Ugrás tartalomhoz

Fontos! Olvasd el és add tovább! Ha regisztráltál valaha felhasználót az LFG.HU-n (vagy régebben az RPG.HU-n), akkor kérünk, hogy jelentkezz be vele, mert 2018. május 25-től a GDPR miatt változik az adatkezelés módja. Ha nem adsz külön engedélyt az adatait tárolására, a felhasználói fiókodat törölnünk kell.
Köszönjük.

Fotó
- - - - -

Megjelent a Kék Bolygó: Játékosok kézikönyve

• Válasz írásához lépj be
21 hozzászólás érkezett eddig

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2148 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Tegnap, 10:08

Örülök a megjelenésnek, a tu-fa rpg különösen ritka nálunk.

Acelpatkany

Acelpatkany

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 178 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.18, 17:33

Átterelem a beszélgetést ide, itt válaszokat is találtok: http://lfg.hu/forum/index.php/topic/24674-kek-bolygo-szerepjatek/

slaGerzson

slaGerzson

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 212 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.18, 16:46

(Profi dolog az elektronikus vízjelezés, de egy kicsit túlzásnak tartom a telefonszámom feltűntetését rajta :) )

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7538 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.18, 16:09

Egy ismertető amúgy jöhetne a játékról, ha valaki érez magában elég elszántságot a megírására. Nekem tök idegen ez a szerepjáték, és, ha jól látom, még nincs róla ajánló itt az LFG-n. :aboci:

slaGerzson

slaGerzson

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 212 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.18, 12:17

És immár én is egy PDF büszke tulajdonosa lettem, mindjárt neki is esek :)
  • Acelpatkany kedvelte ezt

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7538 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.18, 09:36

Lesz külön foruma a BPnek? ;)

Elkészült:
http://lfg.hu/forum/index.php/topic/24674-kek-bolygo-szerepjatek/

Acelpatkany

Acelpatkany

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 178 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.16, 22:14

Kéne. Szólok Bepének.

nod20

nod20

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 615 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.16, 20:41

nod20

nod20

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 615 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.16, 14:29

Kedves Laci! Gratulálok a klassz munkádhoz! BP az egyik kedvenc szerepjátékom! Köszönöm szépen!

Más. Ne felejtsük el hogy Poseidonon nem feltétlenül a high tech és cutting edge a legfontosabb jellemzője az eszközöknek. Inkább egy sós vízes, párás környezetben való működés és a strapabírás ami igazán fontos.

Acelpatkany

Acelpatkany

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 178 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.16, 13:49

A GPS egységeket valóban be lehet építeni a mobilba. Ha olyan frankó lenne a műholdas infrastruktúra, mint ma a Földön, hogy válogathatunk GPS, GLONASS rendszerek között is. De Poszeidónon még nincs fent annyi műhold, hogy olyan könnyen fix jelet kapj, mint itt, ezért nagyobb vevőantennákra van szükség, ami ormótlanná tenné a mobilt tehát külön eszközbe kell pakolni, mert GPS-t nem használsz minden nap tájékozódásra.

Acelpatkany

Acelpatkany

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 178 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.16, 13:40

(OFF)Ugyan nem tartozik a fordításhoz, de vannak benne dolgok, amik sci-fi elemként vannak tálalva, de már ma is mindennapinak számít. Pl.: a zsebben elférő számítógépek, a GPS (ma ráadásul a kettő ugyanaz egy okostelefon képében), a VTOL repülőgépek... úgy tűnik, gyorsabban fejlődtünk az elmúlt 20 évben, mint ahogy az írók gondolták volna.(/OFF)

Azért tegyük hozzá, hogy azokhoz a mobilokhoz idegi interfésszel kapcsolódnak, ami ma is elég gyerekcipőben járó technológia, a háttértáruk mai szemmel nézve brutálisan nagy, és 3d kivetítővel rendelkeznek. Azért fel kell kötni a gatyót az Apple-nek, ha ilyet akarna ma gyártani:

A VTOL repcsik is idegcsatlakozóval mennek, már amikor ember vezérli, és nem az önvezérlő, és a bolygón lévő kis földterületet számításba véve nagyon kevés reptér van, ahol fix szárnyas gépek tudnak üzemelni. Inkább a párnahatású repcsik terjedtek el, amikről majd az első kiegészítőben lesz szó. És a legfontosabb, hogy ezek a repcsik nem fosszilis üzemanyaggal mennek.

Szóval vannak hasonlóságok a mai technológiákkal. Épp annyi, hogy ne érezd idegennek, de mégis mai szemmel nézve elképzelhetetlen csúcstechnológiát képviseljenek.

