Ugrás tartalomhoz

Fotó

Vampire V5

• Válasz írásához lépj be
137 hozzászólás érkezett eddig

harlequin10

harlequin10

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 188 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.08.29, 19:25

Előreláthatóan szeptember közepén elindul Londonban játszódó krónikánk...Gondoltam megosztom mindenkivel a "jó" hírt...:D

Shiwo

Shiwo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 790 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.08.24, 15:39

"Want start a V5 chronicle fast? The V5 Quickstart "The Monsters" is now available free at www.worldofdarkness.com!

The Quickstart PDF has everything you need to begin playing and learn the V5 rules right away. It is free to all registered site users and is added automatically to your inventory. If you have an account but don't see it in your inventory, refresh your browser or log out of the site and log in again to add the file to your inventory."

Shiwo

Shiwo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 790 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.08.23, 18:12

ahogy elnézem, itt még nem is esett szó a "The Gentleman's Guide to Vampires" videókról..

8 rész van belőle, 15 - 20 perces monológok, de szerintem érdemes végignézni (persze angol tudás szükséges hozzá..)

az utolsó részben pölö belengetik, hogy a Banu Haqim (= Assamite) csatlakozik/csatlakozott a Kamarillához, míg a Setite Ministry főleg az Anarch-hoz húz..  gyanítom, hogy a kiegészítőkbe bele is kerülnek.. 

Fefe

Fefe

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 478 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.08.12, 22:35

A hígvérű vámpíroknál menő ez az attól függ milyen diszciplinám van, hogy milyen vért szívtam aznap, de a Véralkímia egy kicsit fura. Nem  mintha nem lenne hangulatos, meg beteg ahogy csinálják (mindenféle vegyi anyagot, szemetet, a saját vérüket, meg gondosan megválogatott halandóvért, mixelnek össze hol magukban, hol kémcsőben, hol halandóba fecskendezve és onnan elfogyasztva, hogy kb. ilyen tremere rituálé szerű powerekhez jussanak), hanem az hogy honnan tanulják meg?

thinblooded.stackexchange.com

The Second Inquisition likes this.

aluminiumtrioxid

aluminiumtrioxid

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1847 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.08.12, 20:00

A hígvérű vámpíroknál menő ez az attól függ milyen diszciplinám van, hogy milyen vért szívtam aznap, de a Véralkímia egy kicsit fura. Nem  mintha nem lenne hangulatos, meg beteg ahogy csinálják (mindenféle vegyi anyagot, szemetet, a saját vérüket, meg gondosan megválogatott halandóvért, mixelnek össze hol magukban, hol kémcsőben, hol halandóba fecskendezve és onnan elfogyasztva, hogy kb. ilyen tremere rituálé szerű powerekhez jussanak), hanem az hogy honnan tanulják meg?

thinblooded.stackexchange.com

Fefe

Fefe

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 478 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.08.12, 11:25

Azért megvagyunk említve a könyvben :D

Linguistics 
Every player character has perfect fluency in their birth language and (except perhaps for a charming Hungarian accent) in the dominant language of the chronicle setting. 

Az öreg L. Béla még mindig viszi a hírünket a világban. :)

Shiwo

Shiwo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 790 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.08.11, 21:13

Azért megvagyunk említve a könyvben :D 

Linguistics 
Every player character has perfect fluency in their birth language and (except perhaps for a charming Hungarian accent) in the dominant language of the chronicle setting. 

Shiwo

Shiwo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 790 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.08.11, 07:05

Hát jah (: azért még vannak nyomógombos telók (pl CAT B30)

Modernebbeknek meg ott a Galaxy Note a kapacitív ceruzával.. csak ne a 7-es széria legyen.. :D

Fefe

Fefe

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 478 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.08.10, 23:46

hehe.. most olvastam csak ezt a részt : 

"Non thin-blooded vampires must use Blush of Life to use touch screens – such as those on smart
phones – unaided, which don’t work without the skin moisture and conductivity of the living."

giphy.gif

A blackberry-k reneszánsza!

Módosította Fefe: 2018.08.10, 23:47

Shiwo

Shiwo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 790 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.08.10, 17:46

hehe.. most olvastam csak ezt a részt : 

"Non thin-blooded vampires must use Blush of Life to use touch screens – such as those on smart
phones – unaided, which don’t work without the skin moisture and conductivity of the living."

Shiwo

Shiwo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 790 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.08.09, 05:28

Én inkább érdekesnek találom a merit-jeiket (:

Fefe

Fefe

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 478 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.08.08, 19:46

Ez a hígvérű véralkímia viccesnek hangzik. Gondolom úgy terjed a "tudás", mint gimiben az ismeret, hogy milyen piát mivel kell keverni, hogy üssön. :P

Meg gondolom vannak a "nagytudású" "öreg" hígvérűek, akik ellenszolgáltatásért dobnak koncot.

Bulldy

kábé jah.. 

