Ugrás tartalomhoz

Fotó

Vampire V5

• Válasz írásához lépj be
108 hozzászólás érkezett eddig

nod20

nod20

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 626 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.30, 15:45

A megújult White Wolf meg próbálkozik az oWoD-dal, új szabályrendszerrel (Vampire esetében V5), de elvileg a régi világgal, megszokott klánokkal. Hogy milyen sikerrel, az meg majd idővel kiderül..

Én úgy tippelek, hogy több mint reális esélyük van arra, hogy hatalmas siker lesz :) . Én a neten járkálva úgy látom, hogy a Masquerade még mindig a nagyobb kedvenc a WoD rajongóknál - bár én a kezdeti zsörtölődés után váltottam a Requiemre -, de ez nem meglepő, hatalmas tábort gyűjtött maga mellé 2004-ig és még utána is :) .

Szerény véleményem, hogy minden WOD világ logikátlan, ezért mindegy melyik rendszerrel, melyik variációban játszik az ember. A WW üzletpolitikája volt (amit szerintem tovább vittek az utódok is), hogy nem írnak le csak annyi konkrétumot ami eladható. A többit mindenki úgy játsza ahogy akarja.

A Masqueradehez van a legtöbb kiegészítő, ezért a kedvenc. Hibái ellenére én is Requiem párti vagyok, mert abban szépen eltalálták a szabályok mennyiségét és megszüntették a végtelen listákat. Olyan jól mértezett ruha darab lett. Már csak ezért se váltok, mert elegem lett a "megint újraértelmezzük a világot és szabályokat". Már párszor láttam és nem kell többször.

V5 nem tetszik. Értem mit akarnak / akartak, de szerintem nem sikerült jól. rpg.neten elég vegyes a megitélés.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7891 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.27, 14:14

A White Wolf átadta a V5 további teljes pátyolgatását a Modiphiusnak: 
https://www.modiphius.com/modiphius-press-releases/modiphius-embraces-world-of-darkness-announces-the-fall-of-london-v5-chronicle

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2316 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.19, 21:25

A M* már 1991-ben tuti kint volt a nemzetközi piacon, amikor is elnyerte az "Angliai szerepjátékosok társaságának" vagy minek legjobb új rpg-díját, ha jól emléxem. Tekintve, hogy akkor még meg se jelent, ez alighanem azóta is überelhetetlen teljesítmény.

Shiwo

Shiwo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 718 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.19, 18:29

azért kérdéses az is, hogy ténylegesen egy ilyen "baki" miatt már fejte állítanak mindent, vagy az előrendelések / eladások sem úgy alakultak, ahogy szerették volna ? 

tuti akadt ott egy-s-más a háttérben... 

Módosította Shiwo: 2018.11.19, 18:30

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 731 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek
  2     3                  

Kelt 2018.11.19, 12:12

Akkor a MAGUS-nak csak sikerült kilépnie a nemzetközi piacra? :D

Spoiler

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7891 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.19, 11:56

Ilyenkor a hivatalos közleményeket érdemes csak követni. A honlapok bemutatkozó oldalainak frissítése kábé az utolsó mozdulat szokott lenni a sor végén (ha egyáltalán eszébe jut valakinek), amire lehet, hogy csak hónapok múltán fog sor kerülni, amikor már gyakorlatban is működik az új status quo.

Amúgy meg:

DsS3KDkUcAEfltY.jpg

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5550 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.19, 11:34

Akkor feladtam :D . A White Wolf helyzete az elmúlt években szerteágazóbb mint a VtM metaplotja :D .

Ettől függetlenül a WW bemutatkozó szövege még mindig a megvásárlás környékére datált (2016?) infókat mutatja.

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 731 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek
  2     3                  

Kelt 2018.11.19, 11:02

https://www.paradoxinteractive.com/en/white-wolf/

Nekem valahogy úgy tűnik, hogy a PI a kiadó, de a WW dönti el, hogy kivel milyen szerződéseket köt.

A linkelt bemutatkozás pénteken érvényét vesztette a kirobbant "balhé" után. 

Tényleg? Mert a hivatalos oldaon még mindig ez a kép van kitéve:

Paradox-organization-sv-en-c-600x359.png

https://www.paradoxinteractive.com/en/organization/

Csak alulról kivették a paradoxokat -> Paradox Studios (PDS), Paradox Publishing (PDI), meg felül az egész Paradox Interactive (PDX). Valamint amik nincsenek rajta a képen, a Triumph Studioes és a Harebrained Schemes.

aluminiumtrioxid

aluminiumtrioxid

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1692 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.19, 10:53

(...) White Wolf will no longer function as a separate entity. The White Wolf team will be restructured and integrated directly into Paradox Interactive (...)