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 543 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek
   3                              

Kelt 2018.05.16, 13:29

(OFF)Ugyan nem tartozik a fordításhoz, de vannak benne dolgok, amik sci-fi elemként vannak tálalva, de már ma is mindennapinak számít. Pl.: a zsebben elférő számítógépek, a GPS (ma ráadásul a kettő ugyanaz egy okostelefon képében), a VTOL repülőgépek... úgy tűnik, gyorsabban fejlődtünk az elmúlt 20 évben, mint ahogy az írók gondolták volna.(/OFF)

Acelpatkany

Acelpatkany

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 178 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.14, 11:48

Azonnal rendeltem egyet:)

Viszont a távlati terveket látva meg kell kérdeznem, hogy tervezel-e kedvezményes rendelési lehetőséget a teljes csomagra?

Előfordulhat, hogy lesz majd teljes bundle. De addig se tartson vissza semmi, az is lehet, hogy a meglévő vásárlók kapnak egyedi kupont a további könyvekre :-)

KaptiDavy

KaptiDavy

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 171 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.14, 11:42

Azonnal rendeltem egyet:)

Viszont a távlati terveket látva meg kell kérdeznem, hogy tervezel-e kedvezményes rendelési lehetőséget a teljes csomagra?

Acelpatkany

Acelpatkany

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 178 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.14, 07:44

Ez a Gurps-os Kék Bolygótól csak a rendszerben különbözik?

A GURPS Blue Planet egy teljes átdolgozás. Vannak témák, amiket kibővítettek, vannak, amiket jelentősen összezsugorítottak, utalnak a GURPS Space és GURPS Vehicles kiadványokra. Eleve a GURPS egy sokkal jobban szimulációszintű, részletesebb szabályokkal működik, rengeteg tényezővel, módosítóval számol. És az, hogy a Játékosok és Mesélők kézikönyvét egyetlen kiadványba próbálták zsúfolni, nagy megkötéssel járt, sokkal szárazabb az egész anyag. Szerintem a pár Blue Planet változat közül továbbra is ez a v2 a leghasználhatóbb.

• WCB kedvelte ezt

macmelon

macmelon

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 144 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.13, 23:48

Le a kalappal!

WCB

WCB

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 435 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.13, 20:41

Ez a Gurps-os Kék Bolygótól csak a rendszerben különbözik?

Acelpatkany

Acelpatkany

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 178 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.13, 11:48

Tényleg, mennyi idő és energia volt egyszermélyben megcsinálni mindent?

Örülök, hogy tetszik, holnap megy neked egy automatizált levél, hogy hová kérem a hivatalos értékelésedet :-) Mert a fordítás, tördelés mellett a weboldalt, webáruházat, értékesítési rendszereket, marketing automatizációt is el kellett készítenem, hogy hatékony legyen a dolog.

De ha szigorúan a fordítást, tördelést nézzük, akkor olyan 3 hónap fordítás, egy-másfél hét tördelés/ellenőrzés a mostani tempóm így munka mellett. Nyáron kicsit talán belassulok egyéb teendőim miatt, mert ez a tempó csak úgy tartható, ha egyébként nincs életem.

slaGerzson

slaGerzson

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 212 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.13, 10:35

Hatalmas gratula ehhez a munkához!! Sose gondoltam volna, hogy egyszer még befejeződik a fordítás, és még ki is lesz adva!

Tök érdekes és részletes a világa, a szabályrendszerről nem tudok nyilatkozni, azt régebben se nagyon olvasgattam, remélem, nem kell a játszáshoz külön könyvelőt is bérelni. :)

Visszajelzésként szerintem én is csak az alapkönyvre lennék vevő... talán a mesélők könyvére is... vagy hát majd kiderül, időnként evés közben jön meg az étvágy :)

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2840 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.13, 09:40

Már lapozgatom a PDF-et! Szép fordítás, érdekes játék, abszolút nem ismertem eddig, egyszer ki kéne próbálni. Hmmm, esetleg Hősök Hajnala táborban, most nyáron? Egy laza, félnapos, vasárnapi játék slotra tökre van még helyünk.

Ki nem akart még delfin karakterrel játszani...

Amúgy elképesztő gratula a munkához, a kitartáshoz, és ahhoz az egészen újszerű hozzáálláshoz, hogy szabályosan és törvényesen bonyolítasz le egy ilyen projektet. El tudom képzelni, mennyi idő és energia volt egyszemélyben megcsinálni mindent.
Tényleg, mennyi idő és energia volt egyszermélyben megcsinálni mindent?

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]