Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Magyar fejlesztésű CRPG - Black Geyser: Couriers of Darkness

• Válasz írásához lépj be
14 hozzászólás érkezett eddig

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7570 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.26, 23:11

Tegnap Brian Fargo is megtámogatta:
https://twitter.com/BrianFargo/status/1000451964365254656

Ynas_Midgard

Ynas_Midgard

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1058 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.24, 16:52

Én csak a tenger, meg az istennő nevét találtam nehézkesnek. Mondjuk nekem a Morrowind volt az első nagyobb szabású fantasy élményem...

vVardenfell? Vagy esetleg a rohadt nehezen kiejthető és hasonló dunmer városnevek, ami miatt mindig a térképet kellett néznem?

Pontosan. Azokhoz képest ezek a nevek egészen egyszerűek.

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 615 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek
   3                              

Kelt 2018.05.24, 15:39

Én csak a tenger, meg az istennő nevét találtam nehézkesnek. Mondjuk nekem a Morrowind volt az első nagyobb szabású fantasy élményem...

vVardenfell? Vagy esetleg a rohadt nehezen kiejthető és hasonló dunmer városnevek, ami miatt mindig a térképet kellett néznem?

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 624 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.24, 15:34

Ez a Yerengal nagyon emlékeztet valamire, de egyáltalán nem ugrik be, hogy mire. Valami lovakhoz és/vagy nomádokhoz kapcsolódó dolog? Első olvasatra is szöget ütött a fejembe.

Esetleg Berengár királyra?

Ynas_Midgard

Ynas_Midgard

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1058 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.24, 15:21

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4195 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.24, 14:34

Ez a Yerengal nagyon emlékeztet valamire, de egyáltalán nem ugrik be, hogy mire. Valami lovakhoz és/vagy nomádokhoz kapcsolódó dolog? Első olvasatra is szöget ütött a fejembe.

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 615 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek
   3                              

Kelt 2018.05.24, 12:24

A történetről még nem sokat hallottunk, de egy CRPG-ben azt amúgy se szabad elspoilerezni. Ettől függetlenül még lehet jó, de én is a neveken vontam fel a szemöldökömet. Ha valamit megtanultam a névadásokról: ne legyen hosszú, összevissza magánhangzók/mássalhangzók, aposztrófok... ha nehezen leírható/kiejthető, akkor csak mindenki elfelejti, hogy miről/kiről van szó...

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 615 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek
   3                              

Kelt 2018.05.24, 12:24

A történetről még nem sokat hallottunk, de egy CRPG-ben azt amúgy se szabad elspoilerezni. Ettől függetlenül még lehet jó, de én is a neveken vontam fel a szemöldökömet. Ha valamit megtanultam a névadásokról: ne legyen hosszú, összevissza magánhangzók/mássalhangzók, aposztrófok... ha nehezen leírható/kiejthető, akkor csak mindenki elfelejti, hogy miről/kiről van szó...

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1250 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.24, 12:14

Hehe, 14 éves koromban, újonc mesélőként adtam ilyen neveket, mint Yerengal vagy Isilmerald...

Meglepett, hogy elérték a célt, nekem egy nem különösebben fantáziadús klónnak tűnik. De ne legyen igazam, legyen inkább jó és sikeres.

_Kilhalm (NPC/NJK)

_Kilhalm (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2018.05.22, 20:45

Üdv!

Hát itt valakik a P. of E. receptje szerint főznek. :)

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4195 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.22, 20:25

1ab8481be072f6c4a8ca98ba3fe0a5af_origina

Meh.

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3296 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.22, 18:40

Erre én is kíváncsi leszek! :)

_Kilhalm (NPC/NJK)

_Kilhalm (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2018.05.22, 08:15

Vajon a játékon dolgozó designereknek volt közük a Pillars of Eternity-hez mert a HUD (különösen az ikonok) nagyon-nagyon hasonlóan néznek ki. Amúgy aranyos.

Módosította Kilhalm: 2018.05.22, 08:17

BePe

BePe

Admin

• Admin
  • 4581 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.22, 07:12

Kivancsi leszek ra. Az eddigiek alapjan nagyon szepnek tunik!

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6221 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.22, 06:10

A Black Geyser: Couriers of Darkness egy izometrikus nézetű, csapatalapú, egyjátékos, valós idejű számítógépes szerepjáték, melyet olyan nevek inspiráltak, mint a Baldur’s Gate vagy az Icewind Dale. Az újabb játékok közül talán a Pillars of Eternity és a nemrég megjelent folytatása, a Deadfire hasonlít rá a leginkább. A játék a Kickstarter oldala szerint várhatóan 2019 augusztusában kerül a piacra. Windows, Mac és Linux platformokra lesz elérhető a Steam és GoG áruházon keresztül. A GrapeOcean Technologies által indított kickstarter már elérte az első célösszeget, de a kampány folytatódik.

http://lfg.hu/84086/hirek/magyar-fejlesztesu-crpg-black-geyser-couriers-of-darkness/

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]