(...) White Wolf will focus on brand management. This means White Wolf will develop the guiding principles for its vision of the World of Darkness, and give licensees the tools they need to create new, excellent products in this story world. White Wolf will no longer develop and publish these products internally.

Sooo...? Most akkor mi is lesz végül? Egy WW matrica lesz a WoD cuccokon, de nem ők írják...?

Ez a modell teljesen jól működött a V20 esetén is, nem látom, mi lenne vele a probléma.

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5550 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.19, 10:35

Nekem valahogy úgy tűnik, hogy a PI a kiadó, de a WW dönti el, hogy kivel milyen szerződéseket köt.

A linkelt bemutatkozás pénteken érvényét vesztette a kirobbant "balhé" után. 

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 731 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek
  2     3                  

Kelt 2018.11.19, 10:18

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7891 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.19, 09:33

(...) White Wolf will no longer function as a separate entity. The White Wolf team will be restructured and integrated directly into Paradox Interactive (...)

(...) White Wolf will focus on brand management. This means White Wolf will develop the guiding principles for its vision of the World of Darkness, and give licensees the tools they need to create new, excellent products in this story world. White Wolf will no longer develop and publish these products internally.

Sooo...? Most akkor mi is lesz végül? Egy WW matrica lesz a WoD cuccokon, de nem ők írják...?

Az én olvasatom: a WW a Paradox egyik részlegévé válik, ahol folytatja a kreatív munkát, csak kap egy tartalmi ellenőrt felülről (cenzort), akinek vétó joga van. Szervezetileg/szerződésileg valószínűleg így könnyebb ellenőrizni/kontrollálni, mintha továbbra is különálló cég lenne.

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5550 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.19, 09:08

morgorito

morgorito

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 231 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.18, 12:45

Bezzeg amikor még lazán lehetett holokausztos kiegészítőt írni Wraith alá... :régenminden: (Sok értelme amúgy nem volt a "súlyosságon" kívül, meg tényleg nehezen tudom elképzelni, hogy bárki ebben a háttérben lazán játszogasson, de akkor is.)

https://whitewolf.fandom.com/wiki/Charnel_Houses_of_Europe:_The_Shoah

Nem csak ki lehetett adni, de még a hobbin kívül is volt aki elismerően szólt róla.

Változnak az idők.

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2316 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.17, 11:26

Bezzeg amikor még lazán lehetett holokausztos kiegészítőt írni Wraith alá... :régenminden: (Sok értelme amúgy nem volt a "súlyosságon" kívül, meg tényleg nehezen tudom elképzelni, hogy bárki ebben a háttérben lazán játszogasson, de akkor is.)

https://whitewolf.fandom.com/wiki/Charnel_Houses_of_Europe:_The_Shoah

morgorito

morgorito

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 231 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.17, 03:19

> amikor az új srác annyira rosszul ír, hogy az egész üzleti modelleteket újra kell gondolnotok miatta

32.jpg?1316156400

Mondjuk amit egy-két user lezavart a fórumon ezek után az se volt semmi. 

aluminiumtrioxid

aluminiumtrioxid

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1692 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.16, 22:20

> amikor az új srác annyira rosszul ír, hogy az egész üzleti modelleteket újra kell gondolnotok miatta

32.jpg?1316156400

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7891 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.16, 21:21

Boy, this escalated fast:
https://www.white-wolf.com/newsblog/a-message-from-white-wolf

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5550 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.15, 09:12

White Wolf Community - We realize the way we have portrayed various topics in the recent Camarilla and Anarch setting books can be viewed as crude and insensitive. We appreciate this feedback and we are actively examining our choices in these books. Earlier this year, we made a pledge to you to meet certain standards and be more direct with the community regarding the World of Darkness and our games. That's a pledge we failed to uphold, and we are deeply sorry.

White Wolf is currently undergoing some significant transitions, up to and including a change in leadership. The team needs a short time to understand what this means, so we ask for your patience as we figure out our next steps.

We thank you for your support, and for calling us out when it's needed. Your thoughts and opinions are essential to the improvement of White Wolf.

Kivesézés és reakciók.

Olman

Olman

Magiszter

• Fórumita
  • 2458 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.10, 12:28

A Mage20 Kickstartere még 2014-ben volt, 2016-ban kezdték a szállítást, de még mindig több dolog készülőben van a stretch goalok közül. A többi játéknál is hasonlóakról számoltak be. Szóval érdemes számítani némi csúszásra, ha ugyanaz a csapat készíti (Richard Thomas jegyzi mindet, bár nem ő a tényleges készítő).

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]