Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Sötét nappalok, fényes éjszakák (L5R beszámoló)

• Válasz írásához lépj be
15 hozzászólás érkezett eddig

Anatoleprophet

Anatoleprophet

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 152 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.02, 08:35

@Anatoleprophet: Jól teszed, hogy beszámolót indítasz, mert csiszolhatod vele az íráskészségedet és a fogalmazásmódodat. Ha elfogadsz segítőkész kritikát tőlem, első körben két dologra javaslok időt és energiát szánni:

1. A központozás elsajátítására, tehát a mondatoknak az értelmezést és olvasást megkönnyítő tagolására az írásjelek helyes használatával.

2. A "japán" nevek és szavak következetes és egységes átírási módjára, mert nekem úgy tűnt, mintha keveredne a szövegedben a "romanized" és a magyar átírásmód, valamint a Családnév Utónév névsorrend az Utónév Családnévvel.
Klasszikus példa: Kuroszava Akira, vagy rosszabb esetben Akira Kurosawa, de semmiképp sem Akira Kuroszava.
Én a következő magyar átírókulcsot állítottam össze Hepburn-átiratú japán nyelvű szavakhoz:
https://pastebin.com/nkXWC6t1

Köszönöm az építő jellegű kritikát! A mondatokat nem véltem értelmezhetetlennek sem azok, akik többször is átnézték és meózták nekem. A vesszőkkel bevallom sokszor gondban vagyok, mert általában elég hektikusan (időben és helyben is) írok, de úgyszint ezért ellenőriztetek mindig mással. Könnyen meglehet, hogy így is átcsúszott pár. Igyekszem jobban figyelni erre.

A "japán" nevek írásában viszont nem nagyon tudom, hogy mi volt következetlen, ha írnál pár példát a szövegből, az nagy segítség lenne. Már csak azért is, mert ahogy láttam mindenhol ugyanazt a formát használtam.

Jól teszed, hogy beszámolót indítasz, mert csiszolhatod vele az íráskészségedet és a fogalmazásmódodat.

Hogyan írjunk olyan kommentet, amitől a szerzőnek kedve lesz további cikkek írására - példák:

"Milyen jó, hogy vannak ezek a beszámolók, a L5R tragikusan kevéssé ismert játék Magyarországon. Remélem, lesznek olyanok, aki elolvassák és kedvet kapnak hozzá."

"Milyen jó, hogy beszámolót írsz! En mindig nagyon szívesen olvasom őket, mert számomra érdekes látni, hogy mások hogyan tervezik meg és mesélik le a kalandjaikat."

"Jók ezek a beszámolók, már szemeztem egy ideje a játékkal, de nem voltam benne biztos, hogy a rendszer illik-e a csapatunk ízléséhez. Tényleges játék közben látva sok dolog tisztázódott, ami a szabálykönyvet olvasva nem volt egyértelmű."

Hogyan NE:

"Tök jó, hogy írsz ilyen beszámolókat, legalább megtanulod, hogyan kell fogalmazni, ha már az iskolában nem sikerült. Jobb későn, mint soha!"

:csingcsung: Köszönöm!

aluminiumtrioxid

aluminiumtrioxid

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1658 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.01, 21:25

Jól teszed, hogy beszámolót indítasz, mert csiszolhatod vele az íráskészségedet és a fogalmazásmódodat.

Hogyan írjunk olyan kommentet, amitől a szerzőnek kedve lesz további cikkek írására - példák:

"Milyen jó, hogy vannak ezek a beszámolók, a L5R tragikusan kevéssé ismert játék Magyarországon. Remélem, lesznek olyanok, aki elolvassák és kedvet kapnak hozzá."

"Milyen jó, hogy beszámolót írsz! En mindig nagyon szívesen olvasom őket, mert számomra érdekes látni, hogy mások hogyan tervezik meg és mesélik le a kalandjaikat."

"Jók ezek a beszámolók, már szemeztem egy ideje a játékkal, de nem voltam benne biztos, hogy a rendszer illik-e a csapatunk ízléséhez. Tényleges játék közben látva sok dolog tisztázódott, ami a szabálykönyvet olvasva nem volt egyértelmű."

