Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Villámhírek – 2018.05.25.

• Válasz írásához lépj be
35 hozzászólás érkezett eddig

Malitia

Malitia

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 332 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.14, 13:16

Lehet, hogy nem ez volt a cél, de nekem ezek igazából csak meghozzák a kedvem :D

Lesz még (csak érjek rá képeket válogatni) és pont azért írom oda a füzetet, hogy akinek kedve van megnézni 'mi a fene ez' tudja merre keresse. :D

wisp

wisp

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 73 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.14, 12:32

Köszönöm a részletes választ, ránézek az új címekre :) Blődségek terén szerencsére nagyon magas az ingerküszöböm :D

Challenge accepted :D .
Lehet, hogy nem ez volt a cél, de nekem ezek igazából csak meghozzák a kedvem :D Támpontként talán érdemes megosztanom, hogy olyan dolgokat fogyasztok előszeretettel, mint a Doctor Who, Undertale, Legion, Man Seeking Woman, Happy... Ami másnak a kávé, az nekem a WTF.

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5543 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.14, 11:22

Köszönöm a részletes választ, ránézek az új címekre :) Blődségek terén szerencsére nagyon magas az ingerküszöböm :D

Challenge accepted :D .

wisp

wisp

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 73 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.14, 10:29

Malitia

Malitia

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 332 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.12, 12:06

Sajnos nem vagyok egy nagy képregény olvasó, de ha jól tippelek, a blődségek listáján ez elég magas helyen szerepel a zsanrában.

Öööö... Igazából még bőven benne van az átlagos blődség sávban.

Ha komoly agymenésekkel szeretnél találkozni azokat a kevésbé 'mainstream' címekben kell keresni (esetleg a Deadpool kapcsolt vackokban, de az a seggfej általában még nekem is sok). Pl. említettem már máshol a "Peter Porker, the Spectacular Spider-Ham"-et a 80as évekből. Vagy ismerkedj meg a Cica Dimenzióval (és az (egyik?) okkal miért nem lehet Wolverine többé soha igazán boldog):

tumblr_ovv87fOnSN1rx9xdlo2_1280.jpg

tumblr_ovv87fOnSN1rx9xdlo1_1280.jpg

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5543 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.12, 10:07

Sajnos nem vagyok egy nagy képregény olvasó, de ha jól tippelek, a blődségek listáján ez elég magas helyen szerepel a zsanrában.

Malitia

Malitia

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 332 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.12, 08:04

Tényleg nem szándékosan játszom az értetlent ( :nemertem: ), de ez a Red Skullos kép ténylegesen benne volt, vagy meme  :-/

"Captain America: Steve Rogers" 2. füzet. Ebben van a nagy leleplezés hogy lett Steveből alvó Hydra ügynök.

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5543 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.12, 07:46

Tényleg nem szándékosan játszom az értetlent ( :nemertem: ), de ez a Red Skullos kép ténylegesen benne volt, vagy meme  :-/

Malitia

Malitia

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 332 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.11, 18:17

Ehh csak nem állom meg.

Image-94-600x2751.jpg

Éééééés

img_1152.jpg

Malitia

Malitia

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 332 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.11, 15:03

Bocsi, ha esetleg félreértettem valamit, de akkor a végén Bad Captain vs Good Captain van?

Nem értettél félre semmit. A végén Bad Captain vs. Good Captain van.

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5543 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.11, 14:44

Bocsi, ha esetleg félreértettem valamit, de akkor a végén Bad Captain vs Good Captain van?

Malitia

Malitia

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 332 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.11, 14:34

*Hydra Captain America nagyon-nagyon röviden*

Előzmény: Steve Rogers szuperkatona széruma lejárt és hirtelen megöregedett.

