Ugrás tartalomhoz

Fotó

Kék Bolygó szerepjáték

• Válasz írásához lépj be
19 hozzászólás érkezett eddig

Siffad

Siffad

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 65 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.12, 19:42

Én olvastam, de csak most jöttem rá, hogy egy sorozat 2. része (persze a többi rész sosem jelent még meg magyarul). A lényeg, hogy egy emberi hajó legénysége "felemelt" (intelligensebbé tett) delfinlegénységgel bővül ki, (meg majom és kutya, szintén felemelt).

Acelpatkany

Acelpatkany

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 204 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.12, 17:45

Engem ez erősen emlékeztet erre a regényre:

https://moly.hu/konyvek/david-brin-csillagdagaly

A szinopszis alapján nem sok hasonlóság van a két mű között. Ha hasonlóságot keresel, akkor inkább

• SeaQuest DSV filmsorozat (rég láttam, de hangulatában hasonló),
  • The Expanse filmsorozat (95%-ban olyan a környezet, mint a Kék Bolygóban, mínusz protomolekula plusz egy naprendszer),
  • Dredd bíró (létrehozhatsz olyan karaktert, aki bír Dredd bíró minden képességével, felszerelésével és jogi felhatalmazásával).

De szívesen látok még hasonló műveket.

Siffad

Siffad

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 65 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.12, 16:51

Engem ez erősen emlékeztet erre a regényre:

https://moly.hu/konyvek/david-brin-csillagdagaly

Acelpatkany

Acelpatkany

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 204 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.11, 20:31

Gondolom az idővonal már nem lesz felülvizsgálva. Néhány jövőbeni dátum ma már igencsak a múlt, ráadásul nem is igen úgy történtek a dolgok. Nem mintha a Poszeidónon számítana a pontos földi múlt. A 241. oldalon egyébként elírtad a kínai nevet, Xinjiang a neve (Hszingcsiang vagy Szinkiang) a Lop Nurt befoglaló autonóm területnek.

A könyv több részben volt fordítva, ugye? Az elején és a végén lévő szóhasználat más. Nem tudnám megmondani, hogy miért, de teljesen más a hatása.

https://hu.wikipedia.org/wiki/S%C3%B6t%C3%A9t_delfin

Ez mondjuk menőn néz ki. :) A Rücskösfarkúra csak példaképp kérdeztem rá, az elején nem egyértelmű, hogy melyik delfinre vonatkoznak a leírások.

Az idővonal már csak ilyen, elvégre 2000-ben adták ki a könyvet, amit fordítottam. A könyvet bemutató videóban egyébként elmondtam aggályomat, hogy a könyv egy korábbi részében azt írta, hogy a történelmet a 21. század végétől ismerteti, ami tök jó elv lett volna, erre az idővonal kb. Gagarinnal kezd. Ez már nálam is facepalm kategória volt.

Remekül látod a nyelvezetbeli különbséget, 14 év különbség van köztük. Egyébként most, hogy foglalkozok a Worlds of Adventure: Fantasy Realms-szel, pár hibajavítást eszközöltem a könyvben, ami az eredeti angolban is hiányosan volt feltüntetve. Hamarosan lesz egy PDF update.

A könyv kapott már olyan kritikákat, hogy rosszul szerkesztették, erre csak egyetlen válaszom van: végig kell olvasni, hogy a felmerülő kérdéseidre választ kapj.

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 614 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek
   3                              

Kelt 2018.06.11, 18:53

Gondolom az idővonal már nem lesz felülvizsgálva. Néhány jövőbeni dátum ma már igencsak a múlt, ráadásul nem is igen úgy történtek a dolgok. Nem mintha a Poszeidónon számítana a pontos földi múlt. A 241. oldalon egyébként elírtad a kínai nevet, Xinjiang a neve (Hszingcsiang vagy Szinkiang) a Lop Nurt befoglaló autonóm területnek.

A könyv több részben volt fordítva, ugye? Az elején és a végén lévő szóhasználat más. Nem tudnám megmondani, hogy miért, de teljesen más a hatása.

https://hu.wikipedia.org/wiki/S%C3%B6t%C3%A9t_delfin

Ez mondjuk menőn néz ki. :) A Rücskösfarkúra csak példaképp kérdeztem rá, az elején nem egyértelmű, hogy melyik delfinre vonatkoznak a leírások.