Hogyan NE:

"Tök jó, hogy írsz ilyen beszámolókat, legalább megtanulod, hogyan kell fogalmazni, ha már az iskolában nem sikerült. Jobb későn, mint soha!"

Hoild

Hoild

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 211 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.01, 17:24

@Anatoleprophet: Jól teszed, hogy beszámolót indítasz, mert csiszolhatod vele az íráskészségedet és a fogalmazásmódodat. Ha elfogadsz segítőkész kritikát tőlem, első körben két dologra javaslok időt és energiát szánni:

1. A központozás elsajátítására, tehát a mondatoknak az értelmezést és olvasást megkönnyítő tagolására az írásjelek helyes használatával.

2. A "japán" nevek és szavak következetes és egységes átírási módjára, mert nekem úgy tűnt, mintha keveredne a szövegedben a "romanized" és a magyar átírásmód, valamint a Családnév Utónév névsorrend az Utónév Családnévvel.
Klasszikus példa: Kuroszava Akira, vagy rosszabb esetben Akira Kurosawa, de semmiképp sem Akira Kuroszava.
Én a következő magyar átírókulcsot állítottam össze Hepburn-átiratú japán nyelvű szavakhoz:
https://pastebin.com/nkXWC6t1

Anatoleprophet

Anatoleprophet

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 152 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.01, 11:16

Köszi a beszámolót, jól hangzik. :csingcsung:

Valamikor 2005-2007 táján volt egy hosszabb kampányunk, majd egy rövidebb, de nehéz rávenni az embereket, pedig jó kis világ.

Legend of the Five Geeks :) ?

Ó igen! :buszke:

Anatole, ha van lehetőség becsatlakozni, én is érdeklődnék. :csingcsung:

Jelenleg az 5 ember mellé már nem tudnék újabbat vállalni, de időnként szoktam mesélni egy alkalmas sztorikat, amelyre látlak szívesen, ha érdekel (ezesetben dobj pm-et). Illetve ha összejönne egy újabb csapat és menedzselhető a dolog, akkor tán egy újabb vonal még elképzelhető is lenne.

Módosította Anatoleprophet: 2018.06.01, 11:16

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6140 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.01, 08:40

Valamikor 2005-2007 táján volt egy hosszabb kampányunk, majd egy rövidebb, de nehéz rávenni az embereket, pedig jó kis világ.

Ó igen! :buszke:

Anatole, ha van lehetőség becsatlakozni, én is érdeklődnék. :csingcsung:

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5518 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.01, 08:20

Anatoleprophet

Anatoleprophet

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 152 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.01, 08:20

Nicsak, nem gondoltam volna, hogy más is L5R krónika írásába vágja majd itt a fejsz... katanáját. :) Remek!

3-4 éve már, hogy egy kerek, elkezdett és lezárult történet krónikáját írtam ide ("Legend of the Four Dragons"), mi is ugyanezzel a kiadással játszottunk.

Milyen gyakran tervezed folytatni?

Olvastam ám őket, ne tudd meg, hogy milyen lelkesedéssel vártam az újabb részeket. Mi is az időtájt kezdtünk bele a játékba, bár eredetileg a kártyajátékból csöppentem bele.

Alapvetően igyekszem nem nagyon elhúzni a dolgokat. A csapat időbeosztásán múlik leginkább, és hogy mennyit tudunk haladni. Tegnap épp volt egy játék szóval... :)

Anatoleprophet

Anatoleprophet

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 152 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.01, 08:17

Kedves Anatole!

Sajnos nem ismerem ezt a rendszert, de nagyon hangulatosnak találom. Lenne pár kérdésem, mert kezdő lévén nem tudom elképzelni, hogyan zajlottak le a beszámolóban lévő események.

Először is ezt a rész mennyi időbe telt lejátszani?
Hogyan zajlanak a beszélgetések, mármint elhangzanak a mondatok vagy csak szimuláljátok?
Milyen volt a temetés? Érződött a gyász és egyéb érzelmek vagy milyen szempontból volt élvezhető ez a jelenet?
Az esti elvonulasok a végén : az imát, az edzést, a hallgatást hogyan játszottátok le? Vagy csak megemlítettétek?

Azért merültek fel bennem ezek mert el sem bírom képzelni, hogy ezek milyen játék élményt adnak. De nagyon szeretném megtudni mert szimpatikus. Nagyon.