"Born of the street drug scene and cocktail culture as much as it was uncovered by instinct or in moldering medieval texts, thin-blood Alchemy may be the defining art of the next-millennium lick."

bár én azért kicsit olyannak érzem, hogy "túl gyenge a thin-blooded a többihez képest, adjunk neki valami spéci egyedi diszciplinát" erőltetett dolog..   szvsz ha a játékosok nem igénylik különösebben, akkor nálam kimarad (: 

Szerintem érdekesek. A hátterekkel még diszciplinákat is tanulhatnak, igaz bénán.

Shiwo

Shiwo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 790 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.08.08, 19:38

Szerepjáték vs kockadobás ügyben amúgy a szabálykönyv is írja :

"Especially when dealing with social actions, such as seduction or diplomacy, don’t force the dice into the path of the roleplaying. If a player has their character say something particularly inspired (or painfully
wrong), open with a truly tempting (or utterly insulting) gambit, or offer a cunning (or transparently false)
explanation, the Storyteller should feel free to modify the Difficulity or even let the character succeed (or fail) without involving dice and Traits."

Shiwo

Shiwo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 790 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.08.08, 18:09

Ez a hígvérű véralkímia viccesnek hangzik. Gondolom úgy terjed a "tudás", mint gimiben az ismeret, hogy milyen piát mivel kell keverni, hogy üssön. :P

Meg gondolom vannak a "nagytudású" "öreg" hígvérűek, akik ellenszolgáltatásért dobnak koncot.

Bulldy

kábé jah.. 

"Born of the street drug scene and cocktail culture as much as it was uncovered by instinct or in moldering medieval texts, thin-blood Alchemy may be the defining art of the next-millennium lick."

bár én azért kicsit olyannak érzem, hogy "túl gyenge a thin-blooded a többihez képest, adjunk neki valami spéci egyedi diszciplinát" erőltetett dolog..   szvsz ha a játékosok nem igénylik különösebben, akkor nálam kimarad (: 

Módosította Shiwo: 2018.08.08, 18:09

Fefe

Fefe

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 478 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.08.08, 11:39

Bulldy

Ja, szerintem is, de ez sem indokol túlzott elterjedést.

Ezeket a thin-blood-okat egyébként úgy képzelem mint Cassidit a Prédikátorból.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6801 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.08.08, 08:42

Bulldy

Fefe

Fefe

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 478 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.08.08, 07:27

Jó ebben van valami. Azért mondtam hogy ezt jól megcsinálták. Alaposabban mint a harcrendszert.

Egyébként ez utóbbi legalább gyorsnak mondható.

Shiwo

Shiwo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 790 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.08.08, 05:35

Dobálás alapú szociális harc rendszere annyiban előnyös tud lenni, hogy lehet sokan nem a hívei, de tény,hogy szükség lehet rá. A kezdők sokszor a harcnál is annyit tudnak kinyögni,hogy "ööö..megtámadom?", és a szerepesebb játékrészeknél sem sokkal beszédesebbek. Meg a sportot messzire kerülő játékostól nem elvárás,hogy részletesen ecsetelje harcművész karakterének mozdulatait, az érettségit csak erőteljes hátsó hátszéllel lerakó játékostól nem elvárás,hogy zseni karaktere tudományos magyarázatát kifejtse a valóságban, akkor egy szűkszavú introvertált személytől se várjuk el, hogy politikusokat megszégyenítő monológokat vágjon le.

Sokan pont azt szeretik a szerepjátékban, hogy olyan dolgokat vihetnek végbe, amit a valóságban képtelenek. Ha a szolid, szerény kisegér jellem csábítót akar játátszani, a "hogyan fogod elcsábítani" kérdésre, hebegni-habogni fog.

A hangulathoz persze sokat tud adni,ha színészi vénákkal megáldott játékosok fejtik ki,hogy mit csinál a karakter,mit mond a karakter,hogy reagál a karakter, de ilyen csapat nagyon ritkán jön össze. A többségnek meg marad a kockadobálás..

Fefe

Fefe

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 478 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.08.07, 23:20

Én is átrágtam magam a pdf-emen.

Shiwonak köszi a rendszer ismertetőt ehhez nem tudok hozzátenni.

Első benyomások playteszt nélkül: (sajna ez a nyáron nem fog összejönni)

Külalak:

Jobban olvasható a legtöbb helyen mint mondjuk a Requiem, szerencsére elhagyták az írott betűs fejezetalcímeket. A fotók nagy része nem rossz (a latínó gangxákból egy kicsit sok van), a rajzok között is vannak szépek, de a karakter divatbemutató a klánoknál szerintem nagyon szupermodelles (még a nosziknál is:)), látszik hogy a soha el nem készült VTM MMO-ból vették át nagy részüket. A néhány fura csiricsáré rajznál és a Tremere klánismertetőnél nem tudom mit gondoltak. A szerkesztőnek lett volna mit kiejteni. A többi VTM könyvhöz képest nem olyan jó az összkép.