Acelpatkany

Acelpatkany

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 204 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.08, 16:35

A karakterlap mától külön is letölthető: https://www.kalandhorizont.hu/2018/06/08/kek-bolygo-karakterlap/

nod20

nod20

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 618 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.23, 12:54

A fordításnál alkalmaztam az erratát, így többek között az emberi ütés, rúgás is bekerült a szabálykönyvbe.

Szuper, nagyon jó ötlet volt!

Acelpatkany

Acelpatkany

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 204 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.23, 06:29

A fordításnál alkalmaztam az erratát, így többek között az emberi ütés, rúgás is bekerült a szabálykönyvbe.

nod20

nod20

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 618 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.23, 01:08

Az sincs részletezve, hogy milyen delfinnel lehet játszani, de gondolom mindegyiknek ugyanazok a statjaik, még a Rücskösfarkú disznódelfinnek is?

Gyorsan összedobtam, bár nem vagyok delfin szakértő, de wiki alapján valami ilyesmi lehet:

Narrow-ridged finless porpoise / Rücskösfarkú disznódelfin

Build / Testfelépítés 2
Fitness / Állóképesség 1
Agility / Mozgékonyság 2
Dexterity / Ügyesség -10
Awareness / Érzékelés 2 (-1 Vision/Látás, +2 Hearing / Hallás, +1 Intuition / Intuíció)
Intellect Intellektus -1 (vagy -2, nem találtam infot)
Presence / Fellépés 0 (nem egy szépség, de cuki)
Will / Akarat 0

Endurance / Kitartás +2
Reflexes / Reflex +1
Strength / Erő 0
Toughness / Szívósság 0

Halkan megjegyzem, hogy a Rücskösfarkú part menti delfin, sötét vizeket szereti. Nincs igazából ok, hogy felemeljék és Poseodonra vigyék. Találj ki egy jó történetet, hogy miért lett felemelve, egész kalandot lehet köré írni!

Módosította nod20: 2018.05.23, 01:08

nod20

nod20

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 618 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.23, 00:43

Az angol levelezőlistán/fórumokon a leggyakrabban feltett kérdés a pusztakezes/lábas sebzés volt. Nem tudom a magyar verzióba bekerült vagy sem, de biztonság kedvéért leírom: STR+1 / Erő+1 az "emberi" sebzés.

Igazából a rücskösfarkú disznódelfint is meg lehet csinálni karakternek. Nézd meg melyik delfin méretéhez hasonlít, lomhább vagy sem stb. és kb. be lehet lőni a számokat, nem egy nagy kaland.

A kiegészítőben négy delfin (common, bottlenose, beluga, pilot; és nem fordítom le :) ) és az orkák vannak leírva részletesebben.

Acelpatkany

Acelpatkany

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 204 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.22, 19:07

A könyvben a karaktergenerálásnál ki van emelve, hogy az orkák nagyobbak, erősebbek és gyorsabbak mint a delfinek, de a sebzésük mindehol ugyanannyi. Szándékos?

Kicsit előreugorva, mert még nem olvastam át az egész könyvet, lehet felesleges kérdés: nincs maximalizálva, hogy a cetek milyen mélyre mehetnek, de gondolom, nagy mélységnél ők is bemehetnek bizonyos tengeralattjárókba? Már csak mert gyakran fel kell menniük levegőért. Valamint a légvíznyomás.

Az sincs részletezve, hogy milyen delfinnel lehet játszani, de gondolom mindegyiknek ugyanazok a statjaik, még a Rücskösfarkú disznódelfinnek is?

Az orkák sebzését ugyanúgy számítjuk, mint a delfinekét. Pl. a harapásuk Erő+1. A 34. oldalon van, hogy az Erő a Testfelépítés és Állóképesség átlaga. A delfinek Erő értéke így faji alapból 4, az orkáké 7.

Ha jobban elmélyedsz a sérülési rendszerben, akkor meglátod, hogy ez azt jelenti, hogy egy páncélozatlan embert egy orka erőfeszítés nélkül kettéharap. Egy delfinnek már csámcsognia kell rajta.

Vannak mesterséges kopoltyúk a cetfélék számára, amivel tetszőleges ideig lent maradhatnak a víz alatt. A könyv végén a cetfélék bővebb leírásánál maximálják a merülési mélységet.