Zaranassinum

Szia Zaranassinum!

Szívesen válaszolok a kérdéseidre és küldök akár egyéb anyagot, hogy kezdőként jobban el tudd helyezni mindezt.

Csütörtök munka után játszottunk, amit itt összefoglaltam azt 4-5 óra alatt játszottuk, de azt fontos hozzátenni, hogy most amolyan "átkötő/alapozó" rész volt. A célja inkább az volt, hogy a karaktereket mindenki újra perspektívába tudja tenni.
A beszélgetések ténylegesen lezajlanak E/1-ben. A gyászt, hogy mennyire tudtam átadni, azt tán a játékosaimtól kellene megkérdezni, de igyekeztem. Alapvetően pedig mennek át érzelmek szépszerével. Mivel ezek a cselekedetek nem nagyon igényeltek interakciót, vagy nem volt úgy kifejezetten célja, így leíró jelleggel tudtuk le. Nem kértem, hogy az imát valóban mondja el a játékos (ámbár ha szeretné, akkor nyugodtan).

Amennyiben van kedved írj rám itt, és mesélek bővebben, illetve még alkalmat is tudunk tán találni, hogy megnézd/kipróbáld a játékot vagy más hasonlót.

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3318 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.31, 22:35

Nicsak, nem gondoltam volna, hogy más is L5R krónika írásába vágja majd itt a fejsz... katanáját. :) Remek!

3-4 éve már, hogy egy kerek, elkezdett és lezárult történet krónikáját írtam ide ("Legend of the Four Dragons"), mi is ugyanezzel a kiadással játszottunk.

Milyen gyakran tervezed folytatni?

Arcana

Arcana

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1340 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.31, 22:09

L5R játékbeszámolókból sosem elég! :)

Eberen_Orkodo

Eberen_Orkodo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 944 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.31, 21:48

Szuper, jöhet a többi! :-)

Zaranassinum

Zaranassinum

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 73 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.31, 19:49

Kedves Anatole!

Sajnos nem ismerem ezt a rendszert, de nagyon hangulatosnak találom. Lenne pár kérdésem, mert kezdő lévén nem tudom elképzelni, hogyan zajlottak le a beszámolóban lévő események.

Először is ezt a rész mennyi időbe telt lejátszani?
Hogyan zajlanak a beszélgetések, mármint elhangzanak a mondatok vagy csak szimuláljátok?
Milyen volt a temetés? Érződött a gyász és egyéb érzelmek vagy milyen szempontból volt élvezhető ez a jelenet?
Az esti elvonulasok a végén : az imát, az edzést, a hallgatást hogyan játszottátok le? Vagy csak megemlítettétek?

Azért merültek fel bennem ezek mert el sem bírom képzelni, hogy ezek milyen játék élményt adnak. De nagyon szeretném megtudni mert szimpatikus. Nagyon.

Zaranassinum

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6140 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.31, 15:20

Anatoleprophet

Anatoleprophet

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 152 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.31, 14:12

Nagyon szívesen, én köszönöm a lehetőséget. Amúgy rank 2-nél járnak, illetve annak a végén.

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5518 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.31, 13:24

Köszi a beszámolót :) .
A karakterek Rank 1-es karakterek :) ?

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6297 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.31, 06:19

Háttér: Én magam lennék a mesélő, és öten vesznek részt a mesékben, szóval egy kellemes kompániáról van szó. A negyedik kiadást használjuk, és egy életutat játszunk épp. Az „első évad” már lezajlott, aztán egy nagyobb hiátus után most kezdtük újra a játékot, így vannak karakter cserélődések. A történet során amúgy egy utazó magiszter kíséreteként vannak jelen a karaktereink, és hála neki, elég sok kalandban van részük az ifjaknak. Jelölések, amelyeket igyekszem nem elfelejteni az idő során: alapvetően én, a mesélő írom ezeket a bejegyzéseket, de időnként kérek kommentet, megjegyzést a játékosoktól. Szóval, ami normál mód van írva, az a sajátom. Amik dőlt betűvel szerepelnek, azt a játékosok írták.

http://lfg.hu/84183/vegyes/sotet-nappalok-fenyes-ejszakak-l5r-beszamolo/

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]