2016 tavaszán Marvelnek volt egy kisebb Avengers eventje (Avengers: Standoff!) amiben Steve Rogers visszafiatalodott egy kislány formában rohangáló intelligens (már egy olyan 8-10 éves gyerek szintjén) kozmikus kockának (Kobik) köszönhetően. Ami a "Hail Hydra!" után derült ki, hogy Kobik nem egyszerűen egy kozmikus kocka, hanem a Red Skull kozmikus kockája és minimum úgy tartja, hogy ő az apukája*. Szóval amikor megfiatalította Steve Rogerst átírta a személyes történetét is úgy, hogy mindig is Hydra alvó ügynök volt.

Mivel senki sem feltételezte hogy Captain America gonosz így csak akkor kaptak észbe (2017-es Secret Empire event) amikor már meghódította az USA nagy részét (nem a teljeset mert pl. Alaszkát kisajátította magának Hank Pym-Ultron**). Az egésznek sok képregényes izélés után az lett a vége hogy Kobik Steve Rogers eredeti emlékeiből csinált egy jó Steve Rogerset aki jól bemosott a gonosznak így győztek a jó erői gonosz Steve ment börtönbe és mindenki boldog***.

* Ezen a ponton igen nagy volt a kísértés, hogy beszúrjam a Red Skull "mesét" olvas panelt.

** Megkíméllek benneteket Hank Pym-Ultrontól "Kiss the Overlord" kötényben.

*** Legalábbis mindenki megkönnyebbült, hogy végre vége lett a 2 évnyi vacakolásnak.

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5543 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.11, 13:45

A botrány rettenetesen kétélű fegyver. A Marvelnek se jött be Hydra!Cap-pel (az Axis-t leszámítva az emberemlékezet óta a legrosszabban fogyó event volt a Secret Empire).

Oh, erről a HydraCaptain dologról örömmel olvasnék egy rövidke összefoglalót (mint az előbb :D ), mert a hír után én csak a facepalmig jutottam :aboci: .

Malitia

Malitia

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 332 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.11, 13:07

Malitia: köszi a Wolverine és képregényes dolgot :) . Cseppet sem tűnik jéghideg számításnak egy-egy füzet megjelentetése...

Esetleg az is segíthet, ha már a borítóval sikerül botrányt kavarni - mint pl. Joker + Batgirl esetében.

Na amiatt anno pont hatalmasat esett a Batgirl rendelése. Hogy pontos legyek amiatt mert a borító mizéria miatt késett a füzet, aztán elkezdett csúszni az egész... aztán a DC újranindítás hullámot csinált (Rebirth).

A botrány rettenetesen kétélű fegyver. A Marvelnek se jött be Hydra!Cap-pel (az Axis-t leszámítva az emberemlékezet óta a legrosszabban fogyó event volt a Secret Empire).

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5543 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.11, 11:59

Malitia: köszi a Wolverine és képregényes dolgot :) . Cseppet sem tűnik jéghideg számításnak egy-egy füzet megjelentetése...

Esetleg az is segíthet, ha már a borítóval sikerül botrányt kavarni - mint pl. Joker + Batgirl esetében.

Malitia

Malitia

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 332 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.11, 10:52

Szerinted ezek a reboot-hullámok mennyire jó bekapcsolódási pontok a Marvel képregényes univerzumba?

Hujjjjjjj. Jó kérdés. Az az igazság, hogy attól függ melyik sorozatról beszélünk. Alapvetően 3 kategória van:

- Új címek -> Ezek általában jó bekapcsolódási pontok mert az író nem számíthat arra, hogy tudd mi történt korábban (ha volt is valami túl rég volt).

- Új kreatív csapatos címek -> Közepes választás, hogy mennyi háttértudást igényel attól fog függni ki követi el és mik az elképzelései. Általában nem leszel teljesen elveszve főleg ha a kugli a barátod.

- Újraindított címek -> Ez a "jó édes *SÍÍÍÍP* anyátokat!" típus mivel általában simán csak az X. szám után nem X+1. jött hanem 1. Vagyis körülbelül a random füzettel (OK. random 'történet' kezdő füzettel) kezdés magasságában mozog, hogy mennyire jó ötlet.