Szintén a könyv végén van, hogy a delfinek a palackorrúakból lettek felemelve. Egy későbbi kiadványban, az Ősi visszhangokban mintha láttam volna belugát is.

Módosította Acelpatkany: 2018.05.22, 19:11

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 614 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek
   3                              

Kelt 2018.05.22, 18:08

A könyvben a karaktergenerálásnál ki van emelve, hogy az orkák nagyobbak, erősebbek és gyorsabbak mint a delfinek, de a sebzésük mindehol ugyanannyi. Szándékos?

Kicsit előreugorva, mert még nem olvastam át az egész könyvet, lehet felesleges kérdés: nincs maximalizálva, hogy a cetek milyen mélyre mehetnek, de gondolom, nagy mélységnél ők is bemehetnek bizonyos tengeralattjárókba? Már csak mert gyakran fel kell menniük levegőért. Valamint a légvíznyomás.

Acelpatkany

Acelpatkany

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 204 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.19, 19:37

Egy-két családos ismerősnek szeretném megmutatni. Lesz május 21. után lehetőség majd újra rendelni?

Igen, csak az akciós ár szűnik meg. Előrendelési dömping után a kisebb példányszámú rendeléseket a nyomda magasabb áron biztosítja.

• macmelon kedvelte ezt

macmelon

macmelon

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 145 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.19, 18:12

Fizikai példányt lehet venni? Gondolom valami PoD-os jöhet szóba.

Persze. Aláírásomban a link.

Egy-két családos ismerősnek szeretném megmutatni. Lesz május 21. után lehetőség majd újra rendelni?

Acelpatkany

Acelpatkany

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 204 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.19, 15:49

Persze. Aláírásomban a link.

macmelon

macmelon

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 145 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.19, 14:02

Módosította macmelon: 2018.05.19, 14:08

Acelpatkany

Acelpatkany

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 204 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.18, 19:45

Amikor összevetettem a Kék Bolygó v2-t a GURPS Blue Planettel, akkor az utóbbiban találtam egy olyan szakaszt, ami nem szerepelt az előbbiben, pedig nagy szükség lenne rá. Fogadjátok szeretettel a kampányötleteket:

Milyen kampányokat játsszunk Poszeidónon?

A Kék Bolygó környezete egy gazdagon kidolgozott világot tár elénk. A lehetséges karakterkoncepciók nagyon sokfélék, ezért nagyon könnyen előfordulhat, hogy a játékosok olyan karaktereket készítenek, akiknek semmilyen logikus okuk nincs arra, hogy együtt „kalandozzanak”. A JM-nek idejében be kell jelentenie a kampányának a specifikus körülményeit. A játékosoknak ismerniük kell ezeket a körülményeket, mielőtt a karakterkészítésbe vágnának, hogy olyan karaktereket készítsenek, amik ebbe beleillenek (és egymással is jól kijönnek). A játékosok ideális esetben együttműködnek a JM-mel, amikor a kampány kereteinek kijelölése megtörténik.

Íme néhány gyakori kampánykeret, ami a Kék Bolygó világán játszódhat:

Felülkerekedni a konkurencián: A karakterek biztonsági szakértők, vagy titkos ügynökök, akik egy Cégállamnak dolgoznak, amely nem hagyományos módszerekkel igyekszik a konkurencia elé kerülni. A céges alkalmazottak általában hozzáféréssel rendelkeznek a jó kiképzéshez, felszereléshez és fegyverekhez. Akárcsak ellenfeleik a többi Cégállamtól. Eközben jó tudni, hogy Poszeidónon egyik Cégállamnak sincs túl jó híre. Egy titkos hadművelet könnyen kútba eshet egy túlbuzgó GEO járőr, vagy a bennszülött aktivisták túlzott érdeklődése miatt.

Felfedezők: Egy évszázadnyi emberi felfedezőmunka után Poszeidónt még mindig alig fedezték fel. Tudósok, telepesek és hivatásos vezetők tesznek nagy erőfeszítéseket, hogy felfedezzék a bolygó feltérképezetlen részeit, és felfedjék ősi rejtélyeit. A felfedezőcsapatok szponzoruktól függően változatos szintű felszereléssel rendelkezhetnek. Mindnyájan hosszú ideig tartózkodnak a vadonban, messze minden lehetséges segítségtől.

