Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Az ezüst félhold árnyéka #34 (Warhammer 40k beszámoló) - lezárás

• Válasz írásához lépj be
6 hozzászólás érkezett eddig

Aldor_a_harcias

Aldor_a_harcias

Birodalmi Parancsnok

• Fórumita
  • 310 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.17, 23:25

Jó kampány volt, köszönjük a beszámolókat.

aluminiumtrioxid

aluminiumtrioxid

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1562 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.17, 21:04

Azért a nyomozós kaland sem egy ördöngősség. KM-ként bármikor bedobhatsz egy flashback-et vagy egy álmot, vagy jóslást, amivel bele lehet tolni a játékosok arcába a kritikus infókat.
A kampány szerintem kicsit túl bonyolult lett így, hogy elvesztek fontos részinfók.

Igen, tapasztalataim szerint az összetettebb nyomozós kalandok akkor működnek jól, ha a mesélő hajlandó lejjebb adni az elvárásaiból, és ahelyett, hogy a játékosokra bízná, hogy emlékezzenek minden apró részletre, amit akár hónapokkal korábban tudtak meg, készít nekik valamilyen jól átlátható jegyzetet az addig megszerzett információkról.

Ez elsőre baromi nagy időpocsékolásnak tűnhet ("mi, én vagyok a mesélő, ne nekem kelljen már még ezt is megírnom a kismillió más dolog mellett, amit csinálok!"), de a felkészülésre fordított teljes időből az erre szánt percek azok, amik a legjobban javítják a játékélményt.

Módosította aluminiumtrioxid: 2018.06.17, 21:06

Proximo

Proximo

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 201 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.17, 17:42

Azért a nyomozós kaland sem egy ördöngősség. KM-ként bármikor bedobhatsz egy flashback-et vagy egy álmot, vagy jóslást, amivel bele lehet tolni a játékosok arcába a kritikus infókat.
A kampány szerintem kicsit túl bonyolult lett így, hogy elvesztek fontos részinfók.

Mi lesz a következő kampányotok? Remélem, arról is lesznek majd beszámolók!

Eberen_Orkodo

Eberen_Orkodo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 930 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.15, 11:09

Gratulálok, jó volt olvasni a beszámolókat, köszönöm!

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5449 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.15, 08:02

Gratula és köszi :) .
A summázás a végén különösen tetszett :sor: :) .

QuippeR

QuippeR

Story Gamer

• Fórumita
  • 962 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.15, 07:58

Valóban ez így elég jellemző, a KM sok energiát rak a kampány kigondolásába, a játékosok meg elmennek az egész mellett totál fogalmatlanul, esetleg egy kis szeletére rálátva a nagy egésznek. Jártunk már így párszor, de a lényeg, hogy közben azért mindig jól szórakoztunk, itt is úgy tűnt a beszámolók alapján, hogy ez volt a helyzet.

A nyomozásra épülő játékokban amúgy alapvetően ott látom sokszor a problémákat, hogy a "ez és ez történik, mit reagáltok rá?" alap kérdéskörből megragadunk az első részen, mikor (szerintem) a szerepjáték lényegi része a második volna. Hogy úgy fogalmazzak a "play to find out what happens" alapelv "play to find out what happened"-re változik, ami számomra például messze nem hangzik olyan izgalmasan.

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6219 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.15, 06:41

Még hogy a negatív hozzáállás nem jó semmire?! Segít felkészülni a valóságra, főleg ha Warhammert játszol. Úgy végigtoltuk a mesélő legvadabb rémálmában kitalált modulját, és annyira a kezére játszottunk... de álljon itt a részletes történet, és krónikánk legvége. Szvetlanának még most jutott eszébe -mert a mesélő legutóbb rögtönzött elég sokat, hogy elmondja, hogy egyébként a hajóra, mármint a Farkasügetésre, szervitorok hordanak fel mélyfagyasztott holttesteket, és a halottak mind a flottára jellemző egyenruhát és egyéb jelzéseket viselnek.

http://lfg.hu/84269/vegyes/az-ezust-felhold-arnyeka-34-warhammer-40k-beszamolo-lezaras/

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]