Világismertető:

Ahogy Shiwo is írta az Özönvízelőttiek hívása miatt megváltozott a helyzet. (ezzel igazán nincs bajom) A Kamarilla meggyengült, meg minden, de szerintem azért lehetett volna egy kicsit írni a szekták felépítéséről, filozófiájáról. Valahogy úgy érzem azt gondolták, hogy aki megveszi a könyvet az már eleve tisztában van ezekkel. Tudom-tudom majd kieg.-ekben benne lesz, but still... A fluff cuccok az elején hangulatosak, de semmi kiemelkedő.

Sok a fölösleges idene szó: mawla, lien, Portillon, Discracya... hű de hangulatos

Rendszer:

Az alaprendszer egyszerű, letisztult, már-már rules light. A hunger, a Véres kritikusok (Messy critical), a Kényszerek (Compulsions), Humanity, blood potence tök innovatív és hangulatos.

A 3+stamina életerő rendszer elég halálossá teszi a játékot, de káiniták sebzésfelezése badass módon ellensúlyozza ezt. Ez is jó pont.

A szociális HP is jó ötlet de én nem vagyok a dobálás alapú szociális harcok híve.

A harcrendszer viszont túl lett egyszerűsítve. Ez az dobás vs dobás teljesen és a győztes sebez elszúrt dolog, 

- Nem ad lehetőséget túl sok taktikázásra, legföljebb annyit hogy ütsz vagy dodge-olsz.

- Ha Dex+Skill fegyót használsz (az összes egykezes fegyver ide tartozik) az erő egyáltalán nem számít a sebzésnél.

- Mint ahogy a kezdeményező is elvesztette a szerepét.

- páncélok értelmetlenek, főleg a vampiknak, de a mortáloknál sem számít hogyha valaki mondjuk riot gear-ben püföl téged. Sajnos itt átvették VTR-es nem túl jó megoldást.

- Kevés a leírt tárgy és a fegyverek is csak guidelineként vannak leírva. Itt viszont példát vehettek volna a Cronicles könyvekből kb. egy az egybe átvéve. Ja és ott Resources rendszer jól meg volt csinálva.

Szóval mintha szégyellték  volna magukat azért hogy ebben a "komoly" RPG-ben harcolni is lehet.

Az advanced combatban legalább elfért volna valami jobb megoldás. Ha akarom megoldom mesélőként, de mi van ha azért fizetek, hogy ne keljen houserulozni már az elején, arról nem is beszélve hogy játékosként nincs is választásom.

Diszciplinák:

Jók lettek. Tetszik, hogy többféle erő is tartozik egy szinthez, így döntened kell melyik tetszik, de így is csak max 5 lehet ha jól értettem.

Ez a különféle diszciplina egybeolvasztás (demnent, quietus, thaum) érdekes, de szerintem sokaknak nem tetszik majd. Pl. mennyire cool már egy Assamita vérmágikus cuccokkal nyomuló Tremere?  :amccoy:

A celerity-t úgy letápolták, hogy az már már majdnem sok, pedig én nem szeretem hogy a régi rendszerben csak ezzel mentél valamire a harcban.

A hígvérű vámpíroknál menő ez az attól függ milyen diszciplinám van, hogy milyen vért szívtam aznap, de a Véralkímia egy kicsit fura. Nem  mintha nem lenne hangulatos, meg beteg ahogy csinálják (mindenféle vegyi anyagot, szemetet, a saját vérüket, meg gondosan megválogatott halandóvért, mixelnek össze hol magukban, hol kémcsőben, hol halandóba fecskendezve és onnan elfogyasztva, hogy kb. ilyen tremere rituálé szerű powerekhez jussanak), hanem az hogy honnan tanulják meg? Úgy tudom hogy hígvérűek páriák és nem igazán jól szervezettek, ahhoz hogy ilyen alkimista sulikat csináljanak egymásnak.

A karakter kidolgozás és a hátterek okésak, a kottéria mint összedobott háttér se rossz ötlet.

Összefoglalva:

Jó lehetett volna, de a rendszer hibái és a könyv szerkesztési hiányosságai nagyon zavaróak.

Ennek ellenére van benne potenciál.

Módosította Fefe: 2018.08.07, 23:23

Shiwo

Shiwo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 790 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.08.07, 11:59

Mesélőként necces, bár a könyv tartalmaz mindenféle leírást is. Játékosként még előnyös is, ha frissen ölelt vámpírt alakít, akinek gőze nincs a maszkabálról és az egész vérszívó társadalomról. (:

Lentebbi hosszas írásom meg még annyival kiegészíteném, hogy a Thaumaturgy-t alapvetően Blood Magic-nek nevezik, becenévnek írja a Thaumaturgy megnevezést, de ugyanott megemlíti a Quietus nevet is, és több helyen hivatkozik a Banu Haqim-ra, szóval úgy néz ki, hogy a Tremere és az Assamite vérmágia lényegében azonos lesz.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]