Illetve mennyire működne az, ha ahelyett, hogy évekig követnék pár címet, inkább arra mennék, hogy elolvassak mindent, ami egy-egy adott évben jött ki, hogy kerek legyen a metaplot?

Tekintve, hogy a metaplot általában rettenetesen ostoba én nem tenném.

Ráadásul nincs akkora szervezettség mint amit feltételezel szóval ha el is olvasnál mindent egy évig az főleg arra lenne jó hogy rájöjj mennyire ütik egymást a címek. Na meg a rosszat és/vagy szimplán nem neked valót is olvasnod kéne, ami nem olyasmi amit bárkinek kívánok.

wisp

wisp

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 73 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.10, 15:23

Malitia:
Szerinted ezek a reboot-hullámok mennyire jó bekapcsolódási pontok a Marvel képregényes univerzumba? Illetve mennyire működne az, ha ahelyett, hogy évekig követnék pár címet, inkább arra mennék, hogy elolvassak mindent, ami egy-egy adott évben jött ki, hogy kerek legyen a metaplot?

Malitia

Malitia

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 332 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.08, 17:58

Minden ilyen alapvetően értelmetlennek tűnő húzásuknál arra kell emlékezni, hogy:

A kiadók a "klasszikus" képregény "direct market"-en nem az olvasóknak adják el a termékeiket hanem a boltoknak.

Illetve:

A boltoknak több hónappal korábban kell előrendelniük (gyakran teljesen látatlanban), visszaküldési lehetőségük pedig nincs*, úgy adják el amit megvettek ahogy tudják.

Az hogy egy füzeten az 1-es, vagy nagy és kerek, szám van növeli az előrendeléseket. Ugyanez igaz a nagy nevekre, vagy ha valami "világrengető" történik benne. A ritka speciális borítókért is lehet extra rendelést követelni a simából**. stb.

Sőt. Tény, hogy egy sorozatból sose fog még egyszer annyi fogyni mint az első füzetéből. Példa.:

deadpoolvol4.jpg

Az első füzet nagyobb fogyásának több oka van. Például:

- A boltok még nem tudják mennyi lesz a fix kereslet.

- A boltok a gyűjtőkre is játszanak (bár a 90es éveki piacösszeomlás óta ez visszaszorult).

- A boltok számítanak az első füzetet kipróbálásra megvevő vásárlókra.

- Az egyéb marketing is ezekre fókuszál (pl. extra borítók).

- Mint már említettem nem küldhetik vissza a fölös készletet.

Ez viszont a kiadóknak azt az üzenetet küldi hogyha túlzottan lecsökkenne valaminek az eladása csak újra kell indítani a számozást és kész***!

Ha ezt az egész (vagy közel egész) felhozatalra csináljuk már van is egy hullámunk aminek aztán lehet nevet, meg jelzőt, meg reklámszöveget adni így már az egyes sorozatok marketingjére kevesebbet is kell költeni. (PROFIT! -- Legalábbis rövid távon.)

* Alku helyzetük sincs különösebben mert egy terjesztő van (Diamond Distributions) aminek nem érdeke, hogy megkönnyítse a boltok helyzetét (pl. ha visszaküldhetnének az plusz kiadás lenne).

** A Marvel Legacy csili-vili képváltós borítóinál tavaly a boltok konkrétan fellázadtak a túlzott madárnak nézésért.

*** Ennek a gondolatmenetnek a vége amikor minisorozatokat úgy hoznak ki hogy mind 1. füzetnek vannak számozva. (Hogy *sííííííííííííííííííííp*!!!!!)

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7849 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.08, 17:54

+1

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6319 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.08, 16:31

* El tudom magyarázni, hogy miért csinálják ezeket, de gyanítom senkit se érdekel ennyire a zamcsi képregényipar/piac működése.

Engem érdekel!

Bulldy

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]