Hősi felkelők: A kalandozók egy ökoterrorista sejtet vagy egy bennszülött felkelő csoportot alkotnak, akik Poszeidón kizsigerelése ellen küzdenek. A kalandozók általában meglepetésszerű rajtaütéseket és szabotázsakciókat hajtanak végre. Ha a csapat a GEO-val vagy a céges biztonsági szolgálatokkal akad össze, akkor vagy futnak, vagy meghalnak. Nehéz dolog fegyvereket és felszerelést találni, bár a poszeidóni felkelők néha furcsa helyeken találnak szövetségesekre.

Békefenntartók: A karakterek GEO Békefenntartók, akik valahol Poszeidón egy elszigetelt helyőrségében állomásoznak. Jobb felszerelésük és fegyvereik vannak, mint bármely szóba jöhető ellenfelüknek, de ezek az ellenségek általában nagy létszámmal jönnek. Amikor egy Békefenntartó éppen nem egy bozótháborúban vesz részt, akkor hihetetlenül unatkozik (bár egy jó parancsnok mindig gondoskodik arról, hogy az embereit lefoglalja a kiképzéssel és munkálatokkal). Persze mindig van egy kisváros a bázis közelében, ahol sok ember szívesen segít a katonáknak, hogy megszabaduljanak extra pénzüktől.

Rendőrség: A karakterek törvényvégrehajtó tisztek, akik Poszeidón egy meghatározott településén vagy régiójában dolgoznak. Mindnyájukat azzal bízták meg, hogy fenntartsák a rendet, vizsgálják ki a nagyobb bűnügyeket és kapják el a bűnözőket. Majdnem mindig emberhiánnyal és a megfelelő felszerelés hiányával küszködnek. A csapatot alkothatja egy GEO békebíró és személyzete, egy maréknyi GEO Járőrtiszt, vagy a helyi közrendőrökről is lehet szó (valószínűleg egy Bennszülött Járőr egység).

Alvilág: Poszeidón sok városát és faluját az utcai bandák és bűnözői szindikátusok uralják (úgy is mondhatjuk, hogy élősködnek). A kalandozók egy ilyen csoport tagjai és segítői, akik próbálnak túlélni a kolóniavilágon, anélkül hogy a törvénnyel törődnének. A bünözői kampányok brutális utcai erőszakot, machiavelli befolyásolásokat, vagy mindkettőt tartalmazhatják.

A határvidék meghódítása: Poszeidónon néha a túlélés önmagában is kaland. A kalandozók egy kis határvidéki közösség tagjai, legyen az egy bennszülött falu, vagy egy jövevény telepesekből álló település.

• Hunterfranky kedvelte ezt

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 614 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek
   3                              

Kelt 2018.05.18, 17:36

A te szempontodból lenne adatvédelmi incidens (ugye a GDPR...), de ehhez nyilván az is kell, hogy aki warezra teszi fel a saját példányát, az a valós adatait adja meg. :)

Acelpatkany

Acelpatkany

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 204 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.18, 17:31

Egy ismertető amúgy jöhetne a játékról, ha valaki érez magában elég elszántságot a megírására. Nekem tök idegen ez a szerepjáték, és, ha jól látom, még nincs róla ajánló itt az LFG-n. :aboci:

https://www.kalandhorizont.hu/2018/04/04/kek-bolygo-reszletes-ismerteto/ ide már rittyentettem egy ismertetőt, annyira nem rejtettem el, több helyről meg lehet találni. De ha valaki érez magában elég lelkesedést, akkor más szempontból megközelítve is készíthet értékelést, ismertetőt.

(Profi dolog az elektronikus vízjelezés, de egy kicsit túlzásnak tartom a telefonszámom feltüntetését rajta :) )

Az a baj, hogy túl jól ismerem a warez szcénát, hogy ne védjem be mindenhogyan a hátsómat. Lásd az utolsó előtti oldalon az utószót. Így ami az én szempontomból a szerzői jogok megsértése, az a te szempontodból egy adatvédelmi incidens lenne.

BePe

BePe

Admin

• Admin
  • 4581 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.18, 08:59

Legyen ez a fórum a Kék Bolygó szerepjáték szabályainak, kiegészítőinek, kalandjainak megbeszélési helye.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]