Egy az egyben vihető, alkalmazható, ingyér' OGL. Nem lenne szégyen beismerni, hogy 25 év alatt sem sikerült egy normális rendszert kidolgozni, az OpenQuesttel ki lehetne köszörülni a csorbát.

Az megvan, hogy nem plágium verseny volt meghirdetve?

Módosította tomscholz: 2018.04.24, 13:52

DiMalto

DiMalto

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 650 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.24, 13:09

Jónak tűnik, köszi a tippet! :sor:

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]